Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

mam na myśli sport😀 ja jestem jeźdźcem stricte początkującym;p

jaka jest cena pensjonatu w KJ Szary??prosze na pw :kwiatek:
bella 1200zł + opłaty dodatkowe za padokowanie np. . Santos jest z tego co wiem bardzo w porządku, dojazd jest dobry cena 990zł co jest podobno za dużą ceną za te warunki ale to już nie mnie oceniać. Wszystkie te stajnie są daleko od centrum i każda w inną stronę, więc zależy też gdzie będziesz mieszkać.
Kami   kasztan z gwiazdką
06 marca 2012 10:01
Bella możesz też zajrzeć na forum stajniekrk.darmowefora.pl - tam są wszystkie stajnie w okolicy Krakowa  🙂

Zawody u Szarych są w ten weekend  🙂 cała rozpiska jest na ich stronie  🙂

Możesz też popytać czy są miejsca w stajniach w Kobylanach - jedna należy do Marcina Kurala, więc powinna Ci odpowiadać  😉
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
06 marca 2012 10:32
Marcin Kural chyba wyjechał i nie ma go na miejscu w Kobylanach, wiem, że się parę miejsc tam zwolniło ostatnio.
bella 1200zł + opłaty dodatkowe za padokowanie np. . Santos jest z tego co wiem bardzo w porządku, dojazd jest dobry cena 990zł co jest podobno za dużą ceną za te warunki ale to już nie mnie oceniać. Wszystkie te stajnie są daleko od centrum i każda w inną stronę, więc zależy też gdzie będziesz mieszkać.
  za padokowanie sie dopłaca?
No z tego co tu czytałam trzeba sobie 'dokupić' kwatere.

Marcin Kural pisał tu że jest w Udorzu, ale stajnia w Kobylanach nie zniknęła przecież 😉
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
06 marca 2012 12:17
mam na myśli sport😀 ja jestem jeźdźcem stricte początkującym;p




No to chyba tym lepiej, im więcej jeźdzców 'zawodowych' tym więcej doświadczonych osób w stajni i tym samym większe możliwości treningu🙂
Mam pytanie o Facimiech. Jak tam wygląda padokowanie? Wiem, że padoki są małe i konie wychodzą pojedynczo lub w parach i to w rotacji? Przedpołudnie, popołudnie? Czyli w sumie nie spędzają całego dnia na zewnątrz. Czy jest planowane poszerzenie bazy padokowej i powierzchni w związku z rozbudową stajni o dużą ilość boksów?
Nie wydaje mi się, żeby w Facimiechu nie było miejsca na padoki, wręcz przeciwnie.
Mam pytanie o Facimiech. Jak tam wygląda padokowanie? Wiem, że padoki są małe i konie wychodzą pojedynczo lub w parach i to w rotacji? Przedpołudnie, popołudnie? Czyli w sumie nie spędzają całego dnia na zewnątrz. Czy jest planowane poszerzenie bazy padokowej i powierzchni w związku z rozbudową stajni o dużą ilość boksów?


Padoki są różne, najmniejszy ma około 200m.kw a największy 0,6ha. Konie chodzą pojedynczo lub grupkami w zależności od wskazań właścicieli. Wychodzą albo od śniadania do obiadu albo od obiadu do kolacji. Planujemy powiększenie ilości padoków (aktualnie jest 8) a miejsca mamy dużo - ponad 20ha. Nie planujemy jednak trzymania koni przez cały dzień na zewnątrz ale jeżeli ktoś będzie chciał to da się to zrobić
W Szarych się płaci jednorazową opłatę za padok, natomiast nie wiem niestety ile ona wynosi, bo nie mam tam własnego konia 😉
Jeśli chodzi o stosunek ceny do jakości, to zdecydowanie Szarzy mają przewagę nad Santosem. Jest grupka pingwinów, ale stajnia jest nastawiona na skoki, więc trzeba mieć na uwadze zawody,kliniki,konsultacje - przejściowe trudności dla nielotów, ale obecnie jest otwarta nowa minihala więc jest więcej miejsca np.na lonżowanie 😉

