Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Krakusy, czy Akademicki Klub Jeździecki normalnie funkcjonuje? Czytaj- czy istnieje (a jeśli tak- to gdzie się znajduje)? :-)
W sieci znalazłam tylko ich stronę www, ale wygląda na nieaktualizowaną. Nie ma tam też podanego adresu  👀 .

I z innej beczki- jest w ogóle jakieś miejsce, w którym w rekreacji przeważają osoby dorosłe? 😁
żaczkowa   gone with the wind
26 maja 2013 22:36
u nas jest sporo dorosłych. był okres, kiedy było ich dużo więcej niż dzieci, no ale jak wakacje się zbliżają, to dzieci do koni ciągnie 🙂
CaviasLover, u nas (Laskonik) więcej dorosłych - studentów najczęściej - niż dzieci, zwłaszcza poza sezonem letnim. We wakacje, jak zauważyła żaczkowa, proporcje trochę się zmieniają 😉
Kami   kasztan z gwiazdką
27 maja 2013 09:51
CaviasLover w Santosie też sporo dorosłych (ja przynajmniej nie pamiętam kiedy z dziećmi jeździłam  🙄 ), ale tak jak dziewczyny mówią - im ładniejsza pogoda tym ich więcej. No i jak przyjedziesz do południa to dzieci w szkole i dorośli konikują  😁
Czy ktoś wie do której stajni jutro przyjeżdża p. Blanka Wysocka?
Krakusy, czy Akademicki Klub Jeździecki normalnie funkcjonuje? Czytaj- czy istnieje (a jeśli tak- to gdzie się znajduje)? :-)
W sieci znalazłam tylko ich stronę www, ale wygląda na nieaktualizowaną. Nie ma tam też podanego adresu  👀 .


Z tego co się orientuję, to od lat nie istnieje. Wiem, że były podjęte niedawno działania w sprawie reaktywacji, albo założenia jakiegoś nowego stowarzyszenia/klubu jeździeckiego UR, ale generalnie uczelnia póki co nie jest tym szczególnie zainteresowana. Najlepiej medale przywozić, ale jakiejkolwiek organizacji innej im mniej tym lepiej.  :/
Ale lipa!! 🙁 Szkoda, teraz jeszcze wetę założyli... mogliby się postarać.

Orzeszkowa, do Was mam strasznie daleko- jestem niezmotoryzowana, a chciałam jeździć minimum 2 razy/ tydzień.
Ehh, no nic, w takim razie będę musiała pojeździć po Krakowie i okolicach i poszukać gdzieś ambitnej, starszakowej rekreacji.  😉
Santosa nawiedzę, ale znajomi mówili, że jazdy w lecie są tylko na hali- prawda to?  👀 Nigdy tam nie byłam.
Do Nielepic dojeżdża jakiś bus/ mpk? Na ich stronce nie ma takich informacji.
Szkoda, szkoda, może jeszcze coś ruszy w tej sprawie, ale sama się dziwię, że są kierunki typu zootechnika, hodowla koni, teraz weta i nie ma rozwiniętej żadnej jeździeckiej instytucji. Przecież tam gro ludzi jeździ konno, albo by chciało.
CaviasLover, do nas busy spod Galerii Krakowskiej kursują, można się też czasem z kimś zabrać. Jakby co zapraszam 😉

Do Nielepic dojeżdża jakiś bus/ mpk? Na ich stronce nie ma takich informacji.


258 i Superbus
Do Nielepic na pewno jeżdżą jakieś autobusy.
Ostatnio jadąc z Krakowa właśnie przez Nielepice widziałam kolejną stajnie - gniade konie, pastwiska ogrodzone pastuchem - ktoś coś wie na ten temat?  🙂 Rekreacyjna czy może pensjonat?
Krakusom tu też wrzucę:
Z okazji dnia dziecka 1 czerwca w horse-trade:
-15% na wyposażenie jeźdźca
-10% na sprzęt dla konia.

Dotyczy sklepu stacjonarnego.
Gerd Heuschmann w Krakowie (Targowisku) 2-3 lipca:
https://www.facebook.com/events/539366929435421/
Kami   kasztan z gwiazdką
29 maja 2013 09:08
Santosa nawiedzę, ale znajomi mówili, że jazdy w lecie są tylko na hali- prawda to?  👀 Nigdy tam nie byłam.


