Weterynarze- opinie o wetach, do kogo w potrzebie

maluda Michał Borowiński
Czy w zachodniopomorskim (Szczecin) jest jakiś dobry wet do problemów skórnych? Ewentualnie z innych okolic, który dojeżdża?
Mamy problem z pyskiem. Wygląda jak poparzenie - chrapy są opuchnięte, całe popękane wraz ze skórą w okolicach pyska, która jest jakby ściągnięta. Skóra twardnieje i się łuszczy. Kon odczuwa duży dyskomfort. Złuszczona skóra sięga aż wgłąb nosa. Po umyciu i mocnym nawilżeniu płaty same odpadają ale po dniu-dwóch jest znowu to samo. edit. Dodatkowo z nosa kapie.
efeemeryda   no fate but what we make.
08 maja 2016 21:42
a nie jest to czasem poparzenie słoneczne ? jeśli koń ma na chrapach rózową skore ?
efeemeryda, nie mam pojęcia, ale skóra jest ciemna - nie ma odmian na chrapach. I raczej przy poparzeniu słonecznym łuski nie sięgałyby aż wgłąb nosa.
xymena, w Szczecinie mamy od kilku miesięcy nową (doświadczoną!) wetkę, którą osobiście bardzo polecam.
http://www.leczeniekoni.com.pl/
_Gaga, dziękuję za namiar! :kwiatek:
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
11 maja 2016 19:51
POMORSKIE I OKOLICE
polećcie mi proszę jakiegoś weta od nóg z pomorskiego, bądź w najbliższej okolicy . zależy mi na rzetelnym wecie z wiedzą, a nie na osobie, kto przyjedzie, skasuje a ja dalej będę w czarnej ... będę bardzo wdzięczna  :kwiatek:
bądź, czy może ktoś będzie wzywał jakiegoś specjalistę z dalszej okolicy i chciałby podzielić się kosztami dojazdu? koń stacjonuje w okolicach Kwidzyna.
Bee., do nas ostatnio często przyjeżdża dr Maciej Kujawski. Konkretny. Chętnie konsultuje przypadki z innymi weterynarzami.
U mnie spalony na maksa.. Nierzetelny, nieterminowy, porobil zastrzyki, ktore mialy byc kontrolowane po okreslonym czasie, nie pojawil sie, i na ok 10koni to chyba u zadnego nie trafil z diagnoza,  kilka po tym jak nie wyleczyl ich 3-4 miesieczny step kazal wyslac na padoki...
Bee.   przewodnicząca chaos serce ma przebite strzałą.
11 maja 2016 22:30
anai, niestety spotkałam się z podobną opinią co crazy, głownie dotyczącą nie pojawiania się i nie słowności.. słyszałam również o dr Adamowskiej ze Starogardu, jednak szukam dalej.
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 maja 2016 18:11
Kogo polecacie z Krakowa? Potrzebuje kogoś kto mi porządnie przebada starszego konia. Kogoś dokładnego, kto słucha co właściciel zaobserwował, a nie zrzuci wszystkiego na wiek.
Bardzo dziękuje  :kwiatek:
Bee., a co słyszałaś o dr Adamowskiej? może być na pw.
W te okolice dojeżdża również dr Chajęcki, ale mam mieszane odczucia.
Kogo polecacie z Krakowa? Potrzebuje kogoś kto mi porządnie przebada starszego konia. Kogoś dokładnego, kto słucha co właściciel zaobserwował, a nie zrzuci wszystkiego na wiek.
Bardzo dziękuje 
:kwiatek:


Dr. Tischner.  😉
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
12 maja 2016 20:10
Smok10 Dziekuje bardzo 🙂 raczej uchwytny jest czy dlugo się czeka?
Pilnie potrzebuje kogos (wet, fizjo) kto ma  shock wave i dojedzie w okolice częstochowy. Bede bardzo wdzięczna za namiary  :kwiatek:
Pilnie potrzebuje kogos (wet, fizjo) kto ma  shock wave i dojedzie w okolice częstochowy. Bede bardzo wdzięczna za namiary  :kwiatek:


