Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ja bardzo polecam właśnie te moskitiery otwierane z magnesami na środku
drabcio, powiem ci że bardzo średnio działają.
Miałam w domu taka z 30cm wysokości stojąca i nie zauważyłam różnicy z lampą czy bez.
Jakieś muchy i robale były usmażone ale to chyba tylko jak niechcący w tą lampę wpadały 🙃

W stajni czarne muchy załatwiły jaskółki, mamy 9 boksów i z 15 gniazd w stajni. Much praktycznie brak.
Im dalej od budynku tym więcej się zdarza, ale w samej stajni są sporadycznie
EMS, zdaje się że Bros ma te śmierdziele do kontaktu działające również na muchy.

U mnie moskitiery się sprawdzają. W dzień zamykamy drzwi i trzymamy chłód z nocy. Wieczorem i w nocy otwieramy i wtedy moskitiery gwarantują nam spokój.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
31 maja 2023 20:29
flygirl, podlinkujesz?
Sonika, to byłoby na bardzo mała powierzchnię - 3x2 m

Te do kontaktu odpada dla mnie teraz, jak byłam dzieckiem to pamiętam że działało.
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
02 czerwca 2023 18:14
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
09 czerwca 2023 21:38
Poszukuję kupić koszulę do spania z wzorem w jakieś konie czy jednorożce, szukam szukam i nic,może wiecie gdzie szukać?
Poszukuję kupić koszulę do spania z wzorem w jakieś konie czy jednorożce, szukam szukam i nic,może wiecie gdzie szukać?
TRATATA, w C&A są, w dziale dziecięcym co prawda ale szczupła dorosła powinna wejść
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
10 czerwca 2023 21:38
DeJotka, sprawdzałam rozmiary i niestety się nie wcisnę, szkoda bo ładne są.
Muszę kupić telefon
Zastanawiam się nad iPhonem, jeszcze nie miałam
Szczerze pytam czy serio one są warte wydania 1000zl więcej niż np. Samsung ?
Czy płaci się za markę ?
Trochę mnie martwi choćby brak wejście na słuchawki przewodowe, konieczność dokupowania miliona rzeczy żeby móc funkcjonować, inne ładowarki.
Ale jeśli ios jest serio stabilniejszy , telefon wystarcza na dłużej, ma opcje których w innych telefonach nie ma to jestem w stanie wydać tego tysiąca więcej.
Pytanie czy serio to taka różnica ?
Sonika, miałam iphone , a potem Samsunga Note.
Dla mnie Iphone to wielkie g..no, choć mój mąż uważa odwrotnie.
Iphone: na mrozie się zacinał i nagle z baterii 20% było nic, zawieszał się masakrycznie, są do dziś strony nie współgrające z ios.
Samsunga mam 4 rok, nigdy się nie wiesił, jestem top zadowolona.
Kolejny będzie samsung, Flip.

Nie zauważyłam by iphone był droższy, wg mnie jest odwrotnie.
Jaki model porównujesz z jakim?
Bo nowe samsungi flagowe to są jednak najdroższe telefony.
Sonika, ja byłam zagorzałą przeciwniczką iPhone, a teraz mam chyba czwartego z rzędu, zaczynałam od używanego od kolegi. Nic mnie tak nie wku…rza jak wieszający się telefon - wszystkie androidy mnie doprowadzały do szewskiej pasji wieszając się na każdym kroku. Teraz mam święty spokój. To wszystko zależy do czego używasz telefonu. Fakt, że bateria nie jest ich mocną stroną, ale nie wiem jak to wypada z obecnymi smartfonami innych firm. Za to system jest moim zdaniem o wiele lepszy niż android.
Ja to w ogóle nie ogarniam androida… kompletnie. Czasem pożyczam od mamy telefon to jak go prędko wezme tak go prędko odkładam, przesiadłam sie z Nokii od razu na iPhone i nie wyobrażam sobie zmieniać na cokolwiek z Androidem.
Jak dla mnie iOS jest dużo prostszy i bardziej tendencyjny. Wszystko można poszukać, jak sie czegoś nie wie.
Mi sie nie zdarzyło żeby mi sie zacinał. Fajne są zdjęcia live photo. Możliwość wysyłania imessage i synchronizowanie z innymi urządzeniami iOS. Muzyki nie słucham to się nie wypowiem, co do słuchawek. Bateria trzyma dobrze.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
18 czerwca 2023 23:18
Też zawsze się wyśmiewałem z iPhonów aż (wtedy jeszcze nie) mąż mnie namówił na jakiś stary model ( chyba se). 4 lata działał bez zarzutu, nie wieszał się tylko na koniec bateria była dość słaba - nie mam porównania z nowymi telefonami innych marek, ale jak iOS mnie rozleniwił i jak mam coś u rodziców znaleźć to jestem chora. I brakowało mi już pamięci.

