Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

nie, pracuję wśród nastek  😉 i z zasady traktuję je poważnie, dopóki same nie "poproszą" o to, aby przestać je tak traktować.  😉
gajara18   "Konia strzeż się z tyłu, psa z przodu, a kobiety
11 grudnia 2009 22:53
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 grudnia 2009 22:55
gajara18, Lata 60. Ja bym się zszokowała jakby to był stojak z rocznika 2000.
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=850745489

Brak mi słów  😲

no i co to wielkiego?? na allegro moszesz sobie kupic skore z konia na buty czy torebke.
IloveMosiek   Mościsław & Co
12 grudnia 2009 09:03
Grafitkowa, nikt nie twierdzi, że wszystkie nastki są bee.

ja podchodzę do tego podobnie jak _kate, traktuję je poważnie, dopóki same mi nie udowodnia, że nie powinnam. 👿

najczęściej pójdzie o to, że dziewczynki podejmują się działań, których nie są w stanie same wykonac, i niestety, kiedy tłumaczę i proszę, to zwykle jest obraza majestatu.
ostatnio mieliśmy przeboje przez to, że jedna przytaknęła i przeprosiła, a potem i tak zrobiła swoje. nie chciałybyście widziec ślązaka w szorach doginającego samopas ruchliwą szosą, między TIRami, a potem łapac go prawie 2 godziny i prowadzic do stajni ponad 4km...
także teraz jest podwójny nadzór nad podejrzanymi nastkami i przestałam miec wyrzuty sumienia, jak warknę na którąś bardziej bezczelną.

zauważyłyście, że jak dziefffczynek jest więcej, to mają zaburzoną precepcję i nie reagują na wszelkie komunikaty, dopóki się ich społem nie opieprzy? instynkt stadny, czy co? 😁
http://gieldakoni.com/index.php?strona=wydzierzawie2&id=12690

😲

jest ktoś chętny do oddania konia w trening?
o matko  😂

brak słów  🤣
Dziewczyny,fakt, na takie trzeba krzyknąć  😁

Katija - A skąd oni biorą takowe skóry ? Nie chodzi mi o tych z allegro tylko ogółem  😉
Arimona - Co jest takiego w tym ogłoszeniu ? Ja nic szczególnego nie  znalazłam ... 🙄
W samym tekście nic, oglądałaś zdjęcia?  🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 grudnia 2009 12:16
Arimona, Inne czasy, inna mentalność ludzi. Co w tym niby szokującego jest? Ze uchwyt z munsztuka, że ze źrebaka pośmiertnie zdjęta skórka? Nie wiesz, że do dzisiaj na prośbę właściciela można zdjąć skórę nawet z dorosłego konia?

Zszokowałabym się jakby dopisali tekst 'Skóra zdjęta z jeszcze żywego źrebięcia' 😵
Zdj.widzialam,technika/dosiad i wszystko inne sreeeednio,sa osoby z takim samym ogloszeniem,ktore jezdza duuuzo gorzej  😁 -> 'nastki'

Notarialna - a to pod jakies znecanie nie podchodzi ? no bo przeciez konika usmiercaja,wiec ..?
Atutowa .

Ok , dla mnie jest zadziwiające to ze ktoś taki wystawia ogłoszenie o treningu konia i wstawia takie zdjęcia.
To pierwszy raz mi się takie dziwne trafiło  🙄
Dobra,dobra,ja nic nie mowie  😀 dzis mam gorszy dzien  🤬  😁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 grudnia 2009 13:17
Atutowa ., Z tego co wiem to nie. Musi być potwierdzone przez policję jeśli jest to koń padły w dziwnych okolicznościach (o ile zostało zgłoszone) i nagle właściciel będzie chciał zdjąć z niego skórę. Zazwyczaj proszą o to handlarze, którzy potem sprzedają takie skórki chociażby na allegro (swego czasu kilka takich ofert było). Nie mam pojęcia czy są jakieś dodatkowe dopłaty.
Notarialna - Mnie to w ogóle odrzuca,przecież to kiedyś biegało,prawda ? Więc właśnie, czemu to teraz służy jako ozdoba w pokoju ? Tak nie powinno być . 🤔
Sprawe zgłosić ? to chyba tylko sąsiedzi, tak ?
To powinno być zakazane, jakiś stopień znęcania,gdy koń naaagle padnie, a potem w domu jest na ścianie zawsze jest ...  -.-
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 grudnia 2009 13:34
Ja mam do tego stosunek obojętny. Jakoś nigdy nie interesowałam się tym aż tak bardzo 😉
A wiadomo, pgoń za zyskiem jest teraz ważniejsza niż zwierzę.

To tak jakbym miała ze swojego kota zedrzeć skórę i zrobić z niej dywanik. Ech.
majek   zwykle sobie żartuję
12 grudnia 2009 13:42

To tak jakbym miała ze swojego kota zedrzeć skórę i zrobić z niej dywanik. Ech.


Mój kolega był kiedyś w górach na prywatnej kwaterze. Właściciel właśnie wyprawiał co się dało. Zajmował się też wypychaniem.
W pokoju kolegi biały futrzak to skóra z owczarka, który wcześniej szczekał na łańcuchu.
Było kilka wypchanych kotów, cielak...
Marcin zbulwersowany był trochę, ale gospodarz twierdził, że musi na czymś uczyć synów, więc jak coś zdechło w okolicy bądź w inny sposób straciło życie, było świetnym materiałem na próbę....