Agnieszka Bestry
Pilnie potrzebuje kogos (wet, fizjo) kto ma  shock wave i dojedzie w okolice częstochowy. Bede bardzo wdzięczna za namiary  :kwiatek:

Poszukaj po ludzkich przychodniach.  Ja zalatwilam panią rehabilitantke z ludzkim
crazy, armara dziękuję  :kwiatek:
Bee. a Olga Kalisiak? bywa w okolicach co jakiś czas
smartini   fb & insta: dokłaczone
16 maja 2016 10:24
Pilnie potrzebuje kogos (wet, fizjo) kto ma  shock wave i dojedzie w okolice częstochowy. Bede bardzo wdzięczna za namiary  :kwiatek:

A Pędziwiatr z Krakowa? Do Rzeszowa jeździ to może w Twoje strony też? Ma shocka i wszystkie inne mobilne sprzęty
Orientuje się ktoś ile aktualnie bierze dr Kmiecik za zrobienie zębów? Ewentualnie kogo jeszcze z okolic Wrocławia możecie polecić do zębów?  :kwiatek:
Agnieszka Bestry- POLECAM.
Zawołałam sugerując się waszymi opiniami na forum i nie żałuję.
Nie zdarła za dojazd, obejrzała u nas w okolicznych stajniach w sumie 5 koni. Każdy właściciel zadowolony.
Mi diagnozę postawiła, wydaje się, że prawidłowo! Wzywałam do kulawego konia, który się potknął w kłusie w terenie. Obstawiałam uraz łokcia, łopatki? Zbadała, stwierdziła, że noga ok, a chory jest kręgosłup. Poprześwietlała wszystko. Badania RTG potwierdziły jej podejrzenia. Pod kontrolą USG wstrzyknęła leki w okolice stanu zapalnego, dała zalecenia.
Znajomemu z kulawym koniem, również postawiła poprawną diagnozę. Koleś zachwycony, jak i ja.
Nie żałuję ani złotówki! Zamiast wołać słabych okolicznych wetów, a potem powtarzać i wołać kolejnych okolicznych słabych wetów, lepiej wydać kasę raz a dobrze.
Poleci ktoś weterynarza z Wielkopolski do sprawdzenia czy koń ma copd?
Witam z LUBuSKIEGO dobrego weta poleca ktoś oprócz Pakulskiej.
Kogo polecacie na Śląsku do gastroskopii z dojazdem do stajni?
siwa300 arlyn w Waszych okolicach działa Maja Maćkowiak-Bogucka. Korzystałam z jej usług przez dłuższy czas (niestety się przeprowadziliśmy) i mogę  ją polecić. Rzeczowa, stawia poprawne diagnozy, robi konieczne badania. A poza tym to miła osoba🙂
desire   Druhu nieoceniony...
20 maja 2016 09:38
Blondek, Monika Szubart 🙂
Orientuje się ktoś ile aktualnie bierze dr Kmiecik za zrobienie zębów? Ewentualnie kogo jeszcze z okolic Wrocławia możecie polecić do zębów?  :kwiatek:

Między 200 a 300 zł, oczywiście, mogą być odchyły zależne od stanu jamy ustnej  😉 Plus dojazd. Polecam właśnie dra Kmiecika 🙂
desire  :kwiatek: ale niestety Pani doktor powiedziała, że tylko endo albo broncho, gastroskopię robi ale ewentualnie kucykom lub małym koniom.  🙁

SZCZECIN I OKOLICE
To jest lista lekarzy z forum:

Chodorowski Adam - 604 422 409
Januszewski Lech - 601 739 675
Przewoźny - 600 855 362
Uryga Janusz - 606 345 908
Zawodny Andrzej - (091) 453 06 43
Anna Pawlik  693 567 564
Anna Dybska - 606 217 682
Marek Groblewicz- 512 129 349

A teraz pytanie, kogo polecacie na kontrole/szczepienia itp i kogo do nagłych wypadków?

_Gaga już wspomniała o nowej Pani dr. Landsberg. Ktoś zna? Ktoś poleca?

Oczywiście wiem, że dr. Przewoźny był bardzo polecany, ale nie na nagłe wypadki i nie wiem w jakim zakresie. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się