Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2022 12:23
zembria, jak ukradniesz skarpety i stwierdzisz, ze to tylko na własny użytek, to tez jest ok?
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lipca 2022 12:27
Strzyga, ja bym zapytała inaczej - czy jak wrzuci na fejsa zdjęcie swojego dziecka i pedofil sobie je zapisze na dysku, żeby się do niego zaspokajać, to jest w porządku, bo zapisał zdjęcie na własny użytek? Ewentualnie jak nie ma dzieci to jej własne jakiś zbok…

I cóż, rozsyłanie filmiku po znajomych to już nie jest własny użytek, udostępnianie tego na jakimkolwiek serwisie wideo (youtube, vimeo, cda) to już nie jest własny użytek…

zembria pytasz co można z tym zrobić - kupić licencje na utwór albo go zmienić. Inne sposoby są nie fair wobec twórcy.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2022 12:31
Serio żadna z was nie obejrzała nigdy serialu w necie? Jakoś w to nie wierzę 😉 Tak, jestem złodziejem. Kradnę muzykę i kiedyś serial i filmy. Mam nawet kilka fotek zapisanych na telefonie, które mi się podobają. Nie widzę powodu żeby dalej drążyć temat.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2022 12:50
zembria, sama się oburzasz, że nie pozwalają Ci kraść muzyki.

Jako fotograf, któremu nie raz ukradziono zdjęcia (tak, nie muszę wrzucać monety; żeby zrobić zdjęcie, ale muszę kupić sprzęt za kilkadziesiąt TYSIĘCY złotych, który tak z każdym zdjęciem się niszczy, muszę pojechać na zawody, zatankować samochód, zapłacić za spanie, za jedzenie, spędzić czas, opłacić program graficzny [którego nie kradnę], prąd do komputera i CZAS, który poświęcam na to wszystko), uważam, ze to żenujące, co wypisujesz.

Jakby ktoś wsiadł na Twojego konia bez Twojej wiedzy, bo przecież to nie tak, ze musisz wrzucić pieniążek za każdą minutę, to tez byś się śmiała?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2022 12:54
Strzyga, Ja się nie oburzam przecież, zapytałam gdzie mogę to wrzucić i uzyskałam satysfakcjonującą odpowiedź już dawno. to tez byś się śmiała? a śmiałam się?
Jak już mowa o własności i wykupie.
Czym są uwarunkowane stawki za zdjęcia?
Rok temu kupowałam zdjęcia moich koni, jeden fotograf wziął mniej niż 300zł za bodajże 10 zdjęć. Drugi podpisał ze mną umowę, gdzie były wyszczególnione konkretne zdjęcia, parę (3-5) było na użytek własny (pamiątka) 3 do publikacji. Cena była w okolicy 800zł
Czy chodzi o markę - nazwisko?
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lipca 2022 13:14
Iskra de Baleron, każdy wycenia wedle siebie. Rynek nie jest uregulowany, ja wezmę x zł, Strzyga weźmie y zł. Niektórzy prowadzą dg i jest to ich główne zródło utrzymania, inni sobie dorabiają w wolnym czasie. Jeden się specjalizuje w zdjęciach sprzedażowych, drugi w repo sportowym, trzeci w bajkowych sesjach w sukienkach. I fotograf ze specjalizacja w sporcie nie weźmie za sesje w kiecce tyle co fotograf specjalizujący się w sesjach. Doświadczenie, sprzęt, umiejętności, ostateczny obrazek tez warunkują ceny. Jeden będzie dłubał w fotoszopie x godzin, bo taka miał wizje, drugi uzna ze to co wyszło z puszki wystarczy - ten czas przed komputerem tez trzeba policzyć. Ja swego czasu oferowałam (płatne ekstra) przygotowanie konia do sesji - zaplatanie, czyszczenie, smar na kopyta, oliwka na chrapy itp itd, ale już mi się nie chce; a ktoś może mieć to w cenie sesji. Pole do użytku tez ma wpływ na cenę - czy chcesz zdjęcia do albumu, na fejsa i insta, czy będziesz ich używać w materiałach reklamowych (jakich?), czy to pójdzie do prasy, czy na stronę sponsora - czyli czy potrzebujesz licencji komercyjnej. Dojazd niektórzy liczą osobno, niektórzy do x km mają już wliczone w cenę. Czynników jest mnóstwo i nie, nie zawsze chodzi o nazwisko.
Facella, zdjęcia były z imprezy hodowlanej, tej samej.
Rozumiem już że to zawód „artystyczny” i każdy wycenia wedle swego uznania 🙂
Iskra de Baleron, 800 pln to całkiem sporo raczej. Nie słyszałam o takiej cenie za 6 zdjęć.
Co zawody kupuję fotki i stawki są różne to prawda.
Chyba, że w tej cenie był dojazd go Ciebie z daleka?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2022 17:56
Iskra de Baleron, doświadczenie, sprzęt, koszty, to wszystko się zlicza 🙂 inaczej będzie brała studentka, inaczej ktoś, kto 20 lat robi zdjęcia na przeróżnych imprezach w kraju i za granica 🙂
A inaczej ktoś, kto sobie wymyśli, ze tyle bierze i tez ma do tego prawo.
Z zawodow międzynarodowych zdarzylo mi sie placic po 25/30 euro za zdjęcie wiec 800zl za 6 zdjec to nie jest przy tym aż taki kosmos
Sprawdziłam stare maile - 9 zdjęć z tego 3 do publikacji.
Nie chodziło mi o to że to „drogo” tylko bardziej o rozstrzał.
Było u mnie w stajni kiedyś dziewczę młode popełnić zdjęcia koni - wiadomo że wtedy cena jest inna i jakość jest inna 😉
Szukałam fotografa od zdjęć i filmów sprzedażowych, poległam 🤷
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lipca 2022 20:06
Iskra de Baleron, niektórzy i za darmo robią. Ja robię niektórym znajomym za darmo.
Niestety ceny zdjęć to cała nauka.
Na YouTube są różne licencję, pozwalające na rozne rzeczy, nie znam się na tym za bardzo ale tam wszystko jest wyjaśnione.
Sama zajmuje się amatorsko montażem filmów i staram się patrzeć czy nie przyblokuja ( miałam już bana za prawa autorskie, średnia sprawa).

