Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 grudnia 2013 12:36
Może nie munsztuk, ale pelham kupiłam i na pelhami jeździłam ogierem w teren. Na co dzień łagodny , nigdy barana nie strzelił, miałam go 10 lat i nigdy z niego nie spadłam. Ale w teren na pelhamie, bo się raz chłopak zapomniał a na ogonie miałam grupę ludzi, za których odpowiadałam. Jeździłam potem na wędzidłowej, a pelhamowa związana na szyi leżała, ZAWSZE na początku terenu pokazywalam mu, że druga wodza czuwa i wystarczyło palcem nabrać i działało.

Sportowcom bardzo sie spieszy i niestety niczym dziwnym w handlowych stajniach nie jest spieszenie z robotą i sprawdzanie czy da się pasaż i piaff zrobić. Nie jest to dobre dla koni, a jedynym sposobem,żeby uniknać zakupu takiego konia jest kupić i zrobic po swojemu.
Pani KM swego czasu podczas czempionatu 4 latków pokazała Kresa i sędziowie zarzucali jej ,że pokazuje pasażowate kłusy to w tamtym czasie jeszcze jej mąż latał po hali od sędziego do sędziego i darł się czy są slepi i nie widzą jak koń sie rusza.
PS przeprasza sprawdziłam, Kres miał wtedy 6 lat
Pelham (moim zdaniem przynajmniej) w teren jak najbardziej tak! Ale munsztuk to raczej sluzy do czegos innego...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
12 grudnia 2013 13:58
Dziewczyny,nie będę oceniać jak jeździ na innych koniach ten jeździec,zresztą nawet nie umiem powiedzieć kto siedzi na koniu na filmie z ogłoszenia,ponieważ tyle ma na sobie warstw.Powiem tylko,że kadencję w kłusie jest łatwo wysiedzieć,pod warunkiem że ma się konia ''przed sobą'' i siedzi się luźno.Ale mniejsza o to- w dalszym ciągu uważam,że pokazanie pięciolatka na munsztuku mija się z celem,to jedno- drugie że bat psuje bardzo wrażenie filmu.Trzecie- można powyginać,ale nie ciągnąc za kiełzno-a nawet jeśli chce się to zrobić, to na filmie sprzedażowym się tego nie pokazuje.Czwarte,że koń jest naprawdę fajny,ale jechany zdecydowanie zbyt wolno jak na swój wiek i nie pokazuje tego,co może.
Tyle z mojej strony.

ok, to twoja ocena, ale to najwyżej mozna omówić w innym watku, a nie wrzucać do "zadziwiajacych" ogłoszeń. Czy wg ciebie to jest rażący sposób jazdy? rażąco źle pokazany koń? Nie wiem, ma ogłowie odwrotnie, z naczółkiem za uszami, jeździec sie kolebie, kurde, co tu jest szokujacego? ostatnio rzygac się chce wylewająco sie z netu frustracja, żółcią i jadem kapiacym z kłów internetwowych ekspertów od wszystkiego.
Dla mnie sposób jazdy pięciolatka jest nieco rażący,podobnie jak jad który kapie z Twoich wypowiedzi,nie moich.Ponieważ moje wypowiedzi są konstruktywne,nie piszę że nie podoba mi się i już.I tak,uważam że ogłoszenie jest jak najbardziej nietypowe gdyż nie widziałam jeszcze pięciolatka pokazywanego na munsztuku na filmie sprzedażowym.I to jest wątek do takich ogłoszeń,gdzie indziej miałabym to wrzucić?
I nie uważam się za internetowego eksperta-wręcz przeciwnie: chciałam się dowiedzieć,czy jest może cel przyświecający pokazywaniu tego konia na munsztuku, którego nie znam.A że sposób jazdy mnie razi i wolę oglądać coś innego,to już jest druga kwestia.Nie piszę też jak owy jeździec na filmie powinien jeździć-nawet nie wiem kto,co więcej niespecjalnie mnie to interesuje.Napisałam co mnie razi-mogę się mylić,ale oczekuję że w razie tegoż,ktoś mnie wyprowadzi z błędu,bo człowiek uczy się całe życie.
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
12 grudnia 2013 14:46
to nie jest wątek: interpretacja, tylko zadziwiające ogłoszenia. Czasem bywały śmieszne, czasem bywały straszne albo żałosne-to mozna wyciagać i omawiać, może ktos na przyszłość puknie sie w łeb.
Ale coraz mniej tu żałosnych ogłoszeń, a coraz więcej żałosnych komentarzy. I rzeczywiście, czytac nie muszę, w ogólę nie muszę reagować, po co, każdy ma swoje sprawy przecież....dac młodzieży spokój, niech się bawi
http://ogloszenia.re-volta.pl/inne/szczegoly/16239?
,,wymagane umiejętnośći to samodzielny kłus''  🤔
kludulka,wybacz niedojrzałe rozbawienie,ale nazwa ''Wólka Cycowska'' wywołała u mnie uśmiech na twarzy 😀
kludulka,wybacz niedojrzałe rozbawienie,ale nazwa ''Wólka Cycowska'' wywołała u mnie uśmiech na twarzy 😀

Hahahah ok  😂
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2013 17:29
Jaki piękny ten grubasek na drugim zdjęciu  😍 Tylko pani kasku zapomniała...
Ach, widziałam już tego psa na FB w odpowiedniej grupie szyderców...
Dziewczyna ma wyobraźnię.
http://m.photoblog.pl/kaska0022/161471155

