Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

[quote author=żaczkowa link=topic=196.msg995264#msg995264 date=1304190941]
duunia, idziosława zapewne była. 😉
[/quote]
Byłam na 30 minut, dzień wcześniej zniszczyłam sobie obiektyw.
Zboża są na targu w Krzeszowicach, poniedziałki rano.
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
03 maja 2011 17:24
Hej wszystkim przeglądam szukam szperam po wątkach tu i tam ale nigdzie nie mogę znaleźć więc jeśli się powtarzam to prosiłabym o pomoc na PW ale do rzeczy: szukam stajni , pensjonatu , stajni przydomowej , stadniny gdzie cena za utrzymanie miesięczne nie przekraczałaby 400 zł  , Pensjonaty w obrębie 20 km od Chrzanowa  , Krzeszowic Z Góry dziękuje :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
03 maja 2011 17:36
proponuję poszukać w katalogu stajni🙂
[szukam stajni , pensjonatu , stajni przydomowej , stadniny gdzie cena za utrzymanie miesięczne nie przekraczałaby 400 zł  , Pensjonaty w obrębie 20 km od Chrzanowa  , Krzeszowic Z Góry dziękuje :kwiatek:


pensjonat w Pisarach, wiata - 350 zł. Spełnia oba warunki
W Dulowej bądź Młoszowej jest jakieś takei miejsce w bliskiej okolicy 400zł, ale niestety nic więcej Ci nie moge powiedzieć bo tyle wiem...
Stara stajnia w Nieporazie wiem że 500zł. Wiata w Czółowie też b. tanio ale stajni jako takiej nie ma.

Generalnie odnosze wrazenie ze duzo jest takich miejsc naprawde tanich, wiadomo bez super zaplecza techniczego, ale tak czy siak jakos trudno je zlokalizować...
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
03 maja 2011 20:08
Izydorex właśnie rozważam pisary musze się tam wybrać  a ktoś tam jeździ czy ewentualnie miałabym do kogo zahaczyć ? 🙂 może ktoś wie jaka atmosfera konie właściciele ? 🙂

Cariotka   Szukałam ale tak jak pisze Zorilla miejsca tanie i takie właśnie stajnie przydomowe trudno jest zlokalizować 😉

Zorilla   kurde niewiem o jakie miejsce Ci chodzi 🤔wirek:  mogłabyś mi bardziej je sprecyzować gdzie się znajduje? Może chodzi Ci o Pana Smółke u którego są konie prywatne  Skawskiego który ma właśnie jakąś stajnie w młoszowej aczkolwiek ja się totalnie nie orientuje gdzie sie ona znajduje , i jak pytam koniarzy z tych okolic też nic nie wiedzą . 😉

Jakbyście słyszeli o przyzwoitej przydomowej stajni którą możecie polecić to proszę napiszcie🙂

żaczkowa   gone with the wind
03 maja 2011 20:28
duunia, na stronie KKJK jest link do galerii fotografa, który robił zdjęcia na pierwszych zawodach - tam też jesteście. 😉
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
03 maja 2011 21:46
http://www.jazdakonna-jura.pl/o_nas.php
Powiecie coś o Niej ? 🙂
Wiata w Czółowie też b. tanio ale stajni jako takiej nie ma.


O jakiej stajni w Czułowie mówisz? Jeśli o stajni Niedziółków, to tam nie ma wiaty, tylko drewniane stajenki na dwa konie otwarte cały czas, każda z wydzielonym wybiegiem. Jeśli o "naszej", to też jest stajnia, nie wiata. Trzeciej chyba w tej okolicy nie ma.
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
04 maja 2011 10:00
[quote author=żaczkowa link=topic=196.msg998104#msg998104 date=1304450910]
duunia, na stronie KKJK jest link do galerii fotografa, który robił zdjęcia na pierwszych zawodach - tam też jesteście. 😉
[/quote]
wiem wiem, widziałam, dziękuję
mam też zdjęcia od fotografow  🙂
Wiesz co.. nie wiem. Jednak mialam na myśli jednak Czułówek (wiecznie mi sie mylą), stajnia ogrodzona harakterstycznym brazowym murem (?) tam stoi np Topaz i ponoc nie ma tam stajni rozumianej jako budynek 😉.

Nie szukuje się nam w małopolsce jakiś ciekawy kurs 'czegoś' w najblizszym czasie?
Wezyrowe, a w Płazie bylaś? tam jest dosc tanio i blisko Chrzanowa.
Wiesz co.. nie wiem. Jednak mialam na myśli jednak Czułówek (wiecznie mi sie mylą), stajnia ogrodzona harakterstycznym brazowym murem (?) tam stoi np Topaz i ponoc nie ma tam stajni rozumianej jako budynek 😉.
\


To stajnia Niedziółków w Czułowie . I nie ma tam wiaty, tylko jak pisałam, osobne stajenki dla 2 koni otwarte non stop. Każda w własnym wybiegiem.
To dzieki za uswiadomienie i przepraszam za blad 😉
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
05 maja 2011 22:42
asiarzysko   właśnie dużo o niej słyszałam , i czytałam  ale tam jest stajnia, stadnina czy coś w celu charytatywnym ? wiesz może czy maja tam ujeżdżalnie bo z tego co słyszałam nie mają nic praktycznie ale to tylko pogłosy . Na dniach wybieram się Płazy jak i Alwerni 🙂  :kwiatek: pisałam do Pana z Alwerni odpisał , że byłaby możliwość będzie dzwonił ciekawe tylko jak z kosztami  🤔wirek: no ale może się dogadamy 🙂
http://www.jazdakonna-jura.pl/o_nas.php
Powiecie coś o Niej ? 🙂


Ja tam prowadzę jazdy co niedzielę. Są 2 wolne boksy angielskie, bardzo miły właściciel, można się spokojnie dogadać  😉
Konie wychodzą codziennie, ile się da. 3 ujeżdżalnie trawiaste, na jesień będą oświetlone...jeśli masz więcej pytań, to zapraszam na pw 🙂 lub gg 9729303
Mam pytanie do ludzisków z Niepołomic.

