Przyczepy do przewozu koni

Sierra mogę obfocić moją przyczepę, ale dokładnie zdjęcia jakich elementów potrzebujesz?
Ewuś Elementów metalowych, czyli drążka z przodu (przy klacie konia) i za zadem, oraz ich umocowanie do burt przyczepy. Generalnie detale wykończenia w środku  :kwiatek:

Gillian Zabawne, bo my będziemy robić odwrotnie. Mamy półtorówkę, w której zdemontowali wewnętrzne elementy a konstrukcję dachu (rusztowanie) podniesiono o jakieś 50cm. Prawdopodobnie dlatego jest w tak dobrym stanie, bo wozili w niej... no nie konie  🤣 Podobno służyła jako przyczepa w której przewożono meble, czasem siano czy owies, była bagażówką stajenną (na wyposażeniu stajni - podobno -  była jeszcze dwójka i ciężarówka, więc to w tamtych dwóch jeździły konie zazwyczaj). A my teraz w środku będziemy ją "wyposażać" i prawdopodobnie o te 20-30 na powrót obniżać  🙄 🤣 bo to taaaaaka wysoka olopa!  🤣

Ponieważ to generalnie duża przyczepa (nawet jak na 1,5) planujemy na burtach zamotnować coś na kształt listew odbojowych, właśnie pokrytych gąbką lub gumą. Spotkaliście się z czymś takim? Pomysł ściągnęłam z polskiej dwukonnej i zastanawiam się, czy jest sens...
Gillian   four letter word
14 listopada 2009 17:29
a tak w temacie remontów, to dokąd jechac na sprawdzenie stanu podłogi?
niedługo chcę ją odpalic i zacząc wozic w niej konia, ale muszę miec 200% pewności, że podłoga jest ok. Warsztat samochodowy da radę?  🤔
po kupieniu przyczepy wstawialiśmy do niej 'siodlarnię'

ale teraz okazało się, że lepiej byłoby żeby zamiast siodlarni była wstawiać pakę, a jak jest siodlarnia to dodatkowo paki nie ma gdzie wstawić

czy jeśli siodlarnia zostanie odmontowana to nadaje się tylko do wyrzucenia czy można ją sprzdać lub oni ją wezmą?

Gillian   four letter word
18 listopada 2009 16:20
a tak w temacie remontów, to dokąd jechac na sprawdzenie stanu podłogi?
niedługo chcę ją odpalic i zacząc wozic w niej konia, ale muszę miec 200% pewności, że podłoga jest ok. Warsztat samochodowy da radę?  🤔


?? może jednak ktoś wie?
Moim zdaniem to żeby sprawdzić podłogę to trzeba pojechać na jakiś kanał i tam dobrze wszystko obejrzeć od spodu. Można takie coś zrobić u mechanika jakiegoś lub w stacji kontroli pojazdów.
A ja się własnie stałam szczęśliwą posiadaczką przyczepy Blomert na 2 konie, moze nie jest to jakaś nowość z salonu ,ale jest w super stanie. Ja się bardzo cieszę ,ale moje konie są zmartwione i omijają ją szerokim łukiem.
.
Gillian   four letter word
18 listopada 2009 23:32
Tomek_J, na Śląsku powiadasz 🙂 no to będzie kawałek drogi z zach-pomu 🙂
może się do Niewiadowa przejadę, mają u nas punkt...
Gillian na Boh. Warszawy w Koszalinie jak wjeżdżasz do Jaana(szyby) po lewej jest warsztat sam. dla ciężarówek. Może podjedź i tam spytaj, oni są nieźli, jak im wytłumaczysz o co chodzi z podłogą pod konie to powinni wiedzieć co sprawdzać. Niestety nie mam nr tel.
A ma ktoś doświadczenie w ciąganiu przyczepy 4 konnej?




Ja już zdobywam doświadczenie . Jak kto ciekawy to sie mogę podzielić.
Gillian   four letter word
19 listopada 2009 18:33
Naboo, na pewno zajadę, dzięki!  :kwiatek:
.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
20 listopada 2009 20:59
Tomek_ J a możesz podać jakieś bliższe namiary na tą firmę, ile może kosztować zrobienie u nich przyczepy?
.
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
21 listopada 2009 17:37
[quote author=Tomek_J link=topic=1835.msg385112#msg385112 date=1258762226]
Tomek_ J a możesz podać jakieś bliższe namiary na tą firmę, ile może kosztować zrobienie u nich przyczepy?


