Perfekcyjna Pani domu. No,ostatecznie może być Pan;]

madmaddie   Życie to jednak strata jest
12 kwietnia 2015 15:34
kolega dostał takie ściereczki do prania zbierające sierść. znajdę to gdzieś? w googlu same kule, co mnie nie jara
BASZNIA   mleczna i deserowa
12 kwietnia 2015 16:44
Może jakoś inaczej się nazywa? Kolega nie ma pudełka?
Słuchajcie, jakim domowym sposobem najlepiej pozbyc sie zacieku z kamienia w wc? Mam nowe i regularnie czyszczone kibelki, ale mamy tu strasznie twardą wodę i w obu są już zacieki. Zwykły odkamieniacz w sprayu i szorowanie szczotą nie pomaga.
U nas przy twardej wodzie działa dość dobrze Agent Max z biedronki ale taki w czarnej wersji, nestety dosyć często stosowany.  No i ocet, ale ja to nie mam cierpliości na takie zalewanie i dłuższe czekanie.
Hiacynta na uparty kamień świetnie mi się sprawdza WC Sanset- jest taki żelowy więc jak się poleje to przykleja się do powierzchni i można go zostawić na jakiś czas.
Słuchajcie, jakim domowym sposobem najlepiej pozbyc sie zacieku z kamienia w wc? Mam nowe i regularnie czyszczone kibelki, ale mamy tu strasznie twardą wodę i w obu są już zacieki. Zwykły odkamieniacz w sprayu i szorowanie szczotą nie pomaga.


ja też mam takie zacieki na kafelkach i na dyszach z hydromasażu i najlepiej działa domestos, jest gęsty i zostaje na dłużej na osadzie, a potem tylko ściereczką zetrzeć i jak nowe 🙂
Kaligula1   Baba z wozu... koniom lżej;)
15 kwietnia 2015 08:25
Słuchajcie, jakim domowym sposobem najlepiej pozbyc sie zacieku z kamienia w wc? Mam nowe i regularnie czyszczone kibelki, ale mamy tu strasznie twardą wodę i w obu są już zacieki. Zwykły odkamieniacz w sprayu i szorowanie szczotą nie pomaga.

Jeżeli dotyczą Cię wszystkie problemy opisane tutaj, to lepiej pomyśleć o centralnym zmiękczaczu wody.
Jak doprac jasną kurtkę  softshell?? Plamy z piachu, blota. Nic szczegolnego. Wypralam i nic nie zeszło ...
Pomocy, kot rzygnal mi trawa na brazowa wykladzine. Szorowalam plynem do mycia naczyn, szamponem, szamponem do dywanow. W koncu zastosowalam sode. Z malej ciemnozielonej plamy mam teraz ogromna, wielkosci pilki futbolowej plame z kolorze zoltym. Czy moge do jakos doprac, czy czeka mnie zmiana wykladziny..?
....wylała mi się benzyna w bagażniku auta wczoraj.
Prawie cały czas (poza nocą) drzwi pootwierane, bagażnik też, wietrzy się, ale nie wywietrzało NIC a NIC.
tą podkładkę taką wyściełającą bagażnik zapiorę płynem do dywanów, może coś pomoże, ale jak pozbyć się tego smrodu benzyny...?

jeździ z nami codziennie dziecko (mam nadzieję, ze fotelik nie przeszedł) i nie chcę, by kisiło się w ten sposób...
Widziałam wczoraj w Galileo że trzeba zostawić pare otwartych pojemników z octem który pochłania inne smrody a potem żeby zneutralizować smród octu zapalić pare zapałek, palona siarka zneutralizuje smród octu.
deksterowa, surowe ziemniaki przekrój. Daj do bagażnika i zamknij samochód.
Ziemniaki pochłoną zapach benzyny
Hiacynta mi na wszelkie uporczywe kamienne problemy pomaga zwykły ocet - tylko później wali nim przez dwa dni w całym domu  🤣
używała, któraś z Was barwników do ubrań? Chcę odratować jeden ciuch ale zastanawiam się czy nie będzie potem brudził ciała i innych ubrań  🤔
hanexxx, nie będzie, tylko polecam dobre barwniki. Dla mnie najlepsze i dające zawsze oczekiwany kolor to Simplikol.
http://www.simplicol.pl/
Fakt, rzeczy farbowane w Siplicolu piorę nawet z białymi 🙂
o fajnie 🙂 a gdzie kupić farby tej firmy, dostane w zwykłej pasmanterii?  :kwiatek:
Na stronie jest i sklep online, i spis sklepów stacjonarnych, które sprzedają ich farby (tylko lepiej zadzwonić do danej drogerii, bo z aktualnością może być różnie).
Dziękuję dziewczyny za pomoc!!
:kwiatek:

