St. Hippolyt - pasza i odzywki

Tzn co, że nic się na etykietach nie zmieniło, powinno być białko nie wiem 12, a jest 10? No to jest oszustwo i tyle. Ale nie ogarniam tego do końca - no jakoś, że producent tego nie wypisuje na etykietach a jednocześnie rozpowiada o tym swoim przedstawicielom. Bo skądś wiedzieć muszą.

A co do konsultantów - mam akurat do czynienia z jednym z konsultantów pewnej marki. Ręce mi opadły jak go posłuchałam. Efekty odchudzania konia są takie, że koń jeszcze przytył i to znacznie, konsultant nie widzi problemu (koń karmiony bardzo skrupulatnie, pełnoporcjowo). Także mam pewne wątpliwości, czy to zawsze wina pasz czy ich doboru. Nie oszukujmy się, to ludzie to dobierają - są raz lepszymi raz gorszymi specjalistami a czasem po prostu się mylą.
[CIACH] zapraszam 🤣
a my zapraszmy do ogloszen  🤦
Ja własnie czekam na Struktur-Energy ale na dolnym slasku nie maja jeszcze aktualnego cennika, wiec czekam...Potrzebuje paszy która nie utuczy (bo dopiero co ladnie schudłyśmy) ale zebysmy latały na wysokosci lamperii  🤣 Czy ta pasza to dobre rozwiazanie? Bo wczesniej karmiłam z eqiufirsta omega-energy ale bez wiekszego efektu.
Struktur Energetikum to kop plus mięśnie więc nie wiem, czy dla Ciebie będzie ok...
No własnie potrzebuje kopa, tylko bez tuczenia.
busch   Mad god's blessing.
21 stycznia 2011 01:44
bush, a skąd masz takie informacje? i dokładnie jakie podawane do tej pory na worku parametry uległy zmianie? i jakich partii produktu to dotyczy? Tz. pasz wyprodukowanych kiedy? Bo jak to jakaś zmiana noworoczna a ja mam worki z grudnia to raczej mam jeszcze ze "starymi parametrami".


Zmienione miały być wszystkie pasze od 1.VIII 2010, czyli powinnaś już mieć z nowym składem. Dowiedziałam się tego z uroczego listu informacyjnego od HippoVetu, dystrybutora St Hippolyta na Polskę.
Chyba że kupujesz paszę od kogoś, kto sprowadza ją z Niemiec - bo przypominam, że St Hippolyt tylko o polskie konie się tak bardzo troszczy w temacie przebiałczenia  🤣
Bush, a to już dotyczy tylko Polski? Nie środkowej i wschodniej Europy jak pisałaś wcześniej?
To podaj proszę jakie wartości porównać? Co będzie na worku dla Niemiec a co jest na worku w Polsce? A może inaczej, jak składam zamówienie to sobie w internecie czytam składy, to na workach będzie co innego?

edit.
np. składam zamówienie na to http://pl.hippolyt.com/Hauptfutter/StrukturE.htm czytam sobie skład na tej stronie i co? Dostane coś, co na worku ma skład inny? Czy co?
Dowiedziałam się u źródła- nowe pasze z nowym składem wchodzą dopiero w nowych opakowaniach, miały wejść od sierpnia ale nie było możliwości wyprodukowania przez Niemców opakowań, więc musiało to poczekać. Data mogła zmylić, niestety ktoś nie zauważył pomyłki pisząc newsa. Składy można porównać na starych i nowych etykietach. Nie ma możliwości, żeby nowy skład wyszedł ze starą etykietą.

Jednym z powodów, że pasze zostały zmienione na Polskę jest duża zawartość fosforu w naszych trawach, w momencie kiedy szły do nas pasze niemieckie gdzie łąk się w ogóle nie fosforyzuje i paszę są o fosfor wzbogacane- rósł jego nadmiar w diecie polskich koni.Do tego dochodzą badania z Kentucky dotyczące dużo szybszej utylizacji kwasu mlekowego przez konie, które miały w diecie część skrobi owsianej zastąpianej skrobią ryżową, co zostało właśnie wprowadzone w pasza St. Hippolyt.

Edit- dopisałam.
tia, i koniec wielkiej afery - dobrze myślałam, że nie ma możliwości, żeby jakakolwiek marka pasz oszukiwała na składzie jeszcze dodatkowo się tym chwaliła... takie połączenie jest po prostu śmieszne - albo się oszukuje albo chwali wszędzie innym składem...
Zwłaszcza marka o tak dobrej renomie, mam na myśli jakość paszy.
Koniec konców "afera" wychodzi im na +, biorąc pod uwage wyjaśnienie.
busch   Mad god's blessing.
21 stycznia 2011 10:55
Czuję się usatysfakcjonowana odpowiedzią, a zwłaszcza tym kupując będzie wiadomo, który worek. Siałam ferment bo od sierpnia 2010 minęło już trochę czasu i byłam przekonana, że teraz wszystkie już są z nowej wersji - w końcu pasze nie mają jakiegoś przesadnie długiego terminu ważności, pół roku to i tak na takie worki sporo  😉
http://www.hippolyt.pl/HIPPOVET_Polen_Krautermusli-135.html

nowe musli? dostępne tylko na tej stronce???
Lov   all my life is changin' every day.
29 sierpnia 2011 19:13
olap, ja daję Polen już od jakiegoś czasu 😉 ma super zapach, konie wcinaja aż miło, a mi rudzielec troszkę na niej przytył, ale tak w granicach rozsądku. Generalnie jestem zadowolona 😉
podbije, czy znalazłoby się więcej uzytkowników tego nowego musli?
jakie opinie?
ja kupiłam, ale jeszcze kończę poprzednią paszę. Ma fajny zapach, w całym samochodzie mi pachniało🙂 Szukałam paszy dla konia wrzodowego i z wrażliwym układem oddechowym i właśnie to zostało mi polecone.
Nowego czyli którego?

Bo mam pytanie odnośnie Polen Musli.... Czy ono normalnie tak jakoś "dziwnie" pachnie? Sprawdziłam datę ważności - 04.2012.... Tylko ten zapach jakiś inny. Ma ktoś może zdjęcie tego musli jak to wygląda?
"Dziwnie", czyli jak? Zapach ma dość intensywny i taki ziołowo-miętowy, z wyglądu ciemne, mało "kolorowe". Karmię min dość długo, praktycznie odkąd się pojawiło, dwa konie i jestem bardzo zadowolona. Nie podaję żadnych dodatkowych witamin czy suplementów, a konie wyglądają i czują się bardzo dobrze i wyraźnie poprawiły się kopyta. Także ja polecam 🙂
Orientuje się ktos czy PreAlpin Wiesencobs można podawać na sucho?  :kwiatek:
Można, ja dawałam na sucho ale wtedy nie za duże ilości. Bezpieczniej na mokro, jak wszystko co puchnie 🙂
Burza  :kwiatek:
ja mam zamiar dawać dwa razy dziennie pół niecałe pół miarki do musli 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się