Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Samo kładzenie konia już zwiększa ryzyko, natomiast po kastracji na stojąco nigdy nie przyszła mi nawet do głowy konieczność rehabilitacji blizny. Chyba że wchodzi w to opieka pokastracyjna zalecona przez weterynarza. Wszystkie znane mi kastracje terenowe odbyły się bez komplikacji i powikłań.
epk, bo zazwyczaj po kastracji na leżąco w klinice jest zalecenie, żeby koń stał w boksie przez kilka tygodni.. myślę, że tu jest pies pogrzebany.
Fokusowa, jeśli takie zalecenia to na pewno to jest przyczyną.
Choć ja się nie spotkałam z takimi zaleceniami, ale no jak zawsze to zależy od lekarza jak i samego właściciela.
rudziczek   Małe i duże.
08 lutego 2022 12:02
Ja spotkałam się dwoma podejściami do postępowania po kastracji.

Jeden wet kazał ganiać ex ogierki lekkim kłusem na lonży po 15 min dziennie już trzy dni po kastracji. Oprócz tego zalecił polewanie wodą opuchlizny i rany. Miałyśmy w ten sposób działać przez trzy tygodnie, oprócz tego po 10 dniach od zabiegu konie poszły na małe kwaterki. Goiło się ładnie i koniki wyraźnie mniej cierpiały. Najlepiej im było zaraz po ganianiu/lonżowaniu.

Drugi wet u innych koni zarządzał areszt boksowy i spacerki w ręku. Ranę tylko dezynfekowaliśmy zaleconym przez niego środkiem (nie pamiętam co to było). Wszystko goiło się gorzej, paprało się i opuchlizna utrzymywała się jeszcze trzy tyg po zabiegu. Spacerki też były burzliwe i hmmmm... problematyczne. Trzeba było łazić na łańcuszku albo na wędzidle, a i tak ze spokojnym stępowaniem miało to niewiele wspólnego.

Nie mam pojęcia, czy którykolwiek z tych koni miał problem z blizną po zabiegu, ale strzelam, że bardziej problematyczne będą blizny z drugiego sposobu postępowania.
Ja swoje dwa ogiery kastrowałam na stojąco w stajni. Dodam ze to był lipiec wiec bardzo ciepło.
Wet zalecił lonze 2x dziennie przez tydzien lub dwa - zaleznie od gnojenia się.
I przemywanie pod bieżącą wodą po lonży, nic nie było psikane czy dezynfekowane
Jeden po tygodniu nie miał prawie śladu po zabiegu. Za to drugi goił się prawie miesiąc.
Oba ślicznie zagojone po tym czasie, żadnych blizn.
Wydaje mi sie że tutaj ruch odgrywa sporą rolę w tym wszystkim.
Taki off 🙈
Ale wałaszek z ogloszenia wydaje sie byc fajnym koniem, jednak no jest za chudy i kto wie czy chudość i koguci chód to wszystko co czlowiek zastanie na miejscu.
Ramirezowa   Ania i Urania !
10 lutego 2022 15:46
Nie wiem czy może już było, ale ta rasa Zajder Szajder mnie pokonała 🤣

https://www.olx.pl/d/oferta/konie-ladek-rekreacja-sport-CID103-IDNpBug.html?isPreviewActive=0&sliderIndex=7
Ramirezowa, popkłakałam się 🤣😂
desire   Druhu nieoceniony...
10 lutego 2022 19:25
Ramirezowa, ooooo, ale pan z Lądka w końcu chce zatrudnić trenera do koni ! Oby trafił na kogoś konkretnego i z wiedzą, może w końcu będzie warto kupić jakiegoś konia od tego pana 😉
a co to znaczy "trenować na SOJ prawie"? 😅
a co to znaczy "trenować na SOJ prawie"? 😅
martrix,

No bo przecież BOJ to już przecież prawie jak SOJ 😝
[[a]]https://m.olx.pl/d/oferta/kon-w-paski-zebroid-CID103-IDNdVlV.html?reason=hp%7Ccf_rescored[[a]]

