Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

moj malzonek dzisiaj wysprzatal cale mieszkanie- lacznie z odsuwaniem mebli 🤔 jestem z niego dumna 👍

ja plukalam ta mieszanka pralke, wszystko dziala.
Ja też pralkę tym płukałam już dwa razy, wszystko wydaje się być ok.
ha! a ja dzisiaj dostałam od faceta tfu, świętego Mikołaja, Różową Biblię!!😀 od jutra biorę się za czytanie i wprowadzanie w życie🙂 najchętniej bym zaczęła od razu, ale pora późna - sąsiedzi by mnie zamordowali;P

tak w ramach porzadkow i braku checi na nie 🏇
Tak to "różowa biblia" domowej wariatki 😅


Skopiuj, moze mi pomoze, bo ja to nie mam ochoty byc samowolnie doskonala pania domu, raczej musze sie do tego zmuszac.  😵
nie ma bata
napisz list do mikołaja - zobacz Breva dostala!
hihi, bo jak Mikołaj parę razy wpadał kontrolnie, to wiecznie podłoga była nieumyta:P a serio - to ja nie wiem czy mam się w tym prezencie doszukiwać jakiegoś podtekstu?:>

tak czy siak właśnie się zabieram za giga porzadki! dotychczasowa współlokatorka się wyprowadziła i muszę sobie na nowo zorganizować przestrzeń🙂 tak więc śmigam, trzymajcie kciuki żebym nie poległa😉
A mój mąż nie pozwala mi odkurzać bo to zajęcie nie dla kobiety ( męczące) hihi i sam też gotuje bo lubi i mu lepiej to wychodzi.
ps.sama nie wiem czy to mój mąż czy książę z bajki ale uwaga jest już zajęty  😅
Kabbi czyli rewelacyjnie wybrałaś!
A ze gotuje to mało bo zajebiście gotuje!

P.S. ja tez nie odkurzam - bolą mnie plecy 😉
no i poległam:P ponieważ zaczęłam wyciągac wszystko z szafek to teraz mam jeszcze większy sajgon niż jak zaczynałam:P ale za to jak się z tym uporam do końca to będzie pięknie, zajebiście i jak łatwo będzie się później sprzątało😀 a co do odkurzania - jedyna czynność której naprawdę nie lubię:/ za to dowiedziałam się że mój obecny lubi odkurzać😀 (gotować też😉) szkoda że póki co jest 100 km stąd i i tak muszę się sama tym zająć:/
Co do odkurzania-to jakaś jest technika podobno skuteczna,której nikt nie zna a trzeba znać? W biblii nie ma o tym? Bo ja akurat byłam w kuchni jak w TV to mówili. 🤔
Mój odkurzacz-śmierdzi . No paskudnie śmierdzi podczas pracy. Wymieniałam te wkłady,filtry zapachowe -wymieniałm tez odkurzacz na nowy - i znów śmierdzi. Myślałam,że to sprawka psa i kota-ale teraz już i zwierzów nie mam. Hm...
Okna mam umyte ,firanki poprane. Szafek się boję ruszać-może jutro.
Kami   kasztan z gwiazdką
10 grudnia 2008 09:46
Co do odkurzacza to ja ostatnio szok przeżyłam. Mam królika i w czasie lenienia jego włosy z dywanu najlepiej odkurza się na wilgotno. Przez to często muszę czyścić stopę odkurzacza z kłaczków. No i właśnie ze stopy i z wydechu zaczęło mi śmierdzieć  🤔 wymieniłam wszystkie wnętrzności, ale nie pomogło. Rozmontowałam ustrojstwo, metalową i gumową rurę razem ze stopą wpakowałam do wanny i wypłukałam porządnie w środku... takiego syfu jaki stamtąd wyleciał w życiu nie widziałam  🤔wirek: nie były to włosy, ale zwykły zbity kurz. Efekt - śmierdzieć przestało  😎 potem wanna przeszła gruntowne odkażenie, więc było dwa w jednym - odkurzacz czysty i wanna lśniąca  😁
Co to jest STOPA odkurzacza?
Pisz-bo muszę kontynuowac porządki a od smrodu lasy tropikalne wymierają.
Perfekcyjna Pani domu to nic w porównaniu z "porządek musi być" (how clean its your house?)  i dwiema pogromczyniami brudu  😁 jak tak nie raz oglądałam to z moim facetem to jakoś miałam nagle wrażenie że czegoś nie zrobiłam a on na drugi dzień po oglądnięciu jednego odcinka nakupił całą szafe środków czystości  😵 ale miałam ubaw z niego ... 😎
Kami   kasztan z gwiazdką
10 grudnia 2008 10:14
Co to jest STOPA odkurzacza?
Pisz-bo muszę kontynuowac porządki a od smrodu lasy tropikalne wymierają.


