Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

Ja też trochę odnośnie prawa 😉
Muszę napisać referat z prawa gospodarczego na dowolny temat i tak pomyślałam ,że może znalazł by się jakiś temat związany z końmi, ośrodkami? Dlatego chciałam zapytać czy może mi ktoś powiedzieć gdzie w "naszej braży" mogę szukać odniesień do prawa gospodarczego?  :kwiatek:
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lutego 2013 14:03
ikarina, mogłabyś się podzielić sposobem odcięcia od ojca, jak już się dowiesz? najlepiej na pw, byłabym wdzięczna...
czy ktoś może wrzucić tu jakiegoś linka/napisać kilka zdań o alimentach wypłacanych rodzicom? (dobrze zrozumiałem ikarina) W życiu bym się nie spodziewał, że rodzicom trzeba alimenty wypłacać...
Jest coś takiego. Zwykle po prostu mogą się ubiegać o nie od swoich dorosłych dzieci, gdy mają nie ciekawą sytuację finansową. Dla mnie to też jakaś totalna abstrakcja, mama się ze mnie śmiała, że złoży żebym jej alimenty płaciła, a ona będzie się opieprzać.  😁
http://alimenty.wieszjak.pl/inne-alimenty/77873,Czy-dzieci-maja-obowiazek-placenia-alimentow-na-rzecz-swoich-rodzicow.html
In.   tęczowy kucyk <3
20 lutego 2013 14:38
Ikarina, wg mojej mamy (sedzia) nic nie mozesz zrobic teraz, zeby sie zabezpieczyc na przyszlosc (tj. W sprawie placenia alimentow rodzicom), dopiero w sytuacji, gdy Twoj ojciec zlozy wniosek o alimenty od Ciebie, mozesz na rozprawie udowadniac, ze mu sie nie nalezy. Nietety tak "w razie czego" zabezpieczyc sie nie mozesz.
In., a na jakiej podstawie moge udowodnic, ze mu sie nie naleza?
ikarina, jesli udowodnisz, ze cie nie utrzymywal i nie utrzymywal kontaktu.
ja z innej beczki- sushi nalezy sobie wsadzac w calosci do ust. a co jesli jest w za duzym kawalku? gryzienie to przeciez faux pas. jaka jest na to metoda?
In.   tęczowy kucyk <3
20 lutego 2013 15:51
ikarina, jezeli rodzic nke spelnial swoich obowiazkow zwiazanyh z wychowaniem i utrzymaniem dziecka, to mozna wnosic o oddalenie powodztwa o alimenty. Te okolicznosci udowadnia sie za pomoca swiadkow i dokumentow np. Wyrokow (jezeli takie byly).
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 lutego 2013 15:53
a jeśli płacił alimenty, ale nie brał czynnego udziału w wychowaniu, czyli nie bardzo się interesował dzieckiem?

jak odobserwować wątek na rv?

jak odobserwować wątek na rv?

Powiadom, pomiędzy 'do ulubionych' a  'wyślij wątek'.
Czy mogę na prośbę znajomej wrzucić do ogłoszeń na forum obiektyw na sprzedaż z danymi tej osoby?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lutego 2013 17:51
Czy żelaza można się pozbyć z ciała w jakiś inny sposób niż oddawanie krwi? Jak to w ogóle jest z żelazem u kobiet?
czekajcie czekajcie czyli rodzice moga sie tak po prostu ubiegac o alimenty ?  czy musi byc jakis konflikt?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 lutego 2013 21:07
Mogą jeśli sytuacja finansowa ich do tego zmusi.
Strzyga nie wiem nic dokładnie, ale takie pierwsze skojarzenie mam z anemią/niedokrwistością. Może tam nie strikte o pozbywanie chodzi, co o niedobory i problemy z erytrocytami, hemoglobiną.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 lutego 2013 21:13
Mi o niedobory właśnie nie chodzi, a raczej to czy można być zbyt dużo u kobiet.
Averis   Czarny charakter
20 lutego 2013 21:15
Facella, to jest bardzo trudne do udowodnienia, bo dla każdego "czynny udział" oznacza coś innego.
czekajcie czekajcie czyli rodzice moga sie tak po prostu ubiegac o alimenty ?  czy musi byc jakis konflikt?


Rodzic zawsze może ubiegać sie o alimenty od dziecka. Bez żadnego konfliktu.
I sądy to respektują.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lutego 2013 08:36
Strzyga, można mieć za dużo żelaza, ale nie jest to objaw zdrowia (najczęściej wiąże się z chorobami wątroby).

Można się go podobno pozbyć przez ćwiczenia (a głównie pocenie się) i dzięki właściwej diecie oraz przez bycie honorwym krwiodawcą 🙂
Averis   Czarny charakter
21 lutego 2013 08:50
opolanka, przez bycie honorowym krwiodawcą? Nie jestem biologiem, ale tak na chłopski rozum- skoro przy normalnym poziomie żelaza zdrowa osoba nie nabywa anemii oddając krew, to jak można obniżyć w ten sposób poziom tego pierwiastka? Oddaję krew regularnie (teraz mam pół roku przerwy przez tatuaż) i wyniki mi się nie zmieniają. Jeśli organizm wyprodukował taką a nie inną krew, to przy jej ubytku uzupełni braki 'produktem' o identycznym składzie (mówię o sytuacji, gdy nasz tryb życia przed oddaniem i po nim się nie zmienia). Chyba, że moja logika jest błędna- wtedy proszę o sprostowanie. Poza tym kobiety mogą oddawać krew co 3 miesiące. 450 oddanych ml jest uzupełnianych w przeciągu tygodnia (tutaj już pamięć mnie zawodzi), jakoś do mnie nie przemawia taka metoda 'leczenia'.