Atutowa . przeciez konie sie ubija. i z tych ubitych koni sciaga sie skore. jakies dwa lata temu bardzo modne byly torebki i buty z konskiej skory z sierscia. farbowane w jakies centki, paseczki itp.
prosze bardzo:
[[a]]http://www.allegro.pl/listing/search.php?string=sk%C3%B3ra[[a]]+z+konia&from_showcat=1&category=0
Uhh,okropieństwo 🤔
A ty z czego masz buty? Albo obicie kanapy? Tapicerkę? Na pewno miałaś w życiu coś co było obite skórą zwierzęca, może niekoniecznie końską, ale świńską lub bydlęcą. Jagniątka też biegają i są słodkie, a jednak lądują jako buty.
Ja znalazłam coś o takiego: (http://www.gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=12672)
Witam mam na sprzedaż klacz. Jest bardzo spokojna. Lubi ludzi. Nie sprawia żadnych problemów. Potrafi juz chodzić na lonży, daje wszystkie 4 nogi, chodzi na uwiązie.Idealna jest do zaprzęgów. Miała trudne dzieciństwo ponieważ mama jej nie chciała ją zaakceptować i sami ja wychwywaliśmi. Kochany konik. TYLKO W DOBR RĘCE !! Wiecej informaci pod telefonem ,e-mailem lub gadu-gadu. Mam filmiki i różne zdjecia jak sie rusza.

Można by się jeszcze przyczepić o tą lonżę, bo dziewczynka nie ma roku, ale mnie najbardziej rozbawiło trudne dzieciństwo😉
Monika27 - Nigdy przenigdy nie miałam nic skórzanego, co najwyżej skóra ekologiczna . Buty mam właśnie ze skóry ekologicznej,moja kanapa nie ma obicia,tapicerka też skóra ekologiczna . W domu żadnego futra, co najwyżej futrzaki ; ] Coś jeszcze chcesz dodać ? Nie,mięsa czerwonego też nie jem, kurczaka sporadycznie . Jeszcze jakieś pytania albo zastrzeżenia wobec mnie ? zapraszam na pw  😉


No,a co do ogłoszenia - lonża,hmm... jakoś nie wydaje mi się,żeby to była jakaś konkretna praca z nią, mam wrażenie,że ją tylko w sumie przyzwyczaili do tego  🤣
A trudne dzieciństwo - bezbłędne  😁
Napisałam z tą lonżą, żeby zaraz 10 spostrzegawczych osób nie wyleciało z :co za cham, jak można takiego dzieciaka lonżować, stawy jej niszczy... itd. Chciałam po prostu uniknąć dużego offtopu🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
12 grudnia 2009 18:02
monika27, Zapomniałaś o siodłach z wyższych półek, które też są robione z bydlęcej skóry 😉
Jak dla mnie jeśli zwierzę jest zabite humanitarnie i bez męki to wszystko jest w porządku, koń  też jest zwierzęciem hodowlanym jak świnia czy krowa i nie widzę  nic strasznego w stojaku do wina zrobionym ze skóry zrebaków, aczkolwiek sama bym go nie kupiła, tak samo jak nie zjadłabym koniny, ale nie przeszkadza mi, że taką widzę na półce sklepowej. Wkurza mnie takie dziecinne zachowanie typu ojejku biedne zwierzątka, jak można z ich skóry zrobić kanapę albo uszyć kurtkę, lepiej robić ze skóry ekologicznej która pozniej rozkłada się tysiące lat, i w skali globalnej uśmierci wiele innych gatunków zwierząt łącznie z człowiekiem.
Hmm... zapomniałyście jeszcze o oglowiach 🙂 one też są wykonane ze skóry, a na syntetycznych czy parcianych mało kto jeździ 😉
Nie wysilajcie się przecież Atutowa nigdy przenigdy nie miała nic z naturalnej skóry  🤣 i nawet skład swoich pierwszych bucików sprawdziła 🙄
monika27 - rozumiem, że ty najlepiej znasz skład pierwszych bucików Atutowej ? ; )
Ciekawe tylko co te złośliwoście wnoszą do tematu x3
Jednych takie aukcje czy ogłoszenia szokują/zadziwiają a drugich nie
Jedni mają takie zdanie, a drudzy inne
Po co sobie dogryzać bez sensu  😎
In.   tęczowy kucyk <3
12 grudnia 2009 22:31
Chess, bo mamy tu kolejną osobę wygłaszającą "prawdy objawione" ; )
[quote="Atutowa"]Nigdy przenigdy nie miałam nic skórzanego, co najwyżej skóra ekologiczna . Buty mam właśnie ze skóry ekologicznej,moja kanapa nie ma obicia,tapicerka też skóra ekologiczna . W domu żadnego futra, co najwyżej futrzaki[/quote]
Pewnie 😉 a siodła, ogłowia, sztyblety, sztylpy, wszelkie patenty [prócz gumy i pessoa]..... ? Wszystko syntetyczne? 😉

Arimona, wystawia ogłoszenie, wstawia takie zdjęcie, ale.... wątpię by normalny człowiek oddał jej konia w trening 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się