Przyczepy do przewozu koni

Tego tematu tutaj chyba jeszcze nie ma.Jest o transporcie ale nie o środkach transportu 😉

Potrzebuje opinii o przyczepach Cheval Liberte,konkretnie interesują mnie modele jedynek:
-First 1.5 S
-1001 XL
-1001 XXL
-1003 XL
Aczkolwiek każda opinia się przyda,nawet o dwukonnych.

Czy możecie tez polecić inne firmy produkujące przyczepy jednokonne,które są do dostania w Polsce?

to ja może napiszę o dwukonnej
kupiliśmy nową, za którymś razem koń zaczął wariować w przyczepie, skończyło się to:
-wyrwaniem klapy z 'zamykania' (tylko po bokach) nie całkiem ale potem nie dało się otworzyć bo była zaklinowana więc wystarczyło pociągnąć i było wyrwane  🤔wirek:
-dziurą w klapie
-i jak się potem okazała zepsutą podłogą
ale mało!
jak przyczepa była w naprawie okazało się, ze była zła podłoga! za podłogę firma zapłaciła sama, ale nie chodzi już o koszty tylko o zdrowie konia!
A ja ze swojej 1-konnej jestem zadowolona.
Wiadomo- to nie boeckmann, ale też cena była inna 😉
Mam ją jakieś 3 lata. Jeździły nią moje konie, koleżanek (w tym Dodofona), znajomy woził nią konie po Europie (w tym jednego do Anglii) więc przebieg ma już spory i jak narazie wymieniłam w niej tylko jedną żarówkę przepaloną i kabel od przyłącza, ale to nie z winy wykonania, a mojego psa 😁 Bo się psina nudziła i mi ten kabel pogryzła jak była szczeniakiem 🤬

Tak wszystko nadal sprawne. Podłoga w wyśmienitym stanie.

Postaram się na dniach porobić zdjęcia, a teraz wstawiam zdjęcia zrobione krótko po kupnie.
Laguna,a jakim autem wtedy ciągneliście? Jaka waga i silnik? Bo tez własnie mam jedynie osobówkę ale kombi do dyspozycji
Fiatem Stilo. Silnik chyba 1.8 diesel (nie pamiętam bo nie mamy już tego auta od prawie 3 lat).

Waga 1380
ja mam dwukonna, kupiona w wakacje zeszlego roku i jak narazie jestem zadowolona.
jezdzila nia juz 1 wariatka i przyczepa zyje wiec mysle ze dlugo wytrzyma 😉
zdjecia niestety tylko takie:

asior   -nothing but eventing-
27 stycznia 2009 09:39
Mam przyczepe 2-konna Debona i poki co nic sie z nia nie dzieje. Rocznik chyba 2006. Byla w Niemczech, Francji, Czechach, wiec troche sie najezdzila  😉
Laguna i Losieczka
Dziewczyny, tak z ciekawosci zapytam.

Jaka jest masa WLASNA tych aut osobowych oraz DMC przyczep, zwlaszcza tej dwukonnej ?

Rozumiem, ze :
Waga 1380 to DMC przyczepy tak ?

Nasza jedynka stawiała straszny opór podczas jazdy przez co samochód miał większe spalanie. Teraz mam dwójke backmana i jest super.
a czy ktoś ma w uzytku przyczepe 4-konna i mógłby sie podzielic doswiadzeniami jak taka przycepa sie sprawuje w użytku przy 4 koniach
nie odpowiem na to pytanie precyzyjnie, ale wydaje mi sie ze masa wlasna auta to ok 2t.
dopuszczalna masa calkowita przyczepy 2t.
przyczepa wazy 690 kg, dopuszczalna ładownosci 1310 kg
[quote author=baba_jaga link=topic=1835.msg157833#msg157833 date=1233055708]
Rozumiem, ze :
Waga 1380 to DMC przyczepy tak ?[/quote]

