Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Odnośnie wetów i spraw zębowych, korzystał ktoś z usług dr Kujawskiego albo Okólskiego? Potrzebuję swojemu kluskowi wyrwać wilczaki...


dr. Kujawski robił nam zęby i nie polecam... Pieniądze wyrzucone w błoto.
A ja polecam gorąco p. dr Monikę Szubart. Moja płochliwa Dziunia dostała głupiego jasia, stała jak cielatko, zęby zrobione (elektrycznym tarnikiem) bardzo dokładnie, solidnie, mogłam sama włożyć łapę do paszczy i sprawdzić 🤣
[quote author=MonioRek link=topic=196.msg1650349#msg1650349 date=1358194893]
Odnośnie wetów i spraw zębowych, korzystał ktoś z usług dr Kujawskiego albo Okólskiego? Potrzebuję swojemu kluskowi wyrwać wilczaki...


dr. Kujawski robił nam zęby i nie polecam... Pieniądze wyrzucone w błoto.
[/quote]
A prof. Okólski jest raczej fachowcem od drugiej strony konia🙂
Zapewne się powtarzam, ale dr. Pędziwiatra nie polecam, nie dotknie już żadnego mojego konia i dopóki jeszcze siedzę w tym jeździeckim świecie będę to powtarzać jak mantrę...

Za to dr. Jakubowską jak najbardziej, niejednokrotnie widziałam ją przy różnych koniach i różnych 'rzeczach' i na prawdę nie mam żadnych zastrzeżeń, a od dłuższego czasu jestem w temacie weterynarzy bardzo krytyczna i 'wybredna'.
Chyba nie ma dobrego weta w Polsce. Raz moja kobyła zaniemogła na nogę, to wyleczyłam ją ....sama. Po nieudolnych wizytach 3 znanych wetów.
Zabobiegam i modlę się, by jej nic się nie stało poważnego. Tacy weterynarze to się tylko do szczepień nadają.
No chyba że ktoś natknął się na prawdziwego fachowca, to chętnie zanotuję nazwisko.

Dava   kiss kiss bang bang
15 stycznia 2013 14:10
Chyba nie ma dobrego weta w Polsce. Raz moja kobyła zaniemogła na nogę, to wyleczyłam ją ....sama. Po nieudolnych wizytach 3 znanych wetów.
Zabobiegam i modlę się, by jej nic się nie stało poważnego. Tacy weterynarze to się tylko do szczepień nadają.
No chyba że ktoś natknął się na prawdziwego fachowca, to chętnie zanotuję nazwisko.




Dlatego u Nas zamawiamy sobie świetnego diagnostyka z dojczlandii*. Niestety w PL zbyt często się 'mylą'  😤 i ogólnie jak widzę tendencję do wszech-zaszczykowania stawów kwasem 'bo to nie zaszkodzi' to mi się słabo robi.

Jak będę znać termin kolejnego przyjazdu to dam Wam znać, może ktoś będzie chętny dołączyć  😉

*mówię tu o nogach, mięśniach końskich żeby nie było larum 😉 do szczepień itd. mamy normalnych wetów  😀iabeł:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 stycznia 2013 21:42
Bardzo proszę, popytajcie u siebie w stajniach czy ktoś nie chciałby wybrać się na klinikę z Ullą Salzgeber 23-24 luty w Centurionie pod Warszawą.
Pliiis 🙇
a ja Agnieszkę Jakubowską.


też jestem bardzo zadowolona - widzę zęby robione po raz drugi/trzeci przez Panią Doktor i jest poprawa u koni, których zęby były wcześniej zostawione samym sobie. wyrywałyśmy też sporo wilczaków. duży zapas cierpliwości do zwierzaków i ich właścicieli również przemawia na plus. znajomi z innych stajni są tak samo zadowoleni, więc polecam z czystym sumieniem
Remedioss   2* Parelli Professional
15 stycznia 2013 22:18
Strucelka ale z koniem czy jako słuchacz?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
15 stycznia 2013 22:19
Jest opcja tylko z koniem - klinika jest zamknięta dla słuchaczy.
Remedioss   2* Parelli Professional
15 stycznia 2013 22:22
A to nie... zresztą jadę w tym terminie na Gerda, a więc w ogóle odpada, ale popytam.  (mój błąd... nie w tym terminie, tylko 6-7.02, ale i tak z koniem to ja nie).
Remedioss a gdzie jest jakieś szkolenie z Gerdem w lutym?  😀 bo ja bym się chętnie wybrała bo na ten styczniowy Wrocław niestety nie dam rady (sesja 🤔)
Konsultacje z Dr Gerdem Heuschmannem
PRAKTYKA I TEORIA
Wrocław, Partynice 23-24.01.2013

wiecej tutaj:
http://www.facebook.com/events/437512746310983/459817410747183/?notif_t=plan_mall_activity
Remedioss   2* Parelli Professional
16 stycznia 2013 07:51
jankesiara w Lutym jest w Poznaniu 6-7.02 http://www.facebook.com/events/116367245192650/?fref=ts
Czyli też sesja, zło  🙁
no właśnie  🙁
Zarezerwujcie sobie czas 2 lutego - kurs doszkalający dla sędziów ujeżdżenia w Facimiechu
oraz 3 lutego - kurs sędziowski WKKW również w Facimiechu.
Kursy prowadzi p. Sławomir Pietrzak

