Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Wilejka Osoby "starsze" to normalni ludzie! chociaż na stówę schorowani. Wyobraź sobie, że jesteś chora i ledwo łazisz - myślisz, że puzzle i śpiewanie piosenek to byłoby to? A w szachy potrafią grać  😁
Problem jest taki, że starsi ludzie znają życie i dlatego wiele rzeczy ich nudzi. To nie ma nić wspólnego z infantylizmem! Przygotuj coś super - o czym sam byś marzyła.
Seksta   brumby drover !
03 marca 2010 09:27
Otoz mam pytanie:


Czy ktos z Was zna moze dobrego korepetytora z jezyka wloskiego w Poznaniu? By sie rowniez cenil w miare rozsadnie.
Chodzi mi o wytlumaczenie wloskiej gramatyki... 😵
Uwaga, mam pytanie natury technicznej, głównie do Linuksowców i Jabłuszkowców. Nie słyszę dźwięku jak włączam internetowe radio - eske rock. Wszystko niby przebiega prawidłowo, ale dźwięku nie ma. Jak przełączam zakładkę na video to klipy mogę oglądać i słuchać normalnie, natomiast radio nie gra. To kwestia mojego Lina, czy może na innych systemach też się tak zdarza? Jak można sobie z tym poradzić?
a ja chciałbym wiedzieć co oznacza emota(?) lov<33 ?
ushia   It's a kind o'magic
03 marca 2010 14:12
Że kogos baaaaardzo lofffciasz. , wzglednie kofffciasz
<3 jak skręcisz głowę w prawo ma niby byc serduszkiem (choc mnie bardziej przypomina podwojna porcje lodow)
Podwojenie 3 oznacza podwojenie uczuc, a lov to skrot od jakze długiego wyrazu "love"

Zacząłes czytać blogi gorących trzynastek?
a ja chciałbym wiedzieć co oznacza emota(?) lov<33 ?




jakby taka ikonke wstawila dziewczyna to mocno bym sie zastanawiała nad jej znaczeniem  😂... bo moj odczyt jej był niec inny  🤔
ushia - nie, choć kusi  🤣

rozkminiam niektóre posty 😁

akzzi - tego się obawiałem  😎
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2010 14:18
[quote author=wawrek link=topic=20.msg507547#msg507547 date=1267624848]
a ja chciałbym wiedzieć co oznacza emota(?) lov<33 ?




jakby taka ikonke wstawila dziewczyna to mocno bym sie zastanawiała nad jej znaczeniem  😂... bo moj odczyt jej był niec inny  🤔
[/quote]
kocham lody ;D robić ? czy jak ? ;D
Wilejka możesz zrobić wszystko, dostosowując do ich poziomu sprawności.

Na początek może coś integracyjnego. Jak mam grupę ludzi dorosłych to żeby ich rozruszać robię prostą zabawę, mają się przywitać każdy z każdym przez podanie ręki, a potem wymyślam im inne sposoby, np. kolanami, łokciami, kciukami, dużym palcem u stopy, co tylko mi przyjdzie co głowy. Mogą też spacerować po sali i mówisz im, że mają nogi z gumy, całe ciało z GM, chodzą jak modelka, oficer, jakby nogi były kołkami, itp.

Lubię też zabawę integracyjną gdzie siadają na krzesłach w kółku, a jedna osoba w środku podaje cechę, np. osoby, które lubią szpinak. Wtedy wszyscy, którzy  lubią muszą zmienić miejsce, a osoba w środku też próbuje usiąść. Ten kto nie usiądzie znów podaje cechę, itd.

Kręgle są ok.

Kalambury też mogą fajnie wypaść i trochę się będą musieli poruszać. Np. kategorie zwierzęta albo sporty.

Fajnie wypadają zabawy z piłką. Np ustaw ich w okręgu i niech podają piłkę do osoby obok, najpierw w lewo potem w prawo a potem np. na klaśnięcie zmiana kierunku. Mogę też podawać ją do osoby na przeciwko, najpierw dowolnie potem możesz modyfikować np. panowie do pań, tylko panie do pań, możesz też dołożyć drugą piłkę będzie trudniej. Może być w kolory, głupiego jasia też da radę 🙂

Chcesz zrobić szoł zrób aerobik 🙂 Oczywiście muzyka z wolnym bitem, niezbyt dynamiczne, proste ruchy i wymyśl jakiś zabawny nieskomplikowany układ.
Chciałam się spytać:
-czym karmić biedronkę zimą? ( obudziła się taka jedna i lata mi po kuchni od 4-5 dni. Mszyc nie mam. Czytałam, że biedronki jedzą czasami rośliny, ale jakie? Moich jeść nie chce)
-czy w przypadku braku mszyc biedronka zje inne robale? (jedyne robale które w domu znalazłam, to takie malutkie bialutkie mieszkające w niektórych doniczkach w ziemi u teściowej. Przyniosłam sobie nawet taką jedną doniczkę na górę i włożyłam biedronkę obok robali, ale ona chyba nie chce ich jeść. Ucieka na górne listki roślinki i chyba szuka mszyc)
-czy jeśli biedronka nie będzie chciała jeść tego co jej podtykam, to zdechnie? Kiedy zdechnie? Jak długo może żyć biedronka bez pożywienia? A może znów zaśnie na zimę? Czy biedrionka nie może zjeść tego chleba co się na parapecie suszy dla konia, czy może?

