Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

[quote author=Murat-Gazon link=topic=190.msg2957164#msg2957164 date=1608656551]
kotbury no akurat jeżeli o mnie chodzi, to trochę jak kulą w płot z tymi "spokojnymi i nieelektrycznymi", bo spora część moich znajomych ma albo araby, którym raczej daleko do "spokojnych i nieelektrycznych", albo często konie po przejściach lub z kiepskich warunków, powyciągane od handlarzy, zaniedbane albo źle traktowane, z bogatą i nieciekawą historią już na starcie. Rzecz jasna miśków przytulasków od urodzenia też sporo, ale bynajmniej nie wszystkie.


[/quote]

Myślę jednak, że masz małe pojęcie w temacie.
Jest tak spora różnica pomiędzy końmi spierd...mi przez kogoś, które trzeba odrobić, głównie w zakresie wychowania, a końmi, które przez 6 lat nie robiły nic i są po prostu z charakternych linni, że nie ma czego w ogóle porównywać.

Ja nadal twierdzę, że zajeżdżanie 3-3,5 latków nie jest zbrodnią i złem, jeśli się to robi prawidłowo. I nadal twierdzę, że championaty 4 - 5 latków w każdej dyscyplinie są tym, co powinien koń umieć, w tym wieku jeśli się z nim pracuje prawidłowo, systematycznie i chce się utrzymać takie tempo jego rozwoju.
Tak jak istnieje patola w sporcie, tak demonizowanie prawidłowej pracy z koniem też jest patolą.
kotbury, - brakuje mi przycisku "lubię to!" 🙂
Akurat araby to jedne z łatwiejszych koni do jazdy, bardzo miło je wspominam z wyścigów. Ich elektryczność jest taka bardzo nieszkodliwa, bo polega na furczeniu, paczaniu i no i tyle.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
28 grudnia 2020 19:38
Akurat araby to jedne z łatwiejszych koni do jazdy, bardzo miło je wspominam z wyścigów. Ich elektryczność jest taka bardzo nieszkodliwa, bo polega na furczeniu, paczaniu i no i tyle.



Podpisuję sie pod tym. Generalnie nie ogarniam tego mistycyzmu araba i ubóstwiania ich cech nieomalże. Każda rasa ma swoje charakterystyczne cechy. Fukają, "paczają" na wszystko wokół i w zasadzie przez to ludzie uważają je za wyjątkowo trudne i nie dla każdego. No nie są dla każdego, bo jak ktoś się sam wystraszy tych dużych oczu, to daleko nie pojedzie  😂 Ale są mega pojętne i na prawdę pod wieloma względami łatwe do jazdy 😉 I nie teoretyzuję- sama mam między innymi araba 😉

kotbury, tak jak napisała keirshara, szkoda, że nie ma przycisku Lubię to 😉
Czy siodło nie leci odrobinę do tyłu? https://ogloszenia.re-volta.pl/sprzedam-kuca/o/325157/
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
05 stycznia 2021 11:17
Oj, tam, odrobinę 😜
to siodło jest w ogóle źle założone, prawie na szyi 🙂 może jakby było w poprawnym miejscu to by dobrze leżało 🙂
vissenna   Turecki niewolnik
05 stycznia 2021 17:48
"Koń Potencjalny!!!!"
🤣

https://ogloszenia.re-volta.pl/rocky-kon-potencjalny/o/324603/

🥂 😅



Z potencjalem na zapadniecie grzbietu chyba...
Linia gorna jak na szporthorsa to jakis dowcip...
Jestem strasznie ciekawa co się tam odjaniepawla, już chyba od roku wpadam co jakiś czas na ich ogłoszenia i na linki do ich ogłoszeń zamieszczane w tym wątku   👀 😜
Od ogłoszenia o pracę dla trenera, który powinien "odłożyć w końcu ten pie*dolony telefon", przez paszę, którą "jesteśmy koniom winni" (parę osób było zainteresowanych i pisali tutaj o absurdach z jakimi się spotkali, że ogłaszający nie zgodzili się na odebranie paszy ani nie chcieli jej wysłać tylko, uwaga: kazali wezwać samemu kuriera, który ma jeszcze sam zapakować te wory paszy  😁 🙇 ) i to dodane ostatnio, o koniu na sprzedaż za cenę mocno kontrastującą z umiejętnościami i papierem konia. Kojarzę już chyba przynajmniej 4 różne imiona ogłaszających z tamtego konta. Zastanawiałam się nawet czy to nie fejki, ale zostało tu potwierdzone, że te osoby naprawdę istnieją (i oczywiście należy się od nich trzymać z daleka, jeżeli ktoś sam jeszcze nie wyciągnął takiego wniosku). Kocham te absurdalne treści ogłoszeń, szczodrze okraszone błędami, przekleństwami i personalnymi wycieczkami 😍
I ta nazwa ośrodka stworzona z nazw dwóch największych włoskich mafii  🤣
Tego nie skojarzyłam, a piszą o braku praworządności, uczciwości i daleko idących przestępczych zachowaniach w światku jeździeckim  🙇 😜 Sami chyba są przeciwni kryminalistom...
Wystawiający ogłoszenie "Paolo" to właściciel firmy detektywistycznej, jak się pogugla to właściwie same "ciekawostki" o nim można znaleźć. Interesujące, że detektyw taką estymą darzy organizacje mafijne...
Taki koles za tym stoi ktoremu ciutke peron odjechal 🤔wirek:

