Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 czerwca 2021 11:24
zapytam tu, bo chyba więcej osób zagląda, niż w wątki covidowe.
czy ktoś się spotkał z nasileniem objawów alergicznych po szczepionce? nigdy nie miałam aż takich duszności jak teraz, tej nocy w ogóle nie mogłam oddychać, musiałam jechać do ambulatorium, żeby rozkurczyć oskrzela :/ zanim się dostanę do alergologa miną wieki, a odkąd przyjęłam pierwszą dawkę, to się cuda z tą alergią dzieją.
madmaddie, tak, u mnie, z tym że ja jestem alergikiem na lekach "od zawsze". Po pierwszej dawce zemdlałam z duszności (kosili trawniki też akurat wokół bloku 🙃😉, przy drugiej dawce mówiłam o tym i lekarz mówiła, że to jak najbardziej możliwe i "normalne". Dodatkowo nie wiem jak u Ciebie, ale u nas teraz pyli wszystko na maksa i moja siostra, która alergikiem nie jest, też cierpiała ostatnie tygodnie 😉 no i cały czas mam mocniejsze ataki, ale to taki sezon akurat, po drugiej dawce nie było jakiegoś giga nasilenia, powiedziałabym, że standard jak na tę porę roku :P
madmaddie   Życie to jednak strata jest
21 czerwca 2021 13:24
Dzięki. Tak, pyli, ale leki mi to trzymały w rydzach zawsze. A teraz nie mogę funkcjonować. Od nocnego ścisku nadal mnie boli klatka piersiowa :/
Kurde, jutro mam druga dawkę i tak poważnie się zastanawiam
Czy nowotwór złośliwy można potwierdzić z samych oględzin "na oko", czy bez badania biopsji da się w ogóle stwierdzić od razu taką diagnozę?
Nie wiem czy tak jest w innych rodzajach nowotworów, ale przy guzie piersi są konkretne cechy, które wskazują na bycie groźną lub niegrozną wersją nowotworu. Już na pierwszym USG lekarz jest w stanie mniej więcej określić birads. Potem biopsją można zweryfikować.
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 czerwca 2021 19:51
martrix, nie ufałabym diagnozie „na oko”. Jestem elektroradiologiem, wiem doskonale jak obraz potrafi przekłamywać.
Ja też jestem takiego zdania. Co prawda mnie bezpośrednio sytuacja nie dotyczy, bo to chodzi o kolegę z pracy. Ma jakąś zmianę na skórze na nosie od kilku lat, która trochę czasami się paprze.
Był dzisiaj u lekarza (chyba dermatologa) i lekarz po oględzinach właśnie „na oko” powiedział mu coś mniej więcej w tym tonie: „to na pewno nowotwór złośliwy; tyle lat się uczyłem, to wiem co mówię i dziwie się ze żaden lekarz wcześniej na to uwagi panu nie zwrócił”.
No ale na moje myślenie to jak można postawić taką diagnozę bez zrobienia badań?
Chłopak się teraz stresuje i denerwuje i mu ciężko dojść do siebie. Dostał skierowanie do onkologa. Co dalej no to już mu onkolog pewnie powie. Chociaż nie wiadomo nawet czy to faktycznie jest jakiś nowotwór…
Facella   Dawna re-volto wróć!
24 czerwca 2021 23:33
Jeżu, nie cierpię takich lekarzy… ja sobie kiedyś wymacalam guzka w piersi, bolesnego, moja ówczesna szefowa (doktor radiolog, szef oddziału diagnostyki obrazowej) zrobiła mi usg i z miejsca nabazgrała birads 4, skierowała na biopsję i mammo, ja się uparłam zrobić MRI i wyszło, że to zwykłe zagęszczenie pochodzenia hormonalnego 🙄 uniknęłam przyjmowania niepotrzebnej dawki promieniowania i kłucia.

A taka zmiana, o ile nie jest ciemna i nie krwawi, to może być zwykła kurzajka. Na oko i z wywiadu można podejrzewać zmianę nowotworową, można podejrzewać nawet i złośliwą, ale potwierdzenie da tylko histpat.
