"Kuchenne rewolucje", "Master Chef" i inne.

Jest taki program w TVN . Ogromnie mi się podoba.
Zdumiewające jak, proste z pozoru , sprawy mogą stanowić bariery.
Pani Gessler - spontaniczna , żywiołowa i świetna .
Ogląda ktoś?
Tak, ja oglądam i też mi się podoba. Zadziwiający jest fakt jak ci ludzie którzy ją zaprosili do pomocy, negatywnie reagują na jej zmiany. Jeślibym się zdecydowała na pomoc to wykorzystałabym ją maksimum, a w programie czasami widać jakby ona się tam wepchnęła z ulicy i zaczęła komuś niezainteresowanemu narzucać swoje wzorce. Swoją droga jaki syf jest w tych restauracjach! Fuj.
W ostatnim odcinku zdumiał mnie współwłaściciel reagujący na wszystko głupim uśmieszkiem.
I jak zeżarł najspokojniej w świecie befsztyk usmażony pomyłkowo zamiast befsztyka tatarskiego.
Tu TVN ,kamery,Magda Gessler -świat się wali a gość na stojąco sobie spożył posiłek. 👀
A już jego wykonywanie strogonowa  😵
Chyba go narzeczona na koniec pogoniła -bo się już nie pokazał.
Ludzie myślą, ze takie otworzenie knajpy, restauracji, baru to jest bułka z masłem i każdy głupek który ma choć trochę kasy sobie poradzi, otóż w praniu wychodzi co innego. We wszystkich wyemitowanych odcinkach widać nie doszkolony personel, który kompletnie nie wie jaka jest jego funkcja. Szef kuchni potrafi być ustawiany przez kelnerkę, a w ostatnim odcinku szef kuchni nawet nie znał menu restauracji 😵

Chyba go narzeczona na koniec pogoniła -bo się już nie pokazał.
Narzeczona wyglądała conajmniej jak upiór z Luwru 🤣
No wyglądała. Chuda jak szkielet i te rzęsy białe.
Najgorszy był ten zgniły ząb z przodu.
FUJ! Nie jadłabym u nich.
trzynastka   In love with the ordinary
29 marca 2010 10:00
Polecam oglądnięcie oryginału tego serialu na BBC lifestyle - Kuchenne Koszmary USA - Gordon Ramsay  😉
ninevet Gordona uwielbiam 😜
No wyglądała. Chuda jak szkielet i te rzęsy białe.
Najgorszy był ten zgniły ząb z przodu.
FUJ! Nie jadłabym u nich.

Może ona dodaje coś od siebie do tych potraw 😁 Np. ząb czarownicy, pazur diabła itp 😁
Jakby ją trochę urobić to można z niej zrobić niezłą bizneswoman, moim zdaniem wygląd zewnętrzny ma tu duże znaczenie.

edit: ups powciskało mi się 😡 przepraszam za post pod postem :kwiatek:
Śmieszny i straszny był ten odcinek ze Śląska z pijakami.
Też chyba pan z kucykiem brudnym wyleciał ?
Bo taka jakby luka w programie była.
Też Gordona lubię.Miał restaurację w Pradze,ale chyba już zrezygnował.
Tak ten z pan z kucykiem był okrutny, rządził się jakby wszystko było jego i na dodatek upił szefa kuchni w kluczowym momencie. Myślę, że wyleciał na stałe, pani Magda otworzyła oczy właścicielowi i myslę, że pan kucyk szuka nowej miejscówki 😂
Też oglądam i bardzo mi się podoba😉

Chociaż ostatni odcinek oglądałam prawie że wymiotując.. W życiu bym nie zjadła w takim lokalu.
Właściciele jeszcze nie, ale pracownicy, kelnerka - IMO muszą coś sobą reprezentować. Gdyby w restauracji podeszła do mnie taka z odpadającą tapetą, nieschludna, której wszystko leci z rąk, od razu wstałabym i wyszła.

Tego Pani Gessler jednak w 4 dni nie zmieni..
Śmieszny i straszny był ten odcinek ze Śląska z pijakami.
Też chyba pan z kucykiem brudnym wyleciał ?
Bo taka jakby luka w programie była.
Też Gordona lubię.Miał restaurację w Pradze,ale chyba już zrezygnował.

zdążyłam obejrzeć tylko kawałek, a to restauracja obok której przejeżdżam codziennie w drodze do konia. Więc ciekawa jestem. Z zewnątrz wygląda bardzo przyzwoicie, tylko napis ma nieczytelny. 😁 Wiecie może czy będzie jakaś powtórka? 👀

zdążyłam obejrzeć tylko kawałek, a to restauracja obok której przejeżdżam codziennie w drodze do konia. Więc ciekawa jestem. Z zewnątrz wygląda bardzo przyzwoicie, tylko napis ma nieczytelny. 😁 Wiecie może czy będzie jakaś powtórka? 👀


tu sa pierwsze 3 odcinki za friko:

http://vod.onet.pl/szukaj.html?q=kuchenne+rewolucjehttp://vod.onet.pl/szukaj.html?q=kuchenne+rewolucje
Tusia   zośkowo - monologowo mi :)
29 marca 2010 11:19
Ja też oglądam i mam niezły ubaw.  🤣 czekam na jakaś knajpę z Krakowa  😁
Hmm.. a ta właścicielka rzeczywiście straszna, i ten make-up... masakra... no ale cóż, jak właściciel taka knajpa. No i tez często wychodzi "buractwo" bo np, przy kliencie ( a przy p.Magdzie to już w ogóle) nie robi się awantury pracownikom, kelnerom etc. - ona chyba nakrzyczała na swojego faceta ze zastępuje kelnerkę. To jest kwestia dobrego wychowania, ot co.
Ciekawa jestem następnych programów 🙂 i może będzie polska wersja Hells Kitchen  🙄
Ja też uwielbiam Gordona.. Gessler też oglądam ale to już nie to co oryginał..
Zresztą, mocno wyreżyserowane mi się te polskie odcinki wydają..
Oglądałam 2/3 drugiego odcinka i bardzo mi się spodobało . Teraz dzięki linkowi mogłam oglądnąć do końca i 1 odcinek. Zaraz biorę się za 3. Mnie niektóre zachowania p.Magdy irytują no ale cóż taka jej rola. Gdybym brała udział w takim programie też chciałabym wykorzystać obecność takiej osoby na maximum . Mojemu bratu po oglądnięciu tego programu wróciła chęć na posiadanie własnej restauracji. Oczywiście też czekam na jakąś restauracje z Krakowa.
Działa wam ten link z Vod ?? Mnie nie.
o, nie działa 🙁
majek   zwykle sobie żartuję
29 marca 2010 15:13
proszszszsz... [url=http://vod.onet.pl/szukaj.html?q=kuchenne+rewolucje]http://vod.onet.pl/szukaj.html?q=kuchenne+rewolucje[/url]
lepiej?
Taaak  😀
O Jezu, ale mimo wszystko jakoś mi pani Gessler podskórnie na nerwy działa- jest identyko jak moja licealna wychowaczyni 😂 Brrrr...
Dzięki za link!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
29 marca 2010 17:13
Tania, Wyprzedziłaś mnie z założeniem tematu 😂

Swoja drogą znam kilka miejsc, którym by się ten program przydał, ale to by za dużo opowiadać, bo całą książkę na temat anomalii kuchennych można o tych miejscach napisać 😁
Oryginał tez mocny jest, ale fajnie, ze powstał taki polski odpowiednik, bo to co się dzieje w niektórych restauracjach to jakiś koszmar.
Ja nawet się nie spodziewałam, że "rewolucje" tak mi się spodobają 🙂 M. Gessler pozytywnie mnie zaskoczyła, widać że wie o czym mówi, poza tym jest spontaniczna, zakląć też potrafi 😁
Chociaż zastanawiam się czy jej rady coś rzeczywiście dają. Bo za każdym razem jak wraca po tych "2 tygodniach" to mam wrażenie, że lokale są tak samo puste jak były.

No jak już owe lokale zdążyły sobie wyrobić kiepską renomę, to co się dziwić...
Ludzie raczej długo się będą przekonywać do odnowionej knajpki/restauracji  😉
Mi też sie ten program bardzo podoba, lecz ostatnio coś przegapiam odcinki...
Dworcika   Fantasmagoria
29 marca 2010 18:34
A ja wczoraj zrobiłam z kumpelą kurczaka na butelce piwa 😁 Pyyyyszny był 😀
Program mi się podoba, jak trafię, to oglądam 🙂 Chociaż początkowo raczej sceptycznie nastawiona byłam.
O! A jaką butelkę do kurczaka brałyście? Tam była taka jakby w starym typie -pękata.
Piwo całe wylatuje? Paruje? Jak to wygląda w pieczeniu?
Dworcika   Fantasmagoria
29 marca 2010 18:49
My wzięłyśmy Carlsberg'a, bo nie ma etykietki poza tą na szyjce (łatwo schodzi ^^ ). Trchę za wysoka była i kurczak wylądował jakieś 7cm nad blaszką, ale poza tym było ok.
My odlałyśmy trochę piwa, żeby mieć czym podlać kurczaka w czasie pieczenia jeszcze, więc to, które zostało w butelce nie oblewało kurczaka, ale parowało (przy otwarciu piekarnika ogarnęło nas uczucie jakbyśmy do browaru wchodziły 😀 ). Dwa razy oblałyśmy kurczaka piwem w czasie pieczenia. W środku faktycznie był mięciutki, faaaaajny. Mam fotki, ale muszę zgrać 😉
przez was skusilam sie na jeden odcinek :P i padlo akurat na gdansk 😁
odczucia? zmiany potrzebne, ale nie wydaje mi sie by az tak ladnie to zadzialalo. a juz 'wielkie otwarcie' mooocno naciagane.. ale coz 🙂 jesli ci mlodzi ludzie prowadzacy ten przybytek maja choc troche glowy na karku to wyciagna wnioski. szanse dostali, bo jednak na koniec pokazali lokal w samych superlatywach.
ale program jako program.. no coz.. kolejny telewizyjny szajs
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
29 marca 2010 21:27
kiedyś poznałam Gesslerową, fajna z niej równa kobita. no i lubię jej restauracje (Słodki Słony i te desery  :am🙂. tak więc program ogladam glownie dla M.G.
przeraża mnie ten brud jaki pokazują, zasyfiale lodowki, pojemniki na jedzenie. pracowalam kiedys w knajpie i zawsze wszystko slinilo, bo logiczne dla nas bylo, ze nawet pracownicy chca jesc w czystym miejscu. wiec nie wiem jak bohaterowie tego programu potrafia siedziec w takich miejscach  😲

a zasada jest prosta: restauracje sa puste z jakigos powodu. te swiecace pustka nalezy omijac szeroki lukiem
Uwielbiam Gordona i strasznie polubiłam Gesslerową 🙂 strasznie mi się podoba ten program
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się