Planujemy sobie od nas jak już się ciepło zrobi i dzień wydłuży pojechać na Puszczę na jakiś dłuższy wypad. Czy istnieje szansa, że u was będzie można przycupnąć coby koniom dać odsapnąć ?
Cariotka   płomienna pasja
06 maja 2011 15:49
Luśka a będzie można się do Was dołączyć?  🏇 bo do Bodzanowa mam blisko, a puszczę niepołomicką kocham 😍 i często do niej mykam.
Cariotka , a ty Staniątkowa? To jak najbardziej, jasne!!!

Własnie oglądam google maps i widzę, że wylądowałam w zeszłym tereniku prawie koło Was. Tak więc z pewnością zawitam przy okazji włóczęgi weekendowej jeśli można.

A na Puszcze - kochana chętnie Cię za przewodnika mianujemy 🙂 tylko póki co to dla Nas dalsza wycieczka i zbieram info o postoju coby konikom dać odpocząć.
Cariotka   płomienna pasja
06 maja 2011 20:05
Luśka ja Krakuszowicka dziopa 🏇 ale do Staniątek też czasami przybywam. Ze mnie ogólnie terenowy żywioł. Puszczę trochę znam, jakoś damy radę🙂 Pisz na PW jak będziesz coś wiedzieć lub jeżeli będziesz potrzebować pomocy🙂
Ktos wybiera sie moze do Tabuna na WKKW?
horka   black horse <3
07 maja 2011 14:15
A mogą startowac konie i jeźdzcy  z licencjami, czy dalej nie?
Ja nie z Tabuna, ale po regulaminie mozna wnioskowac, ze nie moga 😉
Czy ktoś jeszcze mógłby wypowiedzieć się na temat stajni w Pychowicach? 🙂 <wątek poruszany 3, 4 strony wczesniej>
Może jeszcze ktoś jeździ w Mustangu albo w Tabunie i mógłby coś skrobnąć? :kwiatek:

Słyszałam też o tzw. szkółkach jeździeckich (praca przy koniach, a "na deser" jazdy za darmoszkę). Coś takiego funkcjonuje w Krk?
W Płazie wydaje mi sie oprocz pensjonatu jest tez mala rekreacja. Znajoma jeździ stamtąd koniem do Bolecina na treningi🙂
Kastorkowa   Szałas na hałas
07 maja 2011 19:44

Słyszałam też o tzw. szkółkach jeździeckich (praca przy koniach, a "na deser" jazdy za darmoszkę). Coś takiego funkcjonuje w Krk?


W stadninie koni huculskich w nielepicach jest coś tkiego ale to treba przyjechaći pogadać z właścicielem i instruktorami
[quote author=CaviasLover link=topic=196.msg1002481#msg1002481 date=1304786651]

Słyszałam też o tzw. szkółkach jeździeckich (praca przy koniach, a "na deser" jazdy za darmoszkę). Coś takiego funkcjonuje w Krk?


W stadninie koni huculskich w nielepicach jest coś tkiego ale to treba przyjechaći pogadać z właścicielem i instruktorami
[/quote]

Kastorkowa, a mogłabyś napisać jak to mniej-więcej wygląda? Na jakim poziomie zaawansowania trzeba być, aby zacząć? W jakim wieku (czy są granice wiekowe)? Jak z dojazdem- jest bezpośrednie połączenie z Krakowa MPKiem/ busem? I przede wszystkim- jaka jest atmosfera?
Nie ukrywam, że na razie jestem zupełnie zielona w te "końskie" klocki, dlatego tak wypytuję 😡
Wezyrowe   Mon cheval cheval!
07 maja 2011 23:20
CaviasLover mogę też tutaj się wypowiedzieć  zaczynają nawet dzieci w wieku 8 lat od lonży ,można zacząć od zera tam każdego miło przyjmują granic wiekowych za bardzo nie ma , wygląda to tak , że płaci się 50 zł miesięcznie są pokazy i jazdy z P.Przodownik Iwoną lub Kasią jazdy są na poziomie zaawansowanym na jazdach jest wszechstronne nauczanie nie ma podziału na ujeżdżenie czy skoki za bardzo, uczysz się podstaw, jeśli jesteś w szkółce dostajesz konia do jazd i opieki masz obowiązek przyjeżdżać co góra 2 tygodnie . Pozdrawiam. Więcej informacji mogę ci udzielić na PW.
Wezyrowe, mi chodzilo raczej o te górne granice wiekowe ;-) w szkółce jeździeckiej.
Tzn. czy 26-latek np. ma możliwość zapisania się, czy to zajęcia przewidziane wyłącznie dla dzieci i młodzieży?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się