Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

czy w przychodni publicznej (nie mam tam karty) mogę umówić się normalnie na wizyte? plus ubezpieczenie
Wiecie może gdzie dostanę zwykłą, gładką szmacianą torbę ( klik tylko ze bez wzoru zadnego)? Ile mniej wiecej moze to kosztowac i jezeli chcialabym sobie handmade zrobic napis na niej to czym? Marker?  :kwiatek:


Polecam allegro: http://allegro.pl/bawelniana-torba-na-zakupy-westford-mill-w101-i3012947654.html http://allegro.pl/eco-torba-ekologiczna-z-bawelny-na-zakupy-okazja-i3022994638.html
Jak zadzwoni do mnie ktoś, kto ma telefon w zagranicznej sieci, ale obecnie jest w Polsce, to wyświetli mi się +48, czy kierunkowy jego państwa?
emade, musisz się zapisać do przychodni. Wypełnić papiery związane z wyborem lekarza, pielęgniarki i chyba położnej. I mieć ze sobą potwierdzenie ubezpieczenia. U mnie w przychodni wymagali 3 kopii.
In.   tęczowy kucyk <3
06 marca 2013 05:17
fin, kierunkowy jego panstwa.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
06 marca 2013 06:14
Mia, teraz nie trzeba miec dowodu ubezpieczenia, gdy działa system ewuś.
Chyba, że przy zapisie jest inaczej.
Emade, w mojej tez tak jest, ze od razu Cie rejestruja jako swojego pacjenta, i wysylaja dane do poprzedniej przychodni, ze sie wyrejestrowalas stamtad. Ale- jednorazowo przyjma. Ostatnio przyjeli pania z Krakowa, ktora byla w odwiedzinach u mamy i sie rozchorowala. Zalezy na jakich ludzi trafisz.
Ja się niedawno zapisywałam do przychodni i dowodu ubezpieczenia przy sobie mieć nie musiałam. Było dokładnie tak jak pisze zen - wypisują cie od razu z poprzedniej przychodni i zapisują w swojej.
Nigna   Warto mieć marzenia...
06 marca 2013 16:38
Dorbra nie mam pojęcia gdzie dać ten post więc daje tu ; )

Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Czy ktoś mi to może przetłumaczyć na "polski" ? Z tego co ja rozumiem to jest to celowe wprowadzenie kogoś w błąd , tak ? Dostałam wezwanie jako świadek a nie mam pojęcia o co chodzi ; o ... Nikt z moich znajomych nie handluje "lewymi" rzeczami, a przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo... Zastanawiam sie co jeszcze podlega pod ten paragraf... no i skoro jestem jako "świadek" to raczej sprawa nie dotyczy bezpośrednio mnie?
Hmm, no to ja napisałam tak jak było w moim przypadku w Poznaniu. Może to zależy od przychodni?
Co trzeba zrobić (gdzie zgłosić) żeby w samochodzie dostawczym legalnie przewozić zwierzęta ? Jakie normy trzeba spełnić- można to gdzieś na necie znaleźć?  👀
Czy do zareklamowania butów, muszę posiadać ich oryginalne pudełko?
Isilya   Free Your Mind
06 marca 2013 20:27
Jasnowata, nie, nie musisz mieć pudełka. Potrzebny jest Ci tylko dowód zakupu - paragon/faktura lub nawet potwierdzenie z konta, że płaciłaś za coś sklepowi (przy płatności kartą). Jaką wadę będziesz reklamować?
Dziękuję 🙂 Paragon na szczęście mam. Po trzech miesiącach chodzenia odkleiła się i pękła mi podeszwa. Niby można to podciągnąć pod wadę mechaniczną, ale mojej mamie udało się kiedyś zareklamować identyczne zniszczenie. Spróbuję.
Mi podobną reklamację przyjęli i mogłam sobie wybrać nowe buty w takiej samej cenie (lub ewentualnie dopłacić) 🙂
Dobrze, że padło to pytanie bo chyba też muszę się wybrać z reklamacją. Zaczęła mi pękać pseudo skórka na wierzchu buta...
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 marca 2013 21:24
http://mgzgama.pl/konie1