Teraz mam 13 mini i też śmiga. Do słuchawek dokupiłam przejściówkę za 50 zł.
Moja mama ma iPhone'a, ja mam chińskie budżetowe realne 9 w androidzie, i matko bosko, jestem chora jak muszę zrobić coś na tym jej telefonie. Z mojego telefonu łączę się z telewizorem (Samsung) w trzy kliknięcia - więc jak są jakieś zdjęcia do pokazania to idzie ekspresem, jak trzeba netflixa przerzucić to też, a z jej to jest dramat. Nie tak że się nie da, ale zajmuje to 10x tyle czasu.
Kocham bluetootha i nic nie zmieni mojej opinii na ten temat.
Ruchome zdjęcia są fajne, okej, ale jakościowo mój bida-chinol robi lepsze fotki.
No, i Siri. Ile razy mamusiek już położyła się na telefonie/ nosiła go w kieszeni bez wyłączania/ zrobiła jakąś inną tajemną sztukę i włączyła sobie tryb dla niewidomych? DUŻO.
U mnie aż takich jaj nie ma.

Co do Samsunga - też nie jestem wielką fanką. Ogólnie szajsungi lubiłam jakoś do Galaxy S4, potem nie miałam nigdy tego z najwyższej półki, okej, ale te z przeciętnego pułapu cenowego były bardzo średnie. Jakość dźwięku - coraz gorsza. Focus w aparacie - im nowszy model tym bardziej mnie szlag trafiał, bo ja lubię robić fotki robactwu, a to po prostu nie działało. A52 się ciągle wieszał, bateria nie powalała (ogólnie od A52 była gorsza tylko nokia 500)
Czarę goryczy przelały wyświetlacze trzaskające się od stuknięcia (przy całej, nietkniętej szybce ekranu) i wtedy stwierdziłam że nigdy więcej szajsunga.

Miałam realne 8pro, teraz mam 9 i są fajne. Nie przesiadłabym się na iPhone'a mamy.

Dla mnie iPhony mają sens jak ktoś ma wszystko ustawione pod apple'a. Jak się ma i laptopa, i tableta, i wszelkie inne duperele, i większość znajomych z iPhone'ami to jak najbardziej to będzie fajnie działać, dla mnie jednak istnieje tylko android, mnie daje większe możliwości - większość moich znajomych ma androida, więc po prostu łatwiej jest wymieniać się materiałami/zdjęciami/itp.
Ładuję się byle czym i nie ma tak, że telefon nie weźmie ładowarki, bo jest z Pepco, a nie z oficjalnego świętego sklepu producenta. 0 kombinowania ze słuchawkami. Mimo roku dręczenia bateria trzyma dobrze, do dodatkowej pamięci włożyłam sobie kartę.