Facella, miałam dość podobną sytuację, tyle że wycięli mi tego guza. Też miałam wątpliwości jak po USG można orzec co to jest, ale w moim przypadku diagnoza była trafna. Konsultowałam z dwoma innymi specjalistami, żeby mieć większą pewność. Przy czym jeśli ktoś się na tym etapie pomylił i odmówił dodatkowych badań tylko jazda z dilo to słabo.. .
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 czerwca 2021 12:32
Ja też oczywiście konsultowałam, obserwowałam i po dwóch miesiącach nie było po tym śladu… birads kur*a 4.
Latam do gina co pół roku, robię komplet badań (w tym markery), piersi też sprawdzam. Mam fioła na tym punkcie. Tylko w tym roku u ginekologa zdążyłam być pięć razy, z czego dwa w tym miesiącu. W marcu było wszystko ok, nagle rozjechał mi się cykl, w maju torbiel 3cm na jajniku, oczywiście ja to ja, sruu na badania, dwa razy na usg dla pewności, we wtorek na kontroli torbiel już 1,5cm. Lekarz podejrzewa skutek uboczny po Pfizerze - coraz częściej i coraz więcej kobiet zgłasza podobne objawy. No ale gdybym posłuchała endokrynologa, który od razu mnie wrzucił w diagnostykę onkologiczną, zamiast na spokojnie sprawdzić, to już bym była łysa z nerwów.
Swoją drogą wpienił mnie ten endokrynolog. Poszłam do niego, bo mi się zawsze idealnie 28-dniowy cykl nagle skrócił do 15-dniowego, żeby mieć już komplet badań dla ginekologa (endo mam na Luxmed, do gina chodzę prywatnie). Zrobił te badania, umówiłam wizytę po wynikach, wszystkie w normie, a ten do mnie, że jestem za chuda i przez to mam problemy z cyklem. Moja waga nie zmieniła się od 10 lat, z wyjątkiem momentu, kiedy trafiłam do szpitala - ale szybko potem wróciłam do swoich stałych 48kg. Wiem doskonale, ze mam za niskie BMI, ale ono jest STAŁE, tak jak i waga odkąd przestałam rosnąć. A ten lekarz próbował mi wmówić, ze mam problem z jedzeniem, ze muszę zrozumieć, że nie mogę być taka chuda i żebym poszła do psychologa, bo on mi nie będzie tutaj chorób wymyślać. Nawet nie dał mi dojść do słowa, że to u mnie rodzinne, że jem normalnie, nie mam anoreksji ani bulimii, nie chcę ani nie próbuję schudnąć. Wg niego mam problem i koniec.
A potem się okazało, ze to torbiel mi rozpieprza cykl i moja waga nie ma z tym nic wspólnego.
Już mnie kiedyś lekarz odsyłał do psychologa, ignorując mój fizyczny problem, co ostatecznie zniszczyło mi prawie 10 lat życia. A wystarczyło dać odpowiedni antybiotyk na odpowiednio długo. (Przez 10 lat miałam częste, do 15x w roku zapalenia pęcherza; od 3 lat nie miałam ani jednego)
Facella, a co było przyczyną tego pęcherza?
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2021 13:03
Niedoleczone zapalenie. Przeszło w śródmiąższowe zapalenie pęcherza.
Facella, pytam,bo moja siostra mam non stop zapalenie od kilkunastu lat, ale jej dopiero wstrzyknięcie botoksu pomaga.
Perlica, - a robiła posiew? Mi porządna, celowana antybiotykoteriapia w postaci globulek pomogła, a bujałam się z nawracającą infekcją dolnych dróg moczowych od dziecka. Mijają trzy lata i tfu, tfu spokój.
keirashara, ona się z tym buja od nastolatki, jasne,że robiła. Była u wielu lekarzy, wszyscy twierdzą że jest ok wszystko. Tylko te operacje na chwilę po pomagają, więc teraz miała już trzecią.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
05 lipca 2021 17:36
Gdzie najlepiej szukać noclegów? Chodzi mi o Polskę 😉
Booking? Nocowanie. Pl? Trevano czy jeszcze cos innego?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
05 lipca 2021 18:13
Ja nie polecam nocowania. Booking jest dobry, Airbnb tez.

Na nocowaniu sie nacinalam czesto na nieprawidlowe cenniki i dodatkowe koszty, moze na mnie akurat tak padlo i mam kiepskie doswiadczenie ale tak bylo jak szukalam kilkukrotnie miejscowek na lato. Fakt ofert jest mnostwo i roznorodnosc naprawde zacheca ale ciezko sie szuka tego noclegu jak cenniki/doplaty sa naciagane.

