Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

cavaletti, ale tak głupio trochę.  😁

Jeżeli dziecko jest niepełnoletnie, ale pow. 13 r.ż. to musi być obecne przy składaniu wniosku o paszport? Czy wystarczy sam rodzic?
Krupnik., jeśli rodzic złoży za Ciebie odciski palców... 😁
niemiłek, ahahah, nie pomyślałam o tym.  😁
To teraz składa się już odciski palców?  👀
Jak wyrabiałam na wiosnę 2011 to już składałam 🙂
yyy, dostałam maila z adresu mailing@goldenmails.pl o treści mniej więcej takiej, że teraz administratorem moich danych osobowych ( :ke🙂 jest jakaś tam firma, że pozyskali te dane od innej firmy i jest taki fragment:

na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 7 ustawy o ochronie danych osobowych przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia pisemnego, umotywowanego żądania zaprzestania przetwarzania Pani/Pana danych ze względu na Pani/Pana szczególną sytuację, jak również – na podstawie art. 32 ust. 1 pkt 8 ustawy o ochronie danych osobowych ma Pani/Pan prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Pani/Pana danych w celach marketingowych lub wobec przekazywania ich innemu administratorowi danych.

W przypadku pytań bądź prośby o modyfikację bądź usunięcie danych prosimy pisać na zapytaj@goldenmails.pl
Pozdrawiamy,

pogrubienia moje

nie wiem, w ogóle o kogo chodzi, co to za firmy (tzn. jaki ja mam z nimi związek), a chciałabym coś z tym jednak zrobić. miał ktoś może podobną sytuację? wysłać im jakieś pismo, czy wystarczy napisać maila?
In.   tęczowy kucyk <3
18 lutego 2013 18:01
calore, chwile temu dostalam takiego samego maila. Nie mam pojecia, o co chodzi.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 lutego 2013 18:07
calore ale przecież napisali Ci co masz zrobić, to w czym problem?  😉 Piszesz maila na podany adres, że nie życzysz sobie rozpowszechniania swoich danych i prosisz o ich usunięcie i po sprawie  😉
no maila napiszę, najwyżej każą mi pismo wysłać, ale bardziej mnie zastanawia kto to w ogóle jest i dlaczego akurat o tym maila napisali. normalnie takie rzeczy chyba się dzieją często, a nikt o tym nie informuje ;p
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
18 lutego 2013 18:24
Tym lepiej, że w ogóle raczyli Cię o tym poinformować  😉 Dane osobowe każdego człowieka są w setkach firm- wystarczy, że zaakceptujemy jakiś regulamin czy zapiszemy się do newslettera, najczęściej w ogóle nie czytając o co chodzi  😉 Potem jedna firma sprzedaje te dane drugiej i koniec końców nie da się kontrolować tego przesyłu informacji.
no właśnie o tym pisałam, że nie wiadomo, co lepsze - błoga nieświadomość, co konkretnie dzieje się z danymi, czy to że ktoś się wyrwie i poinformuje 😁
In., piszesz też maila o usunięciu danych?
In.   tęczowy kucyk <3
18 lutego 2013 18:38
Napisalam zapytanie, o co chodzi i zeby usuneli moje dane.
a pisałaś to jakoś bardziej oficjalnie, czy tak normalnie typu chciałabym zapytać (...) proszę o usunięcie itd?
Potrzebuję wkładki amortyzujące do końskich butów, ale te oryginalne żelowe są cholernie drogie i szkoda mi pieniędzy na coś co po miesiącu się przetrze. Co mogłoby się nadać? jakaś guma, kauczuk? jak mam tego szukać bo nie mam pojęcia nawet co w google wpisać ;/
błagam o pomoc :kwiatek:
In.   tęczowy kucyk <3
18 lutego 2013 20:02
calore, po buracku napisalam, bo mi sie nie chce byc oficjalna piszac jedna reka na telefonie.
Właśnie czytam sobie zalecenia nt. wyrobienia książeczki pracowniczej. I w jednym podpunkcie jest ''Do każdej próbki dołączyć Skierowanie na badanie.''
Chodzi o skierowanie od lekarza rodzinnego, z pracy czy po prostu gdy idziemy po pojemniki dostajemy jakieś skierowanie do danych badań? 
Edit: już wiem 😉
Sluchajcie, moja ciocia mieszkajaca w Polsce dostala list z Urzedu Miasta, ze ja mam podac im swoj aktualny adres i mam na to 7 dni 🤔 Musze do nich zadzwonic jutro, tymczasem ktos ma pojecie, o co moze chodzic? 🤔 Co ja takiego zrobilam, ze mnie scigaja?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 lutego 2013 19:40
A nie może chodzić o czasowe zameldowanie poza krajem?
myslisz? To znaczy, ze chca jakis papierek, ze ja juz tam nie mieszkam, ze mieszkam za granica? Bardzo dziwne to wszystko
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 lutego 2013 19:51
ikarina, ogolnie w naszym kraju jest taki przepis, że nawet jeśli jesteś w szpitalu, to jesteś tam czasowo zameldowana (czy gdy mieszkasz w akademiku, to powinnaś się zameldować).

