Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Dziękuję, pogrzebałam i znalazłam 🙂
Czy znacie może bezpłatne aplikacje, dzięki którym można wysłać komuś swoją aktualna lokalizacje ?
Tak żeby np. w terenie jakby coś się stało czy jak jedziemy gdzieś w nieznane miejsce, z niepewnymi osobami jednym kliknięciem wysłać współrzędne np. do chłopaka czy siostry.

Sonika,

whatsapp też - btw tak szukali koleżanki w terenie po wypadku właśnie z koniem
Sonika, prosto z Messengera też możesz, Jak masz siebie na koniu na profilowym, to efekt jechania na koniu po mapce w gratisie. 😂 Korzystałam z tego na zawodach rajdowych, żeby wiedzieć, za ile do mnie serwisowany koń dojedzie.
Przy przenoszeniu zdjęć i filmów z telefonu już jakiś czas temu we wszystkich plikach jest data przenoszenia a nie ich zrobienia, czy jest jakiś sposób, żeby sprawdzić prawdziwa datę?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 lutego 2023 22:28
flygirl, exif? tylko to nie na każdym telefonie da się sprawdzić chyba, na pewno da się na komputerze
To są pliki z telefonu, przy przenoszeniu na komputer zrobiło mi we wszystkich jednakowa datę, właśnie tego przenoszenia a nie zrobienia zdjęć i filmów.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 lutego 2023 10:27
Jak sprawdzić czy na konkretnej trasie potrzebuję Viatoll?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
27 lutego 2023 10:45
xxagaxx, Dzieki!
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 lutego 2023 11:01
flygirl, ale w exifie jest zmienione czy po prostu data utworzenia w szczegółach pliku?

Generalnie exif nie powinien się zmieniać ot tak przy zmianie nośnika bo te dane są wykorzystywane w pracach policji/sądu przy przeróżnych sprawach od morderstw do defamacji (choćby tych ostatnio głośnych). To trzeba naumyślnie zmienić.
A bo ja w szczegółach tylko patrzyłam, a jak mogę sprawdzić ten exif w takim razie i zrobić, żeby w danych pliku wróciło do prawidłowej daty?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 lutego 2023 13:22
flygirl, to zależy na jakim urządzeniu, zwykle jak się kliknie na komputerze w Szczegóły to powinna być zakładka Exif albo coś z w stylu "zaawansowane". Na moim starym kompie wyświetlało się to po prawej stronie w pewnym widoku ale to był windows vista i już dawno nieaktualne 😅 jest mnóstwo poradników w internecie - wpisz sobie nazwę urządzenia/systemu operacyjnego i "sprawdź Exif". Exif też czasem nazywa się metadane.

Z przywracaniem dat to już nie pomogę ale może są jakieś programy/wtyczki które takie coś mogą zrobić.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
27 lutego 2023 13:34
Tak jeszcze mi wpadło do głowy że warto zapytać na wątku fotografii bo na pewno tam wiedzą więcej niż ja jeśli chodzi o exif 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
27 lutego 2023 17:52
flygirl, ustaw sobie w Windows explorerze datę utworzenia, nie ostatniej edycji, jako jedną z kolumn w widoku listy.
Hej, może tutaj znajdę odpowiedz. Znajomy rodziców jest ubezpieczycielem, dlatego poprosiłam o ofertę ubezpieczenia instruktora. Wysłał mi na maila owu wraz z informacja o odesłaniu podpisanego skanu. W między czasie ostatecznie ubezpieczyłam się gdzieś indziej bo mieli lepsza oferte, dlatego nie odsylalam nic. Dzis dzwoni do mnie ten gość, ze nadal nie ma podpisanego przeze mnie skanu. Ja oświadczyłam zgodnie z prawda, ze już mi nie jest ono potrzebne, a on, ze mimo to jestem ubezpieczona i muszę za nią zapłacić 🙉 A ja nie odsylalam nic, nie było nigdzie mojego podpisu… czy to normalne?
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2023 16:24
marchewkowa, nie, to nienormalne, nie zgodziłaś się na OWU więc nie zgodziłaś się na ubezpieczenie, nic płacić nie musisz.
marchewkowa, nie podpisałaś żadnej umowy, także żadne ubezpieczenie cie nie obejmuje i nie musisz płacić.
Ciekawe czy jakbyś opłaciła i coś by się stało (odpukać) to tak chętnie by wypłacili kasę - wątpię bo nie masz zawartej umowy.
U mnie wyszedł podobny bałagan z ubezpieczeniem samochodu. Dowiedzieliśmy się, jsk PZU przysłało wezwanie do zapłaty. Pismo do ubezpieczalni z opisem sytuacji załatwiło sprawę.
Facella   Dawna re-volto wróć!
28 lutego 2023 23:34
ogurek, ale ubezpieczenie samochodu w wielu przypadkach przedłuża się z automatu, nawet po zmianie właściciela.
Gadałam z gościem i mowi, ze zmieniły się przepisy i nawet bez odesłania skanu z podpisem ubezpieczenie wchodzi w życie.. i powinnam dac znać ze jednak się nie decyduje a polisa już jest aktywna. Co to za przepisy, ze umowa zawierana jest bez podpisu klienta😐
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
01 marca 2023 11:51
marchewkowa, pierwsze słyszę... A to powiedział ci ten sam ubezpieczyciel czy ktoś inny?
Jesli to bylo OC to niestety jest mozliwe...
ale wydaje mi sie ze mozna odstapic od takiej umowy, skontaktowalabym sie bezposrednio z ubezpieczycielem zamiast z agentem.
Facella   Dawna re-volto wróć!
01 marca 2023 12:55
marchewkowa, masz prawo do odstąpienia od umowy zawartej zdalnie w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Jak się wg niego zmieniły przepisy to niech Ci poda dokładną podstawę prawną.
Ja bym olał agenta i wyjaśniał z ubezpieczalnią
Właśnie sobie przypomniałam że faktycznie jak zawiera się umowę oc auta w innej firmie niż dotychczas to pomimo upływu czasu umowy wypowiada się starą umowę. Czyli ona się przedłuża z automatu 🙄 co jest kompletnie nie fair ale ma sens o tyle że fundusz gwarancyjny jest bardziej kryty, tak mi się wydaje
No nie wiem, ja rok temu zapomniałam, ze mi się ubezpieczenie kończy i do tej pory spłacam karę za to.
flygirl, może kontynuowałaś ubezpieczenie po poprzednim właścicielu ? Wtedy chyba się nie przedłuża z automatu.
Nie, samochód wtedy miałam juz dłużej niż rok na pewno.
flygirl, to dziwne, bo jeśli się nie wypowie umowy, to firma ubezpieczeniowa chyba ma obowiązek przedłużyć OC.
Nie ma, mój chłop też kiedyś karę złapał 🙃 bo źle zrozumiał przysłaną propozycję, że to już.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się