Revoltowicze z Podkarpacia

90 km mam do Glinika 😉 jestem spod Jarosławia, a tutaj jak coś jest, to tylko w Hawłowicach albo Stubnie. Ostatnio zorganizowali w Przemyślu, ale nie mogłam być 🙁
no niestety większość imprez to Glinik, Zabajka, ew. Leśna Wola, a kiedy są zawody w Hawłowicach, bo chyba jakoś niedługo, wybrałabym się hucki pooglądać 🙂
Zawody w Hawłowicach 9-10 serdecznie zapraszamy 🙂
Może mi się uda przybyć, w końcu chciałabym zobaczyć tą imprezę, bo jakoś zawsze za późno się zorientowałam o jej terminie i już było po hehe
Ja będę na 100% w końcu konia w Hawłowicach trzymam 🙂
Ja też będe na 100% może z koniem ale raczej nie bo jestem na liście rezerwowych  😵 Do Hawłowic mam z 20-30 km 😉
no z Przemyśla bliżej hehe mam nadzieję, że znajdę stajnię jak tam ew. dotrę 🙂 Hawłowice chyba nie takie duże 🙂
Jak się jedzie przez Pruchnik, to o ile dobrze pamiętam jest kierunkowskaz na stadninę 🙂
A był ktoś z was na targu koni w Lutowiskach, dziś ? Gdzieś w Bieszczadach ponoć. Gdybym wcześniej się dowiedziała, to może bym pojechała, ale w radiu było, wywiady z jakimiś koniarzami 😉
m.indira   508... kucyków
03 lipca 2011 20:29
serdecznie zapraszam
No może się uda przyjechać w niedzielę  😉 W sumie nigdy nie byłam na takiej hucułkowej imprezie, jakoś tak wyszło, wybierałam się do Gładyszowa i się nigdy w końcu nie wybrałam, a do Hawłowic bliżej 🙂 na ścieżce dla się jakoś fotki porobić, są takie miejsca, żeby "obskoczyć" więcej niż 1 przeszkodę? ścieżka zaczyna się o 9ej z tego co widzę, jak długo to trwa, bo następny punkt programu dopiero o 13ej.
Ze zdjęciami na pewno dasz radę, może nie całą trasę, ale np. staw, mostki itp. to spokojnie 🙂
Jeżeli startuje około 30-40 koni a trasa na jednego konia trwa 10-13 min (konie są w trasę wpuszczane co 5 min) to tyle trwa 🙂
Oby tylko pogoda dopisała!
Dopisze, od jutro poprawa pogoda i ma być bardzo ciepło i słońce, ale mogą być też burze 🙂 W Gliniku w niedzielę dałam radę, choć padało, to damy radę haha mam nadzieję, że nic mi nie wyskoczy, bo chciałabym przyjechać w końcu zobaczyć taką imprezę 🙂
Na pewno będzie ciekawie, podłoże śliskie, niektóre konie nie podkute ;d
hehe niby od jutra ma być już ładnie, a w weekend nawet ok. 30 stopni, więc może się wysuszy, choć z mojego punktu widzenia fajniej łapać "oryginalne" pozy, oby tylko nic się nie działo jeźdźcom i koniom 🙂
No mam też taką nadzieję, ze nikomu nic się nie stanie. Ale polecam wziąć gumaczki 🙂
o widzisz, dzięki za podpowiedz, na pewno znajdą się w samochodzie 🙂
Włąsnie m radiu mówili, ze sobota i niedziela w deszczu : <<<
wszędzie piszą, że słońce i +30 stopni, m.in. na new.meteo.pl są dość wiarygodni. Przy takiej temperaturze pewnie mogą się pojawiać burze, może stąd ten deszcz.
Burze mogą być przynajmniej przejdą, a nie to co od tygodnia ;/
galopada_   małoPolskie ;)
25 lipca 2011 15:52
u nas zawody 7 sierpnia. już są propozycje: www.stadninakonizabno.dbv.pl
A ja chciałam się wybrać na jazdę do jakiegoś ośrodka niedaleko Rzeszowa - tak do 20, 25 kilometrów. I żeby cena za jazdę mieściła się w granicy 30 zł. I mam prośbę, czy ktoś z was może mi coś polecić? Umiem już galopować i mam za sobą pierwsze skoki. Chciałabym, by były tam hucułki  🙂 (ale niekoniecznie) i by była fajna, luźna atmosfera. Interesuje mnie też pomoc przy koniach w zamian za jazdy - czy w którejś stadninie jest taka możliwość?
konirka, mówisz masz - http://ojkielnarowa.odt.pl/
Co prawda nie ma niestety możliwości pracy w zamian za jazdy, ale:

