Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Intryga92,
skontaktuj się może z użytkowniczką Izydorex, ona trzyma swojego konia w takiej właśnie stajence, jej koń również ma dolegliwości oddechowe, myślę, że na pewno udzieli Ci informacji.
new.day z tego co mi wiadomo to chyba Hodowla i Użytkowanie Koni🙂
Intryga92,
skontaktuj się może z użytkowniczką Izydorex, ona trzyma swojego konia w takiej właśnie stajence, jej koń również ma dolegliwości oddechowe, myślę, że na pewno udzieli Ci informacji.


Już się kontaktowałam, ale mam wrażenie, że Intryga ma w rzeczywistości nieco wyższe wymagania niż te wymienione. Kompletem przeszkód nie dysponujemy 😉 Resztę - łącznie z właścicielem o wielkim sercu do koni - stajenka zapewnia 🙂
a co to jest HiUK?

jedna ze specjalności na zootechnice - hodowla i użytkowanie koni
horka   black horse <3
02 września 2011 20:31
Ja właśnie poszukuję jakiejś prywatnej stajenki z ujeżdżalnią, która będzie miała przynajmniej ujeżdżalnie 20x60
Witam.
Chciałam przestrzec przed dwoma ośrodkami jazdy konnej w Krakowie.
W czerwcu sprowadziłam się na nowe osiedle w Krakowie i jako że wraz z moją córką uwielbiamy jazdę konną
postanowiłyśmy poszukać dobrej stajni. Na początek Pegaz jako że mam 3 minuty piechotką.
Wielkie rozczarowanie. 1. Ujeżdżalnia nie nadawała się do jazdy ( kałuże ) no ale było trochę deszczowych dni można wybaczyć. 2. Konie pozostawiają  wiele do życzenia - nerwowe, nie ma info na boksach lub przy stanowiskach że koń kopie i gryzie jak np. Wolant i Sisi . Zaznaczam że do koni jest ogólny dostęp i koło Sisi trzeba przejść do innych koni. Sisi ugryzła moją córkę, która niczego nie świadoma niosła marchewkę dla Pisanki. Po trzecie  brak instruktora. Bo niestety dziewczyny która tam uczy instruktorem nazwać nie można - porażka. Dziewczyna która musi się jeszcze wiele nauczyć uczy innych.
To jest niedopuszczalne. Moja 15 letnia córka umie o wiele więcej , posiada srebrną i brązową odznakę , bierze udział w zawodach i zdobyła już swoje pierwsze puchary. Po prostu w tej stajni nie mają nic do zaoferowania za i tak nie małe pieniądze.
Druga stajnia to Czekaj Land. Tam to już zupełna porażka. Lekcje chciała poprowadzić 14 letnia dziewczynka. Matka Kingusi bardzo ją chwaliła. Czym prędzej z tej stajni odjechałam.
Ludzie czy w tak dużym mieście jak Kraków nie ma dobrej stajni??????? Pomóżcie
VIS, a zależy Wam na porządnej rekreacji? Bo skoro córka startowała już w zawodach, może chce dalej rozwijać się sportowo?
VIS a co to za dziewczyna w Pegazie, jak miała na imie? Kto tam teraz prowadzi jazdy?
Dokładnie nie pamiętam ale chyba Eliza
Dokładnie nie pamiętam ale chyba Eliza
Elbus- w DUŻY sport się nie bawimy może być rekreacyjna

edytuj posty!
VIS, szczupła, dość wysoka blondynka?
Jazdy w Pegazie prowadzi Eliza, która ma kurs instruktorski i P. Bogdan - instruktor sporu pzj 🙂 Więkoszość koni ma tabliczki na boksach, ogłowia i siodła też są podpisane. Niestety po deszczach mamy kałuże na ujeżdżalniach. Wolant ma teraz kartkę na boksie, ale nie wiedziłam nigdy żeby kogoś ugryzł, tak samo jak Sisi, konie bardziej straszą. Jeśli chodzi o zawody, to są 3 razy w roku są towarzyskie orgaznizowane 🙂
VIS  wysłałam PW 😉
VIS, ale  to dopiero dwie stajnie 😉 Jest kilka cieszących się dobrą opinią, np. kilka osób poleca jazdy w Santosie.  Może warto spróbować?
VIS, szczupła, dość wysoka blondynka?


