Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2016 20:58
maluda, ma prawo byc trudny pod siodłem, jak to szkielet obciągnięty skóra na którym sie można anatomii uczyc.
Dwa filmy mi sie udalo zobaczyc. I faktycznie gorzej to na filmach wyglada niz na zdjeciach.
Co nie zmienia faktu, ze jesli u konia, to sa problemy plecowe ze wzgledu na siodlo, dupe jezdzca i walke w trakcie jazdy, to ja bym tego konia sobie chetnie zobaczyla. I jesli TUV wyszedl by zadowalajaco, to bym go kupila i dala mu szanse. Bo to moze byc fajny zwierzak po odkarmieniu i wyrobieniu dobrych miesni i luzu.
Bo te problemy co widac na filmach ( jesli nie ma tam jeszcze czegos powazniejszego ) to dla mnie sa typowe problemy niedoswiadczonych jezdzcow na koniach do przodu. Odstawiona lydka i za ryj. Co daje efekt odwrotny i poglebia problem.
maluda, ma prawo byc trudny pod siodłem, jak to szkielet obciągnięty skóra na którym sie można anatomii uczyc.

Nie wnikam w jego tuszę. Tyle wiem z ust obserwatorów. Komentowali charakter.
Czy wyglądał wtedy lepiej? Nie wiem, dlatego właśnie unikam tematu masy. Musiałabym popytać.
xequus, też po ogłoszeniu nie widziałam, aż pofatygowałam się w filmiki z treści:
W tej sekundzie i kilku następnych to widać dokładnie:


Różnie bywa. Czasami koń zachoruje, i ma problemy z trawieniem, nie ma apetytu, lub chudnie ze stresu. W to nie wnikam - nie wszystkie konie są idealne. Ale szczerze mówiąc, bałabym się siodło zarzucić na takiego szkieletora.

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2016 22:12
maluda, no to moze zacznij.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
26 czerwca 2016 22:29
Luna_s20 faktycznie na filmach gorzej, niestety. Ale i tak twierdzę, że można darować sobie teksty w stylu myślała nad opisem i zapomniała nakarmić. Chociaż raz ktoś napisał, że koń jest trudny, a nie ściemniał, że koń dla dziecka i 100% zdrowy  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
26 czerwca 2016 22:36
xequus, tak, brawo dla niej, jezdzi na szekielecie <3
Rudzik   wolę brzydkiego konia, niż piękną sukienkę
27 czerwca 2016 08:58
xequus, tak, brawo dla niej, jezdzi na szekielecie <3


strzyga brawo i dla ciebie za stosowanie łykawki na kucu, zamiast zdiagnozować i leczyć problem.
przyganiał kocioł garnkowi. Ładnie tak o chamsku przyganiać innym, jak się na własnym podwórku szerzy ciemnogród i średniowiecze?
Bo jak coś nie jest zapasione to dla dyletanta jest szkieletem . Konie to jednak nie tuczniki i nie ilość schabu się na nich liczy .  A ten koń  jest  po prostu słabo  umięśniony i ile by mu nie sypać tak będzie wyglądał ,  On potrzebuje więcej pracy, albo ruchu na wybiegach  .  Taki typ budowy .
niesobia masz  rację, to taki typ, w dodatku nerwy go zżerają, może w związku z wcześniejszym bólem wywołanym źle dobranym sprzętem albo złym postępowaniem? Tego nie wiemy... Fajnie się wymądrzać i obwiniać właścicielkę. Jak ktoś kupi i odpasie, będzie mógł się wypowiadać.
Myślę ,że pewna nadpobudliwość tego konia też jest cechą wrodzoną , a nie nabytą .  Takie konie potrzebują porostu więcej czasu i nic na siłę z nimi nie zrobisz . Jak by mu znaleźć formę aktywności , taką którą koń by zaakceptował i nabudować mu zad to będzie kawał maszyny , a  na tym  koniu jest na czym budować .  Zastanawiam  się  czy nie sprawdził by się jako koń zaprzęgowy  ❓
Albo mi się wydaje albo ostatnio częściej pojawiają  się ogłoszenia o 'trudnych' koniach.
Tu także przypadek 'konia dla zaklinacza'
http://alegratka.pl/ogloszenie/kon-dlazaklinacza-koni-27756389.html?h=5024e984f3129dce
To miłe, że przynajmniej prawdę pisze o tym koniu. Jednak cena jak za tak niebezpiecznego konia - zadziwiająca..... Do tego koszty transportu z Niemiec -ciekawe...
Jak trafi do zaklinacza to dopiero mu palma odbiję . A wysyp takich ogłoszeń to nic innego jak pokłosie mody na tzw natural .    🤦
Może nie odbije jak trafi na kogoś rozgarniętego. Wśród naturalsów trafiają się osoby myślące, a nie tylko ślepo stosujące promowane w marketingu schematy układania koni.
W sumie, to przydał by się wątek typu "Coś śmiesznego" ale koński (a może taki jest?). W każdym razie, przeglądając stronę Equishopu niesiona na fali wrzawy o niebywałej promocji (na którą oczywiście się nie łapię, ale pooglądać zawsze można) natrafiłam na:

Czy może mi się tylko wydaje, że ten manekin jest.. dołem nieubrany?  😁
kenna, a to nie tak się jeździ zawody ujeżdżeniowe? 😁
Neee, jego bryczki są po prostu wyjątkowo dopasowane :P
Na pewno reklamują je "nawet nie czujesz, że masz je na sobie"
dea   primum non nocere
28 czerwca 2016 23:50
To stroj do hasła boso, ale w ostrogach, ani chybi  🤣
To miłe, że przynajmniej prawdę pisze o tym koniu. Jednak cena jak za tak niebezpiecznego konia - zadziwiająca..... Do tego koszty transportu z Niemiec -ciekawe...



Wydaje mi się, że jak na Niemcy to cena jest poniżej kosztów chowu tego zwierza. Papieru nie widzę, więc nie widzę również pochodzenia konia, choć biorąc pod uwagę opis, to papier nie ma tu chyba znaczenia.

Brawo dla właścicieli, że napisali jak jest. Ja kiedyś miałam konia, który się podobnie zachowywał i pozbywał się pacjentów z dużą prędkością, jeśli nie byli mną. Z wiekiem (po 6 r.ż) mu przeszło chociaż jak uznał, że pacjent zachował się niegodziwie to pacjent leciał nawet z 16-letniego konia. Sama jak "niesłusznie" sprzedałam mu kiedyś dwa "szybkie", to poleciałam nawet nie wiem kiedy i dopiero skumałam, że to nie tak, że ja się tak super na nim trzymam tylko on mnie lubił po prostu. Stąd jest szansa, że ktoś może sobie kupić fajnego konia, jak sobie da radę i koń zdrowy.
Orzeszkowa teraz  żyje się szybciej  , ale żeby aż tak  🤔zczeka:  😵. Ja się kurna z tego świata  się wypisuję i udaje się na wewnętrzną emigracje  .  🥂 aż do skutku  :allcoholic:
Orzeszkowa  😲 🤔  :emot4: Skąd się biorą tacy debile??? Biedne źrebaki...
Nic tylko do dupy nakopać i kwiatków nasadzić. Patrzeć się nie da.
Orzeszkowa,może by nasłać na nich OTOZ albo Animalsów,bo to naprawdę szczyt szczytów.Kary za znecanie się nad zwierzętami przecież są-może by się zastanowili ludzie trochę...A jakby media jeszcze coś mądrego napisały to byłby dla innych przykład. Coś w stylu-widziałam na fejsie a propos psów:plakat z małym dzieckiem (ludzkim) przykutym łańcuchem do psiej budy...
Orzeszkowa, hucuł wygląda jakby miał karczebne zapalenie ścięgna na prawym przodzie...
ten ostatni to się chyba za dużo arabow naoglądał w TV
quantanamera, strasznie to wygląda, na komórce słabo widzę ale obstawiam jakas cyste albo fajke-gigant 🙁

Mam wrażenie, ze jest coraz większy wysyp debili i patoli posiadających konie. A za pól roku będzie jeszcze weselej jak za 500+ pokupuja dzieciom kucyki 🙄
Ja pier$&@#$ę, pięć km ode mnie:

[url=http://olx.pl/oferta/ogierek-CID103-IDgl3bf.html#b9e7c13136]http://olx.pl/oferta/ogierek-CID103-IDgl3bf.html#b9e7c13136[/url]

🤬

A czy ja chce wiedzieć, co tam było? Bo mam chyba za miękkie serce do ogladania tego :/  Bo ogłoszenie już nieaktualne
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się