Nie. Podałam masę własną pojazdu.
DMC przyczepy w moim wypadku to 1400

I teraz dwie sprawy (uprzedzam pytania):
- jeśli chcemy ciągnąć "jedynkę" na kat B to DMC przyczepy musi być równe lub mniejsze niż MASA WŁASNA pojazdu. Czyli w moim przypadku samochód był o 20 kg za lekki na to DMC przyczepy (kosztowało mnie to raz 300 zł mandatu, kilka pkt karnych i zakaz ruszania z miejsca zanim nie ściągnę kogoś z kat E)
-w moim przypadku gdy kupowałam przyczepę w Debonie tosię mnie zapytali na ile chcę aby przyczepa była zarejeestrowana. Czyli są możliwości tak dopasować sobie DMC aby móc swoją osobówką ciągnąć
dokładnie tak jak pisze Laguna...
W prawku liczy się DMC zestawu, czyli na kat. B można ciągnąć zestaw o DMC nie większej niż 3.5 tony. Powyżej potrzebne jest B+E.

No i tutaj standardowo dwójki mają DMC 2t (a czasem 2.5t), a auto to też wtedy min. 2t, czyli w sumie 4, czyli dupa blada :-P

i takie 2 pytania ode mnie:
1. udało by się zarejestrować dwójkę na DMC 1.8t ?
2. Jak wyglądały Wasze pierwsze jazdy z przyczepą? Jako kierowca of kors? Jaki dystans i jaki stres? 😉
Laguna a jak z tylną roletą? Mam na mysli,czy nie fiurga podczas jazdy lub czy przez zime nie powoduje jakiegoś dyskomfortu dla konia? Warto dopłacić na klape poliestrową czy nie?  😉

I tak z ciekawości:

To na drzwiach to złób czy mi się wydaje?
2. Jak wyglądały Wasze pierwsze jazdy z przyczepą? Jako kierowca of kors? Jaki dystans i jaki stres? 😉


Moja pierwsza jazda z przyczepą to był od razu rzut na głęboką wodę.
Bo wtedy ciągnęłam pierwszy raz w życiu jakąkolwiek przyczepę, nota bene samochodem, którym do tamtej pory zawsze kierował mój tata (a ja nigdy), zimą przy bardzo silnych porywach wiatru i na dużą odległość (150 km).
Stresa miałam bardziej ze względu na ten wiatr niż sam fakt jechania samochodem z przyczepą.

Laguna a jak z tylną roletą? Mam na mysli,czy nie fiurga podczas jazdy lub czy przez zime nie powoduje jakiegoś dyskomfortu dla konia? Warto dopłacić na klape poliestrową czy nie?  😉

To na drzwiach to złób czy mi się wydaje?


Nie- to jest "siodlarnia" z wieszakami na dwa siodła

Co do rolety to nawet nie wiem jaką mam (jaka to poliestrowa? :icon_redface🙂.
ALe w żadnym wypadku nie hałasuje, bo jest na takim specjalnym mechaniźmie, że zawsze jest wystarczająco napięta, aby mieć zapewnioną sztywność

EDIT- już wiem 😉 Nie ma klapy, mam "firankę" z plandeki. I nie mam do niej żadneych zastrzeżeń. Nie hałasuje na wietrze, bo jest na specjalnym usztywniaczu
Mhm.Czyli według Ciebie warto inwestować w klapę,czy wystarczy firanek? 😉
Mnie w zupełności wystarcza firanka, więc klape uważam za zbędny wydatek
Laguna a jeździłaś też dwójką?
Zastanawia mnie na ile powszechna opinia o lepszej 'jezdności' dwójek jest prawdziwa 😉
Nie jeździłam, bo nie mam ani dwójki ani kat E 😉

