Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
04 listopada 2011 13:31
ok, dziękuję bardzo za odpowiedź 🙂

Prawdopodobnie na pierwszy raz będzie to rząska, potem wraz z zabraniem się do jakiejś pracy ( czyli po maturze, za jakiś rok ;p ) pokobinujemy z czymś innym i na pewno zdobędzie się prawo jazdy  😉
jak ktoś szuka wolnych boksów to zapraszam do " ogłoszeń"  😉
Targowisko się jeszcze buduje? to kiedy zamierzają skończyć? jakiś czas temu jak szukałam stajni to byłam w Targowisku oblukać co i jak,hala fajna ale ujezdzalni na zewnątrz nie mieli,miała w tym roku powstać ,karuzela też i kryty lonżownik i jeszcze tego nie zrobili??
takie rzeczy nie powstaja w 2 dni, a pozatym biorac pod uwage  jaki "start" ta stajnia miala to i tak jest super tempo. Strasznie wkurzajace jest, jak znajduja sie osoby, ktore wiedze, ze stajnia nie skonczona, a jednak wstawiaja konie, a potem narzekaja i gledza bez konca...  🙄 dlatego za kazdym razem przypominam, ze obiekt nie jest skonczony.
tylko ja szukałam stajni w lutym tego roku,właściciel twierdził ze ujezdzalnia będzie na wiosne,karuzela i kryty lonżownik do zimy a tu nic nie powstało dobrze ze tam nie stacjonuje bo by mnie szlak trafił przy takich obietnicach 👿,byłam w facimiechu ostatnio i tam to jest tempo myśle ze na wiosne sie otworzą 🙂,a zaczeli budowe w tym roku,to sie nazywa tempo 👍
wiesz.. ja tam stoje ponad 1,5 roku i wiem jakie maja tempo i co sie dzialo w tym czasie... wlasciciel mowil, ze na wiosne ZACZNA z ujezdzalnia, a nie ze bedzie gotowa na wiosne  ❗
puste obietnice? to byly w botoi, 3 miesiace na prad czekalam  😎
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
04 listopada 2011 20:37
mały off http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/1149931,krakow-na-ul-mackiewicza-biegaly-konie,id,t.html#25840483fca36939,1,3,5
hehe to zaraz koło mnie, ale skad tam konie  🙄
a co z karuzelą ❓,kryty lonżownikiem?,bo to co widziałam w tedy to nie można nazwać bylo lonżownikiem wystające kamienie w podlożu itp.a poza tym jak pada deszcz,śnieg to nie ma gdzie lonżować,a praca na lonży z koniem to przeciez bardzo wazny element treningowy
nasz terazniejszy "lonzownik" to byla totalna prowizork robiona na "juz"  i na zyczenie osob, ktore swiadomie wstawily konie do nieskonczonej stajni i zaczely sie zalic  🙄
dlatego pisze- stajnia nieskonczona, jak to komus nie pasuje to niech przyjedzie ew. jak juz bedzie obiekt skonczony 🙂
a kiedy będzie skończony?jakiś planowany termin?na ukończenie tej budowy
masz pw
nie dodzwoniłam sie,spróbuje w poniedziałek.A może Ty mi powiesz co się od lutego zmieniło skoro masz tam konia to też bywasz w stajni i wiesz na bieżąco o zmianach jakie tam zachodzą
http://krakow.naszemiasto.pl/tag/konie-na-mackiewicza.html Skąd zwiały?

edit:  😡 nie zauważyłam postu Tusi
ushia   It's a kind o'magic
06 listopada 2011 16:14
No wlaśnie, ktoś wie co to za konie?
Podobno pod siodłem były
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
06 listopada 2011 16:28
ponoć  uciekły z dorożki, ale to nie jest pewna informacja
Na pewno, wypieły się z homonta i zwiały <okok>. I osiodłały ;P

W okolicach zielonek stoi dużo koni dorożkowych, ale dużo dalej niż ta ulica.