Pierwsze słyszę... aczkolwiek w lecie to wcale nie taki zły pomysł - ujeżdżalnia wysycha w tempie ekspresowym i człowiek schodzi z jazdy z toną piasku w buzi  😉 Tylko jeśli myślisz o jeździe w Santosie w lecie to niestety przygotuj się na dzieci -> wakacje  🙁 ja z przyjaciółką jeździmy wtedy najczęściej na indywidualnych. Jazda indywidualna dla dwóch osób wychodzi tylko 10zł drożej niż rekreacyjna, no i można coś ambitniej pojeździć  😉
Gerd Heuschmann w Krakowie (Targowisku) 2-3 lipca:
https://www.facebook.com/events/539366929435421/


Super 🙂
można prosić o bliższe szczegóły ?
[quote author=Moona link=topic=196.msg1788636#msg1788636 date=1369813889]
Gerd Heuschmann w Krakowie (Targowisku) 2-3 lipca:
https://www.facebook.com/events/539366929435421/


Super 🙂
można prosić o bliższe szczegóły ?
[/quote]

Ja mogę tylko przekopiować ze strony wydarzenia, jako że się tym zupełnie nie zajmuję, a jedynie udostępniam 🙂

Informacje telefoniczne organizatorzy ;
Monika Tołkacz Masaż i Rehabilitacja Koni tel. 601744718
Barbara Korczynska "Pasja" tel. 693280658
Kami- jeszcze tylko musiałabym znaleźć sobie drugą osobę do pary  🤣
Kurczę, pod tym względem Lublin jest lepszy; jazda godzinna 30 zł i ta rekreacja taka ogarnięta jakoś. Po sesji wracam do Krakowa i będę poszukiwać swojej miejscówki  😀
Dava   kiss kiss bang bang
29 maja 2013 13:41
Gerd Heuschmann w Krakowie (Targowisku) 2-3 lipca:
https://www.facebook.com/events/539366929435421/


Super sprawa  🙂

U nas w stajni została zainstalowana waga dla koni   😍
Jakby ktoś chciał skorzystać (najlepiej przy okazji zawodów itd) to oczywiście można. Koszt 10zł (jak ktoś chce to konia można też zmierzyć)
Ładnie można się zdziwić ile własny koń może ważyć  😁 😂
Dava, ale czad! Masz zdjęcia? 🙂
Dava   kiss kiss bang bang
29 maja 2013 14:37
🤣 w sumie to nie ma co focić, bo to taki podest z matami gumowymi i chyba czujnikami czy coś a elektronika jest w panelu.
Konie wchodzą normalnie bo podejście jest profilowane, tylko jak była nowa to im guma nowością śmierdziała  😎
28 i 29 września 2013r. w Stajni Bodzanów pod Krakowem koło Wieliczki i Niepołomic odbędzie się kurs ABC WOLTYŻERKI
Prowadzącym będzie pan Adam Susłowski wielokrotny Mistrz Polski i finalista Mistrzostw Świata i Europy.
Zajęcia są dla wszystkich, niezależnie od umiejętności jeździeckich. Z panem Adamem przyjadą 2 jego doskonale wyszkolone konie woltyżerskie, sztuczny koń i sprzęt dodatkowy (piłki gimn., trampolinka, materace itp.) W programie ćwiczenia bez konia (na ziemi i sprzęcie dodatkowym), na sztucznym i na żywym koniu - rozwijanie świadomości i możliwości fizycznych własnego ciała, wyczucie rytmu i równowagi w stępie, kłusie i galopie. Zabawowo dla dzieci, bardziej analitycznie dla dorosłych. Zajęcia obejmują między innymi elementy nauki spadania i jazdę galopem tyłem.
Ćwiczenia dostosowane do indywidualnych możliwości każdego uczestnika.
Zmierz się ze swoimi fizycznymi ograniczeniami!
Z Adamem Susłowskim bezpiecznie i z wielkim uśmiechem dasz sobie radę.
Zalecamy wykupienie ubezpieczenia NNW (ew.OC) w dowolnej firmie ubezpieczeniowej (ubezpieczenie ma obejmować jazdę konną rekreacyjną).
Kurs jest dwudniowy, w każdym dniu po 6-6,5 godzin ćwiczeń z przerwą.
Catering do zamówienia na miejscu ( mamy zaprzyjaźnioną pizzerię nie tylko z pizzą).
Maksymalna ilość czynnych uczestników 10.
Ilość wolnych słuchaczy nieograniczona.
Cena kursu to 350zł plus koszt transportu koni z Ząbkowic Śląskich (około 1.000zł, policzymy ile wyszło do nas kilometrów) rozłożone na czynnych uczestników ( czyli przy grupie 10 osób to tylko dodatkowo około 100zł).
Wpłata zaliczki w kwocie 150zł do końca czerwca 2013r. na konto:
Agnieszka Susłowska 53 1140 2004 0000 3102 6523 2086 (mbank)
Po uprzednim kontakcie mailowym lub telefonicznym czy są jeszcze wolne miejsca.
Cena za wolnego słuchacza: 100zł za dzień zajęć.
Zapraszamy  😀 😀

