Paśnik dla koni



Takie cos wypatrzylam ostatnio u znajomych
marysia550, nie wiem dlaczego, ale urządzenie skojarzyło mi się z Flingstonami
Na prawdę ciekawe rozwiązanie 🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
04 listopada 2016 20:57
Wciąż się skłaniam ku patentowi z siatką na korbkę. Może popełnimy eksperyment za jakiś czas.
KLIK
Taki byłby dość prosty do zrobienia.

KLIK

LSW, funkcjonalna i niedroga konstrukcja. U nas raczej nie ma szans na dłuższą żywotność - miskowaty uznałby za idealny drapak i w końcu zawalił  🙄
marysia550 fajny 🙂 Cała bela wchodzi?
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Za duże zdjęcia
Gaga - bo to taka dosc prymitywna, ale interesujaca konstrukcja.
Na_biegunach, tak cała. Ja bym dała trochę szerszy rozstaw miedzy linkami, bo te konie serio sie musza zmęczyć zeby zjeść.
Ale konie maja tam drugi pasnik, do ktorego wrzuca sie sianko w balikach i dopiero jak wyjedza to korzystaja z tego.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
05 listopada 2016 00:00
marysia550, a ile koni korzysta na raz i ile jest na wybiegu?
Aktualnie trzy klacze huculskie i dwie zrebice. Ale, jak wspomnialam mają jeszcze drugi pasnik, do ktorego maja wrzucane na bieżąco baliki.
Ma ktoś pomysł na coś do boksu? Koń dostaje w siatce ale chciałabym zeby też dostawał normalnie na ziemi i jadł w bardziej naturalnej pozycji - coś bezpiecznego zeby "trzymało" siano w jednym miejscu - koń najczęściej wsadza noge na skraj siana, idzie do poidła nie podnosząc nogi z siana i tak kilka razy więc rano jest rozdeptane po calym pellecie, a niestety zużycie pelletu wtedy rośnie no i mokre siano jest rozbebeszone po całości, też niezdrowe po pewnym czasie.
Przykleilismy makaron (taki do pływania) bo w razie czego moze się ugiąć, ale już nad ranem był rozerwany w drugim kącie boksu. Siatka raczej nie bo może noge zaplątać, w skrzynkę wsadzić noge..
Ktoś coś? 👀
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 listopada 2016 12:08
A skrzynka z siatką z pasków parcianych, kopyta wsadzić nie idzie a rozerwać trudno




Mimo wszystko chyba dalej wykręca głowe do jedzenia, ale ciekawe, dzieki
drabcio, ale po co?
co po co  😉
Po co zabezpieczać siano w boksie?
Napisałam w pierwszym poście 🙂
Nie zrozumiałem problemu, to że konie przegarniają siano z kąta w kąt , w boksie , to sprawa oczywista - to w końcu bydlę i porządku na talerzyku mieć nie musi.
Tyle ze koń teraz stoi na pellecie więc miesza siano z sypkim piachem który potem wciąga (raczej nie bo zawsze ma czyste siano w siatce, ale kiedys z jakiegoś powodu moze np siatki nie mieć więc zacznie wyżerać z pelletu), a poza tym zużycie ściółki rośnie, a wraz z lekami i innymi wydatkami mnie na to niestety nie stać
Ale też szkoda marnować siano jak mogłoby dotrwać do dnia następnego, a koń miałby co robić w boksie. U znajomego sprawdzają się siatki, ale zawieszone wysoko, więc tutaj byłby problem z "naturalną pozycją" jedzenia. No ale, z dwojga złego to lepiej, że tak dostają, bo objętościówkę mają non stop.
drabcio, a taka siatka?
Moim koniom wystarcza na dobę, ba - ładuję 3 siatki na dwa konie (po jednej w boksach i jedna na pastwisku). Jeszcze żadnej nie opróżniły do zera... Znaczy siatki są ooogromniaste 🙂
Tak siatkę mamy ale chodzi mi o to żeby koń mógł dodatkowo pobierać w bardziej naturalnej pozycji - dobrze żeby mu spływało z dróg oddechowych to co ma spływać, jeść z siatki uwielbia ale jednak najniżej dla bezpieczeństwa jak ma zawieszone to tak ze trzyma głowę w poziomie bądź na wysokości piersi.

Jak na nic nie wpadne to najwyżej jeszcze większa (teraz jest busse) albo druga
a to będzie ciężko rzeczywiście nie z ziemi a i nie z siatki a... w sumie na ziemi 🙁
Możesz jeszcze przejrzeć [url=https://www.google.pl/search?q=slow+horse+feeder&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjMsPD_65TQAhXM1hQKHf5JAb4QsAQIHA&biw=1280&bih=641]pomysły wujka google[/url] 🙂
Cóż szczytem mojej pomysłowości był właśnie makaronik do odgrodzenia, natomiast koń szybko wybił mi to z głowy 😁
drabcio, kiedyś widziałam takie zdjęcie z jakiejś zagranicznej stajni, gdzie siano było zadawane w czymś w rodzaju drabinki, ale takiej na wysokość całego boksu, tak, że koń mógł wyciągać siano z dołu. Kurczę, trudno mi to opisać, a nie mogę znaleźć tego zdjęcia... Z tym, że pewnie koszt zrobienia czegoś takiego będzie spory.
Chyba ta skrzynia z opadającą kratą w miarę jedzenia będzie okej (oczywiscie poproponowałam to na samym początku, ale pan INŻYNIER dopóki nie zobaczył to nie zaufał  :wysmiewa🙂
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 listopada 2016 19:34
Kiedyś już wrzucałam na forum. Cena oryginału powala, ale na pewno coś w ten można samemu skonstruować http://www.horsehayfeeder.co.uk/stable-slow-feeder-
Jak chcesz mu uniemożliwić wkładanie nóg do siana to musisz czymś wysokim odgrodzić. Innego sposobu raczej nie widzę.
Takie coś byłoby super: http://harmonyfeeder.com/ , ale chyba trzeba by z Wysp sprowadzać.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 listopada 2016 19:44
Bombal, rewelacja! Ciekawe czy tam jest jakiś system spychania czy tylko grawitacja...
Bombal, tylko cena powala raczej... prawie 500 euro 🤔
A kasta budowlana z castoramy (30 zł) + siatka standardowa na siano (80 zł) + obejma aby siatki nie można było wyjąć (z 10 zł?)? Spróbuję narysować i wstawić...


Szare to kasta budowlana, brązowe - drewniane elementy. Górne z jednej strony na zawiasie, z drugiej miałyby oczko do zamocowania np karabińczyka (przeciw otwieraniu). W środku siano w siatce. Powinno zadziałać i nie powinno dużo kosztować 🙂
No wiadome proste do zrobienia, i chyba tak będzie, gorzej że pierwsze co słyszę to też "narysuje, wymierzę i dopiero pojadę do castoramy" -> miesiąc później  😂
drabcio, takie, jak na moim obrazku sama zrobisz 🙂 wystarczy kilka wkrętów do drewna, wkrętarka i... plaster (na wszelki wypadek) 😉
O nie ja się nie podejmuje, zrobienie stelaża dla storczyka (którego wczesniej prawie usmierciłam) z pałeczek do chińszczyzny przerosło moje możliwości  😂
Ja mam taki,wchodzi 2,5 balika siana.Jest mega trwaly.
[[a]]http://www.hofmeister-pferdesport.de/Gro%C3%9Fraumheuraufe-f%fcr-Pferde.htm?websale8=hofmeister-pferdesport&pi=11[[a]]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się