Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Która stajnia przyjmuje młode ogierki na wychowanie ? Potrzebne pastwiska i sensowny właściciel
Dzień dobry!
Czy ktoś z Was stał w stajni na Zielonej BFD ZAZ Konary? Jeśli tak, to proszę o PW 🙂
Czy ktoś byłby chętny na przyjazd Zuzy z fit&flock w celu dopasowania siodła? Raczej nie jeździ w nasze rejony, ale gdyby zebrała się grupa, to mogłaby nas wcisnąć w grafik. Wstępnie z nią rozmawiałam i mogłaby być w grudniu.
[quote author=karolina_2906 link=topic=196.msg2949435#msg2949435 date=1603552977]
Czy ktoś byłby chętny na przyjazd Zuzy z fit&flock w celu dopasowania siodła? Raczej nie jeździ w nasze rejony, ale gdyby zebrała się grupa, to mogłaby nas wcisnąć w grafik. Wstępnie z nią rozmawiałam i mogłaby być w grudniu.
[/quote]
Kim jest Zuza ?
Zuzanna Piekut, działa raczej na północy i w Polsce centralnej, poleciło mi ją kilka osób, dlatego się z nią skontaktowałam. Strony niestety nie ma, możesz zerknąć na fb - fit&flock Dopasowanie Siodeł. Tutaj też znalazłam jakiś wpis na jej temat: https://jazdakonnanaturalnie.pl/2020/09/04/dopasowanie-siodla-a-twoja-jazda-konna-czesc-i/
zulu   późne rokokoko
12 listopada 2020 14:01
Jakie polecacie stajnie na północ lub zachód od Krakowa, które mają opiekę i nadzór 24h?

Chodzi mi o takie miejsce gdzie zawsze ktoś jest na miejscu i nie ma opcji, że w nocy koń zniknie z boksu.

Może być miejsce bez hali, koniecznie z wypuszczaniem na padoki, najchętniej z trenerem ujeżdzenia na miejscu. Cena nie gra roli.

Szukam i szukam i albo nie ma wolnych boksów albo stajnia nie budzi mojego zaufania.

Znalazłam KJ Szary, RC Sosnowice i Facimiech. Coś jeszcze polecicie?
Kocierz w Nawojowej Górze ma rewelacyjną opiekę i całodniowe padokowanie z sianem, w sezonie pastwiska. Bez trenera. W Paczółtowicach stajnia Lovarda z trenerką, która się nią zajmuje, a jak znam Magdę, to konie też tam mają dobrze.
W Lovardzie niestety Magda już nie pracuje, dojeżdża tylko na treninigi. Faktycznie Kocierz spełnia opisywane wymagania, jest jeszcze Minoga (właścicielka mieszka nad stajnią, duże padoki, hala, bez trenera), ale nie wiem jak z opieką.
Sobiesęki ja bym polecała. Silvanus
zulu   późne rokokoko
13 listopada 2020 09:17
budyń JagodaJ Dzięki za polecenia!  Kocierz i Minoga wyglądają ciekawie. Lovardę znam i lubię, fajni ludzie i dobra opieka nad końmi, tyle tylko, że na noc nikogo tam nie ma  🙁

Zorilla, czy stajnia Silvanus ma jakąś stronę albo inne medium w internecie? Bo google nic nie wyguglało, oprócz kilku ogłoszeń i zdjęć z 2015  😎
Zulu. Jedynie konto na fb https://www.facebook.com/Silvanus.Podjedle
zulu znajdziesz profil na FB ale nie jako fanpage tylko profil. Silvanus Podjedle się nazywa.
zulu   późne rokokoko
13 listopada 2020 20:47
Bardzo dziękuję! Będę tam dzwonić. Powoli mi się sytuacja klaruje.

Następna zagadka to trener ujeżdżenia. Znacie kogoś, kto dojeżdżałby do stajni na północy Krakowa? Chodzi o trening i jeźdźca i młodego konia.
Tam w Sobiesekach wiem ze bywa Ula Sliwa
Czy jest jakaś przydomowa stajnia z dobrą opieka i najchętniej boksem angielskim na północy Krakowa?
Ewentualnie inny kierunek tez do rozważenia
Bardzo dziękuję! Będę tam dzwonić. Powoli mi się sytuacja klaruje.