Z ogloszenia o prace rozumiem tyle, ze a) pan jest bardzo, bardzo dumny z umundurowania i groznego (lol) imidzu swojej firmy b) zaklada stajnie, bo juz sie pozarl ze wszystkimi w lokalnym swiatku jezdzieckim c) peron odjezdza mu coraz bardziej 😁

Btw typ to Polak, a ja po tresci ogloszen bylam pewna, ze obcokrajowiec z translatorem.... a, wroc, translator wujka Gugla chociaz ordynarnych ortografow nie sadzi co drugie slowo 😂

Edit. ogloszenie o klaczy tez dobre, kto mi da 70 tysi za konia chodzacego LL na czysto? Jedyna taka okazja  🏇 😵
vissenna   Turecki niewolnik
08 stycznia 2021 09:54
Ej, ale na terenie stajni bedzie stal czolg T-34!!
Kto nie chcialby pracowac w stajni gdzie jest czolg?!  🤣
majek   zwykle sobie żartuję
08 stycznia 2021 09:57
siedemdziesiat DWA PIECSET.

(moze to 500 specjalnie zeby spuscic z ceny?)
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
08 stycznia 2021 10:04
mi się najbardziej podobają te "radiowozy", jachty i wozy telewizyjne  :p
a  K4 to dlaczego? :p bo K2 i K9 są już zajęte?  🤣
wydaje mi się, że to taki "bieda" Rutkowski :p banda przebierańców
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 stycznia 2021 10:05
Ej, ale na terenie stajni bedzie stal czolg T-34!!
Kto nie chcialby pracowac w stajni gdzie jest czolg?!  🤣


Ten czołg to chyba straszak właśnie na tych chyba niemile widzianych ludzi  😂

Poczytałam ogłoszenia, poczytałam artykuł powyżej, to nie odjeżdżający peron tylko jakaś alternatywna rzeczywistość, inny wymiar lub uniwersum?
byłam przekonana że to coś w stylu tych naciągaczy którzy kupują/sprzedają konie z krajów arabskich.
aż jestem ciekawa czy znajdzie tego pracownika
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
08 stycznia 2021 11:02
[quote author=espérer link=topic=190.msg2958917#msg2958917 date=1610101868]
byłam przekonana że to coś w stylu tych naciągaczy którzy kupują/sprzedają konie z krajów arabskich.
aż jestem ciekawa czy znajdzie tego pracownika
[/quote]

Zacznijmy od tego kto się skusi na taka posadę.

Nie znam tej osoby ani stajni ale znałam kiedyś pewna stajnie gdzie właściciel miał „ciekawe” przypadki utrudniania życia. Nic dramatycznego, ot pozrzucane kantary z wieszaków czy pozamieniane miejscami konie na padokach. Nic co zaszkodziłoby koniom. Właściciel od razu stwierdził ze to ktoś z byłych pracowników (a mało kto nie wyleciał stamtad z hukiem, tzn wyszedl/uciekł po przekroczeniu pewnego poziomu absurdu zazwycaj) i zaczął się odgrażać w mailach zbiorowych do wszystkich poprzednich przeciwników (w tym do mnie).

Czytając właśnie takie ogłoszenia jw. zastanawia mnie dlaczego ktoś miałby komuś uprzykrzać życie. W tym przypadku co znam odpowiedz była prosta - właściciel niedoplacal/przetrzymywał wypłaty bądź traktował pracowników jak g...o przyczepione do buta, fakt - nic nie usprawiedliwia tych pozamienianych koni ale tez nic nie usprawiedliwia zachowania właściciela.

Ten pan z ogłoszenia to jeśli z niego taki detektyw i stróż prawa to powinien wiedzieć ze pomówienia są karalne.
Czy tylko ja nie czuję ceny dla tego "vintage" sprzętu ?  😁

https://www.olx.pl/oferta/strzemiona-jezdzieckie-plus-ostroga-CID767-IDI20zz.html
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
08 stycznia 2021 15:43
tajnaa, „siodło jest w dobrym stanie”...
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
08 stycznia 2021 16:14
tajnaa jednotybinkowe są w modzie  🤣

A ten Sobolewski to nawet koniowi zmienił imię
vissenna   Turecki niewolnik
08 stycznia 2021 16:49
Moze mialo byc damskie 😉
Constantia, az dziw, ze gwiazda jednego konkursu LL za grube pieniadze nazywa sie po prostu Kalina 😁 😉

Koles to megaloman pierwszej wody, wspolczuje ludziom, ktorzy mieli z nim stycznosc.
Ja miałam "przyjemność" spotkania tego Pana  🤔
Powiem Wam, że z reguły wygadana jestem i to bardzo, ale przez całą rozmowę i pół godziny po niej stałam tak  🤔 i nie byłam w stanie się odezwać. Mój mózg poległ w tej konfrontacji.
Ja miałam nieprzyjemnośc też spotykać, rozmawiać i słuchać od znajomych z okolicy ciekawych historii, ale strach mówić.
Z daleka od takich ludzi.
Jako ciekawostkę mogę jedynie powiedzieć, że moja koleżanka jeżdziła chyba właśnie tę klacz, co szalone LL skacze i na treningach ujeżdzeniowych kazał jej skakać, bo w kto to widział konia skokowego w kółko jeździć bez sensu.


Można by pomyśleć, że szukając pracy człowiek włoży w to jakieś minimum wysiłku, na przykład oprócz napisania ogłoszenia jeszcze je przeczyta  😵
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się