St. Hippolyt - pasza i odzywki

Sa niesamowicie wydajne, odzywcze, a nie energetyczne, daje im jako dodatek, taka smakoszke na podwieczorek na cieplo:P co drugi dzien.


Tylko tyle wodyyyyyyyyyyy pochalaniaja🙂
Dałam małemu garść Equi Gard i ręke do łokcia mi wylizał, potem żebrał kolejne 5min 🙂 a pachnie tak, że sama bym zjadła 🙂
Thilnen   Dżamal Ad-Din
17 marca 2010 23:39
Jeżeli koń nie był wcześniej karmiony meszem (tym bardziej maszami gotowymi typu "instant"😉 to daj mu szansę się przekonać. Wiele konia na początku nie wie z czym to się je i zazwyczaj szybko się przekonują. Na początku warto zmieszać z czymś co koń je chętnie i codziennie (np. owies, tzn. garść meszu i dwie garści owsa a potem zmieniać proporcje). Jeżeli mesz to nowość w jego menu, to nie eksperymentowałabym z suszonymi owocami dodatkowo, bo bałabym się ryzyka biegunki lub żołądkowych sensacji.


Wcześniej miał tylko dodawane łyżkę - dwie meszu do zwykłego owsa co jakiś, więc pewnie masz rację, że się musi przyzwyczaić. Za to na Semper Min nie wybrzydza na szczęście. Kupiłam też przysmaki St. Hippolyta Winter Lobs, mąż mi teraz ciągle wyżera je z kieszeni :P Są pyszne, takie owocowe. Ale konie (młodziaki) nie wiedzą co z tym robić, bo one są dość twarde i duże (mają specyficzną konsystencję, inną niż np. przysmaki z Decathlona, nie są chrupkie tylko takie sprasowane i jakby lekko wilgotne). Muszę wpychać do pyska, bo inaczej im wypada  😵 Potem to memłają czas dłuższy, zanim wezmą na ząb, a potem znów przeżuwają z wyrazem głębokiego namysłu. Mam wrażenie, że trochę włazi to w zęby (przynajmniej mi włazi). Mam nadzieję, że Dżami dojdzie do większej wprawy w zjadaniu witaminek 🙂
Winter Lobs są piernikowe! Też je mamy (kupiliśmy na Torwarze) i już żałuje że nie kupiłam więcej niż 1kg - absolutny szał ciał - i u mnie i u konia  😀 Widać oboje jesteśmy piernikofilami 😉

Z tym meszem mi przyszło do głowy, bo pamiętam jak mój koń wybrzydzał na wysłodki buraczane. I też początkowo kombinowałam z owocami, ziołami itp ale koń kręcił nosem no i były jakieś mini sensacje żołądkowe. Zmieszałam z owsem i alleluja! Brzuszek nie miał nic przeciwko a koń się przekonał: teraz je wysłodki z garści jak cukierki 😉

Irish Mash też mamy, ale nie mogę napisać, czy jest specjalnie smakowity, bo mój koń na żaden mesz nie marudził, ani nie wiem czy jest specjalnie dobry, bo mój koń w zasadzie na wszystkim wygląda dobrze. Ale zapach ten mesz ma nieziemski! Warto, choć drogi, niestety.
Daje - dawał  ktoś z Was Struktur Energetikum ?
Prosiłabym o opinie
Moge ci powiedziec jedno- daje kopa.  😉 No i jest dosyc ekonomiczna.Dawalam na 3 dni przed zawodami-podczas zawodow-2 dni po,jedyny minus to cena.
Co to jest za pasza PALATIN HEUCOBS?  na stronie nie ma żadnego opisu.
Ja przez miesiąc już podaje  reform musli g i jak narazie jestem zadowolona. 😉
prosze o przepis 🙇 w jakiej postaci najlepiej podawać  Pre alpin  na sucho  👀czy na mokro
ganasz, podobno tylko i wyłącznie na mokro, bo się interesowałam jako ew. dodatek dla nas.
ganasz, na mokro, tylko. To bardzo pecznieje i nie powinno tego robic bedac juz w konskim zoladku.
A ja muszę powiedzieć, że EquiGard Piorun wcina aż mu się uszy trzęsą i wylizuje do czysta żłób 🙂
"Przepis dawkowania " mówi że można a to oznacza, że niekoniecznie trzeba.
mam rację ?
Dzięki za rozwianie moich wątpliwości, bo z opisu pre alpin na stronie przedstawiciela nie jest to moczenie takie oczywiste .."...Ażeby również u starych koni z problemami przeżuwania pokryć niezbędne zapotrzebowanie na paszę surową i przeciwdziałać tym samym utracie wagi PRE ALPIN można rozcieńczać wodą...."
To moze inaczej. Widzac nie raz do jakiego stopnia to pecznieje nie odwazylabym sie zafundowac tego procesu konskiemu zoladkowi.
Klami dokładnie mam te same przemyślenia 😉 ale opis jest mylący i jak ktoś nie jest czujny to może być nieciekawie.
szemrana, posłużyłam się tym co powiedziały mi osoby z Hippolyta.
To co robi opis na ich stronie że "można"
Kurcze - to strasznie mylące jest.
Właśnie dziś dostałem jeden worek tej paszy sportowej i jeszcze nie wiem jak działa ale ten człowiek od którego ja mam mówi że jest przedstawicielem tej paszy w woj. Lubelskim i na pewno będzie mógł sprowadzić jej każdą ilość. Podaje kontakt do tego człowieka: Fabian Plapis tel. kom.: 0606736761.
Jakby pytał skąd macie kontakt możecie powiedzieć że od klienta z Janowa Lubelskiego. Pozdrawiam.