Ale podejrzewam, że zawsze dwójka będzie bardziej "jezdna" niż jedynka, bo jest szersza, a więc i stabilniejsza na zakrętach. Jednak te nowe Debony i Boeckmanny są już i tak szersze niż ich starsze odpowiedniki (Legato nawet sie potrafi w mojej jedynce odwrócić i wyjść sobie przodem :hihi🙂
.
Ponia   Szefowa forever.
27 stycznia 2009 22:42
Zakupiliśmy z tatą w zeszłym roku, Boeckmann'a Top Master, z szafką na siodła i 2 szafkami w środku.Niby używaną,ale śladów użytkowania nie widać,normalnie jak nówka sztuka😉
Jestem nią zachwycona,wszystko zapakuje nie muszę ,załadowywać samochodu.Lawirant wkońcu nie dotyka uszami do dachu;P i może spokojnie podróżować, przy wychodzeniu też nie ma problemu,bo jest wyższa, a Złoty bardzo boi się o głowę,bo kiedyś wychodząc się uderzył.
W prowadzeniu też jest wygodna, mój tata bardzo sobie Ją chwali😉
Niestety nie moge znaleźć zdjęcia, wiem ze Strzyga miała, jak dostane to pokażę😉
Laguna a jeździłaś też dwójką?
Zastanawia mnie na ile powszechna opinia o lepszej 'jezdności' dwójek jest prawdziwa 😉


jechałam JEDYNKĄ Laguny pustą = z Poznania do Kraka i z koniem z Kraka do Poznania (senkju :kwiatek: :kwiatek🙂 jechało się dobrze i komfortowo

jeździłam też kilkoma dwukonnymi przyczepami wożąc jednego konia

w sumie kupiłabym dwójkę

wg. mnie dwójki są naprawdę bardziej stabilniejsze, przy jeździe jedynką "czułam" większe obciązenie i wiatr...

ale to subiektywna opinia

1. udało by się zarejestrować dwójkę na DMC 1.8t ?



Anaa da się, ja pytałam  się przedstawiciela boeckmana i przyczepe Classic można zarejestrować na 1,5t, a Big Master na 1,6t 🙂
Od tego roku zniesiono winiety!
senkju :kwiatek: :kwiatek:


Polecam się na przyszłość 😉

w sumie kupiłabym dwójkę


Ja też. ALE:

-gdybym miała większy samochód
-gdybym miała kat E
-gdybym miała zasobniejsze konto
-i gdybym częściej niż raz na 2-3 lata miała do zawiezienia więcej niż jednego konia 😉

A że ani nie mam E, jeżdżę osobówką Fiata i nie mam zasobniejszego konta to tyram moją "jedynkę". I póki co w ogóle nie narzekam na nią.
mam pytanie laickie troche OT: czy ścielicie koniom pod nogi do przyczepy na drogę ( pytanie zainspirowane zdjęciem z postu wyżej)
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
28 stycznia 2009 18:42
Naboo- możesz coś więcej napisać na ten temat, bo dzisiaj był wyjazd i została zakupiona winieta dobowa i tu...szok...nie 9 zł jak było w zeszłym roku a 38 !!!!!!.
Roczna z 400 ileśtam na 3000. Kolejny szok...
To potrzebna jest ta winieta czy nie???
mam pytanie laickie troche OT: czy ścielicie koniom pod nogi do przyczepy na drogę ( pytanie zainspirowane zdjęciem z postu wyżej)


Tylko na dalsze wyjazdy lub gdy wiem że na miejscu np zawodów konie będa w przyczepie stały jakiś czas.

Ale ścielę jak już to trocinami-słoma jest bardziej śliska, a trociny lepiej chłoną wilgoć
Ponia   Szefowa forever.
28 stycznia 2009 18:53
mam pytanie laickie troche OT: czy ścielicie koniom pod nogi do przyczepy na drogę ( pytanie zainspirowane zdjęciem z postu wyżej)

Tak,ścielę trocinami😉
właśnie chodziło mi o poślizgowość :-) ściółki, podłaga jest chyba specjalnie wykładana antypoślizgową gumą
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się