własna przydomowa stajnia

Jaka kamerę polecacie do stajni ? Jeszcze łapie mi Internet Ale.jest słaby a chciała bym mieć podglad co gamonie robią nocą.
Siwa,
https://ivel.pl/p6165,monitoring-przez-internet-keeyo-lv-ip10ptz-kamera-ip-hd-wifi-niania-elektroniczna-bezprzewodowa-ir.html

Mam w stajni od roku. Jest super. Wytrzymała mrozy itp. Jest pod dachem.

Za to ja mam takie pytanie - czy ktoś próbował używać zamiatarki do zbierania odchodów z padoku?
Np takiej: https://images.app.goo.gl/LhgNiLM2tLxqwNRk8
Chodzi o to aby "towar" wpadał do pojemnika.
Będę wdzięczny za odpowiedź tych, którzy NA PRAWDĘ próbowali zmechanizować temat.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
28 grudnia 2019 23:17
falabana, cudne słodziaki!

Vynth, kamerka działa na internet z karty sim czy wi-fi?

Szybki i łatwy  :wysmiewacz22: sposób na wyrównanie błota po kostkę zanim zamarznie? Jest coś takiego?
desire

to jest wiata, podzielona na część zwaną siodlarnio paszarnią i cześć gdzie stoją konie.
Obecnie trochę bardziej zabudowana, docelowo będzie podzielona na boksy (źrebna klacz).
Całość ma 6x6 + metr dachu wysunięty od strony wejścia dla koni. Trochę zawaliłam projekt bo część na sprzęty spokojnie mogła mieć tylko 3x3. A przebudowanie tego wymaga głównie wstawienia drzwi z drugiej strony... a już na prawdę nikomu nie chce się przy tym robić. Nawet maszyny odmawiają posłuszeństwa (przez co mamy 1/4 przedniej ściany zabudowaną tylko)
Tworek a co tam z boku budujesz?
[quote author=Na_biegunach link=topic=19013.msg2904483#msg2904483 date=1577575078]
Vynth, kamerka działa na internet z karty sim czy wi-fi?
[/quote]
Wifi i kabel ethernet. Sensowne kamerki gsm to minimum 800zł.
Tak obecnie jest. Jeszcze trochę wyżej będzie płyta i drzwiczki do połowy, na górę coś w stylu plexi szkło. I jak to zamkniemy to będzie już całkiem przytulnie 🙂 Na razie czekamy na nóż do piły, dzień przed świętami się złamał  🥂

kaloe z boku będzie jeszcze jedna wiata 3x4m, 3 lub 3,5 ściany 🙂 jak stadko na wiosnę powiększę to dwa kuce spokojnie się tam schowają
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
30 grudnia 2019 12:10

Wydaje mi się , że kucyki i konie zimnokrwiste mają zwyczajnie złą opinię.



Dodam, że gro zimnioków widzi kowala jedynie przed czempionatami albo raz na kilka lat, nie potrafią dawać nóg ani ustać spokojnie stąd kowale jak tylko słyszą "zimokrwisty" to odmawiają.
Tworek, a jeśli mogę zapytać, mogłabyś podać koszt takiego obiektu?
Mojemu mężowi wpadł w oko strasznie..
Musiałaś mieć pozwolenie ?
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
31 grudnia 2019 21:05
Jak Wam mija noc sylwestrowa?
Tutaj pojedyncze wystrzały zaczęły się tuż po zmroku. O 19-tej przepuściłam konie z trawy na domowe pastwisko. Już stały przy wyjściu, na fajerwerki nie reagowały. Miło się rozczarowałam 🙂 Mam wrażenie, że się odczuliły wystarczająco na kanonadę o północy. Stoją przy sianie i zaglądają czy przypadkiem wiaderka nie gotowe. Biedaki dzisiaj nie dostały treściwego, na wszelki wypadek, tylko trochę marchewek.
U mnie na szczęście sąsiedzi nie strzelają, ale w sąsiedniej wsi mieliśmy istny pokaz fajerwerków :/
Moje konie dość spokojnie, ale i tak siedziałam z nimi pół nocy, bo mam uraz 🙁
Tworek, a jeśli mogę zapytać, mogłabyś podać koszt takiego obiektu?
Mojemu mężowi wpadł w oko strasznie..
Musiałaś mieć pozwolenie ?