Nie wierzę, nie wiem co napisać.. Gdzie do cholery są rodzice?!
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 grudnia 2013 18:02
"no ale Rexio jest w "wieku dojżewania" woęc się dzisiaj zbuntował...

jak chciałam iść z nim na trening to postanowił nie wychodzić z budy, a jak chciałam go wyciągnąć to stawiał się i mnie "ugryzł" bo w sumie dotykał bo niechciał mi zrobić krzywdy...

no ale wkońcu ja wygrałam... wziełam szczotke iii... Rexio w skowronkach i chętny do współpracy 🙂 😀 :*"

o ***** ***...
Również to widziałam i tak sobie myślę...że ja chyba kota ,,przemienię'' w konia  🏇
Przyznam, że nie raz mój kot coś skakał ale sama, nisko i bez przymusu tzn. położony bat na kartonie i miała możliwość skoczyć lub przejść obok, męczę kotka :<  🤦
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2013 18:20
Któraś re-voltowiczka miała filmiki ze skaczącym kotem, a może królikiem? Nawet mu robiła takie profi drążki. Skakał sam.
Ale przecież krzywdy psiakowi nie robi, to że psiak skacze przez przeszkody to jest to normalna tresura dla psa, ja też tak z psem ćwiczyłam jak chodziłam z nim na pt1. A że pisze trochę infantylnie, na forum to też się często zdarza.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2013 18:34
On ma w pyszczku WĘDZIDŁO. I jeszcze jakieś wypięcie.
Sio   nowe wcielenie marchewki
12 grudnia 2013 18:36
taaa-tylko,że wsadziła mu coś w psyk...jak wędzidło.....i chyba mu się nie podoba skoro jak chce go zabrać na "trening" to ją straszy...
ale strasznie mi się podoba siwy z ogłoszenia-na takiej maszynie  to w ogień bym pojechała 😀
Samo bieganie i skakanie z psem jest okej, sama to robiłam bo mój dzieciak miał do tego talent i sam chciał skakać (przeszkody chwilami takie, że dwukrotnie by się pod nimi zmieścił a nigdy nie przechodził pod spodem, skakał bez smakołyków itp) ale "wypinanie" psa i wędzidło w pysku to jest gruba przesada...
Dokladnie, skakanie z psem okej, nie dziwi, ale niektore obrazki niefajne. Pare zdjec dalej napisala, ze robi mu nowe siodla. Jeszcze nie widzialam lonzowanego psa i to z wedzidlem, na wypieciu 😂 masakra..
lussi popatrz na jeszcze kolejne zdjęcia, a zobaczysz, ze pies jeszcze nosi owijki i chodzi w zaprzęgu...  😵
To chyba wolę nie oglądać.. Na samą myśl się ciśnienie podnosi. Rodzice powinni się dowiedzieć i zareagować, a jeśli wiedzą to pozostaje pogratulować, to chyba niestety nie podlega prawnie pod żaden paragraf...
tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
12 grudnia 2013 19:26
lussi popatrz na jeszcze kolejne zdjęcia, a zobaczysz, ze pies jeszcze nosi owijki i chodzi w zaprzęgu...  😵


akurat chodzenie w zaprzegu jest dla psa całkiem normalne
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 grudnia 2013 19:29
Tak, ale nie z wędzidłem...
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
12 grudnia 2013 19:30
Ta dziewczynka ma jakiś kompleks...

"a dzisiaj zrobiłam mu nowe siodło:
-wyścigowe
-skokowe
-westernowe
-ujeżdżeniowe

i to co miał czyli wszechstronne 😉"

pewnie rodzice nie chcą kupić konika, to sobie przynajmniej psa potrenuje...  🤔
[quote author=nagana link=topic=190.msg1950532#msg1950532 date=1386874045]
lussi popatrz na jeszcze kolejne zdjęcia, a zobaczysz, ze pies jeszcze nosi owijki i chodzi w zaprzęgu...  😵


akurat chodzenie w zaprzegu jest dla psa całkiem normalne
[/quote]

W psim zaprzęgu normalne. Ale w takim chyba już nie http://www.photoblog.pl/kaska0022/160733363
edzia69   Kolorowe jest piękne!
12 grudnia 2013 19:58
Prosze o usunięcie poprzedmiego posta, coś się zepsuło po prodze i nie mogę edytować.




http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRt3ZAQSbn2O_eLaKIXmrK7G5JH3hPVvrTF8FCBhN8VsjPqqldqaw
Taki użytkowanie psa nie jest niczym zadziwiającym, niestety wydaje mi się, że jeśli ta ekm dziewczynka zabiera się za "trening" psa w sposób jaki przedstawiają fotki to chodzenie tego zwierzaka w zaprzęgu też nie jest przemyślane.
Ogólnie użytkowanie psa w zaprzęgu jest normalne.

W tym jednak wypadku, no cóż... Pies ma kantar i być może wędzidło w pysku, kierowany jest lejcami, a konstrukcja i mocowanie zaprzęgu też do mnie nie przemawia.
Psy lubią ciągnąć wózek, ja bernardynkę uczyłam ciągnąć wózek i sanki jako dalszy trening po skończeniu szkolenia PT1. Przy czym musi być odpowiednia uprząż dla psa tak aby nie zrobić mu krzywdy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się