Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

Dance Girl, https://www.facebook.com/groups/470064943027058/
no i dziewczynki nie wytrzymały napięcia, nie można już komentować.  😂  



Już włączyły z powrotem. Ale możliwe, że tylko po to, żeby kolejna koleżaneczka mogła wstawić komcia, że koń chudy, bo... zmienia sierść na letnią! Może po prostu z zimna i niedożywienia obrósł na zimę tak, że nie było widać miednicy?
Emotikonka się jakaś prosi do tej teorii, ale aż mi ciężko postawić "😀", bo to jest smutne, a nie śmieszne.
Jest spokojny, bo nie ma siły być inny 🙁
Gdzie ludzie mają oczy?!
vissenna   Turecki niewolnik
09 kwietnia 2018 13:38
Znowu wyłączono możliwość komentowania 🙂
Żal na takiego konia patrzeć...  🙁
Może ktoś linka do dyskusji podrzucić? Nie mogę tego na grupie coś znaleźć.
budyń chyba post usunięty.
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
09 kwietnia 2018 20:08
To ja zamiast bic dalej piane pogadalam z wlascicielka. Kon jest u nich od stycznia, trafil w stanie skrajnie zlym. Ma zdiagnozowane COPD, mial robione badania,  w tym pelna krew, ktore podobno nie wskazaly innych problemow. Podobno grzbiet nie wykazuje bolesnosci, nogi zdrowe. Konieczna zmiana warunkow chowu i odkarmienie. Co do uzytkowania sie nie wypowiadam, bo dla mnie to kosmos, ze ktos na tego konia siodlo wsadzil.
Wydaje mi sie, ze ktos kupil skrajnie zabiedzonego, chorego konoaia za grosze z mysla ze sie szybko odkarmi i bedzie zarabial/na nim sie zarobi. Ale, ze ludzie maja oczy i jak widac to nie takie 'hop siup' to sie pozbywaja dalej.
Ale naprawdę w 2-3 miesiące da się konia odkarmić, aby nie liczyć na nim kości.
Chociaż zimowe futro też nie ułatwia oceny sytuacji.
vissenna   Turecki niewolnik
09 kwietnia 2018 20:28
Do tego w ogłoszeniu tylko, że "koń ma alergię" nic o COPD.  😤
I jeszcze cena 8000zł, gdzie połowa tej sumy pewnie poszłaby szybko na weterynarza i leki. Takie konie to się za symboliczną złotówkę oddaje...
Było 6500, co i tak wydaje się za dużo na konia, którego trzeba leczyć do końca życia.
http://ogloszenia.re-volta.pl/bailando/o/99709/

Pierwsze zdjęcie już jest czadowe, ale lepszy paszport - gender pełną gębą  😂
Czemu? Bo nie widze na komórce. Tzn widzę datę kastracji i zmianę z ogra na wałka.
Wydrukowana płeć: klacz. Przekreślone na ogier. Przekreślone na wałach. Chyba o to chodziło Fokusowej 😀 Ledwie 4 lata a już wszystkie płcie w życiu przerobił
No nie jest to ogłoszenie tylko książka, która kiedyś wygrałam i która ma rewelacyjne metody szkoleniowe, jak np. ta odnośnie uczenia konia wchodzenia do przyczepy :P w linkach, bo daje duży rozmiar by rozczytac podpisy zdjęć.

budyń, jakiś domorosły magik to napisał  🤔 ... już widzę moją kobyłę z sizalem na dziąśle jak patrzy na mnie jak na idiotkę  😁. Przy histerycznych koniach zwierze może skończyć na plecach ...  😵
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
09 kwietnia 2018 22:49
budyń,  o stary.
Patrząc na ten paszport, nie dziwą mnie ogłoszenia pt:"Młody wałach (nie ogier, klacz)"  😁 😁 😁
Na plecach jak na plecach, znam kobyłę, która miała język do połowy rozcięty po podobnie mądrym patencie :/ Nigdy się jej nie zrósł...
ja pi...le, przecież sizal działa prawie jak żyletka  😵 kto coś takiego wydał? 😤
Książka to to: http://lubimyczytac.pl/ksiazka/253782/trening-konia-nawiazywanie-wiezi
Płyty nie odpalałam nawet 😁 Wrzuciłam parę stron w ramach ciekawostki, m.in. wyjaśnienie sznurka: https://imgur.com/a/fOZQ2
Poza koniem linker był też np. sire :P I przy nagradzaniu zawsze trzeba mieć obok siebie wiadro ziarna.
Ach ta więź... sizalowa  😵
to "więzi" powinna być w cudzysłowie.
Mamy jakiś ranking najlepszych fotografów ogłoszeniowych  😜??
https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-CID103-IDtrMaz.html
Ten koń musi mieć strasznie brzydki pysk.
też o tym pomyślałam  😂
Te zdjęcia mają zachęcić handlarzy skupujących konie na rzeź... Dla nich akurat głowa jest najmniej ważna  🤔
Albo do roboty w polu
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
12 kwietnia 2018 22:32
To chyba z tej stajni w Nowym Targu. Trochę wiocha z maścią, chyba że targetem jest kompletny laik z grubym portfelem.
To chyba z tej stajni w Nowym Targu. Trochę wiocha z maścią, chyba że targetem jest kompletny laik z grubym portfelem.


W opisie ich ogiera andaluzyjskiego widziałam też wyliczenie, że w Hiszpanii dał... <idzie sprawdzić> cztery ogierki, trzy siwe i jednego gniadego. Ogier jest siwy, wspomnę.

Ale opis, z jakich to maści składa się srokaty koń i gdzie ma białe części rzeczywiście mocny. 😀 Cena z resztą też, jak za nierasowego konia do terenów. Ale widocznie łaciaty to drogi. Ten laik z grubym portfelem się przyda. 😀
Trzeba oddać, że koń nie brzydki, ciekawy maściowo i zadbany. Nieźle jeżdżony, wygląda na całkiem spokojnego, może być super koniem do kochania, jak kogoś stać, to czemu nie 😉 Dopłata za ciekawą maść nie jest niczym dziwnym imo. Jakby był zwykłym gniadym, to z pewnością nie zwracałby tak na siebie uwagi. Takim koniem w sumie zainteresowany będzie tylko laik, więc opis dla laika to rozsądne posunięcie.
Przypomnę, że sp, które ma bardzo, bardzo dużo ludzi (i ja też), to w sumie "kundle" 🤣 Więc nierasowości bym się nie czepiała 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się