Koszt... Zależy czy podemujecie się sami czy zatrudniacie firmy
Czemu wklejony tekst się obcina? halo re volta...

"Sam szkielet 5500 (miało być 7500 za wiate, ale parę niedomówień wyszło z dachem i kiepsko zrobiona robota więc nie płaciłam całości) , dach robiła nam inna firma, poprawki w krokwiach, rynny i około 5500 poszlo. Kantówki, plyty, wkręty i inne.. nie liczyłam, okno za darmo sąsiad chciał wyrzucić, więc przygarnęłam.

Na działce budowlanej można mieć wiatę do 50m2, na innej do 35m2. Ja trochę naciągnęłam definicje wiaty i generalnie ta przednia ściana jest już trochę "nielegalna". ogólnie sprawa wiaty dla zwierząt jest dość skomplikowana, jedni mówią że mozna, inni że nie.. jest na to punkt w prawie budowlanym określony jako "rozbudowa istniejącej zagrody" czy jakoś tak... Jednak budynek pod którym stoją zwierzęta jest już "budynkiem gospodarczym" na który trzeba mieć projekt i pozwolenie. Ja jedynie ryzykuje tym, że w razie "w" odkręcimy przednią ścianę i przywrócimy do stanu pierwotnego - otwartej wiaty. Jedni kombinują z dwoma wiatami naprzeciw siebie i łączą je dachem osobno - stajnia gotowa



Na_biegunach moje pierwszy raz na dworze, niby na początku spokojnie, ale zabezpieczylam delikatniej pierwszą bramkę. I dobrze bo o północy postanowiły się ewakuować z pod stajni, bramka się otworzyła, bez większych szkód jedynie rozciągnięta sprężyna. Konie trochę wystraszone, ale dały się namówić do powrotu z dużego padoku / ujeżdżalni. Dostały trochę paszy i wróciły do skubania siana. Pierwsze koty za płoty ..
Bo może dodałeś emotikonkę z komórki a nie z forum. Wtedy od momentu wystawienia emotikonki obcina tekst.
tunrida po 3 edicie zauważyłam 🤣
czy ktoś próbował używać zamiatarki do zbierania odchodów z padoku?
Np takiej: https://images.app.goo.gl/LhgNiLM2tLxqwNRk8
Chodzi o to aby "towar" wpadał do pojemnika.


Przypominam się z pytaniem. Stajenny uszkodził sobie kręgosłup 2 tyg temu. Sytuacja robi się już dramatyczna :-)

Może nikt nie używa i dlatego nikt nie odpowiada.
wypożycz i wypróbuj. I napisz.
Vynth, mamy takie urządzenie, ale do sprzątania kostki. Na padoku nie by się chyba nie sprawdziło, bo zbierze też ziemię, piach czy co tam masz. A wtedy pojemnik będzie mega ciężki i kolejnej osobie trzasną plecy.
Dzięki za podpowiedzi.
Co do sugestii jakoby stajenny został przeze mnie wykończony przy sprzątaniu padoków spieszę wyjaśnić, że stało się to poza miejscem pracy, podczas remontu, który robi u siebie w domu.  😉

paa,
Chcę ustawić szczotkę dużo wyżej niż do kostki tak, żeby nie zbierać ziemi (za nadto).
Vynth, ale jaki jest dokładnie Twój pomysł? To ma być zamiast g****ozbieraczki? I pojemnik opróżniany do taczki? Bo wiesz, wiele kup się do tego nie zmieści... Duże te padoki? My mamy takie duże coś, doczepiane do traktora. Może o tym pomyśl?
na_biegunach - dzięki 🙂

olq - załóż dla jednego maks 2 x 2, ale jak z opcją wybiegu to i 1,5 x 1,5 wystarczy … tylko jak z założenia ma być jeden, to od razy weź pod uwagę dwa 😉. Moja mają wiatę 2,5 x 1,5 i 4 potrafią śmiało wygodnie się pomieścić o ile któremuś inny nie "zawadza". No i moje to z tych mini małych. Na pełnorosłego szetlanda trzeba wziąć poprawkę.
Jest parę patentów do zbierania kup, jedne to blacha która zbiera:
https://superscooperusa.com/super-scooper/
http://www.kliener.cz/en/
Inne są zmechanizowane:
https://www.paddockcleaner.de/product-categorie/paddock-cleaners/

Są też stare używki na ebay, ogólnie pod hasłem: Rasensammle, Pferdeäpfelsammler, Rasenkehrmaschine.

