Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

Kupiłam ostatnio sokowirówkę Philipsa HR1832/02 i jestem b. zadowolona:
- naprawdę myje się szybko i bezproblemowo; serio: nawet przed pracą robię sobie sok, a przecież ja rano nie funkcjonuję
- fusy nie pływają, ale na górze jest trochę pianki
- odpady są rzeczywiście niemal suche - czyli sok poszedł do picia
- radzi sobie z marchewką, burakiem, natką pietruszki, obraną pomarańczą itd.; trochę je trzeba "zwęzić", ale nieprzesadnie
- bieg jeden, ale solidny (500 W)
- ma taki uroczy bajer, że kranik po użyciu można przekręcić "do góry" i nie kapie
o popatrz, ja mam podobna sokowirowke (philips HR1871/10) i nie wpadlam na bajer z kranikiem 😁

BASZNIA, polecam, ale pianke musialabys chyba przez sitko przecedzic, albo poczekac chwile az sie sok wyklaruje i przelac. Nie poradze nic wiecej, bo z soku najbardziej lubie pianke wlasnie 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
03 listopada 2014 11:57
czy ktoś posiada Irobot'a i może coś powiedzieć na jego temat ?
Ale ta pianka jest mega zdrowa!!!!! Nie wylewać, nie wyrzucać tylko ją trzeba pić!  🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 listopada 2014 20:08
Dzieki serdeczne dziewczyny za rady.

To nie jest tak, ze ja nie mam jakas traume z ta pianka, tylko ze z tego mojego sokowirowacza tej piany jest tyle co soku albo i wiecej, i jest tak zbita, ze jesc ja trzeba lyzeczka, wypic sie nie da. Pewnie kwestia tego sita przedpotopowej technologii. Takze jakny inna sokowirowka robila sok z pianka to ja chetnie 🙂, tylko nie w takiej ilosci/jakosci.

Najchetniej wyslalabym Wam po jablku swojej hodowli 😉, i zrobila test, hihihi.

Basznia Jak zwykla, ale b. dobra sokowirowka, to polecam Gastroback. Uzywaja ich nawet w knajpach i sa trudne do zdarcia. Sama mialam, ale zamienilam na wyciskarke wolnoobrotowa. Mimo wszystko nie powiem zlego slowa na Gastrobacka!
BASZNIA   mleczna i deserowa
03 listopada 2014 20:59
Pandurska, dziekuje, bardzo atrakcyjnie cenowo wyglada. A jak drazliwy temat pianki 😉?
BASZNIA, wysylaj, zrobie dokumentacje filmowa 😀
Sprawdziłam rano: sokują się też liście szpinakowe 🙂
opolanka   psychologiem przez przeszkody
04 listopada 2014 15:06
My dziś robiliśmy sok w pracy z sokowirówki. Obłędny. Pianka najlepsza.
Żałuję, że w domu nie mam, ale z drugiej strony jak często robicie soki?
Basznia Jeszcze uscisle, ze mialam model Gastroback Design Juicer Pro, a generalnie modele roznia sie miedzy soba. Co do pianki- nie pamietam! Nigdy nie przywiazywalam do tego szczegolnej wagi, wiec umknelo mojej uwadze, czy bylo jej duzo/malo, czy byla w ogole  😉
My dziś robiliśmy sok w pracy z sokowirówki. Obłędny. Pianka najlepsza.
Żałuję, że w domu nie mam, ale z drugiej strony jak często robicie soki?
Na razie codziennie, ale spytaj mnie za jakieś pół roku 😉
BASZNIA   mleczna i deserowa
04 listopada 2014 18:18
Pandurska, jakby bylo ponad polowa objetosci to bys chyba pamietala 😉.

Przychodzi listonosz do sienki ze skrzynką jabłek...😀

opolanka, robicie raz w roku. Jak są jabłka, czyli przez jakies 3 miesiace 😉.

opolanka   psychologiem przez przeszkody
05 listopada 2014 13:00
No właśnie 😉
Bo mój mąż twierdzi, że urządzenie jest nam zbędne, bo ja mam słomiany zapał i to się nie opłaci.
BASZNIA, właśnie rozpakowałam i wypróbowałam sokowirówkę poleconą przez Teo.
Z 4 marchewek i jednego małego jabłka wyszła szklanka pysznego soku z małą ilością pianki (ok. 0,5 cm). Sok z grapefruita spienił się bardziej ale też nie było tej pianki "za dużo".
I jestem zachwycona nowym nabytkiem 😀
My jemy dość mało surowych warzyw, owoców więcej (sezonowych) ale też chyba niewystarczające ilości. Wcześniej kupowałam soki gotowe, teraz mam zamiar przestawić się na własne. Zdrowsze i zdecydowanie smaczniejsze. Użytkowanie sokowirówki jest banalnie proste. Łatwo się ją składa/rozkłada i myje, można części wrzucić do zmywarki. Pojemniczek na resztki pomieścił pozostałości kilku marchewek, 2 grapefruitów, jabłka i jeszcze zostało w nim sporo miejsca (bałam się trochę, że trzeba będzie go opróżniać w trakcie wyciskania, ale wygląda na to, że na sok dla 2 osób jest w zupełności wystarczający).

