AMP,MPSzW-wszystko o studenckich zawodach

Toja też z III w skokach już bym 120 musiała jechać mimo, że np. dopiero ostatnio pierwszy raz w życiu N jechałam 😀 No fajnie...
Albo w ujeżdzeniu mam IIkę i musiałabym jechać C 😀
Chyba najlepiej by było jakby kiedyś zrobili coś pomiędzy amatorów i profi bo ja się aktualnie na takie zawody nie nadaje bo jestem za dobra na amatorów i za słaba na profi 🙂
Wywalili z tych ptek zwykla zmiane?  🤔
No to wychodzi na to, że z AMPów nici..  🙁
ech to ja też nie mam co jechać bo i skoki i ujeżdżenie musiałabym profi, no nic pojadę sobie wkkw🙂
Magdzior, amp i wkkw w Facimiechu sa w tym roku i tak w innych terminach 🙂
ujeżdżenie profi: osoby, które mają licencję III lub wyżej w skokach
❓ ❓ ❓
Moona, powiedzmy, że to zwykła pomyłka. Jednak i tak jest zonk 🙁 Osoba z zaledwie srebrem, która miała pecha się zarejestrować  - z automatu ma III A 🙁, czyli osoba, która nigdy w życiu na czworoboku nie była, ot, skacze sobie do L - musiałaby jechać C. 🤔.
Ma III? Ma przecież wstępną?
Co to jest ta licencja wstępna?
Sonkowa jest pierwsza licencja jaką otrzymujesz zaczynając startować w zawodach autoryzowanych przez PZJ. Trójkę masz dopiero po zdanym przejeździe licencyjnym + posiadaniem srebrnej odznaki.

Czyli dobrze rozumiem z komunikatu, że mając III, ale ostatni raz startując... no już z 4 lata temu jestem profi?? Ech... 😵

Szkoda że nie zrobili takiego podziału jak w Drzonkowie. Po tam tych zawodach widać było że to się sprawdza. Dzięki temu był nieco lepszy poziom amatorów, i o niebo lepszy poziom profi (konkursy do 130). Nie wspominając o dużej frekwencji w obu kategoriach i powszechnego zadowolenia z tych nowych kryteriów (przynajmniej tak mi się wydaje, bo nie słyszałam ani jednej negatywnej opinii).

Szkoda  🙄
Ale zauważcie że wysokości amatorów są takie jak w Drzonkowie, a nie 2,3 lata temu....
Zwróciłam też na to uwagę, ale zapomniałam że wcześniej były mniejsze.

Z tymi wysokościami to jeszcze bardziej nie widzę w tym celu. Owszem można ze wstępną jeździć L1 (chyba licencyjny to właśnie 105), ale przecież jak ktoś już ładnie pokonuje takie parkury to w kolejnym naturalnym krokiem jest zrobienie trójki. Co nie równa się zaczęciem zbierania oczek do dwójki. Nosz kurczę w takim zestawieniu pozostają osoby, które nigdy nie pojechały metra, lub takie, które celowo nie podchodziły do licencji właśnie z powodu AMP (znam kilka takich przypadków).

Ludzie w ładnym stylu jeżdżący L-P zostają na lodzie, bo do wybory jest nie jechać albo zabić się na 120 :/ A według mnie to powinni być tacy typowi amatorzy na AMPach. Nie osoby dla których AMP to pierwsze wyjazdowe zawody w karierze lub ewentualnie pierwsze zawody w ogóle ;p

Przykro się później ogląda wyniki w których blisko połowa 🤔 ma eliminacje lub wynik powyżej 16 pkt.
Zorilla, w ujeżdżeniu osoba ze srebrną odznaką ma III. Nie musi jeździć P-tek, może od razu C.
Ech, w sumie nie wiem, czy dostaje III 🤔 Dostaje takie uprawnienia. Od zeszłego roku.
halo, dostaje uprawnienia. A nie III. Poza tym o tą III trzeba chyba wystąpić - to nie idzie z automatu, a na bank nie w trakcie roku.

Oczywiście trzeba by ustalić i dopytać dokładnie, ale nawet robiąc III P-tkami nie ma się jej z automatu, tylko trzeba wystąpić. Dopiero po zakończeniu roku OZJ-ty przyznają po weryfikacji sezonu.
BitSmoked dokładnie tak jak napisałaś.. to jest bez sensu.. Mam III więc na amatorów się nie załapię a na profi bym się chyba zabiła..
Szkoda, bo strasznie nastawiałam się na te zawody... Jeszcze jak mam konia we Wrocławiu... eh..  🙁
Ale naprawdę powinni zrobić coś pomiędzy. Tym bardziej, że czytając wcześniejsze wpisy w tym wątku takie dylematy są co roku..

Ja też jestem za tym,aby były 3 kategorie,poza tym uważam ze w ujeżdżeniu profi powinniśmy mając dwójkę jeździć MR.(nawet nie seniorską,ale CC1 itd.)