1. Ośrodek jest niedaleko Rzeszowa - ok. 15 km od granicy miasta.
2. Cena za jazdę 30 zł (karnet 300 zł za 10 +1 jazd)
3. Można poskakać 🙂
4. Mamy 4 hucułki (skaczą również wysoko, nasz rekord to póki co 1,10 m)
5. Atmosfera się super 🙂
O Kielnarowej słyszałam wiele pozytywnych opinii i mam zamiar się tam wybrać. 🙂

A ktoś może mi coś powiedzieć o Kucyku w Czudcu, Rumaku w Miłocinie, Dukacie w Kielanówce, Zagrodzie w Zalesiu k. Medyni, Amazonce w Straszydlu, Veritasie w Czarnej lub Boskiej Dolinie w Dylągówce?

Wiem, dużo tego. 🤣
Kucyk - chyba szału nie ma wielkiego, ale to tak z zasłyszanych opowieści, tzn. żeby sobie ot tak pojeździć (np. w teren to chyba OK, ale coś się pouczyć, to już chyba mniej).
Rumak - raczej większość ludzi stamtąd odchodzi niż przychodzi, warunki raczej średnie do jazdy.
Dukat - nie wiem jak jest teraz, stajnia mała, nieduża wiata do jazdy, ale chyba coś teraz czasem na łące ogrodzonej jeżdżą.
Amazonka - nastawieni bardziej na hodowlę, nie wiem czy ktoś tam teraz jazdy prowadzi, trzeba pytać.
Veritas w Czarnej - dobre opinie słyszałam, ale jest kawałek od Rzeszowa.
Boska Dolina - fajnie położone miejsce, mają dużą halę, ale nie wiem jak z poziomem nauczania.
Dzięki. 🙂

A dlaczego w Rumaku jest "średnio"?
bo ani hali, tylko coś na kształt wiaty, takiej półotwartej, ze słupami i z tego co słyszałam, to atmosfera jest niekoniecznie luźna (jak czasem przechodziłam niedaleko z psem, to słychać z daleka było instruktora) i jakoś tak mało widywałam tam osób jeżdżących. Takie mam odczucia, że średnio to wygląda...
Wielkie dzięki 🙂 , w takim razie Rumaka raczej sobie odpuszczę.

A SK Albin w Słocinie? Z Rzeszowa to strasznie blisko...
Witam serdecznie

Możiwe, ze dołącze do tego wątku, mam ciekawą ofertę pracy z Przemyśla i rozważam przeprowadzkę

stąd moje pytanie (bo szukajka mi nie znajduje wątku o pensjonatach na Podkarpaciu)

katalog stajni też takowych nie uświadczył...

czy są w okolicach Przemyśla jakieś porządne pensjonaty dla koni?
Chętnie nastawione na sport - hala, karuzela, padoki, codzienne sprzątanie i "zachciewajki"-suplementy, derki, ochraniacze

a jak tego nie ma, to jakakolwiek porządna stajnia z pastwiskami?

ostatecznie będę musiała sobie sama ogranizować przydomówkę...
Zapomnij o dobrych stajniach z tej strony podkarpacia🙂
Raczej Ci pozostaje przydomówka.

Popytam jeszcze trnera, on czasem w tamte strony się zapędzał.


A gdzie będziesz pracować 🙂 zdradź coś 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się