Serdecznie zapraszamy

Zgłoszenia do Basi Zygmunt  basq30@gmail.com
Czy ktoś wie, gdzie w Krakowie lub okolicy dostanę 'surowe' drągi, lub jakieś wyprzedawane ze szkółki? Obdzwoniłam już chyba wszystkie składy drewna i nikt nie chce podjąć się zrobienia takich...  A profesjonalne kosztują 75 zł, co przy dużej ilości i zakupie stojaków nie jest już taką małą kwotą.  🙄 🙄
Pacia, za drągi mogą robić palisady.
Kupowałam pod Olkuszem chyba za 17zł za sztukę, 2,5m długości i 10cm średnicy.

http://www.maderapol.com/
luzak   rude dziecko...[*] łacia....
17 stycznia 2013 16:01
Pacia - tartak w Masłomiący  koło Michałowic sprowadza drągi, nie wiem w jakiej teraz cenie . tel 123885709
bo mnie aż zabolało
w Masłomiąc[u]ej[/u] 😉
Jeśli chodzi o zęby to Pana Olendra stanowczo NIE polecam.
Panią Jakubowska za to TAK 😉

Swoja droga bardzo ciekawa opcja z dragami z tartaku, na pewno taniej, no i można sie wyżyć artystycznie i je sobie pomalować 🙂‚‚
Jeśli chodzi o zęby to Pana Olendra stanowczo NIE polecam.

Możesz napisać czemu?
Czworoboki szkoleniowe w KJK Szary 17 lutego 😉
Wiecej na stronie mzj-tu
I konsultacje ujeżdżeniowe z Wojciechem Markowskim w Łężkowicach.
Czy mi sie wydaje ze te konsultacje sa potwornie drogie? Jak byly u szarych to chyba nie bylo takiej ceny? Czy calkiem cos mieszam?


Na czworoboki sie wybieram  😅. Mam nadzieje ze dojdzie do skutku moja wizyta 🤣 🙄.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
25 stycznia 2013 14:09
Ja się popłaczę, bo ani termin konsultacji ani czworoboków szkoleniowych mi nie pasuje, poza tym największy kryzys finansowy ever 😤 A tak strasznie zależało mi na konsultacjach z dr Markowskim 😕 😕
A ja znowu z pytaniem o stajnie. Nasza zła passa chyba nigdy się nie skończy  😵

Poszukuję pensjonatu w cenie do 700-800 zł. Mój koń drastycznie spadł z masy mimo odstawienia go od pracy, niestety w kolejnej stajni nie jestem w stanie doprosić się o siano do oporu czy choćby zwiększenie jego ilości. Często zaczęło łapać go przeziębienie, tudzież proszenie o derkowanie jest moim głupim pomysłem i zostaje to wyśmiane (dodam, że koń dygoce z zimna, dzisiaj po wyprowadzeniu na padok zastanawiałam się, czy coś mu się nie stało i nie powinnam dzwonić po weta. Koń nie był golony). Koń ma też lekkie problemy z nogami i powinien nosić ochraniacze stajenne, co zostało wyśmiane jak pomysł z derką.

Stąd moje pytanie: Czy w Krakowie lub bliskiej okolicy znajdę jeszcze stajnię, w której właściciele stawiają w pierwszej kolejności dobro konia, osoba zajmująca się końmi nie będzie miała problemu z zaakceptowaniem konia w derce i karmieniu go dodatkową paszą, z warunkami do treningów w cenie, którą da się przeżyć?

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś poświęcił się i zechciał być przeze mnie przepytanym odnośnie stajni. Zrobiłam się już lekko przewrażliwiona  😁  :kwiatek:

Edit: Oczywiście podałam tylko część z problemów. Nie chciałabym zawalać forum swoimi problemami  😡


Stąd moje pytanie: Czy w Krakowie lub bliskiej okolicy znajdę jeszcze stajnię, w której właściciele stawiają w pierwszej kolejności dobro konia, osoba zajmująca się końmi nie będzie miała problemu z zaakceptowaniem konia w derce i karmieniu go dodatkową paszą, z warunkami do treningów w cenie, którą da się przeżyć?


Znadziesz takie stajnie, tylko wątpię, żeby były w nich wolne boksy..
[quote author=Pacia link=topic=196.msg1665657#msg1665657 date=1359144756]


Stąd moje pytanie: Czy w Krakowie lub bliskiej okolicy znajdę jeszcze stajnię, w której właściciele stawiają w pierwszej kolejności dobro konia, osoba zajmująca się końmi nie będzie miała problemu z zaakceptowaniem konia w derce i karmieniu go dodatkową paszą, z warunkami do treningów w cenie, którą da się przeżyć?


Znadziesz takie stajnie, tylko wątpię, żeby były w nich wolne boksy..
[/quote]

O to też się martwię  🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się