Mogły to być przecież koniki pana Władka/Wladka/Staszka stojące u niego na podwórku.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
06 listopada 2011 18:04
Zorilla, same sie nie wypną, ale jak sie czegoś przestraszą to wszystko sie może zdarzyć. Pamiętajmy ze bylo dość ciemno.
Pewnie enklawa, jak bedzie wiedziała więcej to napisze co i jak. Najwazniejsze ze wszystko sie dobrze skonczyło.
Musiałyby ładnie pokombinować żeby wypiąć się z dorożki a nie zerwać w 0.5sek. Skoro nic nie mówią to pewnie nic ważnego 😉
(w przeciwieństwie do schodów w Kitschu:P)
Podobno w Niepołomicach jet jakaś prywatna stajnia, wie ktoś gdzie? Bo jakoś nigdy nie mogę jej znaleźć. I ile w tej dużej kosztuję pensjonat? Byłam wczoraj, ale jakoś nie było z kim gadać  😉
a propo zwianych koni to koleżanka mówiła mi, że kojarzy w tamtej okolicy jakiegoś ,,pana Staszka", który ma jakieś takie konie pociągowe..
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
06 listopada 2011 19:58
Hubertusowa pora trwa, co prawda z opóźnieniem ale wklejam relację z Hubertusa Na Zielonej, który był 23.10.2011

Z małymi opóźnieniami, przedstawiamy relację z Hubertusa, który odbył się 23.10.2011 u nas w stajni . Pogoda nie rozpieściła nas słońcem, ale na szczęście nie padało i mimo pochmurnej pogody i chłodu, zebrała się pokaźna liczba uczestników w stajni. W całej imprezie uczestniczyło 69 zawodników! Mieliśmy przyjemność gościć zawodników w pokaźnej liczbie z Rzeszotar,  oraz  zawodników z prywatnej stajni w Nowej Wsi .  Z samego rana rozpoczęliśmy konkursy skokowe. W konkursie 60 cm uczestniczyło 21 par,  dla większości zawodników były to pierwsze zawody skokowe, duże słowa uznania należą się dla młodej amazonki z Nowej Wsi, Nikolli Nowickiej, która dzielnie pokonywała trudności, które ją napotykały po stronie niesfornego kuca Pokosa. W tym konkursie mogliśmy również zobaczyć zawodniczkę Virginię Buławę, która na klaczy Ari Polsmak startowała w damskim siodle. Była to nie lada gratka dla widzów!! Konkurs wygrała młoda amazonka, Alicja Pokrywa, na dzielnym kucu Kalisto, drugie miejsce zajęła Marysia Twardowska na koniu Poker,  trzecie miejsce Aleksandra Szymborski na trudnej klaczy Ari Polsmak .  Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki :

1. Pokrywa  Alicja na koniu Kalisto
2. Twardowska Maria na koniu  Poker
3. Szymborski  Alexandra na koniu Ari Polsmak
4. Szymborsk Anna na koniu Apacz Polsmak
5. Strojek  Justyna  na koniu Kalisto
6.  Szczepaniak Lucyna na koniu Eski
7. Grabias Bartek na koniu Ari Polsmak
8. Dubiel Anna na koniu Apacz Polsmak
9. Bujalski  Daniel na koniu Holly
10. Kozak Maja na koniu Fakir
11. Sysło Katarzyna na koniu Nimfa
12. Buława Virginia na koniu  Ari Polsmak
13. Rosa Zuzanna na koniu  Bąbel
14. Urbańczyk Ewa na koniu Kalisto
15. Klaus Władysław na koniu Holly
16. Tomków-Bednarska na koniu Hawana
17. Nowicka Nikola na koniu Pokos
18. Paciora Aleksandra na koniu Fakir
19. Gruszecka Małgorzata na koniu Norb AR

przejazdy szkoleniowe
- Nowak Joanna na koniu Grzmot E
- Druzgała Jakub na koniu Holly 0pkt
- Nowak Joanna na koniu Grzmot  4pkt

Drugi konkurs skokowy odbył się zaraz po wprowadzeniu niewielkich zmian na parkurze, a był to konkurs 80 cm z rozrywką. W tym konkursie uczestniczyło 10 par, do rozgrywki dostała się połowa. Konkurs wygrał bezkonkurencyjny duet Ady Partyki i kuca Bąbel, drugie miejsce zajęła Kasia Sysło na Norbim AR, trzecie miejsce Agnieszka Nawrot na swojej klaczy Markiza. Szczegółowe  wyniki przedstawiamy poniżej:

1. Partyka  Adrianna na koniu Bąbel
2. Sysło Katarzyna na koniu Norbi AR
3. Nawrot Agnieszka na koniu Markiza
4. Szczepaniak Beata na koniu Eski
5. Sysło Michał na koniu Fakir
6.  Berka Natalia na koniu Apacz Polsmak
7. Berbeka Martyna na koniu Holly
8. Gajek Natalia na koniu Bąbel
9. Nowak Joanna na koniu Grzmot
10.Druzgała Jakub na koniu Ari Polsmak


