własna przydomowa stajnia

zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 08:12
U mnie na obgryzanie drzwi pomaga to https://sklep.obiegly.pl/pl/p/LEOVET-ANTI-BITE-PREPARAT-PRZECIW-OBGRYZANIU-550ml/5145
Pryskam co jakiś czas i mam spokój. Spryskalabym na Twoim miejscu od razu obficie.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 08:23
Ja też polecam te preparat co zembria. Ja akurat z obgryzaniem drzwi, ani paśnika nie mam problemów, ale za to z derkami notorycznie. Myślę tylko, że w przypadku paśnika będziesz musiała czynność powtarzać ze względu na deszcz.
saganek   shit happens
01 lipca 2022 08:31
Aleks, a paśnik masz pomalowany jakimś drewnochronem? czy zostawić surowe drewno?
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 08:50
Mam paśnik pomalowany drewnochronem. Surowego bym nie zostawiała bo zaraz ściemnieje, poszarzeje, to jednak zewnętrzna konstrukcja narażona na warunki atmosferyczne. Poza tym surowe drewno jest zawsze bardziej zachęcające do obgryzania niż zabezpieczone.
saganek   shit happens
01 lipca 2022 08:57
a ok, czyli drewnochron plus ten preparat. Kiedyś słyszałam o malowaniu dziegciem, ale średnio mi się pomysł podoba, taki gęsty jest a rozcieńczanie mija się z celem...
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 09:22
saganek, Ja tez mam normalnym impregnatem do drewna pasniki pomalowane, nie dobierają się do tego, ale oni stoją w lesie wiec mają ciekawsze miejsca do obgryzania jednak.
20220108_130123.jpg 20220108_130123.jpg
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 09:56
saganek - zwykły impregnat do drewna. My malujemy dwa razy. Tutaj u mnie na fotce z czasu budowy, ale mam też drugi paśnik, który stoi u nas od lat już i działa bez zarzutów, a konie nie obgryzają go. Tak samo pomalowany, włącznie z zadaszeniem. My akurat mamy z desek tzw. oflisu ułożonego na zakładkę. Moje konie są 24/7 na dworze, mają inne zajęcia niż ogryzanie paśnika i inne rzeczy do ogryzania, więc akurat do paśnika nie potrzebuje zabezpieczeń anti-bite, ale do derek się super ten podlinkowany sprawdza.
IMG_20220528_145405.jpg IMG_20220528_145405.jpg
saganek   shit happens
01 lipca 2022 10:58
Aleks, zembria, ale fajne proste macie te paśniki, kurczę a mój taki wielki będzie, może lekko zmodyfikuję co by altany nie budować 😂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 11:27
saganek, ale wielki ma swoje zalety, konie nie mokną jak jedzą i od słońca chroni, i siano nie moknie 🙃 Ja trochę żałuję, że nie mam większego dachu nad nimi, tak zeby cały koń się mieścił.
saganek   shit happens
01 lipca 2022 11:33
zembria, tylko mój nie będzie z opcją wejścia "pod", bo będzie stał na granicy padoków, oddzielając konie, które razem nie mogą chodzić.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 11:39
saganek, a, rozumiem.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 11:39
U nas większy nie ma sensu bo nasze nie wchodzą do środka i nie chce żeby wchodziły, dlatego mamy te belki ograniczające. U nas te belki są po to, żeby każdy miał swoją przestrzeń do jedzenia i jeden drugiego mi nie przestawiał przez paśnik. Mamy 4 konie i 4 miejscówki na siano, ale one wolą jeść razem, a klacz alfa czasem uważa inaczej. Dla niej taki przelotowy paśnik to zaproszenie do awantury, a jak jest z ogranicznikiem to jej się nie chce marnować kalorii na bieganie dookoła 😉 . W obydwu paśnikach mieści się balot i to jest według mnie wystarczająca wielkość.

