Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

desire   Druhu nieoceniony...
28 marca 2017 13:40
DressageLife, Amen.

smarcik, było strone temu. 😉

smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2017 13:48
https://www.facebook.com/Gallop.Magazyn/photos/a.263462357088331.44479.257402547694312/1025791590855400/?type=3&theater
nie wiem czy śmiać się czy płakać z komentarzy pod zdjęciem  😵

Rzeźba z Włoch:
[img]https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/17499239_1025791590855400_7480801196687147312_n.jpg?oh=2591ce56d47e73a5a3329c64a2035277&oe=59554926[/img]

Tok myślenia kretynek:
Włochy -> tam jeżdżą konie na rzeź -> włosi jedzą koninę -> rzeźba jest pomnikiem jedzenia koniny a nie konia, bo jest sama głowa -> okrucieństwo, straszne rzeczy, hańba gallopowi, że propaguje jedzenie koniny!
FCUK LOGIC
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 marca 2017 13:48
A, to przepraszam  😡 Ta panienka przed chwilką dodała to w jednej grupie na FB więc myślałam, że to świeżynka  😉
Tyle tylko, że ja mam wątpliwości czy to o Włochy chodzi. Architektura sprowadziła mnie na ślad tego miejsca - to jest outlet McArthurGlen. Co prawda we Włoszech jest ich kilka, ale rzeźba głowy konia znajduje się ponoć w outlecie Neumunster koło HAMBURGA w Niemczech, tam gdzie koni się nie je, tylko tabunami hoduje.

McArthurGlen Neumünster opened in 2012. The construction of a second phase is currently under way, with an opening date set in autumn 2015. Key brands at the centre, increasingly popular with the Hamburg shopper, include the likes of Armani, Gucci, Hugo Boss, Polo Ralph Lauren, Karl Lagerfeld, Versace and Michael Kors. The centre's features include a specially commissioned horse's head sculpture by renowned artist Nic Fiddian-Green in the clockhouse square.
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 marca 2017 15:38
Dance Girl, to mniej istotne, nadal komentarze są na poziomie dna i pół metra mułu
Dance Girl, to mniej istotne, nadal komentarze są na poziomie dna i pół metra mułu


smartini, jestem na etapie życia, na którym tabun rozdygotanych histeryczek nie robi już na mnie wrażenia  🤣
Racjonalna   Patrz w niebo, ale uważaj na kupy
28 marca 2017 17:59
smartini, Boże... i one to tak na serio  🤔 "Przerażające! Zwłaszcza że makaroniarze zajadają się koniną. Może chociaż tego nie zjedzą..."
Macki opadają... niektórzy ludzie to naprawdę powinni mieć zakaz używania internetów  😵
Powinny mieć na klawiaturze naklejkę "przed użyciem skonsultuj się z lekarzem".
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/48886?

Bardzo ładny pysk, aż wszystkie zdjęcia są mu poświęcone 😀
rudziczek   Małe i duże.
28 marca 2017 18:28
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/297520

Co autor miał na myśli siodłając w ten sposób konia?
Ircia   Olsztyn Różnowo
28 marca 2017 20:53
Rudziczek  bo to kosmiczna żaba przecież  😵 
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 marca 2017 22:00
Komentującym tę rzeźbę się chyba mocno klepki poprzestawiały. Jak w Warszawie porozstawiano figury krów nikt się jakoś nie czepiał a przecież zjadamy krowy, mało tego cielaczki też jemy.
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zrebic-CID103-IDkvWOA.html#01e781b599


troche szczuplutki jak na swój wiek chyba ?? Czy tak dziwnie stoi? Ujęcie nie takie ?
desire   Druhu nieoceniony...
28 marca 2017 22:21
Biczowa, małe świnki na rożnie też spiekamy! mniam!  😍 😉 kLik
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 marca 2017 22:33
Ja akurat niespecjalnie wieprzowinę jadam, nie smakuje mi ale cielęcinka i kurczaczek no i podroby zawsze chętnie 😉
https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-zrebic-CID103-IDkvWOA.html#01e781b599
troche szczuplutki jak na swój wiek chyba ?? Czy tak dziwnie stoi? Ujęcie nie takie ?


Trudno ocenić, ale chyba tak.
W innym ogłoszeniu matka (chyba). Ta też chuda a jakie kopyta - chyba przez 6 lat jej życia to może z raz kowala widziały.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
28 marca 2017 22:50
" Klaczka w lipcu skończy w maju będzie miał rok" czyli kiedy?
SzalonaBibi, kopyta u tej dorosłej smutne, ale chuda? Dupka okrągła, żebra schowane, na chudą mi nie wygląda.
[quote author=Luna_s20 link=topic=190.msg2666108#msg2666108 date=1490783352]
SzalonaBibi, kopyta u tej dorosłej smutne, ale chuda? Dupka okrągła, żebra schowane, na chudą mi nie wygląda.
[/quote]

Faktycznie, spojrzałam tylko nie pierwsze zdjęcia dokładniej. Ona jest po prostu bez mięśni. Może i młody niekorzystnie stoi a w tym wieku ma prawo być nieproporcjonalny.
nie wiem gdzie to wrzucic ktos mi wytlumaczy o co chodzi z tymi szkoleniami i TYM patentem? nikt nie weryfikuje takiego szamaństwa?  🤔wirek:

https://www.facebook.com/295217393872504/photos/a.306618472732396.70709.295217393872504/1356312297763003/?type=3&theater


desire   Druhu nieoceniony...
30 marca 2017 11:16
pitoszek, niestety, w Bieszczadach większość koni (rekreacyjnych) chodzi na takich kiełznach... pojęcia nie mam czemu, nawet nie pytałam, bo stwierdziłam że nerwów nie będę sobie psuć. 😉 Najbardziej świadoma jeździecko była stajnia p. T. Kwiatkowskiego, niestety ogarnęło go to "Jeździectwo Naturalnych BezTalenci" i jedyna sensowna stajnia stała się stajnią nurtu oszołoma Makaca. Jak widać - inne powoli też idą w te ślady, szkoda.  🙁
A jak to ma działać bo nie za bardzo rozumiem?? dodatkowo to ne jest chyba samoróbka..to mi wygląda na jakieś westowe kiełzno oczywiście oparte na wielokrążku ale co te gumki mają dawac??
To jest wędzidło kombinowane Myler Bits. Nie samoróbka. To nie są gumki. Nie uważam też żeby to kiełzno było szamaństwem  🤔wirek: A ścięgierz nie jest skręcony (wbrew temu co piszą w komentarzach na fb)...

