własna przydomowa stajnia

U mnie tak samo. Susza przeokrutna na większości łąk. A na 2 stoi woda i tam za to się zrobiło trzęsawisko. Nic rosnąć nie chce, ale do zbioru jeszcze trochę czasu. I tak postęp po owies zaczął wschodzić. Konie przeważnie już wypasałam na łące a teraz w nie za bardzo mam gdzie puszczać bo szybko trawa znika, a koni mniej niż w zeszłym roku.

Zapomniała dopisać Mazury Zachodnie
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
04 maja 2022 18:44
U nas było zielono, po majówce już trawa sucha i mocno zjedzona... 🙁 susz okropny
IMG_20220427_181348.jpg IMG_20220427_181348.jpg
Siwaaa mam ten sam kłopot. A nie masz tak, że jak posmakują trawy to nie chcą ruszać siano ? Mąż mój już mówi, że jeszcze trochę to będę im te siano w zad wpychała. No ale kurde jak tu nie kombinować jak widzę, że siano nie ruszone a koń chodzi i szuka i szuka ledwo odrosniete od ziemi. I kombinuje takie siano nie takie też nie. Ehh...
Ja mam podobnie.. nudzi być naprawdę siano pryma sort żeby jadły. 😐
Mają co skubac. Odgradzam im spory kawał codziennie, plus maja popołudniami jeszcze 100m drogi do wykoszenia. W tych czasach szkoda benzyny do kosiarki😂 a siano jak wisiało tak wisi. Żeby nie było, siano jest zielone, pachnące, swojej roboty. Nie ma żadnych odpadów - zjadane w 100%.
Trawa w końcu się ruszyła, dzisiaj ciepła noc była.
A ja już zaraz zacznę chyba zaklinać deszcz. Ponad 1,5 miesiąca temu sypnęłam nawóz na trawę, chciałam już puszczać konie, bo w miarę porosło, a tu niespodzianka - nawóz leży nierozpuszczony :/
anetakajper   Dolata i spółka
09 maja 2022 09:42
olq, a co ja mam powiedzieć. W czwartek lało w pracy (o domu 8km) 13l/m2, a w dalszej części gospodarstwa 30l/m2. W domu porosiło. To samo odbyło się wczoraj -w pracy na miarce było 5l, a u mnie w domu 0,5l .
Jak widzę na jutro +27C to jestem wk..na! :/
Ma ktoś może garaż blaszany na siano z was? Taki 3x5. Ile tam wejdzie balotów 120 do środka?
Doloruu - a nie ugotuje Ci się siano w tym?
doloruu, a nie lepiej cos przewiewnego? Drewnianego czy cos?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2022 07:49
Pada! 😍 Brakuje mi "tańczącej Kalinki" ze starego forum 😁 Tak ładnie, od paru godzin, raz słabiej raz intensywniej, ale niebo zaciągnięte i nasącza ziemię. Nareszcie!
zembria, to była tańcząca Linka, od nicka forumowiczki która potem zmieniła nicka na Sznurka 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 maja 2022 08:20
BeAtra, a widzisz, a mi się ubzdurało, że to Kalinka 🤣 Jak zwał, tak zwał, przydałaby się dziś 🙃
Czy ktoś może ma jakiś sposób gdzie kupić słupki dębowe?
Uprzedzając - sprawdzałam lasy państwowe - w teorii oczywiście tak na pewno, z pocałowaniem w rękę - w praktyce już tracę nadzieję, mimo, że lesniczy dziś osobiście mi pokazywał piękną wielką stertę tych słupków, czekających na odbiór, a ja stałam z kasą w zębach ;p
olq, musisz szukać po wszystkich okolicznych firmach handlujących drewnem. Może ktoś ma coś z cięcia lasu prywatnego. LP mają teraz końcówkę PULu to jedno a drugie to, że sporo przedsiębiorców o drewno tłucze się na aukcjach. I ma tam surowiec wyższą cenę to nie śpieszy im się sprzedawać w detalu.
olq, Trzeba iść do nadleśnictwa , a nie do leśniczego. Prawdą jest, że drewno jest zakontraktowane umowami i na szerszą skalę nie sprzedają. Jednak dla klienta detalicznego LP te parę metrów powinno znaleźć. Można szukać w lasach prywatnych ale w poszczególnych regionach kraju występują w rożnych ilościach. Co do planu urządzania lasu to dzikadermi nie ma racji , okresy dziesięcioletnie obowiązywania PUL bardzo różnie się układają w czasie. Ostatecznie można odkupić od firmy która ma umowę z LP na taki surowiec.
olq a OLX sprawdzony ? ja tak kupowałam
Jednak odszczekuję wszystkie żale - już się udało kupić z lasów 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się