Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Podobno ma za niedługo być otwarty nowy sklep jeździecki w NIepołomicach. Ktoś coś wie o tym?  👀
Hej, macie może jakieś informacje o nowo powstających stajniach w okolicach Krk?  👀 :kwiatek:
W Sosnowicach ponoć coś powstaje. Miejscowość niedaleko Facimiecha.
ushia   It's a kind o'magic
05 stycznia 2017 15:53
Ale to i tak nie po tej stronie 😉
Kaarina dzięki za odp  :kwiatek:
Słyszałam plotki o Kryspinowie/Budzyniu. Ale to nie pierwsze o tej lokalizacji, a porządnej stajni jak nie było, tak nie ma 😉
Kastorkowa   Szałas na hałas
05 stycznia 2017 20:36
Izydorex - nie wydaje mi się, żeby tu w okolicy coś powstawało. Z stajni tu to w Cholerzynie gdzie stoimy u Pana Staszka, Liszki u Anki no i dalej to Czułów i tyle.
Gdyby ktoś potrzebował transportu z koniem na parkury szkoleniowe do Facimiecha w mniej kosmicznej cenie niż od przewoźnika to zapraszam na priv. Mam wolne miejsca do 'transportu łączonego' bo kilka znajomych osób się wykruszyło...  🙁
Czy jest tu może ktoś kto obecnie trzyma zwierzaka w Zabierzowie i znajdzie chwilkę dla mnie na PW?  👀 :kwiatek:
Chyba Alaska tam stoi obecnie 🙂
Tak już sobie pogadałyśmy na priv 😉
Dziewczyny, dziękuję za pomoc  :kwiatek:
Pozwiedzialam większość stajni o których istnieniu wiem i przyznaje że trochę się załamałam 🙁 znaleźć stajnie gdzie są pastwiska gdzie konie są wypuszczane nie na własną ręke (zielone, duże, nie deptaki!) , hala i jasna stajnia.. graniczy z cudem. Olbrzymie nadzieję wiązałam z Botoją i Zabierzowem, ale niestety nie przekonały mnie. Szukam czegoś do 35km i na razie w oko wpadł mi Faruk, chociaż nie mam/nie znam nikogo kto tam był/jest , zero informacji z pierwszej ręki  🤔. Może podpowiecie coś ? Targowisko/Kłaj wiem, wiem ale mam tam 54km 😉 Bodzanów nie byłam, znam z relacji, ale odległość zaś duża (44km). Myślałam o Wlosniu, muszę się tam wybrać-jest tu ktoś ? 👀 już w chwilach desperacji rozważam stajnie bez hali ale z oświetlonym , dobrym placem zewnętrznym i tu mam w czym wybierać, ale może jednak coś do głowy Wam przychodzi? Punkt startowy Kraków Bronowice, więc na obwodnicę nie jest daleko,  jest gdzie szybko wypaść na trasę 🙂
żaczkowa   gone with the wind
24 stycznia 2017 12:15
shade, chodzi Ci o Włosań? Fajnie to wyglądało i prosperowało parę lat temu, ale właściciele się pozmieniali i nie słyszałam co tam się teraz dzieje 🤔
Dava   kiss kiss bang bang
24 stycznia 2017 12:16
Duże trawiaste padoki to może faktycznie Faruk, tam też mają spoko hale i karuzelę.
U nas niestety są kwatery nie padoki  😉

Ogólnie z takimi warunkami jak napisałaś, to bida z nędzą  😁
To mnie pocieszyłaś Dava 😉  😵 znam po prostu swojego zwierzaka i wiem że jak się nie wyszaleje na pastwisku, stoi sama na padoku-deptaku, robi się nieznośna, odbija się to na pracy. Taki typ, że musi mieć gdzie 'pobyć koniem'.
Tak, żaczkowa chodzi mi o Ośrodek jeździecki włosań. Musze się tam wybrać, tyle wiem co na zdjęciach znalazlam i wygląda sympatycznie.

Trochę boję się czy poradzę sobie bez hali, jak człowiek już się do tego przyzwyczai, bez później ciężko. Tacy wygodni jesteśmy  😂
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
24 stycznia 2017 12:36
shade ja stoję z koniem w Targowisku i z Bronowic jadę do 40min, ostatnio nawet dojechałam w 32min 🙂 tylko Ty przeliczasz na km.
Ja jeżdżę zazwyczaj przez miasto, tylko w godzinach szczytu wbijam się na autostradę 🙂
fakt faktem ciężko w Krakowie z wyborem takiej stajni jakiej szukasz 🙁

Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
24 stycznia 2017 13:09
shade ja stoję z koniem w Targowisku i z Bronowic jadę do 40min, ostatnio nawet dojechałam w 32min 🙂 tylko Ty przeliczasz na km.



Ja mam do Targowiska 42 km i obwodnica dojeżdżam jak nie ma ruchu w 25 min. Do Michslowicc mam połowę bliżej i jechlabym 45-60 min. Więc tak jak napisała Julka patrz na trasę nie na km .
shade, byłaś w Minodze?
Sobiesęki się ogłaszają, może tam spróbuj? Koleżanka oglądała w sobotę i bardzo jej się ta stajnia podobała.
Dava   kiss kiss bang bang
24 stycznia 2017 18:49
[quote author=juliadna link=topic=196.msg2640579#msg2640579 date=1485261412]
shade ja stoję z koniem w Targowisku i z Bronowic jadę do 40min, ostatnio nawet dojechałam w 32min 🙂 tylko Ty przeliczasz na km.



