Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Z mojego punktu widzenia jako właściciela stajni duża ilość lajków gwarantuje większy zasięg. Lajkują najczęściej ludzie związani z końmi czy zaprzęgami. Ich znajomi też często są związani z branżą i jeśli widzą, że lajkują nasze posty - często stają się nowymi odbiorcami. A nowy odbiorca, to potencjalny nowy klient.

Facebook jest świetnym narzędziem promocyjnym, pozwala klientom zaglądać w codzienność stajenną, oglądać zdjęcia i filmy z bieżących wydarzeń, a nawet przesyłać live streamy z różnych wydarzeń. Gdzie lepiej dowiedzieć się czy warto gdzieś zajechać i wykupić jazdę czy wrzucić konia w trening? Oczywiście trochę na temat promocji, odpowiedniego wyczucia czasu i atrakcyjnej zawartości strony trzeba wiedzieć.
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 marca 2017 14:42
Atea, no ale to już jest użytkownik 'biznesowy' i jego strona (stajni, ogiera, jako trener) nie łapie się w pytanie Trusi 🙂

A mając odpowiednią wiedzę na temat działania SM + wyczucie + zmysł copywriterski/PRowy można świetnie rozkręcić biznes na samym facebooku. Tylko trzeba go umiejętnie używać i bardzo dobrze rozumieć jego mechanizmy i algorytmy
A sorry, bo ja jakiś czas temu przeczytałam z doskoku pytanie trusi, a w tym czasie pojawiły się inne odpowiedzi  😂

Tak to jest, jak się chce na rv szpanować w 3 minutach wolnego czasu  😁

A wracając do lajków - no przecież ludzka natura już taka jest, że lubimy karmić swoją próżność, a cóż jest bardziej podnoszącego na duchu niż tysiące "lubiących" duszyczek? Sztucznych, internetowych, ale jednak duszyczek 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
31 marca 2017 14:51
Atea, Właśnie to jest mylne podejście 😀
Lajki nie są sztuczne. Są wirtualne ale są żywymi istotami po drugiej stronie komputera. Dlatego tak istotna jest INTELIGENTNA promocja na facebooku. Nie wymusza on wtedy na lajkowaniu Twojej strony jakimś ludkom z Kazachstanu czy innej Etiopii a faktycznych, potencjalnych klientów/aktywnych obserwatorów/ludzi, których Twoja treść będzie faktycznie interesować i będą tworzyć 'organiczny' ruch. A potem te lajki i ten ruch łatwo (mając biznesową smykałkę) zamienić w wirtualne pieniądze - te na koncie bankowym 😀iabeł:

Ale jedziemy offem po bandzie :P
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
31 marca 2017 14:51
Te polubienia chyba mają wpływ na możliwość organizacji sponsorowanych konkursów z nagrodami, darmowego testowania produktów różnych firm. Im więcej lajków tym większy fejm i większa możliwość zdobycia sponsorów a więc jeśli nie kasa to duża oszczędność bo zamiast płacić za coś dostaje się to za darmo.
Kahlan, ja się nigdy nie wgłębiałam w temat dokładnie, Izzy na Tropie ostatnio pisała o tym post [url=http://izzynatropie.pl/legalne-konkursy-na-facebooku/#]http://izzynatropie.pl/legalne-konkursy-na-facebooku/#[/url], w razie czego mogę ją podpytać w którym dokładnie miejscu w regulaminie to wszystko stoi 🙂
szary człowiek nie musi tego wszystkiego wiedzieć, natomiast administratorzy stron SM już powinni i braki wielu z nich aż rażą (nawet takiego szarego człowieczka jak ja). Dlatego Social Media Ninja to coraz bardziej pożądany pracownik dla co bystrzejszych firm, ale to offtop trochę 😉


by nie ciągnąć dalej off-topa to tylko podziękuję za bardzo ważny i klarowny dla mnie wpis. 🙂 :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
31 marca 2017 17:50
Te polubienia chyba mają wpływ na możliwość organizacji sponsorowanych konkursów z nagrodami, darmowego testowania produktów różnych firm. Im więcej lajków tym większy fejm i większa możliwość zdobycia sponsorów a więc jeśli nie kasa to duża oszczędność bo zamiast płacić za coś dostaje się to za darmo.


