Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
13 listopada 2010 19:05
Za Krakowem w strone Bochni, ale raczej już przed Bochnią niż za Karkowem...Widać stajnie ze starej drogi na Bochnie...
Doma   Folbluciki folbluciki folbluciki :)
13 listopada 2010 21:50
Wyglada na to, ze jednak nie do konca jestem zorientowana co do pensjonatow w Krk  😉 pensjonat w Facimiechu - pierwsze slysze... mozna prosic o jakies szczegoly?  🙂


dla mnie to najlepsze miejsce gdzie bym chciała trzymać swoje kobyły, gdzie one miałyby idealne warunki do życia i zdrowego psychicznie końskiego funkcjonowania, a ja najlepsze możliwości rozwoju w każdej niemalże dyscyplinie jeździeckiej.. na razie stajnia jest w fazie budowy, brakuje jeszcze dużej hali, ale właścicielka jest bardzo konkretną osobą, przedsiębiorczą i intensywnie działa nad doskonaleniem stajni.. podłoże na ujeżdżalni jest perfekcyjne! osoby pracujące tam przy koniach to osoby pełne zaangażowania, kochające konie, o odpowiednim podejściu, pro końskim..
Zapraszam do Facimiechu (albo Facimiecha) każdego kto chciałby zobaczyć co jest i usłyszeć o tym co będzie.
Właśnie zakończyliśmy kolejny etap budowy przeszkody wodnej.
Niestety boksów wolnych brak.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
14 listopada 2010 08:46
Czy ktoś wie czy w Hamernii są jakieś miejsca?
ushia   It's a kind o'magic
14 listopada 2010 11:42
W Hamerni nie ma miejsc, ale masz na PW kontakt do nich  🙂
Co do Targowiska to też ostatnio zatrzymałam się oblookać zmiany jaki tam nastąpiły, bo przejeżdżam tam często, a byłam rok temu, jak jeszcze koni nie było i tez byłam pod wrażeniem, hali zwłaszcza. Fakt, na zewnątrz jest jeszcze sporo do zrobienia, boksy z resztą też jeszcze nie wszystkie gotowe, ale nie dziwota, skoro widać, ze właściciele od razu robią wszystko porządnie i profesjonalnie oraz estetycznie. dla mnie osobiście za duży "moloch", ale to że powstał taki ośrodek jest niewątpliwie znakiem, że małopolska przestaje być ostatnim zad***** świata jeździckiego i dochodzimy do jakiegoś poziomu powolutku 🙂  Ale też zastanawia mnie jak ci ludzie sie dogadają o używanie hali jak wszystkie boksy się zapełnią  🙄
O widzę, że stajnia w Minodze już się reklamuje w sieci ale chyba jeszcze nie jest gotowa.
http://pensjonatdlakoni.dbv.pl/news.php
Co do Targowiska to też ostatnio zatrzymałam się oblookać zmiany jaki tam nastąpiły, bo przejeżdżam tam często, a byłam rok temu, jak jeszcze koni nie było i tez byłam pod wrażeniem, hali zwłaszcza. Fakt, na zewnątrz jest jeszcze sporo do zrobienia, boksy z resztą też jeszcze nie wszystkie gotowe, ale nie dziwota, skoro widać, ze właściciele od razu robią wszystko porządnie i profesjonalnie oraz estetycznie. dla mnie osobiście za duży "moloch", ale to że powstał taki ośrodek jest niewątpliwie znakiem, że małopolska przestaje być ostatnim zad***** świata jeździckiego i dochodzimy do jakiegoś poziomu powolutku 🙂  Ale też zastanawia mnie jak ci ludzie sie dogadają o używanie hali jak wszystkie boksy się zapełnią  🙄