Macie jakieś sprawdzone przepisy na soki? Jakąś pomocną stronę? 🙂
BASZNIA   mleczna i deserowa
05 listopada 2014 17:07
abre, dzieki za kolejna opinie.
Ja z sokow to tylko jablko z imbitem z nietypowych. Reszta monotematy :-) .
abre, ja wczoraj zrobiłam 2 litry soku z jabłek, i wszystko (a nie obieralam i nie kroilam przed wrzucaniem) zmiescilo sie w tym pojemniku 😉

Co do sokow, to lubie roznie mieszanki, np ostatnio burak, jablka, marchew - często to co akurat mam w lodowce 😉
Z sokow jednoskladnikowych uwielbiam pomaranczowy, jest cudownie kremowy.

Fajnie jest tez dorzucic lisci przeroznych, tylko kolor nie zawsze jest zachecajacy (szpinak, kiwi, limonka, banan i jablko 😍 )

Jak potrzebuje czegos bardziej tresciwego, dodaje banana - ale juz nie do sokowirowki, tylko mieszam w dzbanku blenderem.

Szpinak i pietruszkę dodaję - jeśli nie chcę mieć brzydkiego koloru - do soku ogólnozielonego 😉 (jabłko, seler naciowy, koper włoski, pasternak, korzeń pietruszki, imbir, kiwi, ogórek - niekoniecznie wszystko na raz).

Wiruję jeszcze buraka - z marchewką, jabłkiem, natką. Albo pomarańczą.

Zależy mi na żelazie, więc jeśli używam buraka/pietruszki/liści, to staram się dodać coś kwaśnego dla poprawy wchłaniania.

PS Liście natki się nadają, ale łodyżki odcinam.
Dzięki dziewczyny 🙂 Jadę dziś na zakupy i mam zamiar trochę sokowo poszaleć 🙂
Teodora, jakie proporcje z imbirem? Uwielbiam ale nie chcę przesadzić.
jarmuz tez swietnie do sokow sie nadaje.

imbir ja pije na goraco, czyli zalewam pokrojone kawalki wrzatkiem. czasami dodaje cytryne i miod. swietnie rozgrzewa i dodaje energii. czasami tez robie jaglanke z gruszka i imbirem, posypana kakaem, na sniadanie.
ekwan, też piję na gorąco ale urzekł mnie pomysł na sok jabłkowy z imbirem i cynamonem  🙂
abre, jestem na etapie testowania 😉 Kawałek wielkości orzecha włoskiego był OK.

BTW jeśli lubisz imbir, możesz sobie w domu pohodować. Już drugi rok mam na oknie "trawę". Wkładam do ziemi korzeń, który zaczyna kiełkować. I tyle. No, podlewam w trakcie. Zielsko rośnie (dla ozdoby), robi się nowa bulwa, stara parcieje. Taki nowy imbir jest wspaniały... Wilgotny, rześki... Tylko nie wiem, czy do dobra pora roku na początek akcji - ale można spróbować.

Dziś mnie jeszcze natchnęło na czarną rzepę. Podobno sok jest zdrowy. Wiem, że można włosy nim płukać, ale też trafiłam na informację, że można łyżeczkę dziennie wypić. W każdym razie dodałam kawałek (mały) do soku marchewkowego. Ostrość się zachowała.
Dziewczyny pomocy!
Czym pozbyć się śladu po wylanym szarym lakierze z białej kanapy (beddige ikei)?
Myłam zmywaczem, domestosem, ludwikiem, prałam z Vaniszem i poza zmechaceniem materiału nic nie zeszlo.
Czego jeszcze spróbować? Denaturat?
Ma ktoras z was pomysl? bo sofa nowa, trochę szkoda..
Poszukuję skutecznego sposobu na wyczyszczenie mocno zabrudzonego dywanu. Jest też kilka plam nieznanego pochodzenia. Próbowałam vanisha w płynie, ale efekt żaden szczerze mówiąc. Jakieś inne domowe środki?
Nie musi wyglądać jak nowy, jednak fajnie gdyby wyglądał ciut lepiej  😉
Pursat   Абсолют чистой крови
05 grudnia 2014 14:25
Help! Biały, bawełniany ściągacz rękawa bluzy, maźnęłam na długości 1 cm czarnym eyelinerem... Moczenie, szorowanie, potraktowanie plamki vanishem nie dało nic za wyjątkiem lekkiego zblaknięcia tego zabrudzenia. Nie mam już pomysłu czym to wywabić. Ktoś, coś? 😕
Tak na logikę to sprobowalabym czymś do demakijazu. Może dwufazowy płyn jakiś? Albo dobry micelarny (np bioderma)? W desperacji sprobowalabym też na patyczek kosmetyczny zmywacz do paznokci, jako że bluza biała 😉
Pursat   Абсолют чистой крови
05 grudnia 2014 18:47
Demakijażowałam plamę niemal natychmiast, ale tylko się rozmazała bardziej. 🤬 Chyba spróbuję tym zmywaczem. 😁 :kwiatek:
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
05 grudnia 2014 19:03
Ma ktoś jakieś sposoby na wyczyszczenie starego lustra?
jak nawilzyć skórę, z ktorej zrobione sa buty? Mam takie jedne gdzie skora okazala się byc nie najlepszej jakości i zwykła pasta do butów chyba nie daje rady. Można spróbowac jakiejś oliwy, oleju itp. czy lepiej nie?
Czy ktos używał/ma takie ustrojstwo:

http://speedcleaner.pl/?sposob-uzycia,4 ?

Pokazują to na każdej wystawie, na jakiej jestem i chyba bym chciala to mieć...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się