Paśnik dla koni

Iskra de Baleron dzięki
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
15 maja 2021 19:17
Czy spotkał się ktoś z paśnikiem dzwon, ale niebieskim? Wszędzie tylko zielone 😡.
montana, jesli szukasz pasnika to mam fajny na odsprzedanie
fanaberia200, Sąsiedzi mają ten z pierwszego odnośnika. Są zadowoleni, chociaż wkładają też w siatki, żeby konie nie wyciągały siana. Wygodnie można podpiąć pod ciągnik i przestawić. Jeśli nie ma się tura, to czasem trudno sięgnąć na tylnych widłach (zależy jak się złapie balot). Ale poza tym całkiem wygodny. No i raz na jakiś czas trochę upierdliwe jest sprzątanie dna (są rowki), ale nie czyści się go codziennie, więc da się przeżyć.
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
11 grudnia 2021 23:14
Kiedyś pytałam o niebieskie dzwony i się udało zdobyć 😀.
IMG_20211211_153218.jpg IMG_20211211_153218.jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2023 17:08
Szukam pomysłu na mały paśnik, taki na jedną siatkę. Do postawienia na ziemi, na dworze. Jakieś pomysły?
zembria, wózek na zakupy z marketu.
Odkupiłam kiedyś w Makro za grosze, taki bez kółek. Sprawdzał się znakomicie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 grudnia 2023 18:02
_Gaga, Oj, nie, to dla Gówniarza, on w to zaraz łapy włoży. Muszę mieć coś, co albo będzie ciężkie, albo jak lekkie to nie zrobi sobie tym krzywdy.
zembria, w poprzedniej stajni mieliśmy drewniane skrzynie na kilku padokach z europalet zrobione. Żaden koń się nie uszkodził a stały też u stajennych jełopków:P Powinny być na allegro, olx, lokalnie u jakiegoś gospodarza.

Mój koń miał wkopaną w ziemię kilkumetrową kantowkę kupioną w tartaku i na niej zawieszaliśmy siatkę na siano, to mi się najlepiej sprawdzało dla 1 konia.
zembria, A taki dla saren...? Może by się nadał?
zembria, wkopane miałam w ziemię, przymocowane do drewnianego podeściku. Nie było jak w to włożyć łap...
zembria, taka oponka z traktora jest fajna 🙂
20210604_162224.jpg 20210604_162224.jpg
a skrzyniopaleta plastikowa? chociaż może być przyduża... Widziałam jeszcze dość fajny patent na siatkę-worek mocowany do kłody (poziomo, w dwóch punktach). Ale to z kolei logistyczne wyzwanie 😁
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
12 grudnia 2023 09:55
zembria, u nas jest hand made paśnik
Konstrukcja metalowa z deskami
20231209_103359.jpg 20231209_103359.jpg
zembria, Używam obudowy od zbiornika typu mauzer. Na górę kładę kratę z desek. Super się sprawdza. Kilka razy już o tym pisałem , fotki też były.
melehowicz, ja właśnie mam taki pasnik, super się sprawdza
20231111_085225.jpg 20231111_085225.jpg
Nie weszły foty wszystkie
image000001(1).jpg image000001(1).jpg
image000000(1).jpg image000000(1).jpg
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2023 12:13
Słuchajcie to wszystko wielkie, mi potrzeba na jedną małą siatkę dodatkową dla młodego. Duże paśniki to ja mam. W tej chwili stanęło na na szybko wkopanym słupie i wieszaniu siatki na tym, najwyżej będę latała ze świdrem i przestawiała potem 😅
Ale bardzo dziękuję wszystkim za odzew 😀
ale ty masz z tego co wiem dość dużo drzew? ja na gałęzi mam poduchę z piece of hay zawieszoną fajnie sie sprawdza, od drzewa mniej pada jak jedzą dodatkowo poducha ma od góry materiał więc też na siano tak nie leje. Wchodzi mi tam spokojnie kostka
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2023 12:38
espérer, Właśnie tam gdzie mu potrzebuję dać, to akurat nie mam, mam 10m dalej i tam wisi też siatka.
Problem polega na tym, że mi młody sterczy przy kwaterze chłopaków (oboje kontuzjowani 🤦 ) i mniej przez to je, chodzi pojeść pod drzewa, ale po chwili wraca i stoi przy ogrodzeniu chłopaków, Dlatego chce mu dać dodatkową, małą siatkę tuż przy nich, żeby sprowokować do jedzenia większej ilości siana.
to może na ziemie mu to daj https://pieceofhay.pl/produkt/torba-na-siano-jasiek-80x80cm/
jak nie masz do czego przywiązać albo boisz sie zakotwiczyć to można to wsadzić w większą oponę albo jaką skrzynie drewnianą
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2023 14:50
espérer, Patrzyłam na te jaśki, cena trochę zaporowa jak na coś co mi potrzebne na max 3 tygodnie jeszcze, ale jeśli słup zostanie zeżarty (a Gówniarzyk jest na dobrej drodze 😅😉 To chyba się szarpnę na taką poduchę właśnie. Mam nadzieję tylko, że nie będzie do niej sikał 🙈
A dobrze kojarzę że on jest przed wymianą zębów?to pewnie zacznie wpierniczać wszystko 🙈
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 grudnia 2023 18:12
espérer, On już wpiernicza wszystko 😝. Na bieżąco rzucam mu na pożarcie drewno kominkowe 😅 Do tego on teraz stać musi sam, nie ma jak się z końmi bawić, no chyba że przez pastuch, ale to nie to samo, więc go nosi okropnie. Obgryza wszystko i wszystkich 🤦
To jeszcze w ramach offtopa rzuć mu dynie jak jeszcze dorwiesz gdzieś te duże 🙂 mój to ściera zębami jak tarka, daje mojemu jak ma takie dni ze mu wali na głowe 🙂
xxagaxx, nie wsadzają w to nóg?
Zuzu., nie, ja mam dość ogarnięte kobyły i nie próbują nic demolować. Widziałam to rozwiązanie w kilku stajniach więc widocznie się sprawdza.
Zuzu., U mnie też to funkcjonuje od wielu lat i żaden z koni nic nie wykombinował, od dwudniowego źrebaka aż po mocno dorosłe konie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się