Albo zrobić po prostu kwalifikacje,bo między P w amatorach a C w profi jest przepaść.Na przykład takie,jak na MP- 60% na ogólnopolskich w programie standardowym (w C byłoby to C1 C2 i C3) aby się zakwalifikować

I tu też wychodzi ten problem,jaki powstał jak PZJ ułatwił zdobywanie klas.Jak ja robiłam dwójkę,to robiłam 3xC > 60% na ZO,a teraz można ją zrobić na P klasie i to jest bez sensu.Tak samo jak umożliwianie posiadania trójki robiąc srebrną odznakę,której poziom jest...no jaki jest,wiemy.
Toja też z III w skokach już bym 120 musiała jechać mimo, że np. dopiero ostatnio pierwszy raz w życiu N jechałam 😀 No fajnie...


Gorzej, tam jest 125+rozgrywka napisane 😉
epk, ty piszesz o klasie sportowej. To co innego.
Z uprawnieniami III stopnia jest różnie. Można dostać z automatu - wykupując licencję i mając srebro. Może się omsknąć i w bazie będą uprawnienia (licencja) W. Wtedy albo zawodnik się upomni - albo nie.
Ale zobacz - jak ma sędzia ustalić, czy zawodnik może jechać N,C? Tylko wtedy, gdy uprawnienia III będą w bazie. Chyba, że będzie dzielnie sprawdzać odznaki 🤔. Jeśli będą wpisane uprawnienia III stopnia, a licencja opłacona = jest III licencja. Żeby się ludzie ze srebrem i wykupioną licencją (nigdy nie będąc na czworoboku poza odznakami) nie zdziwili.
anai 125 to w już finał, a w moim przypadku bym wylądowała w szpitalu już w sobotę, dlatego odruchowo pominęłam  😂

edit.

Sonkowa tylko ja myślę czemu nie zrobić tak jak w Drzonkowie w zeszłym roku  🤔

Zrobiłam sobie jeszcze małe porównanie wyników i frekwencji AMP 2013 i 2014 w skokach:

2013

Amatorzy - wysokości 80-100cm (nie mogę znaleźć tamtych propozycji więc mogą być trochę inne)
Startujących - 39
Kończących z kiepskim wynikiem*/Nie ukończyli - 19 (49%)

Profi - wysokości 110-125
Startujących - 83
Kończących z kiepskim wynikiem/Nie ukończyli - 45 (54%)

2014

Amatorzy - wysokości 90-105
Startujących - 74
Kończących z kiepskim wynikiem/Nie ukończyli - 21 (28%)

Profi - wysokości 120-130
Startujących - 53
Kończących z kiepskim wynikiem/Nie ukończyli - 15 (28%)

*Kiepski wynik uznawałam taki powyżej 16 pkt za całe mistrzostwa, prócz Prof z 2013. Tam przyjęłam chyba od 24 pkt, bo tam było bardzo bardzo źle.


Wiem, że warunki w Wrocławiu były bez porównania gorsze (co niektórzy mówią że wręcz beznadziejne  :icon_rolleyes🙂 co na pewno zaważyło na tych statystkach, ale i tak uważam że podział z 2014 sprawia że poziom oraz frekwencja są wyższe. Osobiście nie czyje się niesprawiedliwie potraktowana tym że jeżdżąc L-P ktoś kto zaczął jeździć P-N startuje w tym samym konkursie (do 105), bardziej krzywdzące jest dla mnie sytuacja w której ja powinnam jechać 125 mimo że takich parkurów na oczy z koniem nie widzieliśmy.

Może Wrocław po prostu chce niższą frekwencje??

Ja nie sądzę że w skokach konieczne byłoby tworzenie trzech osobnych kategorii, bo jeździectwo jest na tyle specyficznym sportem że pod pojęciem amatorów nie powinni być tacy amatorzy w stylu: Mam konia, wsiadam od wielkiego dzwona, ale uczelnia płaci za start to sobie wystartuje, bo za darmo 🏇 Raczej osoby sumiennie trenujące i mające jakieś doświadczenie w startach, które z powodów małej ilości czasu, bądź pieniędzy zatrzymały się na tej trójce i dalej nie mają możliwości lub potrzeby skakać wyżej.

Jestem rozgoryczona, bo mam wrażenie że AMPy poszły krok do przodu, a teraz dwa w tył :/

Czy ktoś z województwa śląskiego wybiera się na tegoroczne AMPy i będzie miał jedno wolne miejsce dla konia w przyczepie/koniowozie? 🙂
My się ekipą wybieramy ze Śląska, ale czy będzie wolne miejsce to się okaże.
Odezwij się za jakiś czas do mnie to potwierdzę. 😉
halo, mówię o tym, że jak srebro sobie zdobyłaś, to lic. IIIA nie jest z automatu. O licencje trzeba wystąpić - ja po wyjechaniu P-tek musiałam wystąpić o klasę i zmianę licencji, bo chciałam to wcześniej mieć niż na koniec roku. Mogłam poczekać i po nadaniu klasy licencja po wykupieniu na kolejny rok byłaby automatyczna. A tak nie była, bo nikt w czasie roku ich nie zmienia. W bazie się zmienia albo jak wystąpi się o to, albo przy kolejnym opłaceniu. Przynajmniej nie spotkałam się z tym, żeby ktoś to zmieniał sam z siebie. Aż tacy wyrywni to oni w tym PZJ nie są raczej.
No bo jak masz wstępną. I masz. I w ciągu roku zdajesz srebro. To jak nie wystąpisz o zmianę licencji to moim zdaniem ci jej nie zmienią. O to mi chodzi.

