Ile kosztuje Was utrzymanie własnego konia?

Budyń ale gdzie problem. Przecież inne są szczepione a szczepionki przecież działają to inne są chronione...

I przy okazji w Pl nie ma prawa nakazującego szczepić konie. Nie ma epidemii ani ognisk chorobowych.Nie ma bo inni odpowiedzialni właściciele konie szczepią a obowiązek szczepień jest wśród koni sportowych .  🙄
Smok10 i tak to jest kropla w morzu, szczepimy na grype, na herpes juz powszechnie nie - właśnie jestem na etapie gdzie za rok w jednej stajni bede miec klacze hodowlane, konie sportowe i mlodziez i glowkuje czy starczy ze matki mam szczepione 3x w ciazy i zaszczepie te sportowe co jezdza na zawody czy musze wszystko - bo to juz bedzie konkret koszt. A ostatnio i tak przywieziono nam (edit do PL ogolnie, nie konkrenie do mnie) arteritis.

Tezec to inna bajka, to nie jest choroba przenoszaca sie od tak z konia na konia, ale jesli ktos nie szczepi to powodzenia, bo tu chodzi bardziej o indywidualna odpornosc niz stadna.
Budyń ale gdzie problem. Przecież inne są szczepione a szczepionki przecież działają to inne są chronione...

I przy okazji w Pl nie ma prawa nakazującego szczepić konie. Nie ma epidemii ani ognisk chorobowych.


Epidemii nie ma ale ogniska są. Są herpesy, są arteritisy, są grypy, o tężcu też się słyszy.
W Niemczech na potęgę szczepią na wirusa gorączki zachodniego Nilu i podobno na Opolszczyźnie i Śląsku zanotowano już też przypadki zachorowań na tę chorobę.
W UK też twierdzili, że problem grypy nie istnieje do zeszłego roku... 🥂
Ile tak naprawdę powinien dostać dziennie siana duży koń ? Tak żeby nie wyglądał jak moja,,cztero kopytna,,beczka,ale żeby nie głodował . Mam kostki po różnych prasach(wielkości) i już niewiem ile dawać. A jak to się ma do siana w belach. Dzięki za podpowiedź.
Ile ludzi tyle opinii.
Weterynarz która zajmuje się moim koniem - z tych grubszych - zabrania obcinać objętościówkę.

Utrudnić dostęp - tak, ale pod żadnym pozorem nie wydzielać.
Kobyła ma więc stały dostęp do siana w siatce z drobnymi oczkami.
Balot 120 idzie mi na 3 konie w 5 dni.
Moje mają cały czas balot w paśniku (bez siatki). Schodzi on w zależności od jakości siana w ciągu 1 tygodnia do 1.5. Ale ciągły dostęp. Koni 3.
Na_biegunach   "It's never the horse - it's always you!" R. Gore
18 grudnia 2019 19:15
U mnie baloty w siatkach na 3 duże i 2 hucułowate schodzą 2,5 na tydzień. Konie wolnowybiegowe, więc teoretycznie większe zapotrzebowanie energii na ogrzewanie. Baloty mam 125 i 135
Dzięki za odpowiedzi
To ja jeszcze od siebie dołożę bo u mnie problem beczek również występuje. Dużo lepiej jak konie mają dostęp do słomy. Wtedy żeby uzupełnić włókno nie muszą jeść tuczącego siana. A tym bardziej jak siano siatkowane to słoma luzem znika.
To jest częsty problem wolnego wybiegu że nie ma ściółki do pojedzenia.
Żeby nie był całkowity OT dodam że ścielę słomą na powietrzu i sumarycznie to mi się lepiej opłaca niż zapasanie sianem.
U nas w ramach akcji O siano na fulla w pasnikach z siatka, na dzien otwieramy przejście na padok z balami słomy owsianej i konie tak kursują między sianem co z nocy zostało i ta słoma.
Jak daliśmy siano w balotach bez ograniczenia w dzien to niektóre jednostki szybko zbliżyły się do kształtu kuli....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się