Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

taaa , my też mamy i co z tego? Ja już się przeżyłam takich staruszków sporo, i nie było zbyt dużo szczęśliwych zakończeń 😉
Sivrite tam nie jest napisane, że w sile wieku, tylko "mimo wieku w sile zdrowia" 😉 tak tylko prostuję.


Mój błąd. 😀 Ale wydźwięk ten sam. Po co w takim razie zamieniać zdrowego, znanego, fajnego konia na takiego samego (jak dobrze pójdzie), tylko nieznanego?

Megane dla mnie klacz która za chwile będzie miała lat 24 to nie starszy a stary koń, i może sobie być w dobrej jak na ten wiek kondycji,ale już lepiej z każdym rokiem nie będzie a tylko co raz gorzej, -takie uroki starości  a proponowanie jej komuś do hodowli pominę milczeniem......


Klacz w tym wieku jak najbardziej nadaje się do hodowli, o ile nie przestała regularnie rodzić i się z tego powodu nie zasuszyła. Ale skoro jest "sprawdzona w hodowli" i jest "bardzo dobrą matką" bez żadnych konkretów, to najczęściej to sprawdzenie to 1 lub 2 źrebaki za młodu.

Nikt nie proponuje do hodowli a do sprzedaży 😉 a ew zaletą jest to, że hodowlana 😉

Jej rasa, wzrost, pochodzenie i zalety hodowlane to pierwsze informacje zawarte w ogłoszeniu, więc w mojej opinii klacz jest właśnie proponowana do dalszej hodowli... No mnie te dwie rzeczy zadziwiają i tyle (hodowanie klaczą a wieku 23 lat, która cośtam kiedyś dała plus próba zamiany na prawie takiego samego konia, sugerująca, że jednak coś z oferowanym jest inaczej niż w opisie).
To już moim zdaniem zależy od kupującego, czy będzie chciał ją jeszcze zaźrebiać 😉
Ma inne zalety, jest zdrowa, nadaje się dla dzieci. Dorosly pewnie jeszcze by chciał pogalopować i skakać a dziecko jeszcze kilka lat stępoklusikiem może pojeździć. Koleżanka ma zdrowego 30letniego wałka i dopiero na urodziny go finalnie odstawiła od jazdy, a do 30ki chodził choćby spacerki do lasu pod obecnie 12letnią córką. Moim zdaniem ogłoszenie skierowane jest do takich ludzi.
Na mięso mają ją sprzedać?
Meganemyślę że Sivite napisała już wszystko 😉 Dla mnie ogłoszenie jest dziwne i tyle.
Niech trafi jak najlepiej!
No a dla mnie nie i tyle 😉
http://ogloszenia.re-volta.pl/killing-me-softly-zw-z-zangersheide/o/117474/?&strona=2
Zastanawia mnie dlaczego ten trzy letni koń ma taka dziwną sierść? Taka brzydko wyliniała. Jakie mogą być tego powody?
A to nie cushing ma takie objawy?
Patrząc na tło wnioskuję, że zdjęcia były robione wiosnę i jeszcze sierści nie zmieniła ale klacz cudo.
W cushingu jest długa, a nie wyliniała, przynajmniej tak było u mojej.
Watrusia, aaa, możliwe. Na oczy nigdy na to chorego konia nie widziałam.
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 listopada 2018 06:03
Myślę, że sierść to kwestia tego, że raczej nikt tych koni na co dzień nie czyści ani nic.
Mnie bardziej zaniepokoiły przody tego konia od tego sprzedawcy. Ile to kwestia tego jak stanął a ile faktycznie budowy.
klik
desire   Druhu nieoceniony...
23 listopada 2018 08:03
Spocony koń z jeszcze niezmienioną sierścią.
desire, a przeczytałasz co ma w ofercie ten droższy pensjonat?
Ma w cenie trociny i kamery z dostępem online dla pensjonariusza, więc to chya nie jest wcale drogo.
desire   Druhu nieoceniony...
23 listopada 2018 11:00
Perlica, a porównałaś oferte, wygląd warunków w stajni i hali? dla mnie to i tak przepaść.
desire, jeśli w tej pierwszej nie ma takiej rekreacji jak w Ochabach to wolałabym postawić konia tam 🙂
A czy konie prywatne/sportowe w Ochabach są padokowane? Jest opcja opieki jak zakładanie derki ochraniaczy? Pytam z ciekawości bo kiedyś chyba wszystkie konie stały w boksach (2006 rok).
A czy konie prywatne/sportowe w Ochabach są padokowane? Jest opcja opieki jak zakładanie derki ochraniaczy? Pytam z ciekawości bo kiedyś chyba wszystkie konie stały w boksach (2006 rok).