Po konkursach skokowych odbył się konkurs sprawnościowy, w którym każdy mógł wziąć udział, nawet osoby które dopiero zaczynały swoją przygodę jeździecką, albo też chciały spróbować swoich sił po raz pierwszy na koniu, czyli Konkurs Tatarski. W konkursie uczestniczyło 22 zawodników, wszyscy dzielnie walczyli o każdy punkt, ale najlepsza okazała się Zuzanna Rosa, która na Magnatce wygrała nagrodę główną. Drugie miejsce zajęła Natasza Milan a trzecie Milenka Stylo.
Poniżej wyniki wszystkich uczestników:
1. Zuzia Rosa
2. Natasza Milan
3. Milena Stylo
4. Marysia Baczkowska, Ola Bielańska,  Justyna Strojek
5. Gosia Kalemba, Zuzia Jarząb,
6. Bartek Burek, Martynka Strojek, Ola Turek, Nikola Nowicka, Karolinka Mazan, Ania Sobala
7. Matylda Koryl, Agnieszka Stylo
8. Jakub Nowicki, Oliwia Świerczek, Maja Hajduk, Sara Dziechciowska, Przemek Sobala, Gabrysia Surówka


Wczesnym popołudniem rozpoczęliśmy główną część imprezy i tego święta, jakim jest Hubertus, a mianowicie polowania na lisa. Dla osób, które nie czuły się na siłach gonić w  głównej gonitwie, mieli szansę upolować lisa schowanego w lesie. W konkursie Szukanego Lisa uczestniczyło 13 par, a lisa znalazła Matylda Koryl na koniu Halny , dla której należą się ogromne gratulacje! Po powrocie koni z lasu, zaczęła się zbiórka koni na główną gonitwę. Z SKH Rzeszotary nadjechało w sumie 16 par, a w samej gonitwie uczestniczyły w sumie 33 konie! Gonitwa nie obyła się bez upadków, ale walka była bardzo zacięta. W rolę uciekającego lisa wcieliła się zwyciężczyni zeszłorocznego Hubertusa, Marysia Twardowska na koniu Poker, a lisa złapał RAFAŁ KUROWSKI z SHK RZESZOTARY, dla którego należą się DUŻE GRATULACJE!!! Tym samym lis zdobyty przez Kasię Sysło, na Bąblu  od nas ze stajni, na tegorocznym Hubertusie w Rzeszotarach, wrócił do swojego pierwotnego miejsca. A goniący lisa walczyli nie tylko o prestiż, ale również o puchar, ogłowie zasponsorowane przez sklep jeździecki HIDALGO, kupon pieniężny do sklepu Horse Trade, pyszny miód i sok z pigwy zasponsorowane przez Zakład Aktywności Zawodowej, oraz  kosz różności firmy Prospona.


Chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim widzom za wspaniały doping, wszystkim uczestnikom za przybycie, szczególne podziękowania kierujemy dla sędziego Janusza Wójtowicza, który towarzyszył nam od rana do samego końca, nadzorując prawidłowość przebiegu konkursów. Podziękowania również dla sędziego Jerzego Szumilasa, za przybycie i pomoc przy gonitwie. Nie zastąpionemu w większości zawodów Krakowskich, fotografowi Jerzemu Zagórskiemu, szczególne podziękowania za wspaniałe zdjęcia i wytrwałość przez całe zawody, dzięki któremu mamy tak wyjątkową pamiątkę z tego dnia! Oraz nie możemy zapomnieć o sponsorach, którzy wsparli nas w tej imprezie, bez których na pewno nie byłoby tak wspaniałych nagród! Są to sklep jeździecki HIDALGO http://hidalgo.pl/, Agnieszka Chmielowskia i firma PROSPONA http://www.prospona.com.pl/, , sklepy jeździeckie AMIGO www.amigo-konie.pl  i HORSE TRADE  http://www.horse-trade.pl/ , oraz Zakład Aktywności Zawodowej przy Konwencie OO. Bonifratrów, do którego należy stajnia.