ktoś ubezpieczał konia w w/w ubezpieczalni?
Isilya   Free Your Mind
06 marca 2013 21:34
Przy reklamacjach obuwia uważajcie na to, co mówicie o dotychczasowym użytkowaniu butów. Mam na myśli to, że jeżeli buty są np. typowo przeznaczone do ćwiczeń wewnątrz pomieszczeń i mają jasną podeszwę (kauczukową czy gumową), nie mówcie sprzedawcy, że rozkleiły się po spacerze w deszczu :-)
I lepiej nie zwierzać się, że buty były prane w pralce :-)

Aaa i w sumie najważniejsze. Reklamacja może zostać odrzucona z przyczyn formalnych, jeżeli reklamowana wada została zauważona po upływie dwóch miesięcy.
derby, ja ubezpieczałam.
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 marca 2013 22:01
i opłaca się? Przy kwocie podstawowej 75zł/rok wydaje się to niemożliwie mało.
Ja ubezpieczałam konia od śmierci, eutanazji, kosztów leczenia, oc i nnw i zapłaciłam ok 1700 za rok 😉  Z tego co pamiętam, nie można u nich wziąć samego OC (bo kwota 75 to OC?).
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
06 marca 2013 22:09
Jedna dziewczyna na fbl niby ubezpieczyła za podobną kwotę/rok konia na wypadek ucieczki, szkód jakich koń może narobić np u sąsiada etc.

hmmmm
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
07 marca 2013 21:09
czy da się całkowicie zniwelować smród papierosowy z mieszkania? babka, która wynajmowała moje mieszkanie jarała w nim🙁 oczywiście twierdzi, ze nie, ale jak weszłam od razu poczułam:/ nie wiem ile paliła, mieszkała tam 1,5 roku. da się to wywietrzyć? mieszkanie nie jest stare, ma 4 lata, nigdy w nim nie było palone wcześniej...
Moim zdaniem po dłuższym okresie, gdzie mieszkanie się wietrzy, często sprząta, psika odświeżaczami neutralizującymi dym papierosowy, charakterystyczny zapach może zniknąć. Jeśli to nie pomoże, to pozostaje zdrapać ściany i położyć nowe, bo dym bardzo w nie wchodzi. No i wszystkie poduszki, kanapy, materace itp. wymienić, chyba, że babka miała swoje. Ale jak krótko w nim paliła to częste wietrzenie i sprzątanie powinno dać radę. Ja tak pozbyłam się "dymowego" zaduchu w pokoju, jak pomieszkiwałam na studiach.
Mój ojciec pali, jak jest w domu to śmierdzi wszędzie, jak go nie ma, po całodniowym wietrzeniu zupełnie inne mieszkanie 
Używamy też takich pachnidełek, co psikają raz na godzinę, na czujnik ruchu. Nie zabija to zapachu, ale jest zdecydowanie lepiej
luźna rada co do tych psikadełek na czujnik ruchu:
jak już kupicie to powiadomcie wszystkich domowników, że coś takiego jest, gdzie stoi i jak działa. byłam na pograniczu zawału idąc w nocy do łazienki w pustym domu...
mnie nikt nie raczył powiadomić, stoi tatałajstwo wysoko i nawet nie zwróciłam na to uwagi.
😁
cavaletti, mnie nadal, mimo że to stoi juz długo, straszy jak wieczorem/w nocy ide po picie do kuchni, wszędzie ciemno i nagle coś strzela za plecami  😁
Przyjęli mi reklamacje, juhu! 🙂
Może ktoś jeszcze o tej porze nie śpi. Czy bilet na pociąg TLK z rezerwacją miejsc, mogę zakupić w kasie 10 minut przed odjazdem? Pytam, bo do tej pory jeździłam tylko IR i nie wiem, czy działa tak samo.
Jasnowata, mozesz jak zdazysz 😉
Dzięki 🙂 10 minut rzuciłam tak o. Pewnie będę wcześniej 🙂
co oznacza skrót "SUET."?
Ratunku, wujek Google ze mną nie współpracuje! ;(
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się