Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Czy spotkaliście się kiedyś ze statystyką dotyczącą jeździectwa, jeźdźców (kto jeździ, jak często, gdzie itp)? jedyne co znalazłam,to dane dot. osób zarejestrowanych w klubach sportowych.
ja mam pytanie dotyczące komunikatora internetowego Gadu-Gadu. Chodzi o to, że otwiera mi się jedno okno i tam malutkie zakładeczki poszczególnych rozmówców (jest to bardzo wygodne bo sie główny pasek nie zapycha), ale jak chce zmienić osobę, którą gadam to muszę klikać myszką na zakładeczkę tej osoby. Teraz pytanie: czy jest jakiś skrót klawiaturowy, żeby zmieniać te wewnętrzne zakładki gg?


nie mam w tym momencie możliwości sprawdzić, ale wydaje mi się, ze Tab+ lewy ctrl. Tab+Alt to zmiana pomiędzy aplikacjami, a Tab+Ctrl wewnątrz aplikacji - powinno zadziałać 🙂
ewabe- super działa !! dziekuje, mi tez sie to przyda 😉 !!
HELP !
Co to u koni znaczy Typ: c.ph???
Czy jeśli pierwszy raz idę do ginekologa, a wiem że potrzebny jest pesel i dowód na to że jestem ubezpieczona to mogę zabrać rodzinną książeczkę ubezpieczeniową i np paszport ?
Zawsze mi matka załatwiała wszystkie formalności i niestety jestem zielona  😡
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
30 listopada 2009 17:30
Znacie rasę konia-kuca który jest w Bawarii? Bo moja mama widziała tam kuce (nie jest laikiem) tylko zapomniała nazwy ( :icon_rolleyes🙂 oto ich opis " koloru rozjaśnionej mlekiem czekolady ze słomkową grzywą i ogonem, ze szczotkami na pęcinach". Może ktoś kojarzy takiego zwierza 🤣?

edit: Tak mama znalazła już ta rasę Szwarcwaldzki koń zimnokrwisty 😂
domiwa   W poszukiwaniu prawdy, mojej prawdy...
30 listopada 2009 17:44
Czy po niektorym lekach koniom moga pojawic sie opoje?(np po Borgalu)
Jaki dystans ma najdłuższa gonitwa płotowa na Służewcu?
ewabe 💃 działa ! dzięki 🙂 już nie muszę myszką klikać  🙂
Przesladujaca mnie laska jest tez na demotywatorach i na naszej klasie 🙁


Juz sie nie moge powstrzymac, zeby nie zrobic zdjecia czy print sceena jak gdzies ja widze... a widze ja kurde, wszedzie.
Graba.   je ne sais pas
01 grudnia 2009 07:30
Freddie, e tam 🙂 myślę, że po prostu zwracasz na nią szczególną uwagę i dlatego wydaje Ci się, że jest "wszędzie".
Freddie, to są najprawdopodobniej zdjęcia stockowe. Oznacza to, że jest sobie fotograf, kóry zawiera umowę z modelką. Ona pozuje mu do zdjęć. Zdjęć powstaje kilka/kilkadziesiąt/kilkaset.
Takie zdjęcia to np. dziewczyna z laptopem w różnych konfiguracjach, dziewczyna z uśmiechem nr 5 na twarzy, dzieczyna z kubkiem, dziewczyna z telefonem. Wszystko na gładkim tle, żeby można ją było zgrabnie wyciąć pod reklamę.
Te zdjęcia zostają umieszczone na odpowiednim portalu (np. http://www.stockxpert.com/ ). Dzięki temu portalowi można je kupić. Ceny są malutkie w porównaniu z normalną fotografią reklamową, bo to np. 1 $ za zdjęcie wielkości odpowiedniej do sieci (800x600 px przy 72 dpi) a 5 $ za pełnowymiarowe zdjęcie na bilboard. Rzecz w tym, że te zdjęcia może kupić każdy a fotograf zarabia na ilości sprzedanych. Inna sprawa, że kupując ryzykuje się, że firma "zza rogu" też kupiła to samo albo bardzo podobne zdjęcie.
Temu fotografowi jak widać się poszczęściło, bo trafił z twarzą modelki w gust Polaków 😉
Czy macie kogoś z kim możecie porozmawiać na temat II Wojny Światowej? Moja babcia niestety już nie żyje, a tak pięknie potrafiła opowiadać o tym co się wydarzyło, co widziała, co czuła wtedy. Chciałabym posłuchać o tym co się wtedy działo, co czuli ludzie, tak z pierwszej ręki.
CuLuLa IMO nic przyjemnego. Nasłuchałam się dużo więcej niż bym chciała. Moi rodzice już nie żyją a ich rodzeństwo na szczęście niechętnie wraca do tych czasów.
Opowieść, która zawsze robiła na mnie wrażenie: moja mama pomagała się ukrywać szefowi oddziału partyzanckiego. Dopadli go w końcu. I wieźli trupa na furmance. Spod płachty wysunęła się ręka. Fioletowa, z powyrywanymi paznokciami. I tak stukała: stuk, stuk. Zahaczała i stukała.
O, jeszcze druga. Tym razem wspomnienie ojca. Wrzesień 39. Pod dom podjeżdża oddziałek ułanów. Dowódca ma takiego pięknego konia. Ogier, kary, lśniący. Stoją przy studni i w pośpiechu pija i poją konie. Spada bomba. Łeb karego wielkim łukiem przelatuje nad stodołą.
Zdaję sobie sprawę, że to nic przyjemnego. Moja babcia opowiadała mi jak to bombardowali Zawiercie (tam wtedy mieszkała), jak widziała kobietę, która biegła z swoim dzieckiem, a sama była bardzo zraniona od opiłków (brak jednego oka). Ja boję się, że niedługo wymrze pokolenie, które uczestniczyło w tym okrucieństwie i tylko pozostaną nam książki, filmy i opowiadania z drugiej ręki.
Scottie   Cicha obserwatorka
01 grudnia 2009 13:07
CuLuLa, ja rozmawiałam z babcią i z dziadkiem, jak jeszcze żył. Babcia mieszkała w Kiernozi (czy jakoś tak) i tak się niezbyt wiele działo. Odniosłam wrażenie, że u nas w Wawrze, po prawej stronie Warszawy też nic specjalnego (z opowiadań dziadka, ale bardziej z tego, co mu mama mówiła- moja prababcia- bo jak wiadomo z historii w Wawrze odbył się pierwszy masowy mord w Warszawie 27 grudnia '39 roku).
Nie słyszałam nic o trupach, głodówce itd, ale wtedy to było inne życie. Jakiś niemiec pomagał rodzinie mojego dziadka, przynosił jedzenie, koce itd, bo mówił, że gdzieś pod Berlinem zostawił rodzinę i bardzo chciałby do niej wrócić, ale wie, że to jest niemożliwe.
Kiedy zakłada się wełnianą derkę? 😡
Jak rozszyfrować rozmiar ochraniaczy "Full W/BL"?? Jak ten rozmiar ma się do ochraniaczy Tattini rozm. L? Są większe? Mniejsze? Równe?
pewnie chodzi o warm blood czyli nie zimnokrwiste ciezkie konie
Czyli raczej coś zbliżonego rozmiarowo do Full Tattini?
Przesladujaca mnie laska jest tez na demotywatorach i na naszej klasie 🙁