Do czego to doszło, żebym widząc w ofercie pensjonatu "22 hektary pastwisk", ale nie widząc "codzienne padokowanie" podejrzewała, że na te 22 hektary to sobie możesz sam wypuścić. Spotkałam już kilka takich stajni, że pastwiska i padoki są, oczywiście reklamowane w Internecie, ale nikt nie wspomina, że sam sobie musisz konia na nie wypuścić. Zadziwiają mnie takie ogłoszenia, acz coraz mniej, przyzwyczaiłam się. :P
Sivrite Nie sadze by konie w treningu sportowym ktoś wypuszczał w stadzie na 22 hektarowe pastwisko. Stad pytanie jak to jest zorganizowane. Czy są padoki zimowe, kwatery? Czy konie są podzielone na grupy, wypuszczane pojedynczo czy wcale?
desire to stary Equical gdzie wcześniej pensjonat kosztował 500zł z tego co pamiętam 🙂
edit. zmieni się tylko to że będzie hala, nic więcej 🙂
desire, tylko , że ładny boks nie zapewni indywidualnej opieki. Myślę, że konia nie interesuje to czy ma ładny boks , wręcz jest mu to obojętne.
Oczywiście , że fajnie by było mieć i złote klamki oraz top opiekę , ale zazwyczaj to nie idzie w parze...niestety.
Oczywiście nie wiem jak jest obecnie w OChabach, bo może za pięknym ośrodkiem idzie w parze super opieka.
Myślę że desire chodziło o to, że za cenę 1100zł w naszej okolicy można mieć lepsze warunki stajenne niż te w "Inferno". Rozumiem, że tam jest (raczej będzie) hala namiotowa podobno ogrzewana, wyprowadzanie w ręku, trociny itd. Ale np ja to samo mam w swojej stajni + parę innych rzeczy za sporo niższą cenę 🙂
desire   Druhu nieoceniony...
23 listopada 2018 13:13
azazu93 dokładnie.  :kwiatek:

Perlica,  Mogę Ci wysłać foto w jakim "niewyglądającym boksie" stał mój koń po kupnie. Mi nie chodzi o to czy ładny boks czy nie, ALE  czy bezpieczny, wymiarowy, czy nic dziwnego nie odstaje, jak wysoki jest sufit, czy konie sie widzą czy nie  i czy koń mi sie w lato od tej blachy na dachu nie ugotuje, a w zime nie zamarznie, w takich blaszakach jednak różnice temperatur są spoore i niepodobne do tych na dworze. :/
Stajnia o tym standardzie ok, ale nie za takie pieniądze (przynajmniej w tym regionie), skoro są lepsze... 😉

tuch, w 2006 roku było jeszcze OSK po lewej stronie i tak, tam wtedy żadne konie nie wychodziły (rekreacja/szkółka tylko w poniedziałki bo było wolne), a jak już to właściciele sami sobie puszczali na piaskową ujeżdżalnie. Aktualnie z tego co wiem to nie są wypuszczane w dużym stadzie, ale widze że tam jakieś chodzą pokwaterowane 😉 więc pewnie wedle życzenia/dogadania.
desire, nie wiem o co chodzi konkretnie, bo w żadnej z tych stajni nie byłam.
Przeczytałam ofertę i wydaje mi się , że np. u nas ( Wro) nikt nie ma podobnej oferty , a ceny wyższe za mniej w ofercie, np troty w boksach.



Perlica ale w takich miastach jak Wrocław, Kraków, Warszawa, Łódź i innych aglomeracjach zawsze były spore ceny za boks. A u nas na śląsku w dziurze zabitej dechami z każdej strony 1100zł za pensjonat to na serio sporo, wiadomo są droższe pensjonaty u nas bo nawet 1600zl, ale wydając ponad tysiaka za boks jednak oczekuję czegoś lepszego niż boks "uklepany z desek" i z tego co pamiętam nawet brak oświetlenia zewnętrznego placu do jazdy
azazu93, z tym, że u nas we Wrocławiu to znaczy jednak 50 km samochodem od Wrocławia :-)
Dla każdego pensjonariusza ważne co innego, bo dla sportu ważne podłoża, dla oddechowca padok i troty itp.
Cenę generuje popyt, skoro są chętni, a coraz więcej ludzi ma konie to i ceny rosną.
Chodziło o samo ogłoszenie, które mi nie wydało się dziwne po prostu za taką dobra opiekę .
Podkreślam, że mówię o ogłoszeniu,bo to taki wątek.



Myślę, że sierść to kwestia tego, że raczej nikt tych koni na co dzień nie czyści ani nic.
Mnie bardziej zaniepokoiły przody tego konia od tego sprzedawcy. Ile to kwestia tego jak stanął a ile faktycznie budowy.
klik




To Zangerscheide ??? Bo z pochodzenia wygląda mi na SP  😁 😁 😁 I cena jak za 2 latka , ciekawa  🙄
smoku kupa polskich hodowców ucieka do zagranicznych ksiąg (co akurat mnie nie dziwi, powiem więcej- chyba nawet cieszy). Wpis źrebaka do Z, AES i paru innych ksiąg nie jest niczym trudnym i niezwykłym.
Łatwiej konia w Z zarejestrować teraz niż w PZHK (czasem z wielką łaską jakby..) 😉
Łatwiej konia w Z zarejestrować teraz niż w PZHK (czasem z wielką łaską jakby..) 😉


Dokładnie... ja nawet nie chcę rejestrować, chcę tylko opis i jak rozmawiam z nimi to chce mi się żygać. Wielka łaska że przyjedzie, a dodam że nie mieszkam po środku niczego ani bardzo daleko od nich (z 20 km). Jak będzie następny kurs opisu w związku trakeńskim to ja jestem pierwsza chętna, bo jedyna osoba z prawem opisu trak tu w okolicy ma tyle zajęć, że mój źrebak już by pod siodłem chodził zanimby dojechał. Byle dalej od pzhk.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się