Paśnik dla koni

Link nie działa.
Brrr będzie padać/. A tak serio - nic się nie wyświetla  hafku🙂
Bombal, te kratki na siano, o których pisałam, właśnie na takiej zasadzie były zrobione, tylko na stałe. W sumie jakby pokombinować, to jest to do zrobienia, a zaleta taka, że koń nie ma jak tam wepchnąć nogi.
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
06 listopada 2016 21:03
[quote author=Na_biegunach link=topic=180.msg2612480#msg2612480 date=1478434129]
A skrzynka z siatką z pasków parcianych, kopyta wsadzić nie idzie a rozerwać trudno


[/quote]
Idzie dostac cos takiego jak na drugim zdjeciu? Nawet wieksze? ile to to kosztuje?

Nie cytuj zdjęć!
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
06 listopada 2016 22:11
hafik1, fajny, ale sama bym nie stosowała. Wet mi kiedyś pokazał zdjęcia koni z ukruszonymi przednimi zębami od metalowej siatki, od tego momentu trzymam się miękkich materiałów.

domiwa, to nibblenet i jak wszystko co fajne i zagraniczne są drogie. Ta konkretna koło 150 dolarów  🙄 We własnym zakresie materiały w 100 pln się zamkną. Na pinterest ktoś pokazywał jak zrobić, mi się rejestrować nie chce https://pl.pinterest.com/pin/476114991836554188/
Przy okazji osiołkowe słodziaki i siano w "poduszce"
http://thedancingdonkey.blogspot.com/2012/12/hay-nets.html

drabcio, zobacz na niblenet przymocowaną do drewnianej podstawki... może coś w tym stylu?
http://paddockparadise.wikifoundry.com/page/Small-Mesh+Hay+Nets
BASZNIA   mleczna i deserowa
07 listopada 2016 07:23
Nie ma tego artykułu.
Czy ktoś posiada paśnik dla konia na 6kg? Jestem ciekawa jakich wymiarów powinien być? Kompletnie nie wiem jak obliczyć taka wielkość, żeby się tyle zmieściło. Może siano się różne trafić, ale tak na oko? Ktoś wie?  :kwiatek:
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 stycznia 2017 07:58
I będziesz go pakować 3 razy dziennie?
cubbins, chyba nikt nie robi takich małych paśników....
Ja nie 😀 stajenni
BASZNIA   mleczna i deserowa
30 stycznia 2017 16:03
Yyyy, ale wytłumacz proszę, chociaz to offf, po co tyle razy po takiej porcyjce?
cubbins, na 6 kg to co najwyżej małą siatkę znajdziesz. Tak małych paśników nikt nie robi. W standardowym wózku na zakupy mieści się ok 15 kg siana (miałam kiedyś paśnik z wózka - dodam, że odkupiłam legalnie zepsuty na fakturę z Makro 🙂😉
Do boksu, zamiast siatki xd Już, ciekawość zaspokojona?  🤣
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
31 stycznia 2017 07:04
cubbins, to pisz, że szukasz drabinki do boksu, nie paśnika  🤔wirek:
ja specjalnie ciekawa nie byłam  🤔 a na tak sympatyczne posty polecę wujka google  😁
Rudzik, dziękuję, coś wymyślę z tego  :kwiatek:


edit: _Gaga to nie było do ciebie 😉
[quote author=_Gaga link=topic=180.msg2643235#msg2643235 date=1485805015]
(miałam kiedyś paśnik z wózka - dodam, że odkupiłam legalnie zepsuty na fakturę z Makro 🙂😉
[/quote]

Ja w wózku zakupowym moczę siano (dodam, że co prawda bez faktury, ale legalnie zakupiony na allegro  🙂 ), ale może moglabym go wykorzystać jako paśnik, bo łatwiej ładować niż do siatek. Czy jakoś ten wózek przerobiłaś? Bo po prostu postawić bym się bała, że przewrócą i wejdą w niego. 
cubbins, drewno, młotek i zbijasz sobie takie cuś:
[img]http://hosting.zdjec.top/image.php?di=AMG7[/img]  😀
Zresztą, nawet wybitnie niewprawny stolarz wykona coś takiego za psi pieniądz.
drabinki odradzam. Konie kłują sobie oczy sianem. Koń powinien pić i jeść z ziemi a nie z wysokości.
Bo ja wiem, ja miałam drabinki i nic sobie konie jeszcze nie pokłuły. Z tym że ja miałam dość nisko, podobnie sąsiad, tak że koń nie musi podnosić głowy. Z kolei u znajomego który ma nieco wyżej, koń i tak najpierw wyciąga siano i rzuca na słomę a dopiero potem je, jak sobie nazbiera.
więc jeśli czegoś nie miałaś, to to nie istnieje?
Można powiedzieć "tyle wiesz ile zjesz"
Siano w boksach należy rzucać na ziemię. Wszelkie patenty są ryzykowne.
Luna_s20, mój wet od oczu mówi dokładnie to samo, co LSW, . Poza tym siano z wysokich drabinek pyli - a pył leci koniom do oczu, nosa... nic fajnego :/
Patenty z pewnością są ryzykowne, jednak ja no daję siano w ogromnych siatkach w przypadkach aresztu (ostatnio konie stały ponad 14 dni w boksach) aby zwyczajnie zapobiec nudzie... Podobnie podaj w wiacie + w wielkiej siatce.
Można powiedzieć, że każdy inny sposób podawania karmy i wody jest oparty na jakimś ryzykownym patencie. Ale drabinki naprawdę są szkodliwe. Z tego względu nie stosuje się ich w dużych stajniach. Bo tam weterynarz miałby co robić.
No i przez drabinki umknęło moje pytanie o paśnik z wózka  🙁

Jak patrzę na te drabinki od razu mam wizję, że koń może tam wsadzić nogę. 


aby zwyczajnie zapobiec nudzie.
Drabinka ze zdjęcia Luny też na nudę dobra - będą miały co gryźć    😉
trusia, gdzie chcesz tu nogę wsadzać? (tylko takie zdjęcie znalazłam na szybko)
LSW,nie powiedziałam że jak nie miałam  to nie istnieje. Powiedziałam że moje konie sobie nic nie zrobiły. Kłóć się z tym jeśli chcesz 🙂
_Gaga, w wysokich pewnie tak. Za to na zielonkę się sprawdza bo przecież mój hrabia co spadnie mu pod nogi to tego już nie zje.trusia, A wiesz że już mi drewnianych elementów nie żrą? Przestało im smakować. Ale mają dostęp do siana bez ograniczeń więc jak im się nudzi, jest co skubać.
Gaga a jak od góry zamykasz ten wózek? bo ogólnie fajna opcja 🙂
[quote author=_Gaga link=topic=180.msg2643887#msg2643887 date=1485956385]
trusia, gdzie chcesz tu nogę wsadzać? (tylko takie zdjęcie znalazłam na szybko)
[/quote]

Ja już widzę kopyta między wózkiem a podstawą... No i oba przednie w środku w wózku  😀iabeł: Ale moje to wyjątkowe destruktory są.
Gaga, a on jest na stałe przymocowany do tych słupków czy tylko postawiony? Bo jak stoi to wygląda O.K., ale jak go przewrócą, może być kiepsko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się