Studium hodowli koni

Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
10 lutego 2015 19:32
pewnie tak samo ciezko jak dobrego instruktora bez papierku 😉
Witam.
Mam pytanie. Podobno by zostać instruktorem jazdy konnej potrzeba odznak by w ogóle dostać się na taki kurs. Jednak na studium we Wrocławiu Equus podobno jest sprawdzian na koniec dający możliwości instruktorskie?
Czy to prawda?
Czy ten papierek jest ważny?
Czy będę musiała zdawać odznaki by traktowano mnie poważnie?
nie wiem co mam robić i proszę o odpowiedź.
gaba987, Papierek instruktora rekreacji ruchowej ze spec. jazda konna można "zrobić" przez internet. Tak jest najtaniej.
A żeby traktowano Cię poważnie, to zupełnie inna sprawa, nie koniecznie wymagająca papierka.
Papierka w ogóle nie trzeba mieć, teoretycznie.
Poczytaj wątek: http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,71.2670.html
Na to żeby być Instruktorem Rekreacji nie potrzeba żadnego papierka. Potrzeba za to umiejętności i doświadczenia. Wtedy zaczną traktować cię poważnie.
Dzisiaj nikt nie traktuje poważnie ludzi zasłaniających się papierkiem, zwłaszcza gdy wszyscy wiedzą jak ten papierek mozna zdobyć . 😉
Pomijając fakt że ponad 5 lat temu zlikwidowano tzw. Papierki ( inaczej zwane Uprawnieniami ) a ci co o tym wiedzieli  wykorzystali ten fakt , po to żeby zbić kasę i doprowadzili do całkowitego braku zaufania do tychże papierków oraz zdewaluowania instytucji Instruktora Rekreacji.
Dlatego obecnie żeby być Instruktorem trzeba mieć wiedzę i umiejętności a papierek używać do nosa żeby gluta podetrzeć . !  😉
To czemu pzj podpisuje te dokumenty i specjalnie do wielu kursów jest w wymaganiach brązowa lub srebrna odznaka jako wstępne?
Przecież umiejętności i doświadczenie trzeba zdobyć nie tylko przez jazdę konną. A w CV trzeba coś zapisać.
A w CV trzeba coś zapisać.


W CV nie wpisuje się coś , tylko doświadczenie i wiedzę ,a umiejętności pokazuje się po przyjęciu CV przez pracodawcę . Co do PZJ ,to ma prawo sobie określac co chce i jakich odznak potrzebuje , to ich wewnętrzna sprawa . 😉

Umiejętności zdobywa się przez lata treningów , jazdy konnej , szkolenia i praktykę , a nie poprzez zrobienie papierka. Takie myślenie ( że papierek wszystko załatwi )  doszczętnie zniszczyło prestiż zawodu Instruktora Rekreacji. Ci co sa Instruktorami z wieloletnią praktyką i umiejętnościami , to ich się nikt o papierek nie zapyta. Ci co im się wydaje że są Instruktorami po kursie , a nie mają wiedzy , praktyki i umiejętności  to im żaden papierek nie pomoże .  😉 🤣 Nikt ich powaznie nie potraktuje , chyba że do sezonowych oprowadzanek na zadupiu za 5 zł za godz.  😉
Pasuje do tematu Instruktora bez papierów . 😎
Wracając do tematu, wie ktoś czy coś oprócz policealnego Studium Hodowli Koni we Wrocławiu się pojawiło? interesuje mnie śląskie, opolskie, małopolskie i ew. świętokrzyskie. Ktoś coś ? 🙂
Również chciałabym odświeżyć wątek.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć gdzie najlepiej iść po gimnazjum?
Na pewno będę chciała iść do Policealnego Studium Hodowli Koni, ale jakie liceum wcześniej?
Chciałabym odświeżyć wątek. Był ktoś na Kursach Zawodowych na Technika Hodowcę Koni z PCKZ? Warto iść? Jaki jest poziom? Bardzo prosiłabym o odpowiedzi. 🙂
Mam na myśli ten: https://pckz.edu.pl/kurs-technik-hodowca-koni
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się