Do wyboru do koloru.
Czemu wklejony tekst się obcina? halo re volta...

"Sam szkielet 5500 (miało być 7500 za wiate, ale parę niedomówień wyszło z dachem i kiepsko zrobiona robota więc nie płaciłam całości) , dach robiła nam inna firma, poprawki w krokwiach, rynny i około 5500 poszlo. Kantówki, plyty, wkręty i inne.. nie liczyłam, okno za darmo sąsiad chciał wyrzucić, więc przygarnęłam.

Na działce budowlanej można mieć wiatę do 50m2, na innej do 35m2. Ja trochę naciągnęłam definicje wiaty i generalnie ta przednia ściana jest już trochę "nielegalna". ogólnie sprawa wiaty dla zwierząt jest dość skomplikowana, jedni mówią że mozna, inni że nie.. jest na to punkt w prawie budowlanym określony jako "rozbudowa istniejącej zagrody" czy jakoś tak... Jednak budynek pod którym stoją zwierzęta jest już "budynkiem gospodarczym" na który trzeba mieć projekt i pozwolenie. Ja jedynie ryzykuje tym, że w razie "w" odkręcimy przednią ścianę i przywrócimy do stanu pierwotnego - otwartej wiaty. Jedni kombinują z dwoma wiatami naprzeciw siebie i łączą je dachem osobno - stajnia gotowa



Na_biegunach moje pierwszy raz na dworze, niby na początku spokojnie, ale zabezpieczylam delikatniej pierwszą bramkę. I dobrze bo o północy postanowiły się ewakuować z pod stajni, bramka się otworzyła, bez większych szkód jedynie rozciągnięta sprężyna. Konie trochę wystraszone, ale dały się namówić do powrotu z dużego padoku / ujeżdżalni. Dostały trochę paszy i wróciły do skubania siana. Pierwsze koty za płoty ..
tez probowalam naciagnac prawo o wiatach dla zwierzat oj zaplacenie kary 3000 zł za wiate bolało...
megruda możesz opisać twój przypadek ? 🙂 jak nie chcesz na forum to może w wiadomości
Macie pomocnika, osobę na "fuchę" w swoich przydomówkach? Ile płacicie takiej osobie dochodzącej do opieki nad końmi na 2-3h? Jaki rejon Polski?
Macie pomocnika, osobę na "fuchę" w swoich przydomówkach? Ile płacicie takiej osobie dochodzącej do opieki nad końmi na 2-3h? Jaki rejon Polski?


Ja u siebie nie mogłam znaleźć kogoś do jednorazowej, jednodniowej roboty... Chciałam zapłacić 300 zł dniówki. Nikt się do roboty nie zgłosił, chociaż było kilku, co przyszło obejrzeć ten "kamieniołom" (wywalenie gnoju z wiaty 3mx9m, roboty na około 4 godziny, na 6 godzin z przerwami na piwko). Summa summarum wywaliłam sobie sama, a teraz już nie szukam nawet, bo aż dziw bierze, że nikt się do roboty za (wydaje mi się) przyzwoite pieniądze nie kwapił.
U mnie to samo. Nawet nie szukam i nie pytam, bo i tak nikt nie przyjdzie...
Taki nam nastał chyba kraj dobrobytu - nikt pracować nie chce.
Ja ostatnio na "mojej wsi" szukałam chętnych do postawienia wiaty - chłopy są, umieją, chcieliśmy uczciwie zapłacić i co? Też sami stawiamy, bo nikt "nie ma czasu"/ jest teraz za zimno/ aaa bo to by trzeba drewno kupić/a to by musiał pomyśleć. Witki normalnie opadają.
Bizon   Lach bez konia- jak ciało bez duszy.
08 stycznia 2020 18:42
Ja prowadziłam kiedyś kurs i jeden z kursantów, młody chłopak, okazało się, że jest z mojej wsi. Zapytałam go czy by nie chciał, i ile by chciał. Powiedział, że 14 zł/h, dałam 20. Przychodzi raz-dwa razy w tyg. Świętokrzyskie.

Ps Reyline, za taką kasę chętnie bym u ciebie dorobiła sama...
ja znalazlam 17 latka do pomocy dostaje 50 zl od wiaty. raz mu schodzi w godzine a czasem 2... tez szukalam dlugo
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się