zdjęcia można obejrzeć w galerii Pana J. Zagórskiego
https://picasaweb.google.com/108729893542602265921

kilka zdjęć

zbiórka


gonitwa





i Virginia w damskim siodle na Bremen Star


i zwycięzca !
Rafał Kurowski


runda honorowa zawodników konkursu tatarskiego


skoki


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 listopada 2011 20:48
Nie zastąpionemu w większości zawodów Krakowskich, fotografowi Jerzemu Zagórskiemu, szczególne podziękowania za wspaniałe zdjęcia i wytrwałość przez całe zawody, dzięki któremu mamy tak wyjątkową pamiątkę z tego dnia!

to super, ale nieprędko pojawia sie zdjecia następne w takiej formie jak dotychczas, ze wzgledu na np chamstwo ludzi kopiujących je i wklejających z obciętym podpisem...no i pana Jerzego proszę zostawić w spokoju 😉, ma gdzie jeździć 😉
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
06 listopada 2011 20:58
wszystkie zdjęcia przez nas wykorzystane były za zgodą autora zdjęć i myślę że spokój Pana Jerzego bynajmniej nie został naruszony, chyba wynikło jakieś małe nieporozumienie  😉 a czy ma gdzie jeździć czy nie to nie moja sprawa i nigdy nie była  😉
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
06 listopada 2011 21:00
dzięki Bogu Najwyższemu 🙇
Łania,co do Niepołomic to pensjonat kosztuje 950,ciesz się ze nie było z kim gadać,bo jak ja byłam to zostałam prawie wyrzucona przez jakąś kobiete która chyba tam mieszka 🤔wirek:,jeśli tak się traktuje potencjalnych klientów to ja dziękuje za taką stajnie
Dava   kiss kiss bang bang
07 listopada 2011 08:57
Nie zastąpionemu w większości zawodów Krakowskich, fotografowi Jerzemu Zagórskiemu, szczególne podziękowania za wspaniałe zdjęcia i wytrwałość przez całe zawody, dzięki któremu mamy tak wyjątkową pamiątkę z tego dnia!

to super, ale nieprędko pojawia sie zdjecia następne w takiej formie jak dotychczas, ze wzgledu na np chamstwo ludzi kopiujących je i wklejających z obciętym podpisem...no i pana Jerzego proszę zostawić w spokoju 😉, ma gdzie jeździć 😉


Bardzo przykre, że ludzie nie szanują pracy pana Jerzego i tak postępują z Jego zdjęciami. Chyba nie zdaja sobie sprawy co to znaczy robić zdjęcia przez całe zawody  😤
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
07 listopada 2011 10:57
Czy wiecie , kto mógłby pożyczyć przyczepkę jednokonną z Krakowa lub bliskich okolic?  😀

Na jeden dzień, sobota 20 listopad.

Prooooszę.  :kwiatek:
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
07 listopada 2011 11:58
[quote author=duunia link=topic=196.msg1178763#msg1178763 date=1320612521]
Nie zastąpionemu w większości zawodów Krakowskich, fotografowi Jerzemu Zagórskiemu, szczególne podziękowania za wspaniałe zdjęcia i wytrwałość przez całe zawody, dzięki któremu mamy tak wyjątkową pamiątkę z tego dnia!

to super, ale nieprędko pojawia sie zdjecia następne w takiej formie jak dotychczas, ze wzgledu na np chamstwo ludzi kopiujących je i wklejających z obciętym podpisem...no i pana Jerzego proszę zostawić w spokoju 😉, ma gdzie jeździć 😉


Bardzo przykre, że ludzie nie szanują pracy pana Jerzego i tak postępują z Jego zdjęciami. Chyba nie zdaja sobie sprawy co to znaczy robić zdjęcia przez całe zawody  😤
[/quote]

na dodatek robią to bezprawnie i nie wiem czy zdają sobie sprawę że można byłoby im założyć sprawę w sądzie o to... poza tym cało dniowe robienie zdjęć to jedno, a koszty sprzętu to drugie.. szkoda wielka...
Rubik jakoś się nie cieszę, bo chciałabym się dopytać o kilka rzeczy i może wstawić tam konia  😉 A w Targowisku też 950 kosztuję?
zastanawiam sie czemu ludzie wypytuja na forum zamiast po prostu zadzwonic do wlasciciela i o wszystko wypytyac  🤔 moze ciezko sie byc dodzownic ze wzgledu na zasieg i na to, ze jest zabiegany, ale w takiej sytacji wsytarczy wyslac smsa z odpowiednia trescia i oddzwoni. proste.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się