blondyna to jest porażka jeśli chodziło o prowadzenie jazd
Elizka to niewysoka, szczupła brunetka (chyba że się coś zmieniło w kwestii włosów).
Kami   kasztan z gwiazdką
05 września 2011 09:52
Vis poczytaj kilka ostatnich stron wątku, bo był ostatnio poruszany temat dobrych stajni  🙂 napisz też czy córka chce trenować skoki czy ujeżdżenie, bo to zasadnicza różnica  🙂 możesz też wejść na forum stajniekrk.darmowefora.pl tam są opisane wszystkie stajnie w Krakowie i okolicach  🙂
Dzięki wszystkim za pomoc. Na pewno coś znajdę.
Córka trenowała ujeżdżenie, ale teraz trochę próbuje skakać.

Łania- kurs może ukończyć każdy ale nie każdy nadaje się do tej pracy.
A jeśli można wiedzieć to kiedy uczy p.Bogdan bo jakoś nie miałam szczęścia.
Pan Bogdan prowadzi treningi skokowe głównie dla klubowiczów 😉
Czy ktoś z Krakusów prowadzi jazdy skokowe na swoich koniach  👀 ?
Kontaktowałam się już z Domą w tej sprawie, ale robię szersze rozeznanie  🙂

Chcę trochę poskakać i zdać w końcu tę srebrną odznakę, także szału pt.koń GP i trener klasy mistrzowskiej nie potrzebuję 😉
Cześć. Chciałam się Was poradzić. Chciałabym jeździć nieco ambitniej. Ujeżdżenie i skoki. Mam już parę lat w rekreacji, ale szukam teraz nowego miejsca, gdzie można się rozwijać w miarę przystępnej cenie. Najlepiej gdzieś w Krk, bądź niedaleko. Najważniejsze, aby był normalny dojazd, gdyż nie dysponuje autem =). Moglibyście mi coś polecić?
To napewno Bolęcin - 35km ale dojazd jest. Może u Domy, albo te jazdy u Magdy Jopek? Albo oczywiscie dzierżawa i treningi ale to juz nie mała kasa 😉
Polecam Magdę. Prowadzi jazdy na swoich koniach. Wprawdzie do Frywałdu jest kawałek, ale sporo busów tam jeździ.
efeemeryda   no fate but what we make.
10 września 2011 11:12
Mam bardzo ważną dla mnie sprawę, napisałabym o tym w poszukiwanych, ale wydaję mi się, że w tym wątku będzie większy odzew.
Poszukuje prywatnej małej stajenki w okolicach lub w samych słomiankach (nie wiem dokładnie). Podobno została tam sprzedana małopolska klacz ok.12letnia, kasztanka z pełnym pochodzeniem, gryząca i kopiąca, bardzo pilnie jej poszukuję ponieważ podejrzewam, że wcale jej tam nie ma, a poszła do rzeźni, chciałabym po prostu wiedzieć.
Może ktoś mieszka w pobliżu, ma sąsiada który ma konie i mógłby zajrzeć, z góry bardzo dziękuje  :kwiatek:
Klacz ma na imię Delma. Podobno była źrebna.

Dorzucam jej zdjęcie.

edit. podobno w tej stajni stoi jeszcze źrebak, a właściciel ma 13letnią wnuczkę dla której kupił Delme.
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
10 września 2011 13:30
a nie Słomniki czasem?  🤔
efeemeryda   no fate but what we make.
10 września 2011 13:49
taką nazwę usłyszałam, nie jestem pewna na 100%
Nie ma właśnie takiej miejscowosci w okolicach Krakowa.
To chodzi o Słomniki 🙂 masz racje 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
10 września 2011 20:29
ok, wierzę Wam  :kwiatek:
czy zatem ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ?  👀
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
11 września 2011 07:54
Jeśli to rzeczywiście Słomniki to nie jest za dobrze, bo w Słomnikach jest skup koni rzeźnych :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się