Ale i tak bym poprosiła o pisemną interpretację organizatora 😉
Powoli gubię się w tym co piszecie.  🙄  Na chwilę mój stan z uprawnieniami wygląda tak: posiadam srebrną odznakę, posiadam zdaną licencję III w skokach (L1 na styl) ale NIE MAM opłaconej licencji regionalnej za ten rok, bo nie miałam jeszcze okazji w tym roku startować.  Mogę jechać amatorów czy nie?
Nie.liczy się posiadana klasa,gdyż AMP nie są zawodami pod patronatem i autoryzacją PZJ,nie musisz mieć wykupionej licencji.
Sonkowa Zarejestrowałaś się OZJ/PZJ kiedykolwiek z tą trójką?? Tzn dostałaś plastik z napisem B3 lub jechałaś P-tkę? Jeśli tego nie dokonałaś to możesz startować na AMP amatorów, a jeśli to kiedykolwiek zrobiłaś to wtedy nie (czyli np wykupiłaś licencje w 2014 lub jakimkolwiek wcześniejszym).

Czemu jest taki straszny mętlik z tymi licencjami/klasami/uprawnieniami przy okazji AMP??  😵
Bo każdy kombinuje jakby to zrobić żeby nie jechać profi :P
Bo każdy kombinuje jakby to zrobić żeby nie jechać profi :P


Nic dziwnego..  🙄


BitSmoked niestety tak.. Licencje zrobiłam w 2013, w 2014 miałam wykupioną i startowałam w P-tkach. Czyli po ptokach..  🙁
epk, a! Bo ja o sytuacji, gdy ktoś ze srebrem rejestruje się pierwszy raz. Tak, w ciągu roku, mając już uprawnienia wstępne, trzeba sobie aktywnie zmienić na III.

DressageLife, już nie mieszaj, że chodzi o klasę sportową. Gdyby chodziło o klasę w regulaminie byłaby klasa (jak była kiedyś, co skoczkom robiło dużą różnicę). A jest III licencja.
Zresztą błędnie, bo powinno być: uprawnienia III stopnia.
Chyba, że faktycznie chodzi o aktualną licencję - to wtedy ci co nie wykupili na 2015 mogliby jechać amatorów, niezależnie od stopnia uprawnień.
Może warto dopytać organizatora, choć zapewne jest jak pisze BitSmoked: w bazie danych jest III? To nie jesteś amatorem.

Jeszcze raz: klasa sportowa jest za konkretne wyniki, uprawnienia (do startów) danego stopnia mogą być powiązane z klasą, ale nie muszą. Tak jest z III w skokach: uprawnienia III stopnia dostaje się po pomyślnym zaliczeniu konkursu egzaminacyjnego + srebro, a klasa III jest za kilka razy P bezbłędnie, i tak obecnie jest w ujeżdżeniu: III jest po srebrze, III klasa to kilka P z odpowiednim procentem.
Licencja jest wtedy, kiedy wykupiona (plus pozostałe warunki). I wtedy ma się licencję stopnia B3 (przykładowo). Wszyscy przywykliśmy w skrócie mówić "trzecia licencja". Ale to są uprawnienia danego stopnia. Że te uprawnienia są dożywotnie (a klasa sportowa nie) to raz wpisane pozostają w bazie danych. Uprawnienia II stopnia w 90 %+ wiążą się z II klasą sportową w karierze, uprawnienia I stopnia w 100% z klasą sportową w karierze (I, M lub MM).
Ale słuchajcie, tak czytam i myślę i.. przecież jak np ja czy Sonkowa w tym roku nie wykupiłyśmy jeszcze licencji to mimo, że w sezonach porzednich miałysmy uprawnienia III stopnia to teraz w bazie nas nie ma, uprawnień też nie. Przed chwilą sprawdziłam, chyba, że jest jakaś inna baza gdzie są wszyscy, którzy się rejestrowali a nie tylko z tego roku.
Magdzior, gdzieś taka baza musi być, skoro gdy wyślesz dokumenty do rejestracji - zostaną ci przypisane dotychczasowe uprawnienia. Nigdy ich nie musiałam zgłaszać rok po roku.
Może spróbujcie się dowiedzieć u organizatora "co miał na myśli"?
Aktualną (2015) licencję III stopnia? Czy uprawnienia III stopnia w karierze?
To i to można rozumieć przez "licencja".
Dociekam, bo zastanawiamy się, czy by córa nie pojechała. Wychodzi mi, że w obu wersjach nie może się zarejestrować jako zawodnik🤔 Bo do czworoboków C to ona jeszcze nie dorosła 🙁, a posiadając srebro A 3 dostanie z automatu.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się