Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia

10 zł za co? Ona kochankowi czy kochanek jej?  🤣
Pomijając to że ten koń wygląda na starszego, albo to kwestia tego że jest nie w formie to powiedzcie mi co ta klacz ma w pysku? O wodzach nie wspominając.
https://m.olx.pl/oferta/sprzedam-klacz-CID103-IDBnMhc.html
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
11 września 2019 14:45
... powiedzcie mi co ta klacz ma w pysku?


Wędzidło zaprzęgowe za 20 zł dopinane do kantara.
A rzeczywiście jak dobrze przybliżyłam to widać.
Znowu ogłoszenie jest na OLX, kucka powinna trafić pod jakąś fundację, pisałam ale nikt nie pomógł, może ktoś z Was ma pomysł jak jej pomóc.
https://www.olx.pl/oferta/klacz-kuc-sprzedam-CID103-IDzYeba.html#fa145c0704
dea   primum non nocere
15 września 2019 06:02
Nóż się w kieszeni otwiera. Gość powinien chociaż mandat za takie zaniedbanie dostać.
Na telefonie nie widziałam, ale włączyłam w przeglądarce (laptop) i dopiero dojrzałam te kopyta...

Powinien dostać karę za zaniedbanie, a nie jeszcze chcieć za niego takie horrendalne pieniądze.
dea   primum non nocere
15 września 2019 11:12
Dokładnie to miałam na myśli  😤
Ale jak pomóc tej biednej kobyłce? ona jest w moich rejonach ale nigdzie gdzie pisałam nie znalazłam pomocy.
dea   primum non nocere
16 września 2019 09:54
Niestety, w praktyce pewnie nic mu nie zrobią. Powiedzą, że błyszczy, nie chuda, nawet na dwór czasem wychodzi. Kogo obchodzą takie szczegóły jak kopyta, skoro czasem zwierzaki są całe w ranach, gnoju i zagłodzone, a i tak ciężko o interwencję :/

Chyba się starzeję 🙁
Bardzo szkoda, ze mam taki kawal drogi, bo bym ją odkupiła. A tak to nie wiem w jaki inny sposób można jej pomóc.. 
nie wiecie jak pomóc? po prostu kupić, zadbać i utrzymywać przez następne 20 lat ( no nie wiadomo ile ich ma ) cena niewygórowana jak w apelach tfundacji, więc w czym problem ? miłośników koni w lubelskim brakuje ?
odkupić a co później, koszt kowala jest zapewne w końcowym rozrachunku wyższy niż koszt zakupu.
koszt kowala nie bedzie super wyższy niż do każdego innego konia, a chyba wiadomo ze każdy koń potrzebuje kowala.
dea   primum non nocere
16 września 2019 11:22
Takich bied jest pewnie wiele. Co do kosztu kowala i rokowań, zależy od RTG. Może nie ma tragedii a może jest. Forma ogólna konia dobra. Generalnie do kuca trzeba moim zdaniem albo samemu ogarniać kopyta, albo kowala wołać najrzadziej co 4 tygodnie - do zdrowego!
Ja utrzymuję 5, strugam regularnie i wystarczy. Nie będę wykupywać wszystkich, które ktoś zaniedbał. Gość powinien jakąś karę ponieść, za zaniedbanie, a nie po prostu zgarnąć kasę, jak za zdrowego. Taka niesprawiedliwość. Wykupić i dobrze utrzymać, to nie jest rozwiązanie systemowe.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
17 września 2019 21:06
Mi się takie ogłoszenia od razu kojarzą z telefonicznymi naciągaczami
Jak dorośnie będzie miał długą grzywę i będzie można szlifować zawód 😁

Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
10 października 2019 08:13
Słabo to on wygląda na każdym zdjęciu, nawet na zdjęciu samej głowy  😫
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
10 października 2019 08:19
I jeszcze ten kontrast... chata, ochraniaczki, koreczki... a szkapa zabiedzona 🙁
Ja tam się dziwię, że to ogłoszenie tu trafia dopiero teraz. Mi by było wstyd jeździć na takiej biedzie, o sprzedawaniu nie wspominając...
O ja pierdykam, ale wychudła szkapina. Nic dziwnego, że taki grzeczny, jak on pewnie nie ma siły na nic 🤔wirek:
Może idzie za tym jakaś historia bo reszta koni w ogłoszeniach jest w dobrej kondycji i wszystkie wyglądają na zadbane. 👀
może wrzodek.
Klopsik gdzie? 2 konie, ten do dzierżawy też nie wygląda ok.
tajnaa wrzodek nie wrzodek, to się leczy, a i odpaść się da, jak się naprawdę chce.
Klopsik gdzie? 2 konie, ten do dzierżawy też nie wygląda ok.

Ten do dzierżawy wygląda źle? Lekko zarysowane żebra. Rzeczywiście dramat 🙂
[quote author=lillid link=topic=190.msg2891743#msg2891743 date=1570699876]
Klopsik gdzie? 2 konie, ten do dzierżawy też nie wygląda ok.

Ten do dzierżawy wygląda źle? Lekko zarysowane żebra. Rzeczywiście dramat 🙂
[/quote]
Na pierwszym zdjęciu być może, na kolejnych już nie.
BASZNIA   mleczna i deserowa
10 października 2019 20:04
Oba kiepskie, ten na sprzedaż dramatycznie.
Przypominam uprzejmie, że stan idealny to żebra łatwo wyczuwalne, a nie widoczne....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się