Dokładnie, dziewczynki prowadzące fanpage koni mające tysiące lajków często stają się "ambasadorami marki" i mogą za darmo "testować" produkty np. szampony dla koni itp. O fejmie wśród znajomych nie wspominam bo jak ktoś ma "sławnego" konia to ma więcej "przyjaciół" 🤣
smartini Tylko właśnie ja znowu wróciłam na Wasze tory w temacie i chodziło mi o te lajki na prywatnych kontach. Nastolatki muszę mieć konkretną liczbę, żeby się dobrze czuć, nieważne że część z Etiopii, część nierealna, część to pedofile - liczy się liczba. Swoją drogą, to dość naturalne w tym wieku. Sztuczność tych lajków wynika właśnie ze sposobu ich zdobywania, nie tylko z tego, kto się za tym lajkiem kryje.

Jeśli chodzi o biznesową odsłonę facebooka to faktycznie wolę realnych i tylko zainteresowanych lajkersów 😉

Za to ogłoszenia na facebooku nie są dla mnie zbyt wygodne. Moim zdaniem - do dopracowania.
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
31 marca 2017 20:02
Nawet ten niezainteresowany lajkers może Ci ściągnąć kilku zainteresowanych także nie ma co wybrzydzać :P
Nie wybrzydzam, no bo jak? Z resztą nie robię konkursików, nie kupuję lajków, więc raczej wszyscy zainteresowani :P
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
31 marca 2017 20:11
Nawet ja "polubiłam" na fb posty Atei, a zainteresowana nie jestem 😉 Ale! Znajomy był u niej na szkoleniu, wrócił zadowolony, opowiadał, fajnie było, że się nauczył itp. To "lakuję" bo mam znajomych koniarzy, może ktoś się skusi też, zainteresuje? Także nie tylko "zainteresowani" i nie tylko "sztuczne lajki" 😉 Czasem chęć puszczenia "dobrego" w świat też te "lajki" (co za w ogóle durne słowo 🙄 ) nabija.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
31 marca 2017 20:47
[quote author=budyń link=topic=190.msg2666739#msg2666739 date=1490905435]
https://www.facebook.com/stajnia.neptuno.nowytarg/videos/1612650225416579/?hc_ref=PAGES_TIMELINE
Siadłam sobie do laptopika po całym dniu pracy, a tu takie coś mi wyskoczyło  🤔wirek:
[/quote]

Ja ten filmik też obejrzałam i powiem, że jest on tak bardzo inny, że wyróżnia się na pewno na tle innych. Gdyby jeźdźcy mieli kaski i nie skakali po tysiąckroć tego zamego drzewa - które notabene ze względu na wystające gałęzie średnio bezpieczne się wydawało - to filmik byłby naprawdę super.
Ciekawy w tym filmiku jest chyba tylko sposób kamerowania - niektore fajne ujęcia GoPro na dromie. Całość jednak odbieram jako  przerost formy nad treścią.
Mi wykonanie filmu się podoba.  Zdjęłabym trochę ilości skakanego drzewa. Dorzuciła jakąś wodę🙂 Spokojnie minister Szyszko może wykorzystać filmik jako promocje swojej ustawy 🙂😉))
Przede wszystkim to bym usunęła odstające gałęzie i  skaczącym kaski na łby poubierała. Potem jedna z drugą będzie naśladować i skończy się tragedią. Oczywiście zły będzie koń a nie brak zdrowego rozsądku.


troszkę zmieniając temat http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/48998  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2017 11:20
Pomadka, zaraz sie zlecą fundacje i kupią za 35 000.
A na dole: Prima Aprillis.