Imo to nie jest tak że jeden jest gorszy, drugi lepszy, tylko chodzi o to, do czego ten telefon jest danej osobie potrzebny
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 czerwca 2023 03:23
Serdecznie nienawidzę androida i tęsknię za moim japkiem. Ten telefon który mam obecnie (jakieś oppo) jest wolny, zawiesza się, wywala, znalezienie pobranych zdjęć to godzinne poszukiwania, że o plikach nie wspomnę - gdzieś zapisze ale tylko on wie gdzie. Połączenie go z czymkolwiek to katorga, nawet nie był w stanie podpiąć się po bluetooth do radia w aucie, a jak już mu się udało, to się zrywał gdy ktoś dzwonił XD mój ma iPhone i wszystko mu śmiga, wszędzie tam, gdzie ja się nie połączyłam, on nie ma problemów. Do tego stopnia, że jak chcę coś wydrukować, a nie chce mi się odpalać kompa, to wysyłam do niego i on puszcza z iPhona. Gdybym nie musiała, to w życiu bym nie wróciła do androida.
Karla.03, ale Siri można wyłączyć, więc nie do końca wina telefonu co użytkownika.
Do tego łączenie z tv to dosłownie 2 kliknięcia i masz gotowe, więc też mnie to dziwi.
A co do jakości zdjęć - zerknij jakie są ustawienia. Defaultowo nie jest ustawiona najwyższa jakość, bo takie zdjęcia więcej miejsca zajmują.
Zdaje się że nigdy nie używałam siri. Telefon mam od 4 lat, jedynie kabelek do ładowania i przejściówkę do słuchawek mam niekompatybilne z androidem, ale to znikomy koszt. Jestem bardzo zadowolona z iphonea, działa jak nowy, jedynie bateria już słaba.
Polecam zakup używki w serisie w Gdańsku https://phoneworld-phone-repair-service.business.site/ https://phoneworld.olx.pl/ - trafiłam tam z polecenia znajomej, najpierw do serwisu (niedrogo a mega solidnie!) a potem kupiłam tam telefon. Bardzo polecam! Nie wszystko mają na olx.
Ciekawe,że nikt nie miał z Was dobrego Samsunga.
Seria A to serio wybaczcie, ale to telefon dobry dla mojej mamy.
Mój Samsung łączy się z tv od razu sam, bo od razu sam wyświetla że tv zwietrzył właczony, jeden klik i już.
Dla mnie przydatne przy oglądaniu transmisji no z zawodów, bo te tylko w aplikacji dostępne.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
19 czerwca 2023 08:54
Perlica, ja mam dobrego samsunga, jestem super zadowolona, kupiłam sobie starszy nieco model (dwuletni), s20 bodajże i uwielbiam go. Plus niestety, obiecałam sobie uważać, ale loty i upadki zalicza srogie momentami. Wcześniej miałam jakiegoś z serii A i żył szczęśliwie 3 lata, póki go nie rozbilam. .0246974398934E+34; nic mi się nie ścina, bateria trzyma dobrze, zdjęcia są fajne.
Moi rodzice mają Samsungi tata S23 Ultra mama S23 lub S23+ nie wiem dokładnie i oboje są mega zadowoleni 😀
Perlica, mój mąż ma chyba A71 i jest mega zadowolony. Duży wyświetlacz, łączy się z tv, ogląda sobie systematycznie YT czy inne streamy i nawet bateria wciąż daje radę. Zdjęcia też robi bardzo dobre.

Ja mam Samsunga s22 i powiem wam że tak se wypada. Wolałam zdecydowanie poprzednie wersje, najlepiej mi się spisywał s8
macbeth, no to są flagowce, więc działać powinny błyskawicznie.

xxagaxx, a co w S22 nie tak?
Ja czekam aż będzie niższa cena Flipa,ale mój Galaxy wciąż ma się super mimo wieku, a pracuje na nim ( mam teams, outlook , pp) i wszystko śmiga super szybko.
Podałam Samsunga tak dla przykładu, widziałam też inne marki o dobrych parametrach ( na tyle na ile się znam) o 1-1,5tys tańsze od iPhone
Choćby Motorola która mam już 3 lata i nie zawiodła nigdy, bateria nadal spoko. Jedynie zdjęcia bardzo słabe a filmy się tną no i powoli powoli widzę że siada system , coraz wolniej chodzi, częściej muszę wyłączać telefon. No ale po 3 latach to już taka norma. Jednak dalej w pełni użytkowa.

Nie mam nic Apple, ani laptop ani żaden inny sprzęt.
Całe życie na androidzie. Dlatego ciągle myślę czy to dobry plan ten iPhone.

BTW. To że się Samsung łączy od razu z tv to pewnie kwestia że telewizor też jest Samsung. U nas był problem między Samsungiem a LG

Perlica, ma zawiechy, do tego co jakiś czas moje najczęściej uzywane apki totalnie zamulają. Bateria trzyma już dość krótko, plus jak mam 10% to zaraz 4 i zero..
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
19 czerwca 2023 09:45
Ja pomimo tego, że mam trzeciego lub czwartego Samsunga z rzędu (teraz końcówka działania z S21+) i wszystkie były z tych flagowych, to właśnie zastanawiam się czy... nie przejść na iphone, chociaż zawsze byłam ich zagorzałą przeciwniczką. A mam porównanie na bieżąco, bowiem w domu mam fana appla, który korzysta z ich komórek, tabletów, laptopów, komputerów stacjonarnych itd.