crazy,
powiem tak, te pasze sa bardzo dobre
ale niestety w Polsce kupienie ich to totalna masakra
napisałam kiedyś maila do samej centrali o problemach z dystrybucją w Polsce i że ktoś kto tu jest dystrybutorem ewidentnie BLOKUJE sprzedaż... (np. w stajni w Warszawie chcieliśmy zamawiać średnio po 10-20 worow miesięcznie i trafialiśmy na MUR i olew ze strony Polskiego przedstawicielstwa)
i co?
odpisali że dystrybutor jest XX na Polskę i mam do niego się zgłosić (ten co nas olewał)
wiec nic nie wskórałam...

to było z 4 lata temu..

nie wiem co sie zmieniło...
gdzie w Warszawie dostanę St.Hippolyt SemperMin? Oprócz w Animavet na ul. Przyjaźni 36
Pilne
Karmie młodą wg zaleceń opracowanych przez ludzi z hippolitu i jestem naprwadę zadowolona 🙂 Widać zmianę.
Dają reform musli, olympic musli (chyba?), movicura. Naprawde polecam 😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
03 maja 2010 14:19
Fantazja, zadzwoń do wetfarmy:-))
A ja muszę powiedzieć, że EquiGard Piorun wcina aż mu się uszy trzęsą i wylizuje do czysta żłób 🙂

potwierdzam - moja Orchidea jak wcina Equigard to mlaska jęzorem ze az wszyscy sie w koło śmieją . na dodatek potrafi się oblizywać jak pies 🙂
Skarmiłam jak dotąd jeden worek i zaraz zamawiam drugi .
Zobaczymy czy prawidłowe rozczyszczanie + zmiana paszy wpłynie pozytywnie na nasze kopytka i stan ogólny .
Burza czy Piorun po tej paszy nie schudł ?
Moje wcinają Reform i Hesta. Super pachną i nie są suche.
A zamówione mam Equilac , Vollvert i La Roslet.

Debilne pytanie.
Czy jesli zwierz nie lubi sieczek w formie sprasowanek czy jest szansa ze po namoczeniu zje Pre alpin? Suchego nie chcial dziad jeden  😵
Mój kasztan swego czasu przepadał za Pre Alpinem. Z tego robiła sie taka zielona ciapleta. Ale nie wiem czy Pre Alpin to sieczka?
Mój od ponad pół roku je La Rosslet.
Muesli jest rewelacyjne, nie jest suche, jest takie jakby... oleiste (?), koń wyjada do dna, jest w rewelacyjnej formie i ślicznie wygląda 🙂.
777, Piorun właśnie po to dostał Equigard bo jest dopasowana do jego potrzeb i ma małe ilości cukrów 🙂 i pięknie na niej doszedł do upragnionej wagi 🙂

zoyabea, ja Pre Alpin daję od 2 tygodni, moczę na ciepło, wtedy pachnie łąką a Piorek tłucze się o boks żeby tylko dostać 😁 suche skubnie ale to nie to 🙂 to taki granulat z trawy, podobnie wygląda jak sieczka 😉

zoyabea, ja Pre Alpin daję od 2 tygodni, moczę na ciepło, wtedy pachnie łąką a Piorek tłucze się o boks żeby tylko dostać 😁 suche skubnie ale to nie to 🙂 to taki granulat z trawy, podobnie wygląda jak sieczka 😉




O widzisz....moze to niezly patent ? My tez zamowilismy Equigarda wlasnie.....a niech ma chlopak cos od zycia  😁

Azbuka - tak - PreAlpin to skondensowana sieczka.
Niezły, bo wtedy ma się też większą kontrolę nad ilością żarcia, on bardzo puchnie, zalej gorącą wodą i zobacz 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się