Juz sie nie moge powstrzymac, zeby nie zrobic zdjecia czy print sceena jak gdzies ja widze... a widze ja kurde, wszedzie.

Zastanawiałam się gdzie ją widziałam i wydaje mi się, że była na reklamie szkoły języka angielskiego Linguaton. Jak kiedyś zobaczę znowu tą reklamę to się przyjrzę 😉
Przepraszam bardzo, ale czy mogę odpisać osobie zainteresowanej kupnem takiego padu -> <- że będzie pasował pod skokówkę?

Nie potrafię samodzielnie myśleć po nieprzespanych 48h, a nie chciałabym nikogo wprowadzać w błąd. :/
edycja: już wiem
Wredny   po prostu; zły człowiek
01 grudnia 2009 23:58
Przepraszam bardzo, ale czy mogę odpisać osobie zainteresowanej kupnem takiego padu -> <- że będzie pasował pod skokówkę?

Nie potrafię samodzielnie myśleć po nieprzespanych 48h, a nie chciałabym nikogo wprowadzać w błąd. :/

Jeśli nie chcesz tej osoby wprowadzić w błąd, to nie pisz że będzie pasował. Najpierw daj zdjęcie od strony troków ( strona zewnętrzna) a najlepiej tak, aby widać było górną krawędź czapraka - jeśli jest prosta (a tak wygląda na tym zdjęciu), to raczej nie pod skokówkę. Właściwie prostej pod żadne siodło bym nie założył.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
02 grudnia 2009 10:03
Czy jeśli pierwszy raz idę do ginekologa, a wiem że potrzebny jest pesel i dowód na to że jestem ubezpieczona to mogę zabrać rodzinną książeczkę ubezpieczeniową i np paszport ?
Zawsze mi matka załatwiała wszystkie formalności i niestety jestem zielona  icon_redface


Możesz wziąć książeczkę i paszport, byle książeczka była podbita.
Czy jest w PL jakiś sklep netowy z koszulkami z Garfieldem? Taki, gdzie byłby jakiś wybór?

chociaż część asortymentu stąd:

http://www.cafepress.com/garfield.133511490
to dobrze jak z tego dolnego wiatraczka w laptopie leci zimne powietrze, a z tego z boku ciepłe? 👀
Aż obmacałam swojego i też mi tak leci 😉

Czy jeśli pierwszy raz idę do ginekologa, a wiem że potrzebny jest pesel i dowód na to że jestem ubezpieczona to mogę zabrać rodzinną książeczkę ubezpieczeniową i np paszport ?
Zawsze mi matka załatwiała wszystkie formalności i niestety jestem zielona  icon_redface


Możesz wziąć książeczkę i paszport, byle książeczka była podbita.


Dziękuję  :kwiatek:

Jeszcze jedno
Czy jeśli książeczka po podbiciu jest ważna 1 miesiąc to przy każdej kolejnej wizycie będę musiała ją nosić z nową pieczątką czy wystarczy jak ją pokażę przy zakładaniu karty w przychodni ?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się