Pensjonaty, ośrodki jeździeckie- Kraków / Małopolska

A gdzie jest ta stajnia?
stella, chodzi ci o Ormusa Krzyśka Lesniaka? tego siwego?

Tak o tego samego 🙂 moja dziecięca miłość 🙂
Z tego co pamiętam jak tam jeździłam hoho ile temu to miał jakąś kontuzje a właściciela nigdy nie widziałam i zajmowały sie nim dziewczyny, a później jak kiedyś tam byłam to go już nie było dlatego pytam co sie z nim podziało🙂
Izydorex http://www.konieluczanowice.pl/ 

reklama dźwignią handlu  😂 http://kopyciaq.mojeforum.net/temat-vt36.html

również słyszałam o jazdach prowadzonych przez jakieś nastoletnie dziewczę (góra 15-letnie)
Graba.   je ne sais pas
11 grudnia 2010 18:11
Z Kingą jazdy są bardzo dobre ona zna lepiej te konie niż nawet instruktor , a nigdy raczej nie dzieje się krzywda ... Racja zdarzają się wypadki ale to w tej stajni akurat rzadkość . Konie są spokojne , a z Kingą łatwiej jest nawiązać kontakt niż ze starszym trenerem . Kinga zrozumie że jak nie chcesz np. skakać to nie skaczesz i tak samo z innymi rzeczami Wink Często można wybrać sobie konia itp Wink
Łu, czyli wychodzi na to, że rzeczywiście jazdy prowadzi ta dziewczynka.
boże...  🤔
Jak koleżanki mnie poproszą to owszem prowadzę...
Jak natomiast ktoś chce mieć instruktora/trenera...to cóż za problem  🤦
Jak koleżanki mnie poproszą to owszem prowadzę...
Jak natomiast ktoś chce mieć instruktora/trenera...to cóż za problem  🤦


To zdradź nam z jakim instruktorem/trenerem można u was jeździć??
Pani Asia
Oraz Tatiana Pętlak-można spotkać w Szarży Bolęcin  😉
więc...już się tak nie burzyć
...
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta.
[quote author=KoniareczkaKinga link=topic=196.msg804562#msg804562 date=1292060676]
a my jesteśmy w SK Czekaj-Land  😍
Całodzienne padokowanie, doskonała opieka, dobrej jakości pasza,a najważniejsze miła i przyjemna atmosfera !  😅


[/quote]  oraz liczne smakołyki dla koni np. świeży chleb  🤔
No to jak świeży to absolutnie najwyższa jakość, nie rozumiem oburzenia  😂

Dobra powspominałyśmy Rząskę teraz czas na coś innego. Siercza? Wiem, że stajnia funkcjonuje, bo na zawodach w Swoszowicach dziewczyny śmigały na kucach aż miło. A co z dużymi końmi? Są tam jeszcze jakieś ze "starej gwardii" czy trzeba tego wszystkiego szukać po toporzysku, bolęcinie i innych stajniach?
Z Sierczy w Toporzysku obecnie są: Nela (bardzo krótko była w Sierczy, z tego co słyszałam), no i od dawien dawna już Finka, Vectra, Vidir. Więcej jest wakacjami 🙂
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
12 grudnia 2010 07:38
A czy tej Czekaj land to nie przypadkiem stajnia p. Czekaja co kiedys trzymał konie w Kocmyrzowie i tuż przed swiętami sprzedał je handlarzowi? Jesli tak,  i jeśli ten Pan zajmuje sie stajnią, to brak mi słów.  🤔
A czy tej Czekaj land to nie przypadkiem stajnia p. Czekaja co kiedyś trzymał konie w Kocmyrzowie i tuż przed świętami sprzedał je handlarzowi? Jeśli tak,  i jeśli ten Pan zajmuje sie stajnią, to brak mi słów.  🤔

Tam handel końmi kwit...i to w rożne strony. Metody postępowania z nimi były dość specyficzne... mieliśmy  stamtąd konie ... wszystkie miały skrzywioną psychikę i to zdrowo.  Okazało się ,że nie były nienormalne tylko skrzywdzone... Udało się je na nowo "poukładać" choć oczywiście trwało to lata... Teraz została mi Łatka z tych koni.
To było ok 7 lat temu Mam nadzieję ,że teraz to jest stajnia a nie poczekalnia i zajmują się końmi  osoby znające sie na rzeczy. Nie twierdze ,że jest tam źle bo nie wiem od tamtej pory nie mam styczności.
Mówię o Kocmyrzowie dla uściślenia o" Czekaj Land" nic nie wiem.
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
12 grudnia 2010 08:57
enklawa, dokładnie. Sama mam jednego z tych koni wiec wiem dokladnie jak tam wygladało 🤔  Nie wiem  jak to wyglada w Czekajland, ale wiem ze ludzie sie raczej nie zmieniają, niestety :/
Po odejściu p. Czekaja, Kocmyrzów  się bardzo pozytywnie rozwinął  😉 a większość z koni sprzedanycn handlarzowi, znalazła nowe domy i ma wpaniałych właścicieli.
Ale o którym Kocmyrzowie mowa? Jest tam jeszcze (była?) jakaś inna stajnia, czy mówicie o tej kiedyś p. Dubiela, teraz jego syna?
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
12 grudnia 2010 09:10
Rexiu,  ok 6 lat temu p. Czekaj sie wyniósł zostawiając konie i wtedy . Dubiel zaczął prowadzic ten pensjonat, który teraz jest 🙂
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 grudnia 2010 10:10
http://kopyciaq.mojeforum.net/temat-vt36.html

noo uśmiałam się tutaj, cóż za dziewczę przemądre 🙄 z tej KoniareczkiKingi
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
12 grudnia 2010 10:35
haha!!!  dobre  😀 😵
Dava   kiss kiss bang bang
12 grudnia 2010 11:15
[quote author=Pacia link=topic=196.msg804634#msg804634 date=1292066472]
Orientuje się ktoś ile kosztuje aktualnie pensjonat za zwykły boks w kjk szary ??