Nie wiedziałam jak to określić  😁 to jest to co zasysa kurz, to szerokie na końcu rury  😎
szczotka tak?
Kami   kasztan z gwiazdką
10 grudnia 2008 10:15
No na szczotkę to to można wymienić, albo na taką końcówkę cienką  😉
Aaaa! To paszcza tak? Nie stopa? Sprecyzuj-bo ja już ten odwłok rozkręcam.
Kami   kasztan z gwiazdką
10 grudnia 2008 10:56
No tak....  🙂
a używał ktoś wkładów do odkurzacza? wczoraj jak byłam w tesco i kupowałam worki to widziałam takie coś... że się gdzieś wkłada i podczas odkurzania roztacza się wybrany zapach! miał to ktoś?:>
ja
takie krązki zapachowe;]
ale Anthea chyba na to ma swoj sposob
zobacz w "biblii"
Kami   kasztan z gwiazdką
10 grudnia 2008 16:01
Breva ja na to mam tańszy sposób - na filtr w środku odkurzacza (taki materiałowy w komorze) daję kilkanaście kropli olejku - zapach zależy od mojego nastroju, tudzież obecności moli (wtedy lawendowy  😁 )
🙂
Proszę o poradę jak pozbyc sie zapachu papierosow z mebla tapicerowanego?
Pranie kanapy nie wchodzi w grę bo aksamit kiepsko to zniesie
"odziedziczona" z palącego domu, mimo ze sama palę przeszkadza mi
co zrobic?
moja sis bierze sode oczyszczona rozsypuje po meblach a potem to za apre godzin odkurza moze wyciagnie zapach
druga rzec jesli masz wanne nalej goracej wody do niej tak zeby parowało wlej do tego niepamietam ale chyba 2 szklanki octu boiałego i wstaw tam to krzesło i zamknij ocet powinien wyciagnac ten zapach
tyle ze to jest gigantyczna stylizowana kanapa...
a vanish na sucho - w proszku do dywanów i tapicerki, ma mocny zapach, neutralizujacy dym, posyp odkurz i wystaw na mróz
niewiem skad sie wzieło tam mi to krzesło skrot myslowy
ja czasem przcieram meble jak cuchna psem recznikiem ciepłym wilgotnym wlasnie utaplanym w occietak zeby niezamoczyc mebla ale zeby go tak musnac
a niemasz mozliwosci pozyczyc od kogos urzadzenia do czyszczenia para to troche by pomogło
bede kombinowac
wystawienie ma balkon odpada

poprobuje z octem i sodą

a tak z innej beczki
znalazłam takie dziwo na allegro
http://www.allegro.pl/item498710669_kula_magiczna_pranie_bez_proszku_oszczedzaj.html

ktos uzywał?
a co z zrobic z pralką która wiecznie smierdzi stechlizna? powyciagalam i poplukalam wszystko co sie dalo filtry rure do kanalizacji a dalej smierdzi pranie musze wyciagac zaraz jak skonczy prac bo inaczej się nadają do powtórnego prania. Co to za mieszanka z octem do pralki?
bede kombinowac
wystawienie ma balkon odpada

poprobuje z octem i sodą

a tak z innej beczki
znalazłam takie dziwo na allegro
http://www.allegro.pl/item498710669_kula_magiczna_pranie_bez_proszku_oszczedzaj.html

ktos uzywał?


nie używałam, ale na allegro są też KASZTANY PIORĄCE...
moje kumpele używają - ponoś są rewelacyjne!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się