saganek - pokaż Twój jak wjedzie 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 11:55
Moje się do środka nie pchają, między słupami nie chodzą. Ale jesli pada i jedzą, to z dachu kapie im akurat w połowie pleców, teraz bym ten dach pociagnęla szerzej, tak żeby nie leciało na nich.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 12:01
zembria, trzeba było od razu wiatę stawiać ;P . U nas póki były dwa konie (Aleks i Dukat) to by to przeszło, ale jak teraz jest więcej to nie ma opcji. Powiedziałabym nawet, że ten drugi paśnik, który stawialiśmy pierwszy jest nieco mniejszy i lepszy jak tak obserwuje.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 12:02
Aleks, tak, z perspektywy czasu to żałuję, że na dole malej wiaty nie postawiliśmy zamiast tego pasnika, przydała by im się tam.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 12:12
No my się do wiaty też przymierzamy od dawna, z resztą wiesz, ale od razu byśmy chyba dwie stawiali bo Kalina jak stanie w jednej to zablokuje na pewno wejście reszcie koni. Znowu Aleks nie lubi wiatru więc na pewno chętnie by korzystał. Jak wyjeżdżam z nim, a są wiaty to z nich korzysta jak pizga. Tylko że teraz drewno na dwie wiaty na raz to jest trochę duży wydatek. Tym bardziej, że byśmy chcieli adaptować kuźnie, więc to się tylko na stawianiu wiaty nie skończy ....
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lipca 2022 12:18
Aleks, no wiem, wiem, dlatego właśnie żałuję, że my od razu nie stawialiśmy większego, bo nowej wiaty stawiac nie będziemy, a wtedy zrobienie tego dachu większego niz jest nie byłoby az takim problemem.
uszatkowa   Insta: kingaielif
01 lipca 2022 13:12
Przypomniało mi się jak pryskałam elementy karuzeli tym leovetem antibite w wietrzny dzień. Jak zawiał wiatr w moja stronę w momencie pryśnięcia to tego smaku z gardła do końca dnia się pozbyć nie mogłam 😆.
Aleks   If you are NOT in neutral ask yourself why not - Karen Rohlf
01 lipca 2022 13:34
uszatkowa, prawda 😂 obrzydły jest, mnie też się zdarzyło zaczerpnąć 😂 .
co robicie z tymi białymi sznurkami od kostek siana? czy one nadają się do wyrzucenia z plastikiem?
Fatalita, Teoretycznie nie można ich kłaść do plastików. Powinny być dostarczane do PSZOK.
Fatalita, tak jak pisze melehowicz,
Można tez dać do zwykłych zmieszanych jeśli ilość nie jest olbrzymia.
Przy większej ilości moja gmina zwraca uwagę na konieczność opłacenia pojemnika na odpady z tytułu działalności gospodarczej.
no właśnie niestety mam ich ogromną ilość... ale dziękuję Wam za odpowiedź, zawiozę je do PSZOKu.
a jeszcze jedno - pewnie nie ma sensu pytać dostawcę siana czy by ich nie chciał do ponownego użycia?
Fatalita, nie będzie chciał 😉
Iskra de Baleron, tak się spodziewałam 🙃 no dobra, to zostaje mi ten PSZOK. dzięki za pomoc! 🙂
fanelia   Never give up
03 lipca 2022 17:06
Szukam taniego i mało upierdliwego sposobu na uszczelnienie / lekkie docieplenie boksu angielskiego - zrobiły się szczeliny między deskami i hula wiatr, teraz fajnie, ale na zimę będzie kiepsko. Przyszła mi do głowy mata korkowa - nie jest droga, jest ekologiczna i odporna na wilgoć oraz drobnoustroje, wydaje się idealna. Co o tym sądzicie?
fanelia, zimą też są szczeliny? Bo u mnie latem gdy drzewo wysycha są a od jesieni do wiosny - gdy jest mokro - praktycznie nie ma.
fanelia   Never give up
03 lipca 2022 18:21
Trudno mi na 100% powiedzieć, bo wprowadziłam się do tego boksu w marcu, wtedy było zimno i mokro, a też były szczeliny (może trochę mniejsze niż teraz).
Są takie budowlane płyty izolacyjne z wełny drzewnej, już od 8 mm grubości, także fazowane, można wsunąć bok w bok.
fanelia, można dać drugą warstwę desek od środka, żeby nie przewiewało.
Zmarźlaka można ubrać w derkę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się