Ja mam do Targowiska 42 km i obwodnica dojeżdżam jak nie ma ruchu w 25 min. Do Michslowicc mam połowę bliżej i jechlabym 45-60 min. Więc tak jak napisała Julka patrz na trasę nie na km .
[/quote]

Niektorzy patrza na km, bo np. licza kase na benzyne, ktora musza wydac  😉
Ostatnio obczailam gdzie jest wasze Targowisko, mega niedaleko mojego rodzinnego domu  😁 fajne okolice

Shade -> przejedz sie do Niegardowa, obczaj sobie warunki. Dawniej jakies osoby od nas trzymaly tam emerytow i wygladalo to spoko, tylko nie wiem jak czystosc w boksach.
Dla mnie zdecydowanym plusem jest karuzela, kon wystepowany moze isc na padok i ryzyko kontuzji podczas zabawy sie z mniejsza. U nas karuzela ratuje wszystkie od problemow 'wypierdzenia' jak ja to mowie  😁
A orientuje się ktoś jak się plasują cenowo ośrodki w okolicy Bronowic? Z halą to pewnie od tysiąca wzwyż, do 700 zł znajdę coś z pastwiskami i placem do jazdy? 👀 Ktoś coś wie o stajni w Nawojowej Górze? W weekend się tam kopsnę, ale a nuż ktoś coś.
Przeprowadzka do Krakowa coraz realniejsza, ale nie łudzę się, że będzie mnie stać na stajnię za tysiąc złotych  🥂
A, i czy revoltowa mapka stajni jest aktualna? W sensie czy są wszystkie stajenki wpisane?
Izydorex stoi w nawojowej górze 🙂
Ja stałam w Sobiesękach, ale hali nie ma! Natomiast podłoze bardzo znośne jak na bez halową stajnię. Tzn było błocka np. W razie pytań polecam się 🙂
W Kocierzy w Nawojowej Górze się mieścisz cenowo. Jest  oświetlony duży plac (błota nie ma, podłoże fajne) i pastwiska. Tylko z miejscem może być problem, bo stajnia pełna, a nikt nie wspominał ostatnio o wyprowadzce 😉
Kurcze, to by mi odpowiadało, bo docelowo w Nawojowej będę mieszkać 😁 Podejdę w weekend tak czy siak, a nuż na wiosnę coś się zwolni. izydorex, orientujesz się może czy mogę w sobotę o dowolnej porze wpaść, czy są godziny kiedy nikogo tam nie ma?
Sobiesęki wyglądają bardzo ładnie, też pod uwagę wezmę. Zależy mi przede wszystkim na tych pastwiskach i stadzie, mój tak wychowany i nie chcę go skazywać na jakieś samotne padoczki piaskowe, bo mi koń uschnie.

edit: o, ten Kocierz to coś innego niż myślałam, ja widziałam stajnię na górce, tą terenowo-rajdową. Ale widzę, że mają w sumie tylko wiaty niestety.
budyń, raczej zawsze ktoś jest, właściciele mieszkają przy stajni.  Jak nie będzie nikogo w okolicach stajni, to pewnie kogoś znajdziesz na ujeżdżalni (nie widać jej od strony stajni, trzeba kawałek przejść).

Z Nawojowej masz też blisko do stajni w Pisarach i do stajni u leśniczego (Zalas), z tym że u leśniczego nie ma w tej chwili wolnych miejsc. Jest jeszcze stajnia w Brzoskwini (tylko drożej). 
Dziękuje za liczne PW i podpowiedzi  :kwiatek: bardzo mi pomogłyscie swoimi opiniami, mam dużo czasu na przemyślenia, ale przynajmniej już listę małą a sprawdzoną 🙂
hej, jakbyś jeszcze porzebowała pomocy ze stajnią, to służę. Akualnie mam wgląd w targowisko, niepołomice i zabierzów, w niegardowie stałam półora roku temu przez 2 lata, więc też mogę coś powiedzieć 🙂
shade, we Włosaniu nie ma już opcji pensjonatu z tego co wiem🙂
dziunka, w Niepołomicach masz na myśli Pod Żubrem czy tam jest coś jeszcze? Myślę o przeprowadzce w tamte okolice, szukam czegoś niekoniecznie z halą ale na pewno z pastwiskami i pewnością, że jeśli nie będę mogła kilka dni przyjechać to koń będzie zaopiekowany (nakarmiony, padokowany, z czystym boksem, z podanymi suplementami w razie potrzeby). Staniątki?? Na Bodzanów chyba mnie nie stać, zresztą aż takich luksusów nie potrzebujemy.
jędza Pod Żubrem ma halę, są padoki ale na nich koń mi się niestety za często rozwalał. Co do karmienia nie narzekam a w boksach jest czysto, tylko trzeba sobie tego dopilnować.    😉 No i pensjonat 900, z wypuszczaniem 950.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się