Natomiast Santos jest przede wszystkim bardziej kameralny no i są piękne tereny wokół stajni 😉
W Facimiechu i Targowisku niestety nie byłam - jeszcze!  🏇
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
06 marca 2012 16:39
Podobno duużo boksów w Facimiechu jest już zarezerowanych...?  👀

To zależy kiedy chcesz się przenieść? 😉
Witajcie🙂

Lada moment planuję przeprowadzkę zawodową do Krk, wraz z dwoma kopytnymi. Niestety nie orientuję się w syt. jeździeckiej w Krk, dlatego chciałabym zapytać  jaką stajnie pensjonatową możecie polecić z czystym sumieniem w Krk?? Mam na myśli jaknajbliżej centrum. ew z łatwym dojazdem. Czytam wątek, ale wiele się zmienia. Szukałam info o targowisku,ale tam po powodzi nie wiem jak syt wyglada teraz...Bardzo zalezy mi na komforcie psychicznym koni i moim.Mam na myśli pełne bezpieczeństwo koni,fachową opiekę ,tak by ze spokojem opuszczac stajnie i do niej wracac.
Mam kilka pomysłow ,mianowicie Santos( bo jestem pingwinem) ,Targowisko i Szary ( ale tam obawiam się zbyt wysokiego poziomu😉? Byłabym wdzieczna za info ,jaka cena za pensjonat jest obecnie w tych miejscach,naturalnie na pw🙂..Może znacie inne jeszcze stajnie godne uwagi??będę wdzięczna chodźy na pw :kwiatek:

a z innej beczki zawody w skokach są u Szarych w ten weekend czy przyszły?? :kwiatek:


Moge polecic to co znam, oczywiscie wszystko zalezy od lokalizacji jaka Cie interesuje. Aktualnie jezdze do Hebdowa - dobry dojazd z roznych stron, atmosfera jest genialna jak na moje wymagania (bez pospiechu, bez cisnien i wzajemnych niecheci co niestety zdarzalo mi sie juz wczesniej napotkac). pozatym nie tak daleko a ucieczka od miasta w piekne zakole wisly gdzie sa boskie tereny. Stajnia jest w trakcie wykanczania bo funkcjonuja od roku chyba dopiero. Moi znajomi maja tam konie i sa zadowoleni - czasem nie ma ich po kilka tygodni i nigdy na nic sie nie skarzyli. Jezeli chodzi o nauke to ja tez miedzy innymi dlatego przenioslam sie do nich ze poszlam za instruktorem 🙂 wiecej info moge na prv udzielic 🙂
bella szukała czegoś blisko centrum. Hebdów jest oddalone od centrum o jakieś 40km...
Dorcysia Facimiech i Targowisko w sumie też nie dużo bliżej. To zależy jaka część Krakowa będzie przez belle zamieszkiwana.
Facimiech nie jest daleko, tylko kwestia dojazdu. Do Targowiska już kawałek drogi. Kiedyś w ranach wycieczki krajoznawczej odwiedziłysmy z koleżanką obie te stajnie w tym samym dniu, więc jakieś porównanie mam  😉
No dokladnie, zalezy od miejsca zamieszkania belle i preferencji. Bylam u Szarych i w Santosie - oba miejsca bardzo ladne, zadbane, nowoczesne i przestrzenne ale ja osobiscie szukalam czegos innego. 
Ja mieszkam na Kurdwanowie i do Facimiecha mam 20-25 minut autem : ) z centrum może być trochę dłużej ; )
Gdzie w Krakowie mozna kupic tanio jezdziecka  prase?(niekoniecznie aktualna, moze byc np. sprzed kilku miesiecy)
😉
żaczkowa   gone with the wind
06 marca 2012 20:43
Lenna, ja kupiłam ostatnio Świat Koni sprzed roku w Amigo za 4 zł 😉
Polecam sprawdzic pod Halą Targową - tam jest kilka stoisk z przestarzałymi, choć czasem raptem z poprzedniego tyg. czasopism wszelakich, także końskie też się trafiają.
dziękuje za wszystkie odpowiedzi :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:

koczować gdzieś będę w ok. Al.Pokoju😉

byłoby cudnie móc dojeżdżać do stajni rowerem😉.. ale docenie inny środek lokomocji,byleby było warto..

