Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 06:34
Te pasy nie działają 😉 Pobudzają tylko pracę jelit, po pierwszym użyciu trzeba szybko lecieć do wc 😉
derby   "Pamiętajcie, tylko spokój Was uratuje."
04 lipca 2013 06:48
Miałam kiedyś jakiś vibro i  działał, oczywiście nie sam pas bo poza też trzeba coś robić. Nigdy nie musiałam lecieć do wc.
Ale z własnej głupoty pas "wybuchł" mi na brzuchu i nie kupie tego samego😉
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
04 lipca 2013 07:38
Jeszcze raz w sprawie Śląsko-Dąbrowskiego. Dziś tamtędy jechałem i specjalnie się przyjrzałem. Otóż most jest dopuszczony do ruchu pojazdom do dmc 2,5T, bez ograniczeń całą dobę można swobodnie nim przejechać do zjazdu na Wisłostradę, ale już jazda w stronę placu Bankowego możliwa jest tylko w godzinach szczytu. To by było na tyle.  💃

Dziekuje! :kwiatek: moj tata uparcie twierdził, ze nie wiec zamiast pól godziny jechalam 2- ale tak to jest jak jedna baba prowadzi, a druga trzyma mapę 😁
No ale zjazd na Wisłostradę (jak się jedzie w stronę Wileńskiego) jest przecież PRZED mostem, więc na drugą stronę nie przejedziesz. Stosowny cytat:
Samochody osobowe na most wjeżdżać mogą tylko poza godzinami szczytu. Te zaś ustalone są na moście Śląsko-Dąbrowskim na następujące godziny: 6.00-10.00 i 15.00-19.00. Poza tymi godzinami, czyli między 10.00 a 15.00, 19.00 a 6.00 oraz w soboty, niedziele i święta, po moście samochody osobowe poruszają się jednym pasem, a autobusy i tramwaje drugim, specjalnym buspasem.

Za wjazd na most w godzinach szczytu grozi mandat w wysokości 200-250 zł
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
04 lipca 2013 10:51
Kawałeczek mostu od strony Bankowego jest zamknięty...i nam się niestety przytrafił Mandacik.... ;/
http://demotywatory.pl/4164196/Dobranoc-kolorowych-snow

Zobaczyłam dzisiaj to zdjęcie i aż mnie ciarki przeszły. Wiedziałam, że stałe żeby u dziecka rozwijają się wewnątrz "pod mlecznymi", ale że są takie duże, że zajmują prawie całą żuchwę... Czy naprawdę tak to wygląda u wszystkich dzieciaków? Czy to co widać na zdjęciu to jakaś anomalia? Choroba?
Brrr chyba odkryłam w sobie nową fobię- przed dziećmi i ich ukrytymi zębami stałymi.
No ale zjazd na Wisłostradę (jak się jedzie w stronę Wileńskiego) jest przecież PRZED mostem, więc na drugą stronę nie przejedziesz. Stosowny cytat:
Samochody osobowe na most wjeżdżać mogą tylko poza godzinami szczytu. Te zaś ustalone są na moście Śląsko-Dąbrowskim na następujące godziny: 6.00-10.00 i 15.00-19.00. Poza tymi godzinami, czyli między 10.00 a 15.00, 19.00 a 6.00 oraz w soboty, niedziele i święta, po moście samochody osobowe poruszają się jednym pasem, a autobusy i tramwaje drugim, specjalnym buspasem.

Za wjazd na most w godzinach szczytu grozi mandat w wysokości 200-250 zł


Tak jak pisałem wcześniej można przejeżdżać przez most, ale już estakada, którą dojeżdża się do placu Bankowego i pewnie w drugą stronę również, jest z ograniczeniami.
Tomasz K posiada mieszkanie własnościowe. Czyją ono jest własnością? Jego czy współwłasnością jego i spółdzielni?
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2013 14:14
Kaktus , właścicielem jest Tomasz K.

Z tym, że jeżeli to odrębna własność to jest także właścicielem ułamkowej części gruntu.

Jeżeli jest Księga Wieczysta to ( w przyp. spółdzielczego własnościowego), jako właściciel gruntu widnieje Spółdzielnia ( ew. gmina lub Skarb Państwa, jeżeli spółdzielnia jest użytkownikiem wieczystym).

edit: tu jeszcze artykuł http://porady.domiporta.pl/poradnik/1,126924,6521185,Spoldzielcze_wlasnosciowe_prawo_do_lokalu_a_odrebna.html
Safie studiujesz prawo? bo mam jeszcze kilka pytań z prawa cywilnego (na Zarządzaniu dostaliśmy test z egzaminu na aplikację...)

edit. i dziękuję za odpowiedź 🙂 ja dałam współwłasność..
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2013 14:24
Skończyłam planowanie przestrzenne i gospodarkę nieruchomościami. Aktualnie męczę się nad uzyskaniem licencji zarządcy.

edit: trochę prawa na studiach miałam, więc możesz napisac pw to spróbuję wygrzebać z czeluści notatek

edit:

jakie przekroczenie prędkości łapie fotoradar?  😡
Jechałam z 58 w zabudowanym i błysła mi jakaś skrzynka na czerwono (  :ke🙂 stali tam jacyś faceci w jasnych koszulach z laptopem- jakie szanse, że nie był to fotoradar?
safie na czerwono to chyba te nowe błyskają o ile dobrze pamiętam.
a za pomoc dziękuję  :kwiatek: nie będę Cię męczyć, reszta pytań w większości dotyczy kodeksu rodzinnego i opiekuńczego 🙂
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2013 18:48
Czyli nie mam co się łudzić, że jednak nie. Tego mi do szczęścia brakowało  😵

A jaką one mają czułość?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 19:01
W jakim programie mogę film obrócić o 90 stopni?
Safie a w internecie znalazłam coś takiego
7. Przekroczenie prędkości bez kary

W przypadku kontroli fotoradarem, karani mogą być tylko ci kierowcy, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 10 km/h. Trzeba pamiętać, że taka "ulga" nie dotyczy kontroli np. popularną suszarką.