Głupia biedronka.  🤔 Jakoś tak mi dziwnie patrzeć jak ona głoduje.  😕
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 marca 2010 14:26
A nie możesz jej wypuścić?
No...wtedy na pewno zdechnie. Zima jest przecież. Nie chcę by umarła.  😕
Wilejka   nie. na wiele sposobów !
03 marca 2010 19:32
nagana dziękuję bardzo !  :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
halo, w znacznym stopniu są to osoby bardzo niepełnosprawne - niestety już nie tylko fizycznie, ale i psychicznie, są zdziecinniałe. Na 90osób mieszkających w Domu tylko 15 potrafi się samym sobą zająć ! Byłam tam w poniedziałek, wstępnie zwiedziłam DPS. Akurat szły dwie panie. Oprowadzająca mnie pani powiedziała do nich : No, przedstawcie się.
- Juleńka 🙂
- Tosia !
I pomaszerowały dalej, przetrawiając to, co stało się przed chwilą. Kilka osób ma zespół otępienny. Inne Alzheimera.
No dobra, nie powinnam o tym pisać ... chodzi mi o to, że nie zrobię im chyba pokazu sukien ślubnych 😁
majek   zwykle sobie żartuję
04 marca 2010 09:05
Wilejka, jeżeli to nie jednorazowo, to może jakieś zajęcia ogrodnicze? Posadźcie jakieś kwiatki w doniczkach? Będą mieli potem zajęcie przy podlewaniu i pielęgnowaniu. Teraz w doniczki, a potem do ogródka bo pewnie jest jakiś...
kevin pearce, dlaczego większość ludzi w Vancover mieli tabliczki/plakaty I RIDE 4 KEVIN ? To wszystko chyba wiąże się z marką Burton?
skrótem jakiego imienia jest "Lodzia"?  😡 😡 😡
Na moją 'znajomą', Leokadię,  mówili Lodzia  🤣
ovca   Per aspera donikąd
04 marca 2010 17:43
Albo Ludgarda 😉
abre   tulibudibu
04 marca 2010 18:45
W grę wchodzi jeszcze Ludmiła i Lidia.
Lidia nia. Lidia-ew. Lidzia
Zawsze mnie zastanawiało a nigdy nie przyglądałam sie z bliska  👀
Jak zakłada się opony na latarnie  😁 ?
Rozcina się jakoś czy od góry?
Averis   Czarny charakter
04 marca 2010 20:52
U mnie Lodzia, to Longina była 😎
Gillian   four letter word
04 marca 2010 21:21
kevin pearce, dlaczego większość ludzi w Vancover mieli tabliczki/plakaty I RIDE 4 KEVIN ? To wszystko chyba wiąże się z marką Burton?


http://twibbon.com/join/i-ride-for-kevin-2

[quote author=emade link=topic=20.msg509083#msg509083 date=1267722167]
kevin pearce, dlaczego większość ludzi w Vancover mieli tabliczki/plakaty I RIDE 4 KEVIN ? To wszystko chyba wiąże się z marką Burton?


http://twibbon.com/join/i-ride-for-kevin-2


[/quote]

stron w jez. ang. znalazlam dużo, ale nie bardzo rozumiem co tam jest napisane bo jestem bardziej ruskojęzyczna  😉
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 marca 2010 21:50
Ten Kevin o którym mowa to snowboardzista, który podczas treningu uległ wypadkowi i leży w śpiączce. Był pretendentem do złota na IO w Kanadzie.
Więc te tabliczki i plakaty były jako akt pamięci, wspierania.

edit:
Ze śpiączki już chyba wyszedł i przed nim dłuuuuuga rehabilitacja.

edit:
Ja mam babcię Lodzię, Leokadia ma na imię 🙂
Dzięki jara  :kwiatek:  a to ma jakieś powiązanie z Burtonem?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 marca 2010 22:01
Może firma wyprodukowała/dała siano na produkcję plakatów itp by się przy okazji zareklamować. A może wyłożyła pieniądze na jego leczenie?
ja mam ciocię Lodzię - też Leokadia 😉
rewir, u mnie (mac) objawy takie same. Niestety też nie widzę, czemu to tak.
ushia   It's a kind o'magic
04 marca 2010 23:54
Zawsze mnie zastanawiało a nigdy nie przyglądałam sie z bliska  👀
Jak zakłada się opony na latarnie  😁 ?
Rozcina się jakoś czy od góry?

potrzebny jest nastepujacy zestaw:
- latarnia
- opona
- grupka ludzi, najczesciej plci meskiej w wieku 15-25 lat
- dowolnie wybrany alkohol, w dosc sporej ilosci

Alkohol nalezy polaczyc z ludzmi, nastepnie wyslac jednego na latarnie i podac mu opone przy pomocy dwoch kolegow. Ekstremalisci wchodza z opona na szyi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się