Edit: Te kiełzna, mimo że wyglądają niczym najostrzejsze tandemy rodem z parkurów skokowych, to takimi nie są. I są dość dobrze akceptowanymi przez konie wędzidłami.
Uprzedzam również pytania - Nie, nie szkolę się u JNBT. Nie mam też żadnego związku z nimi, a w temacie wędzideł mylersa edukowałam się sama 🙂
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
30 marca 2017 11:44
Dla mnie wmawianie ludziom przez fachowców z JNBT że jest to jedno z najdelikatniejszych wędzideł jest kitem nad kity. To tak jakby do zwykłego wielokrążka dołożyć pasek do nacisku na kość nosową. Ścięgierz pracuje niezależnie jak w wędzidłach west, a przynajmniej ich części. I cena też fajna- coś koło 500 zł 😉
Co rozumiesz przez stwierdzenie "ścięgierz pracuje niezależnie, jak w wędzidłach west"?

Owa "delikatność" tego wędzidła polega moim zdaniem na tym, że koń ma czas żeby zareagować od samego nacisku na kość nosową, zanim zadziała ścięgierz w pysku. Dodatkowo to wędzidło dalej nacisk na potylicę. Tak więc siła nacisku powodowana wodzą zamiast koncentrować się jedynie w pysku rozkłada się na mniejsze siły działające na kość nosową, potylicę i dopiero na język / kąciki. Więc nie zgodzę się, że jest do zwykły wielokrążek z dołożonym paskiem, dlatego że działanie tego kiełzna jest inne. Wędzidła same w sobie też nie zostały wymyślone przez JNBT. Są stworzone przez osoby dużo bardziej doświadczone w tym zakresie 🙂 JNBT je jedynie dystrybuuje i zapewne dlatego te wędzidła zdobyły złą sławę 😀
A dlaczego karabińczyki od wodzy nie są dopięte bezpośrednio do oczek wędzidła, tylko do jakichś gumek? (chyba gumek)
Być może działa to na zasadzie złagodzenia sygnału - amortyzacji bodźca (inaczej nie potrafię tego określić).
Siła/energia bezpośrednio nie idzie do wędziła.

smartini   fb & insta: dokłaczone
30 marca 2017 12:18
RatinaZ, westowe kiełzno to nie jest, nie stosuje się takich kompozycji
Mozii, ? ścięgierz w wędzidłach west działa niezależnie od czego?? Chyba nie kumam tego, co miałaś na mysli 😀

Generalnie, wszystko jest dla ludzi ale ja widzę tu inny paradoks - jak dla mnie, zdecydowanie nie jest to kiełzno dla początkującego jeźdźca, prędzej treningowy, tymczasowy patent dla konia z problemem dlatego totalnie nie rozumiem gumek przy wodzach, które sugerują niepewną rękę jeźdźca (bo po co komu takie coś przy stabilnej ręce)
+ 'łańcuszek' aka skórzany pasek jest mega ciasno zapięty - przez to działanie na nos i potylicę jest natychmiastowy i mocny... no nie trzyma mi się to kupy.
Jakby zluzować pasek i dać przestrzeń w czasie dla konia (jak w wędzidłach west, gdzie łańcuszkiem reguluje się siłę nacisku i przeważnie jest on dyndający 'na maxa'😉, wtedy dla mnie miałoby to jakiś sens. A tak jest mechaniczne pomieszanie z poplątaniem

Murat, wydaje mi się, że to jakiś patologiczny pseudo sposób na niestabilną rękę (tylko to mi przyszło do głowy) który jest tak głupi, że już pal sześć to kiełzno, ale za ten wymysł bym komuś walnęła widłami przez głowę o_O
vissenna   Turecki niewolnik
30 marca 2017 12:23
Zgodzę się z Nique, to nie są jakieś super silne wędzidła. Ten model akurat bardziej przenosi sygnały na kość szczęki i nosa, niż wywiera nacisk na pysk. Jeździłam na nich kilka koni w DE i sprawdzały się przy koniach delikatnych w pysku lub takich, które z jakiegoś powodu bały się o pysk. Z tym, że mówimy tu o top sport furach i doświadczonych jeźdźcach. Oczywiście, nawet najłagodniejsze wędzidło jest tak silne jak działanie ręki jeźdźca, stąd takie wędzidła w rekreacji nie powinny istnieć. Stąd te gumki to już w ogóle kuriozum.
NO ale kiedy w grę wchodzi szkoła Jeżdżę Nieumiejętnie Będę Trenerem 😉
No właśnie też mi się wydaje, że to głupie z tymi gumkami. Jak ktoś ma niestabilną rękę, to na moją logikę na takim czymś niczego się nie nauczy, bo skoro nie będzie czuł i widział konsekwencji tego, co z ręką robi (bo ta gumka wytłumi częściowo odczucia konia), no to jak się ma nauczyć...  🤔 I potem dostanie konia z ogłowiem bez gumek i kaplica.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się