boksow jest w sumie 44, koni jest aktualnie prawie 30. przez to, ze obiekt jest tak gigantyczny kazdy ma miejsce dla siebie, przestrzen jest wielka. konie, ktore chodza indywidualnie na pastwiska (same, bez konskich kolegow) maja tak wielkie kwatery indywidualne, jak w innych stajniach sa cale pastwiska grupowe...  😜 pozatym na hali sie nie pozabijamy, bo jest wielkaaaa, jest osobny lo9nzownik, bedzie tez ujezdzalnia zewnetrzna i karuzela. ogolnie wielki  👍 dla wlascicieli i zalogi . nawet po tej katastrofie powodziowej byli nieustraszeni, stajnia zmienia sie coraz bardziej i to na plus.
W botoji tez byla hala, tez bylo duzo koni, tez  pastwiska byly, a jednak w porownaniu do targowiska to niebo i ziemia.  czyli mozna zrobic wielki obiekt w ktorym i konie i pensjonariusze czuja sie wspaniale i kazdy ma swoja przestrzen.
Cariotka   płomienna pasja
14 listopada 2010 21:00
mam nieopodal dom, i zawsze na wiosnę pobliskie łąki zalewa, Targowiskowe też. Jestem ciekawa jak właściciele sobie poradzą z Tym problemem. Życzę sukcesów i jestem im wdzięczna bo u nich poznałam mojego konia. Pamiętam jeszcze Targowisko 4 lata temu.
nie wiem jak bylo wczesniej, wiem, ze w tym roku nie byloby tragedii, gdyby dali ostrzezenie o otwarciu tamy w dobczycach. przeniosloby sie konie wyzej i juz. ale wlasciciele sa po prostu fantastyczni  i walczyli o koniska ryzykujac wlasnym zyciem, a bylam w dniu katastrofy tam, potem przy sprzataniach, wiec wiem co sie dzialo...
z tego co słyszałam to spuszczanie wody w zbiorniku dobczyckim wcale nie było 'nadmierne' tylko ot standardowe jak przywidywano, nic więcej ponad normę
no to masz zle informacje.
Cariotka   płomienna pasja
15 listopada 2010 07:03
niestety raba często wylewa w tych okolicach i trzeba się z tym liczyć. Katja będziecie organizować jakieś zawody?
Myślę że skoro właściciele Targowiska poradzili sobie w obliczu takiej tragedii jak tegoroczna powódź to nic im nie straszne.
Dołączam do pytania o zawody. Będą organizowane ?
zapytam szefa i dam odpowiedz  😉 (ja nie pytalam narazie o zawody, bo moja panna to dopiero 2,5 latka..)
Cariotka   płomienna pasja
15 listopada 2010 08:45
fabapi mam wielką nadzieję że tak będzie🙂 do targowiska z koniem mam rzut beretem i chętnie bym przyjechała na jakieś zawody na tak piękną hale🙂 Organizowaliście Hubertusa Katja?
szczerze to nawet nie wiem  😡 bo bylam 1,5 miesiaca w niemczech i dopiero w czwartek wrocilam..  ale wydaje mi sie, ze nie, przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
15 listopada 2010 09:13
ja mam pytanie odnośnie targowiska, mógłby ktoś podac wymiary hali bo wydaje się być gigantyczna 🙂
oj jest gigantyczna, dokladnych nie znam, bede dzis gadac z szefem o organizacji zawodow to zapytam o dokladny wymiar. (takj wiem, ze to dziwne, ze stojac w takiej stajni nie wiem nic o hali i zawodach, ale nie to bylo dla mnie najwazniejsze jak wstawialam tam mloda)
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
15 listopada 2010 09:56
Katja, chyba nikt szukając czy wybierając stajnie nie patrzy na wymiar tak ogromnej hali 😉 patrzy czy jest duża, czy dobre podłoże, i inne rzeczy związane ze stajnią 🙂
podloze jest extra, to moge stwierdzic na pewno  😁 hala jest tak wielka, ze faktycznie nawet nie myslalam, zeby pytac o wymiary dokladne.. ale dowiem sie dzisiaj i Wam tu napisze  😉

edit: mam juz info :

hala ma ponad 60m na ponad 30m

zawody beda, ale na pewno nie predko
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
16 listopada 2010 07:43
Katja, dzięki 🙂
hala na prawde duża 🙂
nie ma sprawy 🙂 zapraszam w odwiedziny  😀
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 listopada 2010 11:54
Czy ktoś wybiera się na złotą odznakę do Bolęcina w tą sobotę?
Lub na konsultacje z panią Piasecką w niedzielę?
A może na konsultacje z panią Morciniec w ostatni weekend listopada?
😎
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
16 listopada 2010 15:07
Ja będę w niedziele, a czemu pytasz?
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
16 listopada 2010 18:13
Nord, z ciekawości 😉

Ja melduję się w sobotę i na konsultacjach z panią Morciniec 🏇
Już od dawna mnie kusi, żeby zapytać - zaląda tu osoba, która trzyma konie w Zabierzowie tuż koło Business Parku?  👀

Siedzę sobie w pracy i jak mi się oczy zmęczą, to wyglądam przez okno i patrzę na dwa konie spacerujące po działce tuż za płotem  😀
za tesco na wielickiej, niedaleko akademikow CMUJ, (jadąc Kosocicką skreca się w wąską ul. Obronną) ostatnio spotkałam kunia na padoku, ktos wiec czy tam cos bedzie??
Przy ul. Blacharskiej jest mała stajenka z pensjonatem.
Już od dawna mnie kusi, żeby zapytać - zaląda tu osoba, która trzyma konie w Zabierzowie tuż koło Business Parku?  👀

Siedzę sobie w pracy i jak mi się oczy zmęczą, to wyglądam przez okno i patrzę na dwa konie spacerujące po działce tuż za płotem  😀


Tam ktoś raczej ma  kilka swoich koni. Bo jakoś jadąc do stajni nigdy nie widziałam tam koni... 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się