I jeszcze jedno- stacje nie przyjmują krwi od anemików. Wątpię, by chciały brać krew od osób z nadwyżką żelaza. trzeba pamiętać, że idzie ona do osób chorych, więc sama musi być bez zastrzeżeń.

Wybaczcie wywód, ale naprawdę mnie to zaintrygowało   :kwiatek: Jeśli ktoś wie coś więcej, to proszę o dopowiedzenie/ poprawienie.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2013 09:06
Rozchodzi sie o to, ze ja bardzo lubie czytac o mozgu. Ostatnio dorwalam ksiazke "Trening mozgu", autora chwilowo nie pamietam. On jest lekarzem, napisal ksiazke o tym jak wspomagac mozg, rowniez poprzez suplementy. I generalnie pisal, ze z zelazem nalezy bardzo, bardzo uwazac, bo nadwyzki mozna sie pozbyc tylko poprzez upuszczanie krwi. Jakos mi to nie do konca pasuje, wiec pytam. Zwlaszcza w kontekscie kobiet i miesiaczki i tego, co jesli ktos nie moze oddawac krwi.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 lutego 2013 09:22
Oddawanie krwi prowadzi do anemii, podobnie jak obfite miesiączki 😉 Moja koleżanka przez oddawanie krwi regularnie brała żalezo, aż w końcu przestała oddawać krew. A druga sprawa to niektórzy ginekolodzy polecają nie robić przerw między opakowaniami tabletek kobietom, które mają takie skłonności do utraty żelaza.
Averis   Czarny charakter
21 lutego 2013 09:41
JARA, oddawanie krwi nie prowadzi do anemii u zdrowego organizmu. Jeżeli koleżance zaszkodziło, to widać jej organizm i bez tego nie działał dobrze i sobie z tym nie radził. Może znajoma oddawał krew zbyt często/ nie przestrzegała czasu, który musi upłynąć od miesiączki. To przecież właśnie przez to mogą być krwiodawcami maksymalnie 4 razy do roku. Honorowe krwiodawstwo jest dla osób całkowicie zdrowych.
     Jeśli ktoś ma obfite miesiączki i do tego oddaje krew, to może być różnie i trzeba uważać. Ale ja z kolei znam nam sporo osób (i nie jest to ilość w liczbie jednej koleżanki 😉), które oddają krew regularnie i są honorowymi krwiodawcami( w tym pana lat 80, który robi to od 30-40 lat) i nikt na anemię się nie skarży. Także kobiety. Nie szerzmy mitów.  Tak samo jak oddawanie krwi nie obniża/ podwyższa ciśnienia i nie prowadzi do tego, że organizm zaczyna produkować zbyt dużo krwi lub jest ona gęstsza/ rzadsza/ czekoladowa. Po to są ściśle określone ilości, które można odda, by nikomu to nie szkodziło. Po to określa się wymagany odstęp od miesiączki, minimalną wagę, czas, który upłynął od ciąży i całą resztę wytycznych. Jeżeli szkodzi, to ciało ma jakiś tam problem i trudno- trzeba odpuścić. Oddaję krew od 5 lat regularnie (no, te szalone 4 razy w roku, bo więcej nie można) i moje wyniki są zwyczajnie dobre.
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2013 11:18
Averis mi akurat oddawanie krwi podniosło ciśnienie mocno  😉 (3 lata regularnego oddawania, przy stałym trybie życia, diecie itp). Tylko ja miałam o wiele za niskie ciśnienie więc to podniesienie w sumie wyszło mi na dobre, ale widzę, że oddawanie krwi przez całe życie może się źle skończyć  😉 Dlatego z resztą podpisuje się te oświadczenia, że jest się świadomym możliwych skutków  😉
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
21 lutego 2013 11:21
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 lutego 2013 11:34
Averis, ja sie nie znam na tym, wyczytałam na jakiejś mądrej stronie 😉
Averis   Czarny charakter
21 lutego 2013 11:46
smarcik, a czy po zaprzestaniu oddawania wróciło do dawnej niskiej normy?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
21 lutego 2013 14:12
Ha, dobre pytanie, przyznam że nie mierzyłam ostatnio więc nie wiem. Ostatni raz oddawałam krew jakoś we wrześniu, przed zrobieniem tatuażu, jeżeli to kwestia oddawania krwi to powinno już wrócić do normy, tak?  😉 Zmierzę jak spotkam jakąś aptekę, gdzie można to zrobić.
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 lutego 2013 14:38
[quote author=Facella link=topic=20.msg1694420#msg1694420 date=1361375618]

jak odobserwować wątek na rv?

Powiadom, pomiędzy 'do ulubionych' a  'wyślij wątek'.
[/quote]
nie działa tak, nadal mi się wyświetlają wątki, które teoretycznie odobserwowałam...
Dlaczego często nie można wejść we dwie osoby do pacjenta? Co to za różnica czy jest jedna czy dwie osoby?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się