Koniec koncow zarezerwowalam wszystko na bookingu i airbnb bo place przez portal i nikt mi nie wyskakuje z dodatkowymi kosztami. Jak cos jest nie tak zawsze mozna sie zwrocic do portalu o mediacje. Na nocowaniu tego nie ma.
Aczkolwiek i na bookingu/airbnb trzeba uwaznie czytac opisy - tam tez widzialam takie kwiatki gdzie na samym koncu dlugiego opisu jest napisane np. “Cena w ogloszeniu za osobe, nie za pokoj”. Rozumiem ze taki dopisek oznacza ze przez airbnb leci kwota za osobe a reszta do doplaty. Bo tak mialam z nocowaniem - w ogloszeniu X zl za pokoj dwuosobowy a potem sie okazuje ze to za osobe 🙄
Czy takie wyniki mogą świadczyć o anemii?
C32C7092-A28B-4846-86D5-BAF7DAABB9AF.jpeg C32C7092-A28B-4846-86D5-BAF7DAABB9AF.jpeg
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2021 00:17
Hemoglobina i hematokryt obniżone. Mogą świadczyć o anemii, a mogą o milionie innych rzeczy. Bez wywiadu i badania pacjenta to można sobie gdybać. Równie dobrze to może być kobieta w trakcie bardzo obfitego okresu albo ofiara wypadku z urwaną kończyną…
No i przydałoby się zbadać poziom ferrytyny.
Mikrocytoza erytrocytów.
Facella, właśnie mi tak pani teleporada kazała zrobić, plus do tego jeszcze żelazo… i nic się nie dowiedziałam prócz tego, ze mam dodatkowe badania zrobić.
Facella   Dawna re-volto wróć!
09 lipca 2021 23:59
No bo z tych badań za wiele się dowiedzieć nie można. To taka najbardziej podstawowa morfologia, która sama w sobie nic nie mówi.
martrix, żelazo, ferrytyna i jeszcze witamina B12 🙂
Teraz to już za późno :P bo już byłam rano na badaniach.
Oprócz tego co wrzuciłam robiłam jeszcze więcej parametrów, ale wszystko inne było w normie na szczęście. Czekam tylko na wyniki tej ferrytyny i żelaza.
12 lat nie byłam na żadnych badaniach, a teraz 2 razy w ciągu tygodnia. 🙈 😅
No to przy okazji 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2021 14:34
Dziewczyny help! Kiedyś kupowałam na allegro koszulkę, tank top, z nadrukiem po całości, taki szitek z chin, lejący sztuczny materiał i full print na całej koszulce. Było tego sporo aukcji i na każdej było po kilkadziesiąt wzorów do wyboru (kwiatki, syrenie łuski, paski, marichuanki.. no full wybór), tak samo było z legginsami. Nie mogę teraz nic takiego :/ A bardzo potrzebuję! To z 3-4 lata temu było już, ale może gdzieś jeszcze takie rzeczy są.
A może to bylo mr gugu & miss go?, oni mają takie full printy. Osobiscie nie widzialam tego nigdy na żywo, a sklep/marka budzi mieszane odczucia.
Ja raz skusiłam się na mr gugu & miss go i to była totalna wtopa- materiał 100% poliester niskiej jakości, można zapocić się w tych ciuchach po 5 minutach
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
13 lipca 2021 09:17
azzawa, nie, nie, to nie to. Tamte byly na allegro jawnie z azji sciagane 😉 Ale poradziłam sobie inaczej, znalazłam strone z USA, która z Hongkongu ściąga i za ich pośrednictwem zamowiłam.
Edit.
To były dokładnie takie, jak w linku, tylko tank topy, te same wzory.
https://allegro.pl/oferta/sexy-legginsy-galaxy-print-3d-116-wzorow-leginsy-5143040361?utm_source=notification&utm_medium=platformMessageCopy&utm_campaign=message-center-notifications-platformmessagecopy
Czy taka konstrukcja slowna jak 'sterta melodii' ma prawo bytu w jezyku polskim? Chodzi o metaforyczne zastapienie slowa mysl = melodia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się