Może ktoś chętny będzie😏
https://ogloszenia.re-volta.pl/5-letni-walach/o/420148/
Spokojny przy spotkaniu 😅
Zapomnieli dopisać że okropnie chudy 😐
Mnie dalej najbardziej dziwia ceny, komus sie zamarzylo 25 tysi za chudego, nic nieumiejacego folbluta chodzacego na gumach i wielokrazku, wut..? Do takich koni to sie w normalnym swiecie predzej doplaca 😂
https://ogloszenia.re-volta.pl/walach-szlachetna-polkrew-wysoki-17-lat/o/420197/
Fajnie bez paszportu, dla dzieci ale dla osoby stanowczej i zdecydowanej :"D No i to ogłowie tak pięknie zapięte na każdym ujęciu z poplątanym nachrapnikiem, do tego ten kantar pod spodem. Kto by się przejmował 😇
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 lutego 2022 13:15
Grafika z ledwo siedzącą osobą jeżdżącą na mocnym wędzidle promująca kursy instruktorskie... 😏
Screenshot_20220212_131252.jpg Screenshot_20220212_131252.jpg
Uszatkowa, dżizas, ta stopa w strzemieniu. Ten zaciągnięty koń. Ten dosiad. Takich mamy, tfu, instruktorów, przecież to pewnie duma tej "Akademii" na tym zdjęciu, skoro dali na reklamę. Dla nich to musi być piękne zdjęcie i reklama.
Niestety coraz więcej jest instruktorów po takich kursach. Dostać potem uczniów takiego instruktora to masakra. A o kursach weekendowych online słyszeliście? Weekend i masz papier.
uszatkowa   Insta: kingaielif
12 lutego 2022 13:59
Sivrite, zapewne cały ten kurs jest tak samo profesjonalny jak zlecanie wykonania banneru reklamowego losowemu grafikowi przez jakąś osobę odpowiadająca w firmie za marketing, niezwiązana z branżą jeździecką, bo tak mi to wygląda😂
Uszatkowa, Ty, ale znaleźć TAK OBRZYDLIWE zdjęcie to naprawdę jest, curwa, wyczyn. No nóż się w kieszeni otwiera. Pelham przypięty do nachrapnika, dżizas krajst. Nie widziałam czegoś takiego na oczy nawet. Ten koń ma tak biedną minę na tym zdjęciu, że serio ze świecą szukać tak złego zdjęcia jeździectwa.
Sivrite, w punkt. To zdjęcie boli jak się na nie patrzy.
Stajnia jest tak profi, że jak 26 lat mieszkałam w Zielonej Górze tak nigdy o niej nie słyszałam nawet 😂 Czyli pewnie jakaś zapyziała rekra z trzema końmi na krzyż na jakiejś wiosce.
Sivrite, To nie pelham przypięty do nachrapnika tylko nachrapnik przypięty do pasków wędzidłowych. To ogłowie barokowe można na googlach obczaić, one mają takie rozwiązanie, że nachrapnik to tylko taki poprzeczny pasek dla ozdoby, bez mozliwości regulacji jego wysokości przez brak tego paska idącego przez potylicę, dlatego te nachrapniki są zawsze tak nisko.
No co wy - fajna fota 🤣
Młoda dupa jest? Jest!
Kudły rozwiane niezwiązane, są? Są!
Czorny koń jest?Jest!
W galopie? No ba!
Bez rękawiczek? A po co komu rękawiczki!

No to szefie dajemy na plakat! Taka fajna, że sam bym przeleciał..

... czy ona ma sztyblety czy adidasy?
kotbury, jak dla mnie to są trampki w tym stylu 👈

Ale jestem przed wizytą u okulisty, więc obym się myliła 😅
0000208106580_01_plj_1.jpg 0000208106580_01_plj_1.jpg
A ja uważam, że zdjęcie jest dobrane idealnie wręcz. Jest tak świetne jak i oferowany kurs.
keirashara, kursy organizuje zewnętrzna firma, stajnia jest tylko podnajmowana. Już abstrahując od tego, że akurat w Zielonej Górze to właśnie te ośrodki najbliżej miasta są najbardziej zapyziałe 😉
keirashara, mają profil na FB, wygląda to tak, jak człowiek się spodziewa 😂 na plus że konie chociaż nakarmione i zadbane.

IskraADHD, dla mnie to wygląda jak jakieś mokasyny 😅
Próbowałam powiększyć obraz, ale ona ma tak ustawiona stopę, że nie można określić rodzaju obuwia 😉
I tylko koni żal 🙁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się