Dzisiaj będzie dużo takich ogłoszeń.
Począwszy od nich, a kończąc na tych o padnięciu...
Cena prawie jak za Eskadrona, wygląda jak firanka?  😁
http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/113014
Pewnie bardzo dużo włożonej pracy i każdy dowolnie może ją wycenić, ale dla mnie dysproporcja ceny do końcowego efektu jest zadziwiająca...  😜
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2017 19:30
Naturalsi, ja też dziergałam nauszniki i mniej niż 9 dych bym za nie nie wzięła. To kupa roboty, a jeśli coś jest handmade, a nie robione w miliardach egzemplarzy przez małe chińskie rączki z naszywką eskadron, to czemu nie ma tyle kosztować? Nie ładne, co ładne, a co się komu podoba.
Wiadomo, to kosztuje wiele pracy. Ale dla mnie efekt końcowy wygląda tak firankowo, że dziwi mnie jakikolwiek odzew ze strony kupujących.  👀 😁 Może to kwestia białego koloru?... Rozbawiło mnie, więc wstawiłam. 🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
01 kwietnia 2017 19:39
Naturalsi, dobre firanki są bardzo drogie 🙂
Dla mnie na przykład mega wsią są satynowe czapraki z kryształkami. A ludzie za nie płacą setki złotych 😀
Naturalsi, sama bym takich nauszników nie założyła koniowi, w ogóle nauszniki nie podobają mi się jako ozdoba, ale w tym przypadku nie uważam, że wygląda to źle, czy śmiesznie. Mi tam się podoba, a z ceną uważam tak, jak Strzyga 🙂 Dobrze, że handmade są drogie.
Wygląda to nawet fajnie,chociaż na konia też bym w życiu nie założyła, ale ja jestem szmatowym ortodoksem, z 90% końskich tekstyliów jest kompletnie nie w moim guście 😉 I firankowate nauszniki na koniu mają tyle samo estetycznego sensu co wszystkie te świecące/satynowe/welurowe/neonowe/wyszywane na 20 sposobów/diamencikowe/pociapane we wzorki czapraki, owijki czy nauszniki robione taśmowo.

W ogóle tu niezłe cuda się dzieją, tuigpaard do skoków po ojcu z sukcesami w skokach, oto i on



😁

W sensie ja do tuigpaardów mam słabość i bym z chęcią jakiegoś przytuliła, kobyłka sympatyczna 🙂 , ale wciskanie kitu to wciskanie kitu.
W ogóle tu niezłe cuda się dzieją, tuigpaard do skoków po ojcu z sukcesami w skokach, oto i on


Ostatnio coraz więcej na polskim rynku takich właśnie tuigpaardowych "prospektów skokowych". A co do tej klaczki - "lubi przebywać na świeżym powietrzu". 😀
Z tymi świecidełkami to prawda... strasznie dużo ostatnio się tego na sprzęcie namnożyło, a wzorkowe Eskadrony i inne paskudztwa to w większości prawdziwe koszmarki  😁. Dla mnie kolekcje Eskadrona powinny być takie jak kiedyś były, navy-burgundy i te inne, nudne  😁.
kokosnuss, najzabawniejsze jest, że ta klacz ma starannie oznaczone minusem użytkowanie zaprzęgowe 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 kwietnia 2017 14:36
No niezła reklama kurtki…  🤔

http://ogloszenia.re-volta.pl/sprzet/szczegoly/296086?q=&kategoria=&stan=&lokalizacja=&sortuj=0&widok=0&strona=2


Bo to jest kurtka naturalna 😀 i jak się takiej kurtki nie założy to żadne sznurkozy się nie udadzą
BTW nazwalibyście ten kolor brązowym? Ja bym raczej powiedziała "ciemny beż", albo karmelowy, kawa z mlekiem etc. Dla mnie brąz to taka  mleczna czekolada i ciemniejsze. A często spotykam się z tym, że ktoś określa taki kolor brązowym (już nawet zwykły beżowy jest dla wielu brązowym). Nie oceniam, kto ma rację, po prostu mnie to zastanawia 😀
Jeden z najbardziej rozpoznawanych koni rv znów w ogłoszeniach  🏇
http://ogloszenia.re-volta.pl/konie/szczegoly/44195
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się