A z drugiej strony, skoro piosenka zablokowana to skąd ja masz ?
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
07 sierpnia 2022 22:52
Ktoś wie, dlaczego kokosnuss zniknęła z forum? 👀
Głupie pytanie-czy spotkał się ktoś z usługą próżniowego pakowania materaca? Przeprowadzam się i nawet wolałabym go zawieźć gdzieś do zrolowania i sprasowania, żeby potem taką kompaktową rolkę zabrać ze sobą... Nie wiem, w sklepach z materacami pytać? Czy tylko u producentów?
Jeśli materac jest dobrej jakości to nie należy go rolowac
moni, nie pytałam czy należy czy nie 😉 to zwykły piankowy materac, nie sprężynowy ani w żaden sposób nie usztywniany. Nie będę wynajmować busa na transport tylko po to, żeby wieźć kilkuletni materac. Nie będę go też wyrzucać, żeby 350km dalej kupić kolejny �‍♀️
A nie zmieścisz zwiniętego w taki zwykły, mocno upchnięty, ściśnięty rulon? Ja już kilka razy przewoziłam w taki sposób zwykły piankowy materac osobówką i zawsze najpierw w kilka osób (rodzina, dzieci, psy, sąsiedzi
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2022 08:13
maiiaF, ja przy przeprowadzce zwijałam materac ciasno w rulon i jeszcze ciaśniej owijałam stretchem i tak transportowałam - spokojnie zmieścił się w bagażniku golfa 3. A to dwuosobowy materac. Jednak do zwinięcia i ostretchowania warto mieć ze dwie osoby do pomocy, samej może Ci być ciężko to zrobić naprawdę ciasno.
Cześć. Potrzebuję skorzystać z porady ciach, reklama, ale trochę wstydzę się tam iść. Czy korzystał ktoś z pomocy takiego specjalisty? Jak wygląda wizyta? Czy może lepiej spróbować umówić się na jakąś konsultację online?

edit mart.
Za ten post użytkownik otrzymał: Ban 3 dni
Komentarz moderatora: Reklama
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2022 10:00
Michalinqa, po prostu idziesz jak np. do lekarza. Nie ma się czego wstydzić.
Ja powyżej napisałam właśnie to samo, co Facella, tylko mi post ucięło 😆
A co tam było takiego „wstydliwego”? Spóźniłam się i już tylko zmoderowany post widzę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 sierpnia 2022 20:16
Fokusowa, potrzeba skorzystania z psychologa - ze wskazaniem konkretnego.
Facella, nick zarejestrowany dzisiaj tylko po to żeby podrzucić link do konkretnej „poradni” psychologicznej? No jakoś nie wierze w to ze akurat na końskim forum pierwsze o co pyta to psycholog.
Facella   Dawna re-volto wróć!
12 sierpnia 2022 01:00
martrix, ale ja nie mówię ze ban niezasłużony czy coś. Tylko uzupełniłam pytanie, już bez podawania linka do poradni.
Ja swojego pierwszego postu nie pamiętam, pewnie był głupi jak cholera. Ale na początku udzielałam się głównie w działach towarzyskich, resztę czytałam. „Czytaczy” jest sporo 😉 wiec wszystko możliwe.
No i nie sprawdzam każdej osoby, której odpowiadam, kiedy się rejestrowała i ile napisała postów.
Post został usunięty przez autora
Czy ktoś wie, co to może być za robaczek?
FB222E37-CF3B-418B-9989-BBEAB047EFC3.png FB222E37-CF3B-418B-9989-BBEAB047EFC3.png
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
13 sierpnia 2022 21:24
martrix - https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaleszczotek_ksi%C4%85%C5%BCkowy może?
Edit: nie potrafię naprawić hiperlinka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się