surowe ziemniaki chyba dały radę, no i wietrzenie wietrzenie.... octem się bałam z obawy o reakcję męża... 😁
Kobitki, macie jakieś praktyczny kosz do segregacji śmieci? Wyrzucam oddzielnie papier, plastik i bio. Puszki i butelki zbieram oddzielnie bo idą do zwrotu. Mam dość dużo miejsca (ok. 50 cm x 50 cm ) i nie chce mi się co dwa dni latać ze śmieciami, a jak się segreguje to nie śmierdzą więc można zbierać większe worki 🙂 Bio odpadki to zazwyczaj mała reklamóweczka którą się wyrzuca na bieżąco. Jakieś sugestie?
kajpo, mam wysuwane wąskie cargo a w nim dwa zwykłe kwadratowe kosze zaczepiane o siebie: w jednym plastik, w drugim szkło i metal (tak jest u nas). Na koszach stoi pudełko na papiery (my ich nie wrzucamy, bierzemy na rozpałkę). W szafce, już zwykłej, pod zlewem stoi "ekologia"(bio) - u nas na kompost, i "śmieci zmieszane".
robakt   Liczy się jutro.
29 czerwca 2015 19:00
Ratunku!  Postawiłam gorący garnek na blacie,  chyba z laminatu, chyba trochę się stopił,  są na nim takie pomarańczowe ślady.  Da się to uratować?
robakt, raczej nie 🙁 O ile to faktycznie stopienie, o ile to laminat. Ale dziwne. Gorący garnek na laminacie typu blat kuchenny nie powinien zostawić szkód. Gładkie to jest? Może po prostu była rdza na dnie i trochę się utrwaliła pod wpływem temperatury? I np. kwasek cytrynowy da radę?
robakt   Liczy się jutro.
29 czerwca 2015 19:13
Właśnie nie jest gładki,  są  3 pęknięcia.
Ja mam miejsce na śmieci we wnęce która może będzie zabudowana (o ile zagonię męża, a jak nie to chociaż zasłonkę pierdyknę)
Tylko gdzie najlepiej kupić takie cosie? Żeby to było praktyczne, wygodne i nie nadwyrężyło portfela?
Tak w temacie farbowania... chciałabym odświeżyć kolor, ale butów. Buty są z materiału, wg opisu producenta płótno+nubuk. Farby akrylowe do tkanin dadzą radę? Buty są czarne, trochę się sprały (najbardziej nubuk, niestety musiały też znieść moje łażenie w nich w czasie deszczu...). Ewentualnie mam do dyspozycji jeszcze farbę Saphir do skór, tylko nie wiem, czy do nubuku da radę...
Chodzi o to, żeby wyglądały choć trochę lepiej jak najmniejszym kosztem (potrzebuję je reanimować na obóz taneczny, mam w planach zakup nowych, ale to niekoniecznie teraz - bo może wcale nie uda mi się wrócić do tańca i to nie jest niezbędny zakup 😉). Jeśli chodzi o pranie - do tej pory wrzucałam je do pralki i wolałabym, żeby tak pozostało i żeby może niekoniecznie farbowały (choć w ostateczności mogę je wrzucić do pralki bez niczego innego, no i już nie zamierzam w nich wychodzić poza salę treningową, więc te prania będą rzadsze).
kajpo, ikea ma (miała?) całe systemy śmieciowe. Tzn. ma nadal, ale nie wiem, czy można tak jak kiedyś kupić - po kawałku i niedrogo. Sama mam od nich: pod zlewem wiszący mały śmietnik z pokrywką na odpady"bio", a obok stoi większe pudło - do tego większego pudła jeszcze mam wkładane mniejsze, takie z dziurkami. I do tego mniejszego wędruje szkło, do tego dużego plastik, metal i papier (taki mamy podział). Ale to pewnie nie musi być ikea, mogą być jakieś takie skrzynie plastikowe z leroy'a czy innego tesco.
Bischa   TAFC Polska :)
06 lipca 2015 19:14
Da się doczyścić z podkoszulki bejcę/impregnat? Koszulka szara, bejca/impregnat brązowa, plama nie za duża, ale centralnie na biuście i widoczna. Po zwykłych praniach nie zeszła, a pamiętam że przenosiłam któregoś dnia z tatą pomalowaną bejcą/impregnatem (nie pamiętam którym z tych) ławę i oparła mi się na biuście jak straciłam równowagę. Niby praktycznie używana w ogrodzie tylko, ale też grywam w niej na perkusji, bo dobrze chłonie pot.
Bischa, raczej się nie da. Zrób sobie naprasowankę.
Mam nietypowy problem, spleśniał mi kamień do pizzy, z jednej strony, tam gdzie był odrobinkę przypalony po pieczeniu pizzy i umyciu go wodą - już wiemy, że mycie to był błąd, zapewne dlatego spleśniał.  🤬  Czy można go jakoś uratować, czy będziemy musieli zainwestować w nowy?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się