A co sądzicie o Swoszowicach???albo Klubie Jazdy Konnej?? 🙇
A bym do KKJK nie wstawiła konia. Błoto i stajnie w byłym chlewie - bardzo nisko.
W Krakusie to ja nawet nigdy nie byłam  🙄
maison   Wiara i wytrwałość to klucz do spełnienia marzeń!
07 marca 2012 05:29
Moim zdaniem w Krakusie za dużo kosztuje pensjonat, w porównaniu do warunków. Fajnie, że jest super ujeżdżalnia i duuużo zawodów na miejscu ale jak byłam tam kilkakrotnie to jednak konie stoją w boksie, ewentualnie na pierwszej małej "ujeżdżalni", co chyba zbyt dobre dla płuc końskich nie jest 😉
To tylko moje zdanie, może ktoś, kto jest tam bardziej regularnie, mógłby się wypowiedzieć.  😉
żaczkowa   gone with the wind
07 marca 2012 06:43
Zorilla, co do błota masz absolutnie rację - trzeba intensywnie obserwować prognozy pogody. :P  Choć teraz zrobiło się naprawdę zadziwiająco dobre. Niskie stajnie - też fakt, ale boksy są duże, mają automatyczne poidła i karmienia są punktualnie i według zaleceń.
Jest b. dobry dojazd MPK i busowy.
Treningi są wliczone w koszty pensjonatu. 😉
Jakby ktoś miał pytania dot. KKJK, proszę walić. 😉

maison, ja jestem zawsze przy okazji zawodów (z koniem lub bez) i przyznaję rację. 😉  Ani grama padoku nie ma (tylko ta ujeżdżalnio-parkingo-wybiegalnia, o której wspomniałaś), poza tym atmosfera chyba nie dla kogoś, kto po prostu chce z tego czerpać przyjemność. 😉
Ja już w życiu bym nie popełniła tego samego błędu i bym nie wystawiła konia do kkjk. Tylko koń na tym ucierpiał...
Cariotka   płomienna pasja
07 marca 2012 07:51
bella o dojeździe rowerem możesz sobie pomarzyć🙂 raczej bus lub mpk ci pozostaje. Do Michałowic masz chyba najbliżej. Pisz na priva do Davy, ona chyba najbardziej się orientuje co i jak w tej stajni.
Jeżeli być mogła dojeżdżać busami to polecam Targowisko, dużo osób trzymających tam konie to pingwiny. Dużo łąk, padoków i piękna hala. Cena 954 zł + dodatkowe opłaty.
polecam Targowisko, dużo osób trzymających tam konie to pingwiny.

Te pingwiny wkrótce wyfruną do Facimiecha.
Cariotka   płomienna pasja
07 marca 2012 08:08
a to nie wiedziałam🙂 a coś nie tak z Targowiskiem? może być na PW.
Moja koleżanka teraz jeździ w Facimiechu i wyraża się bardzo bardzo dobrze o Tym o środku. Ja niestety jeszcze nie miałam okazji jej tam odwiedzić, ale trzymam mocno kciuki za rozbudowę🙂
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
07 marca 2012 08:18
Myślę, że jak Facimiech się już otworzy na dobre, to nastąpią dość duże przetasowania w stajniach.  Od nas jeden koń  się w  tym tygodniu przenosi do Facimiechu.
Cariotka   płomienna pasja
07 marca 2012 08:20
mnie tylko zastanawia jak z ogarnięciem takiej dużej ilości koni, miejscem na hali?  pewnie wszystko się ogarnie, bo widać że jest to robione z głową, ale wielki szacun 😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się