Następna zagadka to trener ujeżdżenia. Znacie kogoś, kto dojeżdżałby do stajni na północy Krakowa? Chodzi o trening i jeźdźca i młodego konia.



Kasia Klein-Fryc stacjonuje w Sentio, więc północ Krakowa - warto zapytać czy dojedzie, wiem że współpracuje z kilkoma stajniami.
zulu   późne rokokoko
16 listopada 2020 19:39
kolebka już dopisałam sobie do listy "Zadzwonić do"  :kwiatek:
Bo na Sentio to nawet patrzyłam, ale to zdaje się stajnia wyłącznie dla czynnych zawodników.

A tak w ogóle wygląda na to, że dzięki Wam znalazłam stajnię szytą na miarę  😍 Dzięki!  :kwiatek:
zulu, a którą wybrałaś?
Czy możecie polecić stajnię:
- cena około 500 zł (niska cena to niestety priorytet);
- okolice Krakowa (niekoniecznie najbliższe);
- bezpieczne pastwiska, dobre siano, odpowiedzialna opieka;
- lepiej boks w stajni niż wiata.
Nowego miejsca szuka pięcioletni wielkopolski wałach, ponoć zdrowy i bezproblemowy.
zulu   późne rokokoko
19 listopada 2020 16:06
zulu, a którą wybrałaś?


Wygląda na to, że w Silvanusie 🙂
Czy możecie polecić stajnię:
- cena około 500 zł (niska cena to niestety priorytet);
- okolice Krakowa (niekoniecznie najbliższe);
- bezpieczne pastwiska, dobre siano, odpowiedzialna opieka;
- lepiej boks w stajni niż wiata.
Nowego miejsca szuka pięcioletni wielkopolski wałach, ponoć zdrowy i bezproblemowy.


Sorry ale 500zł to była cena taniego pensjonatu 10 lat temu. Jeżeli chcesz, żeby koń dostał tyle siana i paszy treściwej ile potrzebuje, miał porządnie pościelone, miał dobrą opiekę, to niestety musisz zapłacić minimum 750 zł
Sorry ale 500zł to była cena taniego pensjonatu 10 lat temu. Jeżeli chcesz, żeby koń dostał tyle siana i paszy treściwej ile potrzebuje, miał porządnie pościelone, miał dobrą opiekę, to niestety musisz zapłacić minimum 750 zł


Sorry, odpuść protekcjonalny ton, bo moje konie w mojej stajni mają tyle siana, paszy i słomy ile potrzebują, opiekę też mają dobrą, bo przy nich zapier...niczam 😉

Chcę pomóc znajomym bliskiej mi osoby znaleźć miejsce dla konia w awaryjnej sytuacji (wzięłabym do siebie, ale nie mam wolnego boksu).
Widzę ile chociażby w mojej okolicy powstaje małych stajenek, bez infrastruktury, nie reklamują się z pensjonatem, więc pewnie prywatne przydomowe - myślę, że da się znaleźć w tego typu stajence boks w takiej cenie. Właściciele tego wałacha szukają szeroko wokół Krakowa, więc proszę o informacje, jeśli ktoś takie miejsca zna.

Czy ktoś kojarzy, co to za stajnia w Niepołomicach za Coca-Colą (niedaleko Cedrobu) ?
Kolebka, widziałam z daleka tę stajnię, ale zastanawia mnie jak oni tam wytrzymują w takim smrodzie z cedrobu.
Stajnia Laskonik 550 zł, okolica Limanowej.
Kolebka, widziałam z daleka tę stajnię, ale zastanawia mnie jak oni tam wytrzymują w takim smrodzie z cedrobu.


Kawałek dalej są nowe mieszkania na sprzedaż, także polecam  😂  sąsiedztwo pierwsza klasa, Cedrob i Royal Canin też zawiewa  🙇
Masakra, jak ktoś przyjezdny kupi sobie tam mieszkanie, to nie wie na co się skazuje.
kolebka, z tego co wiem, to prywatna stajnia państwa Korabików - przyjeżdżali swego czasu z końmi na treningi do stajni "pod żubrem"
dziunka, a to news. nie wiedziałam, że tam stacjonują 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się