Więc może w tym szkopuł? Ale ja nie pracuje w UM więc niestety to tylko moje przypuszczenia.
hmmm dziwne to, bo w UK mieszkam juz 4 lata i do tej pory nic ode mnie nie chcieli :/ Mam przypuszczenie, ze ojciec chce mnie wymeldowac - moze o to chodzi? A moze chca jakichs dokumentow z racji tego, ze wzielam slub?
opolanka   psychologiem przez przeszkody
19 lutego 2013 19:59
Hmm no trudno mi powiedzieć... Może w UK obligatoryjnie przesyłają info do kraju ojczystego małżonka/ów o zawarciu związku? Niestety nie pomogę...
Ale nie sądzę, żeby to było coś strasznego 😉
Daj znać, jak się czegoś dowiesz.
opolanka, najmocniej dziekuje :kwiatek: Dzieki tobie bede przynajmniej spokojnie spac w nocy 😉
ikarina, będę podła - ale cię zaniepokoję znowu (oby nie). Nie ma opcji, że ojciec chce cię ścigać o alimenty (na jego rzecz)?
BASZNIA   mleczna i deserowa
19 lutego 2013 21:32
ikarina, mi wyglada na wymeldowanie...BO na zdrowy chlopski rozum w jaki sposob inny mieliby sie dowiedziec, ze nie mieszkasz. NIe ma obowiazku meldunku, mozna sobie byc bezdomnym...
opolanka   psychologiem przez przeszkody
20 lutego 2013 06:18
BASZNIA, jest obowiązek meldunku przecież jeszcze... Mają znieśc dopiero w styczniu 2016r.

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/362/8876/ZNIESIENIE_OBOWIAZKU_MELDUNKOWEGO.html

http://www.msw.gov.pl/portal/pl/362/Obowiazek_meldunkowy.html


o nieeee, halo, znajac mojego ojca jest taka opcja  😕 Nie pomyslcie, ze jestem jakas g***, ten, kto zna moja sytuacje rodzinna ten wie - ale ja nie chce ciezko pracowac na tego smierdzacego lenia. Ja nawet nie mialam z nim zadnego kontaktu od ponad 3 lat. Zna ktos sposob, zeby odciac ojca od siebie? Wiem ze jakis byl. Kurde, zeby mi wlasny ojcec lazenie po sadach fundowal  :emot4:

BASZNIA bardzo bym chciala, zeby bylo to tylko wymeldowanie - i tak mi nie zalezy na tej starej chalupie 😉
In.   tęczowy kucyk <3
20 lutego 2013 09:44
ikarina, jezeli bylaby taka sytuacja, to jedyne co mozesz zrobic, to w sadzie na sprawie o zasadzenie alimentow mozesz starac sie udowodnic, ze sie Twojemu tacie one nienaleza.
Uff dowiedziałam się o co chodzi - ojciec wymeldowuje mnie z mieszkania 😀
Co nie zmienia faktu, ze pójdę się zapytać prawnika, co zrobić, żeby się nie obawiać o swoja przyszłość
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie się moją sprawą  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się