Ok, przyznaję - kocham Samsungi, są dla mnie intuicyjne, płynne, mają dobrą baterię, ładnie wyglądają itd. Naprawdę do tej pory zawsze mówiłam: kolejny? Oczywiście Samsung. I dalej by tak było gdyby nie to, że... zaczęłam porównywać sobie zdjęcia iphonowskie i filmy (a to teraz dla mnie mocno ważne kwestie) to jednak trochę zazdroszczę posiadaczom "jabłek", ale uwaga - tych z serii PRO.

Co do cen, mój wspomniany wyżej Samsung, wyszedł drożej niż iphone 13 PRO.

Myślę, że obie marki są sprzętem naprawdę dobrej jakości i wysokiej klasy. Jeśli miałabym podejmować decyzję co do zakupu kolejnego (co przecież mnie czeka... -.-_, to przeanalizowałabym sobie jakość i funkcjonalność tych opcji, na których najmocniej by mi zależało. Stąd też właśnie mój obecny dylemat 😉
Ja myślę, że największą bolączką Apple jest bateria (śmieszne, że nawet na oficjalnej stronie nie ma podanych pojemności baterii 😀). Sama miałam 2 iPhone, obecnie mam 3 jako firmowego, prywatnie mam już 2 Androida. Czasami kusi mnie powrót do Jabłek prywatnie, ale potrzebuję Androida bo używam niektórych aplikacji, których po prostu nie ma na iOSa i tego się nie da przeskoczyć 😅
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 czerwca 2023 10:26
To jest już chyba tylko kwestia preferencji w tym momencie. Jak miałam htc to padał mi po 2 latach, ale to było dawno a elektronika rozwija się błyskawicznie.
Dodatkowo właśnie łatwość obsługi iOS dla mnie na plus.
Mac to też złoto - otwieram i można działać, a z windowsem trzeba czeeeekać 😆
Facella, - już Ci pisałam, to wina oppo, nie androida xD Mam służbowe oppo (top model niby) i najchętniej wyrzuciłabym przez okno. Po prostu budżetowy chińczyk to budżetowy chińczyk, nie będzie działał tak dobrze jak falagowce samsunga czy iphone. Nakładka w oppo jest fatalna, totalnie nie intuicyjna, wiesza się, traci baterię z dupy, sam wycisza, dramat, też by mnie on do androida nie przekonał 😉 ale to nie jest kwestia samego androida, a ciulowego wykonania telefonu i nakładki.

Nigdy nie miałam tych problemów w samsungu, a S-ki mam od czasów S2, wymianiam co kilka lat/modeli, obecnie mam S20, mogłabym zmienić już (skończyła mi się umowa), ale nie czuje takiej potrzeby, bo śmiga top i nie udało mi się go zbić, a poza tym jest ślicznie różowy 😂 Mało tego, swoje stare S7 i S10 odsprzedałam końskiej fizjo i śmigają na nich jej dziecki, zadowolone mocno. Każdy miał przyjemność lotu z twardym lądowaniem i czasem z małym pęknięciem, ale przeżyły to 😁
Czy foty robią najlepsze na świecie? Nie wiem, natomiast ja też nie umiem za bardzo w zdjęcia, więc 🤷 Pocztóweczki z wakacji, wycieczek, zdjęcia konia i kotów wychodzą ładniutkie i spoko jak na mój gust. Ekran jest top, a to dla mnie bardzo ważne (duża wada wzroku, dużo czytam na nim). Obsługa jest płynna, intuicyjna, plus mamy TV, chłop zegarek, słuchawki i kilka innych sprzętów samsunga, więc żeby przejść na iPhone trzeba by to było wszystko wymienić, albo tolerować słabą kompatybilność.

Co do słuchawek - kiedyś też psioczyłam i "tylko na kablu", aż ukradłam sennheisery chłopu, już ich nie odzyskał 😂 Słuchawki bez kabelka to życie! Top wygoda, ok, zajmują trochę miejsca, bo to nauszne, ale np. moje obawy o baterie były bez sensu, bo one trzymaja jakieś 60h 😁 Nic się nie plącze, no cudo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się