Przekroczenie dozwolonej prędkości do 10 km/h włącznie jest traktowane jako dozwolony błąd kierowcy.
z: http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/co-warto-wiedziec-o-fotoradarach,1695965,324

safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2013 19:15
Czyli jest szansa, że do taty mandat nie dotrze. To raczej był taki przenośny. Tym facetom sięgał do pasów, szary/ srebrny, błysnął jak byłam dość daleko, jeszcze przed tablicą z informacją o kontroli i nie wiem po kiego tam mieli laptopa postawionego  😵
Niestety prędzej, czy później dojdzie. Dostałaś fotę ze "śmietnika", to jest taki przenośny fotoradar stosowany przez straż miejską. Jeśli chodzi o to, jakie przekroczenie łapie się na zdjęcie, jest to ustawiane przez samych strażników i znane są przypadki kiedy robili zdjęcia pojazdów przekraczających prędkość o dwa kilometry na h.  😲  Pazerność gmin i ich strażników jest niczym nieograniczona.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
04 lipca 2013 19:41
To zaczynam odliczać 180dni  😤

A straż miejska może używać takie "cosie"? U mnie kilka lat temu straż rozstawiła fotoradar i jak szybko założyli, tak samo szybko zdejmowali bo okazały się nielegalne.
A po jakim czasie od dostania mandatu dostaje się do domu przypomnienie?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 19:57
flygirl, jakiego mandatu? Za bilet mpk, przekroczenie prędkości, za nieopłacony parking?
Za niedostosowanie się do zakazu. Dostałam go jakoś pod koniec maja i dopiero w przyszłym tygodniu będę mogła zapłacić. I się tak zastanawiam czy właśnie w tym momencie jak na złość nie przyjdzie mi przypomnienie i się rodzice dowiedzą.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 20:19
flygirl, rozumiem, że mandat dostałaś od policji ? Nie dostaniesz upomnienia, dostaniesz tytuł wykonawczy z urzędu skarbowego (następnie wezwanie ze skarbówki albo poborca skarbowy zapuka do Twych drzwi) 😉, który wystawi wojewoda zachodniopomorski 😉
O matko. Teraz to mnie nieźle wystraszyłaś, przez najbliższy tydzień będę się bała za każdym razem jak ktoś zadzwoni domofonem. 🤣 A jeśli już pójdę zapłacić to da się go jakoś uregulować jeśli nie dam im tej kartki z mandatem? Tak go schowałam, że nie mam teraz zielonego pojęcia gdzie jest. 🤔wirek:
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 20:25
Możesz zrobić przelew ze swojego konta, możesz zrobić przelew na poczcie. Nie musisz udawać się do Urzędu Wojewódzkiego. W tytule przelewu wystarczy jak wpiszesz "mandat imię i nazwisko", nie musisz wpisywać numeru mandatu. Tylko pytanie czy wiesz komu masz zapłacić.
Nie wiem. 😂 Będę szukać tego papierka tak długo aż znajdę. Przecież nie wyparował. 👀

edit. no znaczy dostałam od policji to znaczy, że muszę im zapłacić tak?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 20:30
Numer konta na wpłaty za mandaty do ZUW mogę Ci jutro podrzucić (o ile mandat dostałaś w Szczecinie). Gorzej jak za mandat trzeba zapłacić UM 😉 Dlatego dobrze by było jakbyś go znalazła 😉

edit:
Jeśli od policji to na 90% Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki jest wierzycielem 🙂
Tak, w Szczecinie. Dziękuję ci bardzo. :kwiatek:
Jeszcze raz w sprawie Śląsko-Dąbrowskiego. Dziś tamtędy jechałem i specjalnie się przyjrzałem. Otóż most jest dopuszczony do ruchu pojazdom do dmc 2,5T, bez ograniczeń całą dobę można swobodnie nim przejechać do zjazdu na Wisłostradę, ale już jazda w stronę placu Bankowego możliwa jest tylko w godzinach szczytu. To by było na tyle.  💃

O fajnie wiedzieć 🙂 Na wszelki wypadek do tej pory (odkąd go zamknęli/nie zamknęli) w ogóle nim nie jeżdżę - w obawie przed tym, że nie zdążę przeczytać tego pierdyliarda tablic i znaków i wjadę na most wtedy, kiedy nie wolno 😁 (a żeby te tablice przeczytać, to trzeba się tam zdecydowanie wybrać pieszo - serio, gdyby kiedyś kręcili kolejną wersję "Misia", ten zestaw znaków powinien się w nim znaleźć...).
Gillian   four letter word
04 lipca 2013 23:09
JARA, normalnie w odtwarzaczu VLC.
Pati, nie wiem jak u dzieci, ale u krów i koni to całkiem normalne, ze zęby stałe schodzą i cały czas się ukrywają "pod spodem" Widziałam takie zwierzęce czaszki na żywo 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się