Pacia od 1 grudnia otwarła się nowa stajnia. Za boks 1200zł 🙂 i na prawdę warto, bo jak dla mnie to aktualnie najlepsza stajnia w okolicach krakowa. Mogła bym tak wychwalać i wychwalać  😜
[/quote]

Potwierdzam  :kwiatek:

Można wpaść zawsze w odwiedziny i samemu się przekonać jak wszystko wygląda 🙂

Stoję już tam jakiś czas, więc jakby ktoś chciał jakieś informacje z 'pierwszej ręki' to na PW, chętnie odpowiem  🙂

Dava miałam pisac na pw ale tu sporo zainteresowanych więc zrezygnowałam. Mozesz napisac jak tam jest ogólnie z atmosferą? Bo warunki to z tego co widać na stronce bajeczne. Pytam bo młode dziewczyny reprezentujące klub nie sprawiaja na pierwszy rzut oka pozytywnego wrażenia niestety. Ale podkreślam ze to tylko moje spostrzezenia możliwe ze błędne
Dava   kiss kiss bang bang
12 grudnia 2010 14:19
Dava miałam pisać na pw ale tu sporo zainteresowanych więc zrezygnowałam. Mozesz napisac jak tam jest ogólnie z atmosferą? Bo warunki to z tego co widać na stronce bajeczne. Pytam bo młode dziewczyny reprezentujące klub nie sprawiaja na pierwszy rzut oka pozytywnego wrażenia niestety. Ale podkreślam ze to tylko moje spostrzezenia możliwe ze błędne


hmmm... powiem szczerze, że nie rozumiem czym jest dla Ciebie ta 'atmosfera'? Wydaje mi się, że dla każdego znaczy to zupełnie coś innego.

Napiszę więc od siebie:

-po pierwsze i najważniejsze dla mnie to JESTEM PEWNA, że mój koń jest bezpieczny (nikt nieupoważniony na nim nie jeździ, wypełniane są wszystkie zalecenia jeśli chodzi o jedzenie/witaminy/karuzelę itp., są pilnowane terminy kucia/odrobaczania/szczepień)

-stajenni/pensjonariusze/luzacy i ogólnie wszyscy zwracają uwagę na wszystkie konie (cokolwiek złego by się działo wzywają weterynarza i opiekują się koniem bez względu na to czy właściciel zjawi się za godzinę czy za tydzień) zawsze też dzwonią z informacją o stanie zwierzęcia

-nie jestem nastolatką i nie jest dla mnie priorytetem żeby 'switaśne kumpele' mnie uwielbiały ale uważam, że stosunki koleżeńskie w stajni są jak najbardziej ok.

-nigdy nie spotkałam się z brakiem pomocy od kogokolwiek

-na miejscu nie licząc wspaniałych warunków są też: wykwalifikowani luzacy, doświadczeni jeźdźcy i trener  😅

Niby ameryki nie odkryłam tymi podpunktami ale jak sami wiecie jak to wygląda w praktyce w wielu stajniach  😤

Na jakieś konkretniejsze pytania też odpowiem  🤣
duunia, http://czekajland.mojeforum.net/temat-vt15.html?postdays=0&postorder=asc&start=15 tu jest ciekawiej- min o prowadzeniu treningow.
edit: haha, czytam dalej. jest tez o skokach 😎
Katija Boskie !
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
12 grudnia 2010 16:11
tak jak nawiązała Carunia do Sierczy mam pytanie mamy tu forum kogoś kto jeździł w sierczy jeszcze przed czasami Pani Basi? chodzi mi o to jak była Monika organ i Agnieszka Sadkowska?
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
12 grudnia 2010 19:57
duunia, http://czekajland.mojeforum.net/temat-vt15.html?postdays=0&postorder=asc&start=15 tu jest ciekawiej- min o prowadzeniu treningow.
edit: haha, czytam dalej. jest tez o skokach 😎


Zapytam sie Tani Pętlak, co te dzieci tam wyprawiają 😉
jak to co? to co czasem sie dzieje w większości stajni i wszędzie - zdobywają świat  😎


😁
Remedioss   2* Parelli Professional
12 grudnia 2010 23:43
Solina - ja jestem z czasów przed p. Basią - miałam w Sierczy konia w pensjonacie.
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
13 grudnia 2010 10:40
Remedioss, Ciebie kojarzę i konia też 🙂 Ty mnie pewnie nie

Ekipa z Sierczy w latach 2000-2003 była duża a ludzie jakby zapadli się pod ziemię.
Kami   kasztan z gwiazdką
13 grudnia 2010 12:03
W tych latach jeździła tam moja przyjaciółka Dagmara - zakochana w siwym Koksie  😉 Kilka lat temu wyjechała do Szkocji i wyszła za mąż  🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się