https://www.facebook.com/events/175586212606285/175801542584752/?notif_t=plan_mall_activity
Kami- jeszcze tylko musiałabym znaleźć sobie drugą osobę do pary  🤣
Kurczę, pod tym względem Lublin jest lepszy; jazda godzinna 30 zł i ta rekreacja taka ogarnięta jakoś. Po sesji wracam do Krakowa i będę poszukiwać swojej miejscówki  😀


a jak często będziesz chciała jeździć? bo ja w sumie tak planuję powrót do rekreacji i planuję...
Wracam w okolicach 1 tygodnia lipca do Krakowa (na razie walczę z sesją w Lublinie) i chciałam jeździć 2 razy/ tydzień; raczej w tygodniu niż w weekendy.  🙂
Czy zna ktoś albo ma może kontakt do jakiegoś dobrego chiropraktyka/masażysty końskiego, który dojeżdża w okolice Krakowa?  🙂
Czy ktoś orientuje się jak wygląda aktualnie cennik prania derek w Zabierzowie? Mam do wyprania taka padokową na polarze, to chyba się kwalifikuje na ,,średnią". Pranie jej w domu chyba przewyższa moje kompetencje, jeszcze jakby nie była okudlona, a tak boję się wiedzieć jak będzie wyglądać łazienka potem.  😁
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone miejsca, oprócz praktycznejpralni?
Czy zna ktoś albo ma może kontakt do jakiegoś dobrego chiropraktyka/masażysty końskiego, który dojeżdża w okolice Krakowa?  🙂


bardzo dobrze masuje konie Kuba z Hebdowa (tel znajdziesz na stronie http://www.rehabilitacjakoni.com/index.htm )
Czy ktoś orientuje się jak wygląda aktualnie cennik prania derek w Zabierzowie? Mam do wyprania taka padokową na polarze, to chyba się kwalifikuje na ,,średnią". Pranie jej w domu chyba przewyższa moje kompetencje, jeszcze jakby nie była okudlona, a tak boję się wiedzieć jak będzie wyglądać łazienka potem.  😁
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone miejsca, oprócz praktycznejpralni?


W Facimiechu działa Hippopralnia - ceny są niższe niż u konkurencji, Np derka zimowa supergruba 30zł.

Nie jest to moja pralnia - więc proszę nie ścigać mnie za reklamę.
Jak dojechać do stajni w Facimiechu?
DeJotka jest na stronie dokładny opis
Dava   kiss kiss bang bang
03 czerwca 2013 00:06
[quote author=Alaska link=topic=196.msg1792243#msg1792243 date=1370180449]
Czy ktoś orientuje się jak wygląda aktualnie cennik prania derek w Zabierzowie? Mam do wyprania taka padokową na polarze, to chyba się kwalifikuje na ,,średnią". Pranie jej w domu chyba przewyższa moje kompetencje, jeszcze jakby nie była okudlona, a tak boję się wiedzieć jak będzie wyglądać łazienka potem.  😁
Chyba, że ktoś ma jeszcze jakieś sprawdzone miejsca, oprócz praktycznejpralni?


W Facimiechu działa Hippopralnia - ceny są niższe niż u konkurencji, Np derka zimowa supergruba 30zł.

Nie jest to moja pralnia - więc proszę nie ścigać mnie za reklamę.
[/quote]

Wrzucisz cennik  ❓  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się