Nie wiem, zadzwoń i pogadaj: Alojzy Starzec,  Gruzełki 36, 42-600 Tarnowskie Góry,  (032) 384-18-17
[/quote] 

dzięki  🙂

A może ma ktoś namiary do osób które sprowadzają przyczepki z Niemiec, Holandii itp do małopolski (Kraków) lub ewentualnie Śląsk interesują mnie raczej jednokonne
Gillian   four letter word
27 listopada 2009 18:57
Super-Bolid for Kudłaty 🙂


tu widac o ile podniosłam belki - trzeba je jeszcze czymś obiĆ


i kombinacja alpejska pt.: Jak zyskac dodatkową przestrzeń z przodu (drążek także czeka na obicie)


Super Bolid z moją piekną nalepką


obecnie Bolid stoi w warsztacie bo wyszedł problem z hamulcami, przy okazji wymienię cały zaczep i opony, wrzucę nową matę na podłogę i wstawię okno  😅
.
Nie orientujecie się czy christ produkuje jedynki?
Bo na ich stronie są tylko dwukonne 🙁
Ja mam taką dość pilną sprawę. Czy ktoś miał do czynienia z przyczepami Rejnols? Mam szansę zakupić taką, wygląda ok, ale opinie mają nieciekawe i mocno się waham. Dodam że przyczepa w miarę nowa ( 3 lata).

Gillian   four letter word
03 kwietnia 2010 12:48
temat - monitoring w przyczepie.
Ktoś ma doświadczenia? jaki sprzęt się do tego nadaje, jakie koszty pi razy oko, jaka funkcjonalność.
Witam
A czy ktoś z was ma może przyczepę od tego Pana? Czy ktoś może coś bliżej o tym powiedzieć?
http://www.allegro.pl/item1039587060_przyczepa_przyczepy_do_przewozu_2_koni_nowa_2010.html
Ja zamontowałam monitoring,kupiłam na allegro nawigację Longhorn GoGo 950 z bezprzewodową kamera cofania.kamerę zamontowaliśmy w przyczepie i podpięliśmy do lampki.Znajomy elektryk podłączył styki w ten sposób że jak włączę w samochodzie halogeny to zapala się lampka i uruchamia kamera,kiedy wyłącze halogeny guziczkiem w desce rozdzielczej po chwili uruchamia się menu lub nawigacja.Generalnie super sprawa tylko ostatnio coś popsułam w panelu dotykowym,niestety zbyt późno odkryłam przycisk z blokada panelu  i dotykałam bez potrzeby ale da się naprawić.
orjentica Jak wygląda sprawa z jakością obrazu z takiej kamerki? obejmuje oba konie? Zasięg jest ok? ile taki zestaw kosztuje ( nigdzie nie mogę ceny znaleźć)?

Ja mam jedynkę ale widzę bezproblemowo konia ,,od ściany do ściany''więc powinno być widać oba konie.Kamera ma regulację góra-dół,zamontowana mam wysoko więc widzę konia poniekąd z góry.Zapłaciłam 400zł na allegro,potestowa sztuka,jest taka na allegro właśnie http://www.allegro.pl/item1040616331_nawigacja_gps_longhorn_gogo_950_lh_w_carrefour.html  ale są też kamery cofania z monitorem bez nawigacji w okolicach 200zł.Obrazu nic nie zakłóca,są maleńkie drgania i szumy ale konia widać wyraźnie czy przeżuwa czy myśli. Za 2 tygodnie jadę odebrać klacz od ogiera i później będę wysyłać moja nawigację do naprawy,Kamera działa bez zarzutu ale coś stało się z menu startowym,pozmieniały się odpowiedniki przycisków i nie mogę korzystać z nawigacji.Jak już będę znała przyczynę to napiszę bo choć mało prawdopodobne ale może mieć to związek ze zbyt długim podglądem na kamerze i zbytnie obciążenie systemu.Jeżeli tak się okaże to nie będzie można podglądać konia całą drogę a jedynie sprawdzać co jakiś czas czy nic się nie dzieje.
orjentica dzięki wielkie, takiej opinii szukałam  :kwiatek:
myślałam o kamerce cofania, ale nie byłam pewna czy będzie się nadawać
Czy jest jakaś różnica miedzy Cheval Liberte a Debon? Gdzie są produkowane i jaki mają opinie te przyczepy?
Czy ma ktoś przyczepę Woermann, niemiecką?
Monny   bez odbioru .
21 maja 2010 21:05
A to nie jest tak, że Cheval Liberte jest produkowana przez Debon?
Slyszalem kiepskie opinie o Debon/ChevalLiberte. Glownie chodzi o jakosc materialow, a co za tym idzie - wytrzymalosc.
Monny   bez odbioru .
21 maja 2010 23:57
el_Bandito, nie powiedziałabym żeby przyczepy za tyle kasy były mało wytrzymałe
a jaka macie opinię o przyczepie WILLIAMS atutem jest to że konie można wyprowadzić przodem, ktoś ma prosze o opinie 🙇
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się