Maści i odmiany

Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2009 21:22
Pursat, Remedioss -  ale boskie  😜

A co do tarancika, mama kara, a to jest tata:

Może też wysiwiały tarant??? Nie wiem.
kujka   new better life mode: on
29 stycznia 2009 21:23
Lotnaa, zdaje sie ze tak (popatrz na pysio)
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
29 stycznia 2009 21:35
Lotnaa, to ukryty tarant, skórę ma w ciapki mimo ze siersc ma białą,, na pysiu i przy oczach nie ma siersci więc to widać, widać to też jak konik jest mokry.

takie ogiery bradzo czesto o ile nie zawsze przekazuja masc własnie w postaci tarantów(przerożnych)
np. Okręt miał taka samą maść i dawał tylko taranty, czy krył klacz kasztanowato-tarantowatą, tarantowatą, czy gniadą -po tych klaczach źrebaki widziałam.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2009 21:53
Myślę, że macie rację, bo ponoć jemu (tak jak i córce) zawsze pyszczek się parzył w słońcu, bo miał tak delikatną skórę. A siwki mają skórę ciemną.
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
29 stycznia 2009 22:16
tak oczywiscie miałam na mysli ze skóra jest rózowa w czarne ciapki. jak u tego konia

Okręt:



Jak to określiły go voltowiczki: latawiec

myślę, ze mój kucyk też sie tu nadaje





nie wiem, czemu takie małe wyszło, już poprawione
Forta wrzuć większe zdjęcie, bo jest strasznie małe..  🙂
kpik   kpik bo kpi?
29 stycznia 2009 23:39
Lotnaa, to ukryty tarant, skórę ma w ciapki mimo ze siersc ma białą,, na pysiu i przy oczach nie ma siersci więc to widać, widać to też jak konik jest mokry.


ja to znam pod nazwą siwo-srokaty, ale może fachowo to jakoś inaczej brzmi?
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2009 23:53
kpik, ja jednak bardziej myślę, że one są siwo-tarantowate.

Forta, śliczny rysunek  🙂
kpik   kpik bo kpi?
30 stycznia 2009 00:04
to zalezy od typu tych plam na skorze? jak łaty to siwo-srokaty, jak ciapki to siwo-tarantowaty, trzeba by go zmoczyć to by wyszlo czarno na bialym :P
zuza   mój nałóg
30 stycznia 2009 13:28
Pursat dzięki.Pierwszy raz spotkałam się z takimi " krwawymi plamami"  😡 i zastanawiam się,czy mi się to podoba u tego pierwszego konika tak sobie u tekińca fajne 🙂
Planeta 10 również dzięki,tak to ta Konwalia 🙂
Dwie siostrzyczki



Magnateria oo po Furiat



ma-albigowa po Ganges

I mamusia ich Mu - deneb (ta która sie patrzy , ta z tylu to ma-albigowa)
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
30 stycznia 2009 17:42
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
30 stycznia 2009 17:50
Łysina Killera przypomina mi trochę odmianę Denverosa, tylko że jest "odciśnięta" w drugą stronę 😉

Nie wiem czy to dobry temat na takie pytanie, ale czy ktoś może mi powiedzieć jaka to maść:



Dodam, że na torwarze w konkursie zręczności powożenia w 2007 roku startowała para koni o takiej właśnie maści, ale zdjęć nie mam. Nie wiem jak te konie się nazywały ani kto nimi powoził, ale były charakterystyczne 😉 Może to coś pomoże  🙄

Pomożecie określić maść?
Panika arabska:
fin mi sie wydaje ze albo srebrne, albo coś w siwiźnie...
a może siwe niewwysiwiałe?

Gillian   four letter word
31 stycznia 2009 11:44
iiiii tam, a i tak najładniejszą odmianę ma Pablutto Kujki - to serduszko jest po prostu niesamowite 😀
Pursat   Абсолют чистой крови
31 stycznia 2009 13:39
Fin, widać że jest wzór tarantowaty - oszroniony ? Wygląda też na srebrnego. Może MajaK i Adam się wypowie 😉
MajaK   Tina 2000-2013
01 lutego 2009 21:15
Zostałam wezwana  😉

Na Torwarze 2007 w parze zaprzęgowej były najzwyklejsze siwki. Siwiały z karego, miały białe grzywy i ogony wiec wyglądały dość zjawiskowo. Nie pamiętam czy to ślązaki były...


fot. Iza Stępkowska
A koń ze zdjecia - oszroniony tarant z genem srebrnym? Koń w siwiźnie? Cięzko wyczuć bo i zdjecie srednie  i "na oko" to moze być wiele.
te z Torwaru to siwe ślązaki
kujka   new better life mode: on
03 lutego 2009 11:35
iiiii tam, a i tak najładniejszą odmianę ma Pablutto Kujki - to serduszko jest po prostu niesamowite 😀


oczywiscie ze ma najladniejsza! 😀
tu chyba dobrze widac:
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 lutego 2009 11:54
Z góry przepraszam za  🚫. Brzask, czy Okręt nadal stoi w Palamo? Twoje zdjęcia skłoniły mnie do wejścia na stronę i widzę, że na liście koni już go nie ma.
kujka   new better life mode: on
03 lutego 2009 12:13
quantanamera, alez boska masc!
nie wiesz co mial wpisane w paszport? srokaty czy kary + odmiany?
Kary, dlaczemu srokaty? 😉 Grzywę i ogon ma jednomaściste, a plamy na brzuchu są dopuszczalne u jednomaścistych. Najfajniejszą ma odmianę idącą z dolnej wargi między ganaszami 😀 W identyczny sposób malowany jest ogier Zucca (wygrał próbę dzielności w białym Borze w 2007) - tylko Zucca jest gniady.
Pursat   Абсолют чистой крови
03 lutego 2009 12:27
Quanta, a jaki papier? Super pomalowany 😜
Lotnaa   I'm lovin it! :)
03 lutego 2009 12:31
Quanta, ale reeeeweeelaccyjny  😜
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
03 lutego 2009 13:48
Kilka koni z Tary ma ciekawe odmiany
http://juliusz.ligon.chorzow.pl/galerie/portrety/index.html
nr. 37 Fart też ma serduszko 💘
nr. 50 Hugo następny z serduszkiem ale jego jest na uwięzi 😉
nr. 55 Jessica ktoś trochę wytarł przyznać się kto? 👀
nr. 70 Margrabianka 😉
nr. 76 Melisa 🙂
ps. ciekawą odmianą jest brak odmian 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się